Skocz do zawartości

Zdjęcie

Warta W Wlkp.

71 odpowiedzi w tym temacie

#61 Piotr PGr

Piotr PGr

Szajbus

• Members
  • 1175 postów

Napisano 17 maj 2012 - 21:24

CYTAT(grych @ czw, 17 maj 2012 - 21:54) Wyświetl post
Co do ulgi, to ja pamiętam, że obejmowała ona mnie do 26 roku zycia (oczywiście na rybach musiałem być z legitymacją studencką, no i mogło się zdarzyć, że już po dacie urodzin, mogłem zapłacić karę)

Możliwe, mi się wydaje że miałem do 21roku...

@Mochnacki, tu masz około 50 kół w Poznaniu
http://www.pzw.pozna...t...&Itemid=179
znajdź sobie siedzibę najbliższego koła, podskoczysz w godzinach otwarcia i dopytasz o szczegóły.

#62 bobesku

bobesku

Szajbus

• Members
  • 3273 postów

Napisano 18 maj 2012 - 05:44

--Członkowie PZW w wieku od 16 do 24 lat są uprawnieni do 50% zniżki w składce członkowskiej za okazaniem ważnej legitymacji szkolnej lub studenckiej.

Ale nie wiem czy się coś zmieniło....

p.s edycjon--sprawdziłem na 2012 i to jest aktualne..do 24 lat jak podałem wyżej.

Użytkownik bobesku edytował ten post 18 maj 2012 - 05:49

#63 grych

grych

Weteran

• Members
  • 800 postów

Napisano 20 maj 2012 - 12:43

CYTAT(bobesku @ pią, 18 maj 2012 - 06:44) Wyświetl post
--Członkowie PZW w wieku od 16 do 24 lat są uprawnieni do 50% zniżki w składce członkowskiej za okazaniem ważnej legitymacji szkolnej lub studenckiej.

Ale nie wiem czy się coś zmieniło....

p.s edycjon--sprawdziłem na 2012 i to jest aktualne..do 24 lat jak podałem wyżej.

Moja pamięć czasami płata mi figle icon_mrgreen.gif , może rzeczywiście nie było to 26 lat, jak napisałem wyżej, tylko 24. Trzeba jednak pamiętać, żeby mieć przy sobie legitymację, poza tym, nie mam pojęcia, co wtedy, jak te 24 lata się skończy, a to dopiero połowa roku, pamiętam, że przy opłacaniu składek wtedy, uczulano mnie na to w PZW...

Użytkownik grych edytował ten post 20 maj 2012 - 12:43

#64 żółty92

żółty92

Wędkarz

• Members
  • 37 postów

Napisano 08 czerwiec 2012 - 14:08

Witam Warciarzy po długiej przerwie! Niestety wędkowanie ostatnimi czasy mocno ograniczłem ze względu na maturę, ale staram się to nadrobić. Kilka razy odwiedziłem Wartę ze spinningiem oraz feederem, ale szczególnie białoryb nie dopisywał. Honor uratował jaź ok. 45cm, ale przez moje niedopatrzenie, nie ściągnąłem sznurka przy siatce i sobie fajnie wyskoczył a musiał dobre 30 cm pokonać. Mam nauczkę na przyszłość i to potwierdziło, że rzeczne ryby to są cwaniaki. Na spinning trochę lepiej, bolek ze zdjęcia pojawił się na faszynowej opasce i połakomił się na uklejkę 7 cm, postanowiłem go zabrać, ale to chyba ostatni boleń, którego spróbowałem.

Zauważyłem, że ostatnio aktywne są okonie takie 12-14 cm, ten sam rocznik. To dobry prognostyk, widać, że którejś wiosny tarło się udało. Podejrzewam, że to rocznik, którego wylęg wychował się podczas powodzi 2010. Niestety lipa ze szczupakiem, narazie odnotowałem tylko jedno branie niezłego osobnika.
Wczorajszy wpad był dla mnie wyjątkowo udany, mam nadzieję, że to jakiś przełom tego roku. Woda się podniosła i ryby się obudziły. Nad zewnętrznym łukiem rzeki zameldowałem się ok. 18 30. Ciekawy odcinek, gdzie w wodzie leży kilka powalonych drzew. Obławiałem miejsce, gdzie główny nurt przebiegał środkiem koryta a branie suma nastąpiło w warkoczu ze spokojną wodą. Szczęśliwą przynętą okazał się wobler Bonito Kleń długości 3,5 cm siwy z czarnym grzebietem i pomarańczowym brzuchem. Bonito mnie nigdy nie zawiodły i moim zdaniem to jest bardzo uniwersalna przynęta. Branie i początek holu nie zapowiadały takich emocji, jednak już pierwszy odjazd dodał adrenaliny. icon_biggrin.gif Łowiąc spinningiem średniej mocy zabawa była mega, jednak coś przeczuwając założyłem żyłkę 0,28mm. Przy podabraniu pomógł znajomy wędkarz a miarka pokazała 93 cm. Do zobaczenia w lipcu! Po uwolnieniu wąsacza łowiłem jeszcze do 21 30 i na tego samego wobka wziął okoń ~30cm, który uwolnił się podczas podbierania oraz boleń 37cm, który grasował na przelewie. Oby więcej takich wypadów no i szacunek dla suma!

#65 Piotr PGr

Piotr PGr

Szajbus

• Members
  • 1175 postów

Napisano 01 sierpień 2012 - 22:08

Co prawda na ostatnią chwilę, ale przypominam o DRAPIEŻNIK WARTY 2012
http://www.pplspin.r...aproszenie.html

@żółty92, zapomniałem icon_wink.gif a Ty w tym roku wbijasz do Lądu?

Chyba muszę częściej tu zaglądać, bo temacik na 4stronce nam wylądował...

#66 żółty92

żółty92

Wędkarz

• Members
  • 37 postów

Napisano 01 sierpień 2012 - 22:58

CYTAT
@żółty92, zapomniałem icon_wink.gif a Ty w tym roku wbijasz do Lądu?

Tak, mam zamiar! icon_razz.gif Mam nadzieję, że tym razem nie zaśpię i spokojnie przed czasem przyjadę. Pojadę jeszcze potrenować na tej wodzie. Jak sam wiesz, wiele się tam zmieniło. Ciekawe jak z rybostanem.. Może w tych głębokich warkoczach za główkami jakiś szczupak, może sandacz... Oby pogoda dopisała a wszystko będzie OK!
Piotr PGr więc będziesz ostatecznie za stolikiem sędziowskim czy z wędką w ręku? icon_wink.gif

#67 Piotr PGr

Piotr PGr

Szajbus

• Members
  • 1175 postów

Napisano 02 sierpień 2012 - 07:36

CYTAT(żółty92 @ śro, 01 sie 2012 - 23:58) Wyświetl post
Piotr PGr więc będziesz ostatecznie za stolikiem sędziowskim czy z wędką w ręku? icon_wink.gif

Gdzieś tam będę przy organizacji icon_wink.gif
Kijaszek wezmę, ale to tylko tak rekreacyjnie, poza konkurencją. przy chwili czasu pomacham w porcie ...

#68 Piotr PGr

Piotr PGr

Szajbus

• Members
  • 1175 postów

Napisano 05 sierpień 2012 - 21:30

Hej,
I po zawodach

Wygrał kolega Łukasz Marczyński z DRAGONa Bydgoszcz (boleń 63 i szczupak 56)
II Artur Pietrowski PZW Pleszew (szczupak 55 i 66)
III Dariusz Wojtkowiak PPL-SPIN (boleń 67)
IV Tomasz Skowronek z HUNTERa (boleń 64)

Pisałem na szybko z pamięci... szczegóły wkrótce, jak będzie relacja to wstawię link.

@żółty92 też pojawi się w relacji icon_wink.gif

Użytkownik Piotr PGr edytował ten post 05 sierpień 2012 - 23:04

#69 bobesku

bobesku

Szajbus

• Members
  • 3273 postów

Napisano 06 sierpień 2012 - 07:54

Siemka
Z większych ryb 3 bolki i 3 pajki tak??

od 5 miejsca szły okonie??
ilu zawodników?

Zresztą wstaw link potem to sobie ogarnę wszystko:)

Użytkownik bobesku edytował ten post 06 sierpień 2012 - 07:57

#70 Piotr PGr

Piotr PGr

Szajbus

• Members
  • 1175 postów

Napisano 06 sierpień 2012 - 15:11

CYTAT(bobesku @ pon, 06 sie 2012 - 08:54) Wyświetl post
Siemka
Z większych ryb 3 bolki i 3 pajki tak??

od 5 miejsca szły okonie??
ilu zawodników?

Zresztą wstaw link potem to sobie ogarnę wszystko:)

Jeszcze 1 szczupły 50,5...

Zawodników na GP okręgu mamy więcej, jeszcze tak mało tu nie było icon_evil.gif 47 (tylko nie pamiętam czy z juniorem, czy +junior).
Ale za rok znów 100 ugościmy icon_wink.gif

22zawodników +junior z rybą
Największy okoń 28cm (2 osoby miały po 5 sztuk...)
Pula nagród w tym roku cienka +4.000, ale z tym za rok też się poprawimy i będzie jeszcze lepiej icon_wink.gif
1 miejsce batson KS + mnóstwo innych rzeczy
2. diaflex + reklamówa...
3. Młynek + ful reszty
Do 15 miejsca...
Ale szczegóły wkrótce.

Od was byli z Kongera, Nurtu, Ostrogi i kilku reprezentantów kół

edycja:
http://www.pplspin.r...ndex.d2012.html

Użytkownik Piotr PGr edytował ten post 08 sierpień 2012 - 20:30

#71 Piotr PGr

Piotr PGr

Szajbus

• Members
  • 1175 postów

Napisano 26 wrzesień 2012 - 17:37

Dla kolegów z O/Poznań wkleję to jeszcze tutaj icon_wink.gif Kilka osób, już w tamtym roku pytała o otwarte imprezy...
Ukazał się komunikat odnośnie zawodów "Puchar Kazimierza Jędrasa". Zmianie uległo miejsce zawodów, szczegóły w komunikacie:
http://www.pzw.org.p...imierza_jedrasa

Użytkownik Piotr PGr edytował ten post 26 wrzesień 2012 - 17:37

#72 ted

ted

Weteran

• Members
  • 160 postów

Napisano 16 luty 2013 - 22:42

Witam!
Odświeżam temat.
Pogoda kusi na wypad nad wodę. Zaczeliście już sezon na Warcie? A może jest ktoś z okolic Wronek.
Pozdrawiam.
"W życiu piękne są tylko chwile..."-szczególnie te spędzone nad wodą:)

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych