Skocz do zawartości

Zdjęcie

Warta W Wlkp.

71 odpowiedzi w tym temacie

#21 krystian03.94

krystian03.94

Wędkarz

• Members
  • 25 postów

Napisano 12 lipiec 2011 - 19:11

Witam,
Jestem początkującym wędkarzem i chciałbym się zapytać jakie poleciacie miejsca w okolicy Dębna i Nowego Miasta nad Wartą. Czy warto pokręcić się koło mostu w Nowym mieście? W Dębnie jest podobno starorzecze ale nigdy nie miałem przyjemności tam łowić (zresztą tak samo jak nad samą rzeką) chciałbym się nauczyć lecz prosiłbym o jakieś wskazówki co do łowienia nad taką dużą rzeką (jakich miejsc szukać nad rzeką? na jakie błędy mam uważać?). Posiadam spinning spławikówkę i właśnie jestem w trakcie kupna Feedera więc chciałbym spróbować każdą metodą.
Pozdrawiam

#22 Piotr PGr

Piotr PGr

Szajbus

• Members
  • 1175 postów

Napisano 14 lipiec 2011 - 11:17

CYTAT(krystian03.94 @ wto, 12 lip 2011 - 20:11) Wyświetl post
Witam,
Jestem początkującym wędkarzem i chciałbym się zapytać jakie poleciacie miejsca w okolicy Dębna i Nowego Miasta nad Wartą. Czy warto pokręcić się koło mostu w Nowym mieście? W Dębnie jest podobno starorzecze ale nigdy nie miałem przyjemności tam łowić (zresztą tak samo jak nad samą rzeką) chciałbym się nauczyć lecz prosiłbym o jakieś wskazówki co do łowienia nad taką dużą rzeką (jakich miejsc szukać nad rzeką? na jakie błędy mam uważać?). Posiadam spinning spławikówkę i właśnie jestem w trakcie kupna Feedera więc chciałbym spróbować każdą metodą.
Pozdrawiam

Witam Krystianie,

Zarówno w Dębnie, jak i w N. Mieście jest mnóstwo fajnych miejscówek.
Na temat szczegółów nie będę się rozpisywał, bo wiele książek już na ten temat napisano, a i tak można by jeszcze pisać i pisać icon_wink.gif
Na forum też znalazło by się wiele cennych informacji... Co do rzeki, jeśli brak Ci doświadczenia, proponuje wybrać się z jakimś znajomym, lub zakumulować z jakimś "specjalistą" z twojej okolicy. Najlepiej, jak ktoś będzie cie mógł pokierować w jakiejś metodzie... szczegóły i reszta przyjdzie z praktyką...

Co do miejscówek, to na razie proponuję ci starorzecze w Dębnie, w lesie droga do promu łukiem skręca w prawo, ty dajesz w lewo w gruntową, przejeżdżasz przez lasek leszczynowy i zostawiasz auto na poboczu, po prawej widzisz starorzecze. Pierwsza połowa staruchy w miarę głęboka, dalej się wypłyca.
W N. Mieście powinieneś sobie dać radę na kanale portowym, świetna miejscówka. Auto zostawiasz na końcu starego mostu, lub objedź do okola kanał i podjeżdżasz na miejscówkę.
Nad rzeką w tych miejscach masz też ciekawe miejsca, sporo główek i fajnych klatek, ale tu już każdy metr wody jest inny, i trzeba nauczyć się "czytać wodę".
Obejrzyj sobie mapy satelitarne tych miejsc.

Na zdjęciu połączenie kanału z Wartą

Załączone miniatury

• DSCF5959.JPG

#23 krystian03.94

krystian03.94

Wędkarz

• Members
  • 25 postów

Napisano 14 lipiec 2011 - 19:46

Dzięki wielkie Piotrze,
Co do odpowiedzi to jeszcze rok mi brakuje do prawa jazdy więc na razie na ryby muszę rowerkiem deptać.
Dzięki za pomoc tylko napisz mi jeśli tylko możesz jak dojechać do tego starego mostu, starorzecze mniej więcej wiem gdzie jest i trafię tam jednak z tym starym mostem może być gorzej ponieważ rzadko bywam w tych okolicach. A co do osoby towarzyszącej (doświadczonej w wędkarstwie) to na tą chwilę nie mam nikogo takiego więc muszę pomału sam się uczyć. Czytam dużo jednak teorią ryby nie złowię, ze spławikiem sobie radzę dość dobrze ponieważ łowię nim już około 3 lat (lecz głównie cegielnie itp) i tam nie ma zbytnio problemu z wybieraniem specjalnych miejscówek i tym podobnym ponieważ jest to raczej łatwa metoda. Na dniach kupuję Feeder i myślę że z nim też sobie poradzę. Mam także spinning i wiem że będzie to zdecydowanie dłuższa nauka i wyrabianie odpowiedniej techniki.
No ale jak to mówią trening czyni mistrza.
Pozdrawiam

#24 Piotr PGr

Piotr PGr

Szajbus

• Members
  • 1175 postów

Napisano 15 lipiec 2011 - 23:51

CYTAT(krystian03.94 @ czw, 14 lip 2011 - 20:46) Wyświetl post
Dzięki wielkie Piotrze,
Co do odpowiedzi to jeszcze rok mi brakuje do prawa jazdy więc na razie na ryby muszę rowerkiem deptać.
Dzięki za pomoc tylko napisz mi jeśli tylko możesz jak dojechać do tego starego mostu, starorzecze mniej więcej wiem gdzie jest i trafię tam jednak z tym starym mostem może być gorzej ponieważ rzadko bywam w tych okolicach. A co do osoby towarzyszącej (doświadczonej w wędkarstwie) to na tą chwilę nie mam nikogo takiego więc muszę pomału sam się uczyć. Czytam dużo jednak teorią ryby nie złowię, ze spławikiem sobie radzę dość dobrze ponieważ łowię nim już około 3 lat (lecz głównie cegielnie itp) i tam nie ma zbytnio problemu z wybieraniem specjalnych miejscówek i tym podobnym ponieważ jest to raczej łatwa metoda. Na dniach kupuję Feeder i myślę że z nim też sobie poradzę. Mam także spinning i wiem że będzie to zdecydowanie dłuższa nauka i wyrabianie odpowiedniej techniki.
No ale jak to mówią trening czyni mistrza.
Pozdrawiam

Jadąc od strony Jarocina, kanał portowy masz na lewo od mostu, po starym moście zostały tylko dojazdy na brzegach...
zobacz sobie mapę satelitarną tamtej okolicy, ale nie wiem czy dasz radę przybliżyć ze względu na obiekt wojskowy (most rozkładany...) w sieci jest też gdzieś podgląd z kamery na tamten odcinek rzeki.

Użytkownik Piotr PGr edytował ten post 15 lipiec 2011 - 23:52

#25 krystian03.94

krystian03.94

Wędkarz

• Members
  • 25 postów

Napisano 16 lipiec 2011 - 12:22

Ok, już zauważyłem to na zdjęciach. Myślałem że jest to po prawej stronie właśnie dlatego nie mogłem go znaleźć.
Jeszcze raz dzięki.

#26 grych

grych

Weteran

• Members
  • 800 postów

Napisano 18 lipiec 2011 - 11:30

mogę Ci jeszcze podpowiedzieć, że przy przeprawie promowej w Dębnie, w klatkach (tak na skraju wody spokojnej i nurtu) jest ok. 4-4,5 metra gruntu, ale z odpowiednim sprzętem da się łowić na spławik, a przy odpowiedniej zanęcie podchodzą ładne krąpie, leszcz ładny się zdarzy icon_biggrin.gif uczę się dopiero tej wody, ale polecam icon_smile.gif

#27 krystian03.94

krystian03.94

Wędkarz

• Members
  • 25 postów

Napisano 18 lipiec 2011 - 15:34

CYTAT(grych @ pon, 18 lip 2011 - 14:30) Wyświetl post
mogę Ci jeszcze podpowiedzieć, że przy przeprawie promowej w Dębnie, w klatkach (tak na skraju wody spokojnej i nurtu) jest ok. 4-4,5 metra gruntu, ale z odpowiednim sprzętem da się łowić na spławik, a przy odpowiedniej zanęcie podchodzą ładne krąpie, leszcz ładny się zdarzy icon_biggrin.gif uczę się dopiero tej wody, ale polecam icon_smile.gif

Witam grych,
Wczoraj właśnie byłem nad Wartą z kolegą, pierwszy raz z moją nową wędką, oraz ogólnie pierwszy raz łowiłem metodą drgającej szczytówki.
Wciągnęła mnie ta metoda. Jest na prawdę super, podoba mi się gdy na szczytówce widać puknięcia a na dolnik przekazywane są drgania i trzeba zdążyć ładnie zaciąć rybę (minęło "kilka" prób zanim udało mi się zaciąć).
Co prawda złowione tylko 4 płotki lecz myślę że i tak jak na pierwszy raz tą metodą to nieźle mi poszło, nie od razu Rzym zbudowano.
Zasiadliśmy się jakieś 100 metrów od przeprawy (czyli tam gdzie proponujesz) na lewym brzegu patrząc na rzekę z nurtem.
Zarzucaliśmy właśnie na skraj nurtu bo gdy rzucaliśmy dalej to i tak ściągało bliżej brzegu (musiałbym mieć cięższy koszyczek). Bardzo ładna okolica, widziałem jak kilka szczupaków i okonków się rzucało przy brzegach na drobnicę, chyba przejadę się tam jutro ze spinem.

Użytkownik krystian03.94 edytował ten post 18 lipiec 2011 - 19:04

#28 grych

grych

Weteran

• Members
  • 800 postów

Napisano 19 lipiec 2011 - 18:28

Ja tam bardziej nastawiam się na spławik jeżeli już tam jadę, bo trzeba się skupić albo na jednym albo na drugim - próbowałem parę razy, ale DS i spławika raczej nie da się pogodzić w warunkach takich jak na Warcie icon_smile.gif Co do spinningu - oprócz szczupaka i okonia widywałem tam też bolenia, a i słyszałem też o ładnych sztukach tam wyciągniętych w tym roku icon_mrgreen.gif POŁAMANIA icon_smile.gif

#29 Piotr PGr

Piotr PGr

Szajbus

• Members
  • 1175 postów

Napisano 20 lipiec 2011 - 14:26

Dokładnie grych , bolenie też tam są icon_smile.gif ten co prawda gówniarz, ale złowiony tam w minioną niedziele, mieliśmy w Dębnie mistrzostwa Klubu, wędkowałęm w górę rzeki od mostu kolejowego.

Z ryb spinningowej występują tam praktycznie wszystkie gatunki: okoń, szczupak, kleń, jaź, boleń, sandacz, sum; a podejrzewam że brzana też jakaś pływa w tamtej okolicy icon_wink.gif

Załączone miniatury

• DSCF6385.JPG
  • DSCF6387.JPG

#30 żółty92

żółty92

Wędkarz

• Members
  • 37 postów

Napisano 21 lipiec 2011 - 19:58

Moje łowisko to rejon Warty kilka kilometrów powyżej Konina. Stare, rozmyte główki i opaski oraz bardzo niewielka ilość drzew (efekt sporej populacji bobrów) składają się na ten krajobraz. Niestety wydaje mi się, iż koryto Warty z roku na rok się wypłyca. Wiadomo, tu rzeka naniesie piachu, tu zabierze, wszak cała pradolina jest piaszczysta- skarpa zawsze się oberwie i niestety rynny się wypłycają. I właśnie ciekaw jestem, jak by było, gdyby te stare główki zostałyby naprawione, bo z tym, że ich renowacją nie zajmował się nikt od wielu lat nikt nie wątpliwości.
Bardzo ciekawe są starorzecza w mojej okolicy, jednak rzadko w nich wędkuję, ponieważ poddawane są ogromnej presji wędkarzy i kłusowników. Tarło leszczy na nich wygląda świetnie. Z opowiadań starszych osób było to fantastyczne łowisko, jednak teraz sieci zastawiane są nawet podczas tarła leszczy! Występuje tam swoista walka z czasem. Kto wcześniej na wiosnę zacznie łapać, ten więcej złowi. Większość szczupaków wyłapane są z tarlisk i zatok w kwietniu, kiedy to każdy etyczny inaczej spinningista może się do nich dobrać.
Jako, że ok. 50km w górę istnieje Jeziorsko, jesteśmy w bardzo dużym stopniu uzależnieni od decyzji zarządu tego zbiorniku. Te wahania wody nie są naturalne, wystarczy spojrzeć na serwis "pogodynka", by zobaczyć różnicę z innymi rzekami. Stany wód są u nas o wiele niższe, niż na innej rzece.
No ale na przeciwko trudnościom łowię na spinning, feeder oraz żywiec z różnymi efektami. Ostatnie 10-12 dni były dla mnie bardzo słabe, nawet białoryb ze mną nie współpracował, jednak 19 lipca wieczorem boleń poprawił mi humor a niedawno straciłem pięknego klenia lub jazia, 40 cm to dla mnie by była świetna sztuka, jednak brak doświadczenia z lekkim spinningiem zaowocował spięciem ryby.
W sierpniu wybieram się na zawody, o których pisał Piotr, będą to moje pierwsze zawody spinningowe.

Użytkownik żółty92 edytował ten post 21 lipiec 2011 - 20:01

#31 Piotr PGr

Piotr PGr

Szajbus

• Members
  • 1175 postów

Napisano 25 lipiec 2011 - 10:29

żółty z tego co zauważyłem, to rzeka i przed i za zbiornikiem Jeziorsko jest jakaś płytka. Głębsze miejsca problem znaleźć, nie ma ich nawet na zewnętrznych stronach zakrętu, u podstawy rozmytych główek, a jeśli są jakieś dołki, to nie za głębokie.

Zeszłoroczna powódź o ile była tragiczna dla ludzi, o tyle stała się zbawienna dla rzeki. W miejscach które przez ostatnie lata (suche lata) dołki się wypłycały, wysoka woda wypłukała przyzwoite 4 metrowe jamki (czasem nawet powyżej 6m). Muł został wypłukany, rzeczny piach wylądował na brzegach (czasem na polach), w niektórych miejscach utworzyły się piaszczyste wydmy.
Uprawy które zostały zniszczone, nie powinny się tam znaleźć. Kiedyś tereny zalewowe, to były same łąki z licznymi starorzeczami... teraz mniejsze staruchy gospodarze pozasypywali (w suche lata zrobili to legalnie...), na miejscu łąk, po same koryto rzeki, rozcierają się pola uprawne (intensywnie nawożone i opryskiwane).
W ubiegłym roku, po opadnięciu wysokiej wody okazało się, że w Warcie pływają ogromne ilości wylęgu, szczupaczków po 15-20cm szło złowić (przyłów) 50sztuk podczas wypadu, w rzece zwiększyła się ilość szczupaków i pięknie wybarwionych garbusów. Ludzie snuli różne teorie, ze to z Jeziorska uciekły, że z stawów hodowlanych... Wylęg na zalanych łąkach, w płytkiej i bogatej w pokarm wodzie miał świetne warunki do inkubacji i podchowania. Te szczupaczki to nie byli "uciekinierzy", w dobrych warunkach tak szybko rosły(w hodowlach narybek podchowany jesienny przekracza 35cm). A te większe ryby, to te co spokojnie rosły w starorzeczach, czekając aż wysoka woda je "uwolni"...
Natura pokazała nam na co ją stać, jak nie będziemy jej za dużo przeszkadzać. Tereny zalewowe powinny pozostać zalewowymi, a nie uprawnymi lub co gorsze pod zabudowę. A woda co wiosna powinna wylewać i stać na łąkach.
To są moje prywatne wnioski i obserwacje, dotyczą znanych mi odcinków "Środkowej Warty".

Pozdrawiam
Piotrek

#32 żółty92

żółty92

Wędkarz

• Members
  • 37 postów

Napisano 25 lipiec 2011 - 15:35

Piotr PGr dokładnie, masz rację w ubiegłym roku na wiosnę wody przybrało i od razu można było zobaczyć większą liczbę narybku. Niestety, Jeziorsko psuje nam zabawę. Polecam Wam zapoznanie się z artykułem poniżej. Nie jestem specjalistą od hydrologii, ale z niektórymi kwestiami nie sposób się nie zgodzić.
Jeziorsko, Warta, kamienie i ryby

#33 grych

grych

Weteran

• Members
  • 800 postów

Napisano 31 lipiec 2011 - 11:09

CYTAT(Piotr PGr @ czw, 14 lip 2011 - 12:17) Wyświetl post
Witam Krystianie,

Zarówno w Dębnie, jak i w N. Mieście jest mnóstwo fajnych miejscówek.
Na temat szczegółów nie będę się rozpisywał, bo wiele książek już na ten temat napisano, a i tak można by jeszcze pisać i pisać icon_wink.gif
Na forum też znalazło by się wiele cennych informacji... Co do rzeki, jeśli brak Ci doświadczenia, proponuje wybrać się z jakimś znajomym, lub zakumulować z jakimś "specjalistą" z twojej okolicy. Najlepiej, jak ktoś będzie cie mógł pokierować w jakiejś metodzie... szczegóły i reszta przyjdzie z praktyką...

Co do miejscówek, to na razie proponuję ci starorzecze w Dębnie, w lesie droga do promu łukiem skręca w prawo, ty dajesz w lewo w gruntową, przejeżdżasz przez lasek leszczynowy i zostawiasz auto na poboczu, po prawej widzisz starorzecze. Pierwsza połowa staruchy w miarę głęboka, dalej się wypłyca.
W N. Mieście powinieneś sobie dać radę na kanale portowym, świetna miejscówka. Auto zostawiasz na końcu starego mostu, lub objedź do okola kanał i podjeżdżasz na miejscówkę.
Nad rzeką w tych miejscach masz też ciekawe miejsca, sporo główek i fajnych klatek, ale tu już każdy metr wody jest inny, i trzeba nauczyć się "czytać wodę".
Obejrzyj sobie mapy satelitarne tych miejsc.

Na zdjęciu połączenie kanału z Wartą

Piotr PGr byłem dzisiaj na starorzeczu w Dębnie, a w drodze powrotnej, ciekawy miejscówki, o której pisałeś (obok Nowego Miasta) pojechałem tam i mam do Ciebie pytanie: ten kanał na zdjęciu to miejsce obok budynków WOPR? jeżeli tak, to naprawdę ciekawe miejsce, warte odwiedzenia z wędkami, co niebawem uczynię icon_smile.gif icon_mrgreen.gif

#34 Piotr PGr

Piotr PGr

Szajbus

• Members
  • 1175 postów

Napisano 31 lipiec 2011 - 14:20

Tak grych, to to miejsce.
Odnośnie białej ryby, tam jest najatrakcyjniej wczesną wiosną (widzę po wędkujących), pewnie przez to że rybki tam zimują...
Choć dobrych kilka lat do tyłu, podczas letniego pikniku, znajomy wyjął tam suma 130cm.
Na pewno miejsce atrakcyjne przez cały rok, obok miejsc z zdecydowanym nurtem, masz spowolnienia i nawet stojącą wodę. Głębokość też zróżnicowana, od naniesionych łach po wypłukane jamy.
Jak się tam wybierzesz to wrzuć tu jakąś relacje icon_wink.gif

#35 grych

grych

Weteran

• Members
  • 800 postów

Napisano 31 lipiec 2011 - 15:13

CYTAT(Piotr PGr @ nie, 31 lip 2011 - 15:20) Wyświetl post
Tak grych, to to miejsce.
Odnośnie białej ryby, tam jest najatrakcyjniej wczesną wiosną (widzę po wędkujących), pewnie przez to że rybki tam zimują...
Choć dobrych kilka lat do tyłu, podczas letniego pikniku, znajomy wyjął tam suma 130cm.
Na pewno miejsce atrakcyjne przez cały rok, obok miejsc z zdecydowanym nurtem, masz spowolnienia i nawet stojącą wodę. Głębokość też zróżnicowana, od naniesionych łach po wypłukane jamy.
Jak się tam wybierzesz to wrzuć tu jakąś relacje icon_wink.gif

Dzięki icon_smile.gif dzisiaj w związku z deszczem pochodziłem dość krótko, z tego co zauważyłem, w sumie najlepiej byłoby dostać się na cypelek na samym 'czubku' kanału, wtedy byłoby najwięcej możliwości łowienia - od nurtu, po spokojną wodę, ale bez wysokich butów nie miałem jak tego sprawdzić icon_mrgreen.gif icon_mrgreen.gif Mam jeszcze jedno pytanie, może wiesz, gdzie można dojechać samochodem, tak żeby ewentualnie nie dostać mandatu? icon_twisted.gif

#36 Piotr PGr

Piotr PGr

Szajbus

• Members
  • 1175 postów

Napisano 31 lipiec 2011 - 15:48

CYTAT(grych @ nie, 31 lip 2011 - 16:13) Wyświetl post
Dzięki icon_smile.gif dzisiaj w związku z deszczem pochodziłem dość krótko, z tego co zauważyłem, w sumie najlepiej byłoby dostać się na cypelek na samym 'czubku' kanału, wtedy byłoby najwięcej możliwości łowienia - od nurtu, po spokojną wodę, ale bez wysokich butów nie miałem jak tego sprawdzić icon_mrgreen.gif icon_mrgreen.gif Mam jeszcze jedno pytanie, może wiesz, gdzie można dojechać samochodem, tak żeby ewentualnie nie dostać mandatu? icon_twisted.gif

Na stary "most"(pozostały dojazd), pod koniec zjeżdża się w prawo, objeżdża pozostały filar i dalej gna przez trawę, pod samą miejscówkę. Gdybyś bał się zjechać, lub koleiny, deszcz itd., to auto zostaw do góry przed barierką...

Miejscówek jest mnóstwo co się da dojechać... Jakie okolice? Chcesz stać pod samom wodą, "łowić z auta", czy możesz się przejść kawałek z manelami?

#37 grych

grych

Weteran

• Members
  • 800 postów

Napisano 31 lipiec 2011 - 16:06

chciałbym się dostać nad ten kanał koło WOPR, ale na jego drugą stronę (nie tą co stoi budynek WOPR), bo po tej jest tabliczka >zakaz wstępu<; niby dochodzi tam droga (jadąc koło tego czerwonego domu, przed starym mostem skręcając w lewo), tylko nie wiem jak tam można daleko wjechać autem, żeby nie nabawić się mandatu, stąd moje pytanie icon_smile.gif Do samej rzeki też widziałem, że można zjechać, dzisiaj łowili tam na tyczki, samochód mając obok icon_smile.gif

Użytkownik grych edytował ten post 31 lipiec 2011 - 16:07

#38 krystian03.94

krystian03.94

Wędkarz

• Members
  • 25 postów

Napisano 31 lipiec 2011 - 16:09

Witam,
Jutro planuję wybrać się na ryby i tak myślę sobie gdzie pojechać, byłem 2 razy nad zalewem w Roszkowie ale tam prawie nic nie mogłem złowić jak już to same płotki. Tydzień temu byłem nad starorzeczem ze znajomym który okazał się wędkarzem od kilku lat więc pasuje razem jeździć jednak teraz jest trochę zajęty i jeździ tak co dwa tygodnie więc resztę wyjazdów niestety rowerem, ale mniejsza z tym, byliśmy w Pogorzelicy i jak do tej pory tam najbardziej spodobało mi się łowienie. Nawet ładne rybki tam były od godziny 17 do 3 w nocy złapaliśmy po kilka linów 30-35cm i sporo karasi powyżej 25cm. Może dla was to nie są żadne okazy ale jak dla mnie było bardzo ciekawie i już było się z czym "posiłować" w porównaniu do wcześniejszych płotek i leszczyków. Niestety jutro zmuszony jestem jechać rowerem (jeżeli tylko pogoda będzie znośna) i do Pogorzelicy odpada ponieważ to jakieś 20km w jedną stronę więc chciałem przejechać się trochę bliżej i myślę sobie czy nie przejechać się nad starorzecze do Dębna. Jakie tam są ryby, jaką metodą najlepiej łowić oraz w którym miejscu są największe szanse?

#39 grych

grych

Weteran

• Members
  • 800 postów

Napisano 01 sierpień 2011 - 13:10

wczoraj na Dębnie brały same maleństwa icon_evil.gif z tego co wiem, to jest tam lin, karaś płotka, leszcz, czy krąp, poza tym dużo drapieżnika; im dalej pojedziesz brzegiem, tym będziesz miał mniejszą głębokość, w samym lesie są miejsca, gdzie grunt wynosi nawet 3m.

a swoją drogą, powiedz mi jak dojechać do Pogorzelicy, tam gdzie łowiłeś?

#40 krystian03.94

krystian03.94

Wędkarz

• Members
  • 25 postów

Napisano 01 sierpień 2011 - 22:54

CYTAT(grych @ pon, 01 sie 2011 - 16:10) Wyświetl post
wczoraj na Dębnie brały same maleństwa icon_evil.gif z tego co wiem, to jest tam lin, karaś płotka, leszcz, czy krąp, poza tym dużo drapieżnika; im dalej pojedziesz brzegiem, tym będziesz miał mniejszą głębokość, w samym lesie są miejsca, gdzie grunt wynosi nawet 3m.

a swoją drogą, powiedz mi jak dojechać do Pogorzelicy, tam gdzie łowiłeś?

Do Pogorzelicy dojechaliśmy w następujący sposób. Mieszkam w Wilkowyi także jechałem przez Żerków. Przejechaliśmy go prosto, przy drodze z której wyjeżdżaliśmy jest wybudowany taki mały stadion z boiskiem do piłki nożnej, kierowaliśmy się na Śmiełów, gdy go przejechaliśmy było już tylko jedno skrzyżowanie na którym jechaliśmy na Szczonów. Z głównej drogi zjechaliśmy dopiero gdy na ulicy po prawej stronie był most a na przeciw stał kościół, my skręcaliśmy w lewo do lasu. Dokładnie ci niestety nie mogę podać jak dojechaliśmy nad samo łowisko ponieważ pierwszy raz tam byłem i nie zapamiętałem drogi w lesie ( a jechaliśmy około 1-1,5km)
Jeszcze w tym sezonie zmuszony jestem do jazdy rowerem na ryby a tak się składa że mam już kilka miejsc jednak wszystkie w odległości 15-20km w jedną stronę. Targanie całego sprzętu jednak jest uciążliwe, dlatego postanowiłem kupić sobie drugą wędkę na spławik (teleskop - wygodny w transporcie) i w tym roku podszlifuję tą metodę łowienia a z resztą na poważnie zacznę za rok, tym bardziej że łowienie na Warcie na spławik nie jest tak bardzo skomplikowane jak myślałem.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych