Skocz do zawartości

Zdjęcie

Sprzęt Wędkarski Z Lidla?

59 odpowiedzi w tym temacie

#41 Bubu

Bubu

Weteran

• Members
  • 142 postów

Napisano 19 kwiecień 2011 - 15:10

Jak to pewna osoba mi kiedyś powiedziała. Nie wędka łowi a wędkarz. Możesz mieć wędke za 2000 zł i złapać g...wno a możesz mieć bazarówke za 20 zł i łowić ładne sztuki . Druga sprawa , każdy kupuje to na co kogo stać icon_smile.gif Ja niemusze kupować bo niepotrzebuje narazie żadnych wędzisk ani kręciołków, jedynie kupie świetliki bo sie opłacaja i przydadzą icon_razz.gif

#42 wadziu

wadziu

Wędkarz

• Members
  • 98 postów

Napisano 19 kwiecień 2011 - 15:17

to zależy od tego kto chce jaki sprzęt i gdzie kupuje

Jedni kupuje drogi sprzet a drudzy nie mają tyle kasy to kupują tani sprzet
WĘDKARSTWO To ludzie z pasją, o której ty nie masz pojęcia. Dlatego nigdy nie zrozumiesz ich wytrwałości i poświęcenia.

#43 Patryk218

Patryk218

Wędkarz

• Members
  • 35 postów

Napisano 19 kwiecień 2011 - 18:46

Zgadzam się z wami każdy kupuje to co na niego stać,nie zapomnijmy że wentkarstwo jest przyjemnością a nie rywalizacją między sprzętem w tym sporcie liczą się umiejętności łowienia i żadna droższa rzecz nam w tym nie pomożę.

Pozdrawiam i połamania kija icon_smile.gif

#44 Kamil Z.

Kamil Z.

Szajbus

• Moderator
  • 8183 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo, sporty walki, muzyka

Napisano 19 kwiecień 2011 - 19:57

Panowie apeluję o spokój i opanowanie.
Po pierwsze to już dawno odbiegliście od meritum wątku.
Po drugie- nikt nikogo wprost nie nazywa "bydłem" i nie bierzcie od razu tego do siebie. Jak ze wszystkim-nie można generalizować. Z jednej strony są ludzie którzy wspólnie z rodziną wybierają się kulturalnie nad wodę, a z drugiej są i tacy, co parkują 15cm od lustra wody, muzyka na full itd....a obok wędkarz, co nad wodą szukał spokoju i wyciszenia.....Nie mówiąc o tonach śmieci pozostawianych przez tych "biwakowców"....

A co do nazywania kogoś "niedzielnym".....A cóż to w ogóle znaczy?
Kwota jaką wydajemy na sprzęt nie ma znaczenia- ktoś wyda mniej, a ktoś więcej. Według własnego "widzimisię", a także możliwości...

Więcej luzu.... icon_wink.gif

Pozdrawiam
Kamil
Pozdrawiam
Kamil

Mój wędkarski blog:
http://zahaczeni.net/kamilfishingblog/

[color=#4169E1][b]Catch&Release!!

#45 Patryk218

Patryk218

Wędkarz

• Members
  • 35 postów

Napisano 19 kwiecień 2011 - 21:34

Dobra na pytanie już mi dawno odpowiedzieliście za co dziękuje i myślę że nie ma sensu tego dalej ciągnąć.

Pozdrawiam

#46 dawid_jedlnia

dawid_jedlnia

Weteran

• Members
  • 199 postów

Napisano 19 kwiecień 2011 - 21:44

Wracając do tematu i podsumowywyuąc ja jestem zadowolony z tak taniego sprzetu naprawde wyrzuciłem tylko wobka

#47 OLO

OLO

Szajbus

• Members
  • 1410 postów
  • Zainteresowania:Muzyka ( Workstation Tyros 2 ), fotografika, strategiczne gry komputerowe, rozpoznawanie grzybów, magic the gathering, gry planszowe, sport wszelaki

Napisano 20 kwiecień 2011 - 10:00

A ja, mimo, iż również nie jestem zwolennikiem wydawania kasy na pokaz..... chciałbym napisać, że moje początki na starym i zdezelowanym sprzęcie były tragiczne.

Pewnie, że super wędkarz połowi kijem z leszczyny, ale ja nie byłem super wędkarz. Wszystko robiłem źle. Kij miałem jak sztyca od miotły, twardy i krótki. Żyłka gruba jak na pranie, jakaś stara, poskręcana. Zestaw za ciężki bo tylko takie "korki" miałem. Co rzut to splątanie, a leciaaaał ten zestaw icon_razz.gif 4 metry od brzegu max. Zero widoczności brań ( tych spławików które miałem nie dało się pod wodę wciągnąć icon_razz.gif ). Zero podbieraka, najlepsze ryby spięte przy brzegu. Pozwólcie, że o hakach nie wspomnę icon_razz.gif. Jedna wielka tragedia.

Gdybym miał ten sprzet który mam teraz dużo szybciej bym się nauczył. Nie mam wypasów bo bida aż piszczy, ale mam lekki bacik 7m który oznacza zero splątań. Czułe spławiczki. Dobra żyłeczka strofta. Ostre malutkie haczyki ownera. Mięciutka żyłka przyponowa. podbierak z długą sztycą. Wygodne krzesło, okulary polaryzacyjne. I tak dalej.

Moim zdaniem więc sprzęt na rybki nie musi być z najwyższej półki, ale jego jakość ma duże znaczenie. Średnia półka jak najbardziej, ale niektóre sprzęty za 5 zł się poprostu do niczego nie nadają ( nie mam na myśli lidla, nie ma u mnie tego sklepu i nie wiem co w nim jest ).

#48 andriusza13

andriusza13

Weteran

• Members
  • 186 postów

Napisano 20 kwiecień 2011 - 12:26

Odradzam, dałem sie kiedyś nabrać na tą tanią chińszczyznę z Lidla, jakość tragiczna, kołowrotek po 3 miesiącach stracil hamulec, żyłka 0.30 takiej jakości ,że można ja było rwać w rękach. Nie wiem , byc może trafiłem na wybrakowana partię icon_smile.gif
C&R

#49 jinx_da_cat

jinx_da_cat

Weteran

• Members
  • 834 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo, sport, motoryzacja

Napisano 20 kwiecień 2011 - 14:02

Wy to macie problemy... Nigdy nie zapomnę jak w wieku kilku lat z zazdrością przyglądałem się sprzętowi mojego ojca i wujka... Bambusowe i leszczynowe wędziska z kołowrotkami Delfin, Rex... To był przełom lat siedemdziesiatych i osiemdziesiątych. Sprzęt i akcesoria były ciężko dostępne wogóle, nie mówiąc o cenach...
Dostałem wówczas na urodziny swój pierwszy kołowrotek. Malutki ze stałą szpulą. Niestety nie miałem jeszcze swojej wędki! Wraz z kuzynem ruszyliśmy do pobliskiego lasku aby dobrac jakiś kij leszczynowy co by się nadawał na wędkę. Przelotki zrobiliśmy z drutu miedzianego. Żyłkę, grubą "tęczówkę" nie pamiętam już skąd wziąłem... Spławik z gęsiego pióra pomalowałem czerwonym lakierem do paznokci i "uzbroiłem" w gumki od wentyla rowerowego. Haczyki robiliśmy ze szpilek (bezzadziorowe icon_biggrin.gif ) Ciężarki z klem akumulatorowych wycinając scyzorykiem kawałeczki ołowiu... I wiecie co? Łowiłem takie ryby, że można o takich teraz tylko pomarzyc! A szczęśliwy byłem jakby mi ktoś do kieszeni nasikał!!!
Teraz są sklepy, gdzie młodzi i mniej zamożni mogą sobie pozwolic na kupno jakiegokolwiek sprzętu wędkarskiego. Tak krawiec kraje jak mu materiału staje! Jak są ryby to na tani sprzęt też połowicie. I nie ma się co wstydzic. Tym co oceniają innych po ich stanie posiadania uważam za maluczkich...

Użytkownik jinx_da_cat edytował ten post 20 kwiecień 2011 - 14:03

www.przyjacielerudawy.pl
To co nie jest zabronione to jest dozwolone. Czego nie zabrania prawo tego nie pozwala wstyd!

#50 ziemniak

ziemniak

Weteran

• Members
  • 101 postów

Napisano 21 kwiecień 2011 - 12:14

widzę, że mało kto cokolwiek zrozumiał, trudno. nie będę tłumaczył.

uściślijmy: kawał czasu łowiłem sprzętem bazarowym a i dziś nie snobuję się wyposażeniem jak z katalogu reklamowego, modnymi ciuszkami, breloczkami itd. ale uważam, że kupowanie gotowych zestawów z supermarketu to dla mnie przykład nie tylko lenistwa, ale także głupoty. w swojej kategorii to coś jak zestaw "schudnij-w-tydzień-z-naszym-cudownym-przyrządem!"

i owszem, nie waham się jeszcze raz użyć słowa BYDŁO na określenie tego, co widzę nad wodami. głupie, bezmyślne, pazerne i hałaśliwe. nie będę nikogo przepraszał, jeśli ktoś się poczuwa do jednego z tych grzechów.

Użytkownik ziemniak edytował ten post 21 kwiecień 2011 - 12:17

#51 artek.76

artek.76

Wędkarz

• Members
  • 12 postów

Napisano 23 kwiecień 2011 - 08:55

Kolega andriusza sprzęt z marketu nazwał chińszczyzną. A czego teraz nie robią w chinach, jak nie w całości to na podzespołach. Tylko że jedni producenci obok logo piszą gdzie było wyprodukowane. A inni montują sprzęt z chińskich podzespołów poza azjią i podnoszą ceny za brak nalepki made in china. A ja dzięki chińszczyźnie z Lidla która działa dwa lata odłożyłem na dwa nowe kołowrotki. Jednego już kupiłem miesiąc temu, markowy europejczyk. To 0-1 dla chińszczyzny.

#52 Patryk31

Patryk31

Początkujący

• Members
  • 1 postów

Napisano 08 kwiecień 2013 - 17:49

Witam

Już w wkrótce pojawią sie ciekawe promocje sprzętu wędkarskiego. Zastanawiam sie nad kupnem tego zestawu do połowu ryb . Zestaw znajduje sie w katalogu Ryby biorą na drugiej stronie. Będę wdzięczny za sugestie.

#53 kux

kux

Wędkarz

• Members
  • 83 postów

Napisano 09 kwiecień 2013 - 13:33

ha icon_smile.gif

lidl robi niezłą zadymę na forach internetowych co roku icon_smile.gif

opinie oczywiście są skrajne icon_smile.gif

zaraz zapewne zostanę prawie zlinczowany (podobnie jak w temacie gdzie broniłem jaxona) ale...

mając do wydania stówkę i tylko stówkę kupiłbym bez wahania

jakość towarów z lidla jest jaka jest, ale stawianie go na równi w jednej linii z najtanszym szajsem dostępnym na allegro jest niesprawiedliwe. nie raz przekonałem się kupując różne duperele ( a to jakaś latarka, a to jakies narzędzie itp. rzeczy, że owszem - do produktów firmowych daleko, ale nie ma tragedi i korzystna cena rekompensuje pewne braki.

wracając do sprzetu wędkarskiego:

chcąc skorzystać z oferty tanich firm wędkarskich typu jaxon, konger, york (a jak niektórzy twierdzą to straszne śmieci i do rąk brac nie należy) szybko zauważymy, że 50 kijek, 50 kołowrotek i stówki nie ma, a gdzie zyłka, spławik, ciężarki, jakies pudełko itp itd...?

są też na allegro tzw "zestawy"
"sprzęt" tam oferowany często nie ma nawet nazwy, ale za to za stówkę można dostac komplet z podpórkami, podbierakiem....
ja osobiście dziękuję...
mając do wydania stówę - ide do lidla

spokojnie złowisz tym niejedna rybę.
a jak cię wciągnie to w przyszlym roku na wiosnę będziesz oglądał katalogi daiwy i cormorana, a wędkę z lidla oddasz za flaszkę początkującemu koledze i następny będzie miał możliwość złapania pięknego bakcyla icon_smile.gif

#54 jaguar56

jaguar56

Szajbus

• Members
  • 2995 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo, herpetologia

Napisano 09 kwiecień 2013 - 17:04

CYTAT(kux @ wto, 09 kwi 2013 - 15:33) Wyświetl post
wracając do sprzetu wędkarskiego:

chcąc skorzystać z oferty tanich firm wędkarskich typu jaxon, konger, york (a jak niektórzy twierdzą to straszne śmieci i do rąk brac nie należy) szybko zauważymy, że 50 kijek, 50 kołowrotek i stówki nie ma, a gdzie zyłka, spławik, ciężarki, jakies pudełko itp itd...?

Tu trochę się nie zgodzę by stawiać na równi kongera i york.
Konger ma bardzo dobre kije a york to jest porażka. Kiedyś trafiały się perełki.

Sprzęt lidlowy to właśnie taki york choć i trafiało się Mikado.
Owszem dla osób chcących zacząć łowić ryby lub takich które wyskoczą 2-3 razy na komercję jest dobrym rozwiązaniem.
Trzeba pamiętać by nie wymagać cudów od takiego sprzętu.
Nie wiem jak tam w Lidu z gwarancjami i zwrotami takiego towaru ale jak już by coś się stało to wstydził bym się iść z reklamacją i zwrotem mimo że mam do tego prawo.

Umieraliście tak młodo,
ulicami płynie wasza krew.
To stolica płonie w smutku,
śmierć zabiera wszystkie dzieci jej.

Śpijcie słodko me aniołki,
kule wroga już nie groźne wam.
Teraz już was nie dostaną
wrogie szpony okupanta łap.

#55 kux

kux

Wędkarz

• Members
  • 83 postów

Napisano 10 kwiecień 2013 - 17:11

CYTAT(jaguar56 @ wto, 09 kwi 2013 - 20:04) Wyświetl post
Tu trochę się nie zgodzę by stawiać na równi kongera i york.
Konger ma bardzo dobre kije a york to jest porażka. Kiedyś trafiały się perełki.

nie nie...
oczywiście pozwoliłem sobie na pewne uproszczenie - chodziło mi o firmy mające w ofercie naprawdę bardzo tanie rzeczy

wiem, że konger ma fajne kijki, a i u jaxona pare sie znajdzie

#56 wiksa

wiksa

Wędkarz

• Members
  • 43 postów

Napisano 14 kwiecień 2013 - 09:37

CYTAT(kux @ śro, 10 kwi 2013 - 21:11) Wyświetl post
nie nie...
oczywiście pozwoliłem sobie na pewne uproszczenie - chodziło mi o firmy mające w ofercie naprawdę bardzo tanie rzeczy

wiem, że konger ma fajne kijki, a i u jaxona pare sie znajdzie

W Aldim pojawil sie rowniez sprzet wedkarski (str. 10). Ciekawie wyglada pokrowiec na wedki za 69.99zl. Ktos juz to ogladal?
http://www.aldi.pl/print/kw152013/

Użytkownik wiksa edytował ten post 14 kwiecień 2013 - 09:38

#57 Zbynek

Zbynek

Szajbus

• Members
  • 1129 postów

Napisano 17 kwiecień 2013 - 13:26

Żadna rewela jak za tę kasę, na Allegro od użytkownika "gumiak777" kupisz znacznie ciekawsze pojemniejsze

Użytkownik Zbynek edytował ten post 17 kwiecień 2013 - 13:29

#58 agata

agata

Wędkarz

• Members
  • 30 postów
  • Zainteresowania:lenistwo, muzyka:(blues, jazz tradycyjny i nowoczesny z lat pięćdziesiątych)

Napisano 22 wrzesień 2014 - 14:47

ze sprzętem wędkarskim jest tak jak z zegarkami, im droższy tym szybciej chodzi. ja kupiłem w lidlu kołowrotek (do spiningu) za 25 zł i po dwóch latach pękła mi sprężyna, dorobienie i naprawa zajęło mi 0,5 godziny. za 12,99 kupiłem 900 metrów żyłki, wytrzymuje tyle ile jest napisane. zadowolenie 100%

#59 kosiarz

kosiarz

Weteran

• Members
  • 111 postów

Napisano 29 marzec 2016 - 19:35

Po roku przerwy lidl wraca z ofertą wędkarską, wydaje się trochę mniej atrakcyjna niż wcześniejsze ale może ktoś znajdzie coś dla siebie. Oferta od 7.04.

#60 Copino

Copino

Wędkarz

• Members
  • 20 postów

Napisano 31 marzec 2016 - 12:22

Wszystko jest kwestią naszych potrzeb oraz rzecz jasna budżetu. Jeżeli jesteś początkującym wędkarzem to faktycznie może i lepiej do nauki wziąć nieco słabszy sprzęt za mniejszą kwotę,po czym po nabraniu doświadczenia zainwestować w coś lepszego. Są przecież dobre sklepy internetowe gdzie sprzęt z wyższej półki kupisz taniej.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych