Skocz do zawartości

Zdjęcie

Raba Z Muchówką Od Mostu W Gdowie W Dół

3 odpowiedzi w tym temacie

#1 Andrzej K.

Andrzej K.

Weteran

• Members
  • 164 postów

Napisano 28 kwiecień 2011 - 09:58

Witam
Jako że na kilka miesięcy przeprowadziłem się do Bochni, mam rzekę Rabę pod samym nosem....a do tego całkiem niedaleko Stradomkę (dopływ Raby) - postanowiłem, że fajnie byłoby spróbować wedkarstwa muchowego.
Wiem, że powyżej Gdowa jest odcinek raby będący łowiskiem specjalnym, nie o ten kawałek wody chciałbym jednak zapytać.
Otóż dochodzą mnie słuchy, że i w Bochni trafiają się pstrągi (z reguły na robaka icon_wink.gif ), a w Krzyżanowicach notowano połowy lipienia !
Chciałbym zatem spróbować swoich sił właśnie na tym odcinku Raby - od mostu drogowego w Gdowie - do Uścia solnego.
Jestem (a nawet jeszcze nie jestem technicznie rzecz biorąc bo nawet jeszcze dziewiczego machnięcia kijkiem nie zrobiłem icon_wink.gif) początkującym w temacie wędkowania metodą muchową. Kompletuję sprzęcior, podpatruję wiązanie muszek i powoli przymierzam się by zacząć tą nową dla mnie, ale bardzo atrakcyjną formę wędkowania.
Mój hardware to:
- kijek Dragon Millenium Trout Fly 2,70 m 5/6
- kołowrotek Orvis - Battenkill Bar Stock III
- sznur - SHAKESPEARE ODYSSEY FLY DT5F (właśnie oczekuję na przesyłkę)

Pytania do Was - może jest na forum mieszkaniec Bochni wędkujący z muchówka........lub Ktoś znający wodę i metodę.
Czy sprzęcik będzie ok jak na początkującego?
Czy jest sens (poza kleniami/jaziami) przymierzać się do wędkarstw muchowego na interesującym mnie odcinku Raby?
Co i na co poławiacie? Jakie muszki są sprawdzone (sucha/mokra/nimfa/streamer) ? Czy może Ktoś potwierdzić połowy ryb szlachetnych na tym odcinku wody?
A może jest tu Ktoś, chętny by dać kilka lekcji totalnemu laikowi? icon_wink.gif

Kolejne pytania - Na ile się orientuję, rzeka Stradomka jest wodą na której można wędkować w ramach opłaty okręgowej "niepełnej" - a taką uiściłem na okręg Kraków. Jestem dość częstym gościem w Łapanowie, więc nad rzekę również rzut berecikiem. Czy jeszcze coś tam pływa? - spotkałem się w sieci z opiniami, że PZW zapomniało o tej rzece a miejscowi kłusole niestety nie..... w efekcie podobno przetrzebiona do ostatniego kiełbika, zaszambiona i ogólnie stracona wędkarsko.
Czy to prawda?, A może Ktoś z Was zna temat z autopsji i może zabrać głos w tej sprawie?
No i jeszcze takie pytanko - jakie jeszcze rzeczki w okręgu krakowskim, niewymagające dodatkowych opłat (a więc w ramach opłaty okręgowej "niepełnej"), zakwalifikować można jako nadające się do uprawiania wędkarstwa muchowego?

Z góry Wszystkim dziękuje za ewentualne odpowiedzi i wskazówki.
Pozdrawiam, Andrzej

Weteran

• Members
  • 179 postów

Napisano 28 kwiecień 2011 - 11:47

CYTAT(Andrzej K. @ czw, 28 kwi 2011 - 12:58) Wyświetl post
- kijek Dragon Millenium Trout Fly 2,70 m 5/6
- kołowrotek Orvis - Battenkill Bar Stock III
- sznur - SHAKESPEARE ODYSSEY FLY DT5F (właśnie oczekuję na przesyłkę)
Czy jest sens (poza kleniami/jaziami) przymierzać się do wędkarstw muchowego na interesującym mnie odcinku Raby?
Co i na co poławiacie? Jakie muszki są sprawdzone (sucha/mokra/nimfa/streamer) ? Czy może Ktoś potwierdzić połowy ryb szlachetnych na tym odcinku wody?
Jestem dość częstym gościem w Łapanowie, więc nad rzekę również rzut berecikiem. Czy jeszcze coś tam pływa? - spotkałem się w sieci z opiniami, że PZW zapomniało o tej rzece a miejscowi kłusole niestety nie..... w efekcie podobno przetrzebiona do ostatniego kiełbika, zaszambiona i ogólnie stracona wędkarsko.

Sprzęcik jak dla mnie może być .Nie łapałem na Rabie od ponad 2 lat. Na Rabę poniżej Gdowa ( o ile się nie mylę most w Gdowie na Rabie rozdziela OS od zwykłej górskiej). Także od mostu do jakiegoś 1-2 km od tego miejsca .Łapałem przepiękne lipienie i pstrągi ( sucha mucha) , ojciec miał tam ładne świnie na nimfę. Prywatnie jakieś 3 lata temu straciłem tam pstrąga ponad 50cm na suchą muchę ( widizałem bo wyskoczył ponad wiodę cały do muchy) ale poszedł z całym przyponem. Co do Łapanowa do mam kolegę który łowi tam regularnie i jest bardzo zadowolony .Jeśli się nie mylę ( mówię nigdy tam nie byłem a składkę na Kraków od 2 lat nie wykupuje)to on nie łowi tam na muchę tylko na spławik. Ja fajne efekty miałem na Rabie ale w okolicach nowego żwirowiska ( nazwy miejscowości nie pamiętam) , wiem ,ze są tam stawy komercyjne obok.ale do rzeczy piękny kleń na wiśnię , chleb i robala. Certa ,świnia itp. Ogólnie warto. To chyba na tyle.
Pozdrawiam

#3 Andrzej K.

Andrzej K.

Weteran

• Members
  • 164 postów

Napisano 29 kwiecień 2011 - 07:39

CYTAT(Łukasz789 @ czw, 28 kwi 2011 - 14:47) Wyświetl post
Ja fajne efekty miałem na Rabie ale w okolicach nowego żwirowiska ( nazwy miejscowości nie pamiętam) , wiem ,ze są tam stawy komercyjne obok.ale do rzeczy piękny kleń na wiśnię , chleb i robala. Certa ,świnia itp. Ogólnie warto. To chyba na tyle.
Pozdrawiam

Cześć
Myślę że mówisz o odcinku w Targowisku - Raba sąsiaduje tu z czynną żwirownią, są też stawy towarzystwa wędkarskiego z Kłaja.
Jeśli tak - to powiem, ze lipa tam straszna jak dla mnie. Co prawda miejscówki są ładne, ale w całej mojej historii połowów na Rabie złowiłem tam jednego leszcza i kilka niwielkich klonków na robala...... A wędkowałem z gruntówką, bolonką, tyczką, spinnem.
Możliwe też że piszesz o odcinku w okolicach Nieznanowic - tam też obok rzeki są żwirownie i łowisko komercyjne " u Kowboja" - tego odcinka jeszcze nie miałem przyjemności obławiać. Ale na pewno i tam zawitam....
Dzięki za informacje i pozdrawiam. Andrzej

Weteran

• Members
  • 179 postów

Napisano 29 kwiecień 2011 - 19:51

CYTAT(Andrzej K. @ pią, 29 kwi 2011 - 10:39) Wyświetl post
Możliwe też że piszesz o odcinku w okolicach Nieznanowic - tam też obok rzeki są żwirownie i łowisko komercyjne " u Kowboja" - tego odcinka jeszcze nie miałem przyjemności obławiać. Ale na pewno i tam zawitam....
Dzięki za informacje i pozdrawiam. Andrzej

Na pewno nie Targowisko raczej te Nieznanowice. Naprawdę nazwy nie pamiętam raz tam trafiłem przez przypadek ale było naprawdę przednio .Potem zacząłem jeździć tam ,,na czuja". Daj znać jak tam w tych Nieznanowicach.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych