Skocz do zawartości

Zdjęcie

Warta W Wlkp.

71 odpowiedzi w tym temacie

#1 wojtekkangoo

wojtekkangoo

Początkujący

• Members
  • 5 postów

Napisano 17 kwiecień 2011 - 19:43

Drodzy koledzy mam pytanie czy zna ktoś z was miejscówkę nad wartą ale tak by można było podjechać autem nad samą wodę?Zależy mi na tym aby miejsce było wśród zieleni a nie w centrum miasta.Okolice Obrzycka poznania i innych miast
Wlkp. mile widziane.A tak na marginesie to gdzie warto by pojechać nad wartę ale na suma?

#2 kaktus52

kaktus52

Wędkarz

• Members
  • 41 postów

Napisano 17 kwiecień 2011 - 21:55

Polecam Wartę w Czerwonaku koło Poznania bardzo dobry dojazd i ciekawe miejsca

#3 baran88

baran88

Weteran

• Members
  • 448 postów

Napisano 19 kwiecień 2011 - 12:10

Ja mogę polecić wartę w miejscowości Pyzdry (trasa Kalisz-Września). Sum ma przecież okres ochronny... Chyba że mówisz oczywiście po jego zakończeniu. Wtedy tak, można się wybrać..

#4 arek2202

arek2202

Szajbus

• Members
  • 1116 postów
  • Zainteresowania:Grunt, Spławik,Spinning

Napisano 19 kwiecień 2011 - 13:48

CYTAT(kaktus52 @ nie, 17 kwi 2011 - 22:55) Wyświetl post
Polecam Wartę w Czerwonaku koło Poznania bardzo dobry dojazd i ciekawe miejsca

Proszę Cię, koło czerwonaka zaraz za oczyszczalnią? ;( Ble. Jadę jak muszę, a woda śmierdzi poprostu. Jak już to niżej, jakieś 10-15 km w dół rzeki. A najlepiej to górny bieg Warty czyli Rogalin, Puszczykowo, Mosina te rejony. Cisza, spokój i miejscami dojazd do samej wody. Ja zawsze wbijam na Wiórek icon_wink.gif

Użytkownik arek2202 edytował ten post 19 kwiecień 2011 - 13:49

Ten post wyraża moją opinię w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko mnie w dniu jutrzejszym,ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto zastrzegam sobie prawo zmiany poglądów bez podania przyczyny.

#5 adi450

adi450

Weteran

• Members
  • 212 postów

Napisano 19 kwiecień 2011 - 23:05

Panowie był ktoś już w tym sezonie na odcinku Warty w okolicach Jeziorska ? przed lub za zalewem ?. Będę w okolicy w przerwie Majowej i pewnie nie jeden wypad zaliczę, ale chciałem się dowiedzieć czy już coś tam się rusza..

Aktualnie częściej trzymam długopis niż wędkę w ręku...

#6 Piotr PGr

Piotr PGr

Szajbus

• Members
  • 1175 postów

Napisano 19 kwiecień 2011 - 23:32

baran88 Pyzdry są w Okręgu Konin, oni mają porozumienie tylko z Sieradzem, za znaczek trzeba dać chyba 80zł(nie jestem pewien do końca, ale kumple chyba tyle płacili)

#7 baran88

baran88

Weteran

• Members
  • 448 postów

Napisano 20 kwiecień 2011 - 13:39

CYTAT(Piotr PGr @ śro, 20 kwi 2011 - 00:32) Wyświetl post
baran88 Pyzdry są w Okręgu Konin, oni mają porozumienie tylko z Sieradzem, za znaczek trzeba dać chyba 80zł(nie jestem pewien do końca, ale kumple chyba tyle płacili)

Jak jedziesz w kierunki Wrześnie to po prawej masz okręg Konin a po lewej Kalisz icon_biggrin.gif Ruda Komorowska, ujście Prosny można spokojnie śmigać na naszych składkach.
Autor tematy pisał o łowiskach w WLKP a nie o PZW Kalisz

Użytkownik baran88 edytował ten post 20 kwiecień 2011 - 13:44

#8 Piotr PGr

Piotr PGr

Szajbus

• Members
  • 1175 postów

Napisano 20 kwiecień 2011 - 22:05

Kolego baran88 już Ci i innym użytkownikom tłumaczę odkąd zaczyna się obwód rybacki Warta nr6.
Wiele osób, nawet wśród władz naszego okręgu twierdzą tak jak Ty, że granicą jest most w Pyzdrach. I jesteście w błędzie!
Obwód rybacki Warta nr.6 zaczyna się od ujścia rzeki Prosny(na lewym brzegu) i połączenie Warty z starorzeczem na przeciw Prosny.
Od Ujścia Prosny, poprzez Komorze i Pogorzelicę, do betonowych główek w lesie Pomiędzy Pogorzelicą a Dębnem (nr tablicy z km nie pamiętam) jest woda Okręgu Kalisz.
Drugi brzeg za wsią Tarnawa (naprzeciw Prosny) i lewy brzeg od rezerwatu Uroczysko Warty, bodajże do Rogalinka to wody obwodu rybackiego Warta nr.6 podlegające Okręgowi Poznań.

Dzisiaj zapytałem kolegę ile zapłacił za "Konińską Wartę". Dodatkowy znaczek kosztował go 90zł. Kumple płacili w PZW Pyzdry. Opłata jednodniowa to 30zł.

Domyślam się , że wojtekkangoo załadająć temat i pytając pytał o wody Okręgu Poznań.

Ale mam nadzieje, że ten temat będzie miał zainteresowanie, będziemy z niego korzystać i wymieniać się informacjami dotyczącymi całej Warty icon_biggrin.gif

Nawet bobesku niedawno pytałem, czy jest i że przydał by się temat "Środkowa Warta" i teraz mam, jak na zawołanie icon_wink.gif

Użytkownik Piotr PGr edytował ten post 20 kwiecień 2011 - 22:07

#9 wojtekkangoo

wojtekkangoo

Początkujący

• Members
  • 5 postów

Napisano 20 kwiecień 2011 - 23:41

No koledzy jestem miło zaskoczony że mój post was zainteresował.Dziękuje za wiadomości co do mojego pytania.Myśle że temat warty jest tak jak i ona ciekawy i długi, ale warto by pisać o tej przepięknej wodzie tym bardziej ze coraz to lepiej się oczyszcza.Zarybienie jej jest według mnie dobre i na pewno wspaniałe okazy w niej pływają. Zapewne zgodzicie się ze mną że każda ryba która pływa i wychowała się w rzece o wiele lepiej walczy na kiju niż taka z jeziora.Ma więcej "samozaparcia" w sobie co daje nam wędkującym więcej satysfakcji.Wracając do tematu to prosił bym o więcej wiadomości na temat odcinków i ciekawych miejscówek nad wartą.Pozdrawiam Wojtek

#10 wojtekkangoo

wojtekkangoo

Początkujący

• Members
  • 5 postów

Napisano 20 kwiecień 2011 - 23:43

A propo zachęcam wszystkich kolegów do wklejania zdjęć z ciekawymi i pięknymi miejscówkami!!!

#11 adi450

adi450

Weteran

• Members
  • 212 postów

Napisano 21 kwiecień 2011 - 09:31

Mam parę fotek z ostatnich wakacji, miejscówka za zalewem Jeziorsko.

Pierwsza zlewka i przykładowy Okonek icon_wink.gif pasiaków w tym rozmiarze i mniejszych naprawdę jest tam masa i moża się z nimi pobawić

Wiecej fotek zapodam jak się wybiore w tym roku nad Wartę, w Maju icon_razz.gif.

DSC02192.JPG
DSC02191.JPG

Użytkownik adi450 edytował ten post 21 kwiecień 2011 - 09:32

Aktualnie częściej trzymam długopis niż wędkę w ręku...

#12 karlos50

karlos50

Wędkarz

• Members
  • 98 postów

Napisano 21 kwiecień 2011 - 10:05

ja wędkuję na warcie w okolicach gorzowa, czyli w zasadzie końcówka rzeki ... przy niższych stanach wody autem można dojechać nad samą wodę, są nawet takie miejsca że klamoty mozna trzymać w bagażniku za plecami icon_wink.gif ale przy wyzszych trzeba uwazać bo łąki podmokłe i można się zaryć, że tylko traktor ratuje sprawę (widziałem gosci którzy wyciagali się 2h) ... rybka też jest choć nie udało mi się wyciągnąć takich okazów jak na odrze, może dlatego że wędkuję tam od zeszłej jesieni ... teraz niestety woda nadal wysoka i nie można dojść do rzeki icon_evil.gif

#13 bobesku

bobesku

Szajbus

• Members
  • 3273 postów

Napisano 21 kwiecień 2011 - 11:50

No nie wierzę ,że temat o Warcie jest:D
A to mnie cieszy mam nadzieję ,że sie rozwinie to dołączę do Was-chodz ja trochę inne rejony:)

#14 mikeus

mikeus

Weteran

• Members
  • 904 postów

Napisano 21 kwiecień 2011 - 12:57

Witam Panowie!
Jeżeli kogoś interesują info o Warcie w Okręgu Konin, to się polecę bezczelnie. Mam nadzieję, że będę umiał pomóc, jakby coś.
Pzdr
Michał, 79', Okręg Konin

#15 baran88

baran88

Weteran

• Members
  • 448 postów

Napisano 21 kwiecień 2011 - 13:42

CYTAT(Piotr PGr @ śro, 20 kwi 2011 - 23:05) Wyświetl post
Kolego baran88 już Ci ....

Wiesz co masz racje, sprawdziłem w "Załaczniku do rozporzadzenia Dyrektora Regionalnego Zarzadu Gospodarki Wodnej w Poznaniu
z dnia 30 kwietnia 2004r." KLIK dobrze że jak byłem tam ostatnio nie miałem kontroli icon_biggrin.gif Kiedyś może z 3 lata temu Kalisz miał z Koninem porozumienie ciekawe czemu teraz nie ma...

#16 Piotr PGr

Piotr PGr

Szajbus

• Members
  • 1175 postów

Napisano 21 kwiecień 2011 - 23:13

baran88 w roku 2010 Kalisz miał umowę z Koninem, 2009 nie dogadali się... w innych latach było różnie raz było wolno, raz nie.
Jak nie wiadomo o co chodzi... (ble,ble,ble) O KASĘ!!!
Nie będę tu opowiadał, co i ile, bo to wiem ze słyszenia (co prawda z pewnych i oficjalnych źródeł); ale mam nadzieje, że za rok panowie z okręgów się dogadają.
Fajnie, że dałeś ten załącznik, w tym temacie przyda się nam wszystkim.
A koledzy zwracajcie na to uwagę, bo jak przyjdzie co do czego, to PSR nie będzie to interesować, że "ktoś w Kole", czy "ktoś w Okręgu" powiedział wam, że "granica jest na moście"

Co do fotek Warty, to co jakiś czas coś wrzucę.
Na początek faszyny "Lki" w Solcu. Fajne miejsce z dojazdem do samej wody. Zlokalizowane około 500m poniżej mostu kolejowego. Wędkarze łowią tam "wszystko" wszystkimi metodami. W okolicy znajduje się wiele innych ciekawych miejsc. Dawniej ryb było tam więcej, teraz jest jak wszędzie...

Załączone miniatury

• DSCF6035.JPG
  • DSCF6036.JPG

#17 mikeus

mikeus

Weteran

• Members
  • 904 postów

Napisano 26 kwiecień 2011 - 09:52

Wie ktoś może, gdzie jest starorzecze Niemiec? W zezwoleniu mam wpisaną Wartę z dopływami i starorzeczami, oprócz tego właśnie starorzecza. Nikt ze znajomych nie wie, gdzie ono się znajduje...
Michał, 79', Okręg Konin

#18 Piotr PGr

Piotr PGr

Szajbus

• Members
  • 1175 postów

Napisano 23 maj 2011 - 11:37

Nikt z was nie wędkuje na Warcie, więc pozwolę sobie trochę odświeżyć temat icon_wink.gif
Załączam dwa zdjęcia bolków złowionych wczoraj przez Darka nad wartą:
pierwszy złowiony rano w Pyzdrach, 73cm (na tle nieba)
drugi złowiony popołudniu w Pogorzelicy, 67cm (na tle wody)
Ja wczoraj też wędkowałem nad Wartą, pomiędzy Pogorzelicą a Dębnem. Niestety tylko 2 puste brania z powierzchni...
No nie tylko, wziołem na chwile od 12latka kijek żeby mu coś pokazać, jeden rzut i szczupaczek icon_smile.gif

Potrzebne informacje na temat Warty w Sieradzu, pod kątem spinningu, odp. na PW

22.05.11_Pogożelica_73cm_..jpg

Załączone miniatury

• 22.05.11_Pyzdry_73cm_..jpg

Użytkownik Piotr PGr edytował ten post 23 maj 2011 - 12:01

#19 mikeus

mikeus

Weteran

• Members
  • 904 postów

Napisano 27 maj 2011 - 09:24

CYTAT(mikeus @ wto, 26 kwi 2011 - 09:52) Wyświetl post
Wie ktoś może, gdzie jest starorzecze Niemiec? W zezwoleniu mam wpisaną Wartę z dopływami i starorzeczami, oprócz tego właśnie starorzecza. Nikt ze znajomych nie wie, gdzie ono się znajduje...

No to sam sobie odpowiadam:
Starorzecze Niemiec znajduje się na prawym brzegu Warty (patrząc w kierunku jej biegu) w Koninie, na wysokości Chorznia (osiedle w Koninie).
Michał, 79', Okręg Konin

#20 Piotr PGr

Piotr PGr

Szajbus

• Members
  • 1175 postów

Napisano 12 lipiec 2011 - 13:17

DRAPIEŻNIK WARTY 2011 Zaproszenie

Witam Panowie,
Jak ktoś był by zainteresowany, to zapraszam 07.08.2011r. do Lądu, szczegóły w załączonym linku, relacje z wcześniejszych edycji tych zawodów znajdziecie również na tej stronie.

Pozdrawiam
Piotrek

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych