Skocz do zawartości

Zdjęcie

Norwegia Dla Polaków! Porady Dla Wędkarzy Z Polski.

430 odpowiedzi w tym temacie

#21 byxtarr

byxtarr

Wędkarz

• Members
  • 80 postów

Napisano 28 marzec 2011 - 18:19

Witam,
no właśnie ja też bym posłuchał więcej i szerzej co i jak z rybkami np. czyli coś większego się w ogóle trafiło? i czy warto jechać właśnie tam za mniej, czy odłożyć więcej kasy i od razu dalej na północ?
Pozdrawiam

#22 piotr75

piotr75

Wędkarz

• Members
  • 49 postów

Napisano 29 marzec 2011 - 13:26

Witam
Mieszkam blisko molde i wedkuje na tych wodach , ryb łapie sporo ale nie okazy , tutaj dorsz powyzej 10kg to okaz .
Pozdrawiam i połamania kija

#23 bobas_demolka

bobas_demolka

Weteran

• Members
  • 427 postów

Napisano 29 marzec 2011 - 16:39

CYTAT(piotr75 @ wto, 29 mar 2011 - 16:26)  
Witam
Mieszkam blisko molde i wedkuje na tych wodach , ryb łapie sporo ale nie okazy , tutaj dorsz powyzej 10kg to okaz .
Pozdrawiam i połamania kija

Pozdrawiam Kolegę i zapraszam do udzielania się w tym temacie - ważnym dla wędkarzy z Polski ale nie tylko - ponieważ miło jest ( jak mnie się to zdarzyło kilka razy, m.innymi na promie na OTROYE oraz daleko za Tromso) jak spotka się w Norwegii Polaka wędkującego:))))
Co do Molde - mam doświadczenia z Vagstrandy i Otroy. Potwierdzam to co Kolega pisze. Faktem jest, że nasi bałtyccy Koledzy cieszą się z rybki 3 kg ale nie zmienia to faktu, że dążymy do połowu większych:)
Przekonałem się również, że należy korzystac z porad Polaków mieszkających w Norwegii - tutaj nawiązuję do Polaka, którego spotkałem na promie z Molde na Otroya - powiedział mi - "pilkery do 75 g, mocna plecionka, delikatne wędzisko i szukanie ryby na różnych głębokościach". Po drugim wyjeżdzie na ten fiord przekonałem się, że miał rację:)
Co do rejonu Molde - uwielbiam wyspę Otroya - wędkowałem tam tylko przez tydzień bo zacząłem jeżdzić do Vagstrandy ale zawsze wracam na ta wyspę - zwłaszcza na jej dzikie wybrzeże od strony Atlantyku - robię zdjęcia i jestem oczarowany.....

Pozdrawiam serdecznie i zapraszam na "żywca" jak będę w Vagstrandzie:)))

bobas_demolka

CYTAT(byxtarr @ pon, 28 mar 2011 - 21:19)  
Witam,
no właśnie ja też bym posłuchał więcej i szerzej co i jak z rybkami np. czyli coś większego się w ogóle trafiło? i czy warto jechać właśnie tam za mniej, czy odłożyć więcej kasy i od razu dalej na północ?
Pozdrawiam

Jak już sugerowałem - wędkowania w tym rejonie nie da się w żaden sposób porównać z wędkowaniem na Bałtyku - można się od pierwszego razu w wędkowaniu tam oraz w tym kraju zakochać ale jak chcesz łowić ryby 10-50 kg to tylko północ - no chyba, że masz dużo szczęścia....

Norwegia różni się od Bałtyku tym, że:
- jest przepiękna, łowisz i podziwiasz widoki a na Bałtyku łowisz i patrzysz czy sąsiad Cię nie walnie...
- ryb jest bez porównania więcej, większych i różnych gatunków
- wędkujesz aktywnie - sam decydujesz gdzie i co...
- jest tańsza

Oczywiście jeżeli chcemy w ciagu godziny łowić 30 kg ryby i ryby powyżej 10-15 kg to tylko północ Norwegii.

Pozdrawiam

bobas_demolka

Użytkownik Kamil Z. edytował ten post 29 marzec 2011 - 17:31

#24 piotr75

piotr75

Wędkarz

• Members
  • 49 postów

Napisano 29 marzec 2011 - 20:10

Witam
Tak sie składa że ja mieszkam na otroy , mam nadzieje ze sie spotkamy jak bedziecie tu wedkowac , ja lubie lapac do 40m glebokosci, na spin i lekkie pilkery , glownie dorsze ,rdzawce i czarniaki. Tak jak pisales w kazdej glebokosci mamy szanse na ryby i kazdego rodzaju. Glebiej plamiak , witlinek , morszczuk i karmazyn na fileta badz pól makreli. A tak na 100metrach i glebiej molwa ,brosmana i uciazliwe rekinki. Zgadzam sie z toba ze tu niema co porownywac wedkarstwa baltyckiego z wedkowaniem w fiordach , piekne widoki ,czysta woda , cisza , spokoj i zawsze szansa na rybe zycia .
Dodam jeszcze ze tego lowiska tez sie nie porowna z polnoca norwegii, ale czasami po wedkowaniu jestem zmeczony holowaniem ryb jak gornik po podwojnej zmianie w kopalni . Zycze kazdemu chociaz jednego wypadu wedkarskiego do norwegii , wtedy beda mogli zrozumiec tych co tu lapali.
Pozdrawiam polamania kija

#25 bobas_demolka

bobas_demolka

Weteran

• Members
  • 427 postów

Napisano 03 kwiecień 2011 - 12:07

CYTAT(piotr75 @ wto, 29 mar 2011 - 23:10)  
Witam
Tak sie składa że ja mieszkam na otroy , mam nadzieje ze sie spotkamy jak bedziecie tu wedkowac , ja lubie lapac do 40m glebokosci, na spin i lekkie pilkery , glownie dorsze ,rdzawce i czarniaki. Tak jak pisales w kazdej glebokosci mamy szanse na ryby i kazdego rodzaju. Glebiej plamiak , witlinek , morszczuk i karmazyn na fileta badz pól makreli. A tak na 100metrach i glebiej molwa ,brosmana i uciazliwe rekinki. Zgadzam sie z toba ze tu niema co porownywac wedkarstwa baltyckiego z wedkowaniem w fiordach , piekne widoki ,czysta woda , cisza , spokoj i zawsze szansa na rybe zycia .
Dodam jeszcze ze tego lowiska tez sie nie porowna z polnoca norwegii, ale czasami po wedkowaniu jestem zmeczony holowaniem ryb jak gornik po podwojnej zmianie w kopalni . Zycze kazdemu chociaz jednego wypadu wedkarskiego do norwegii , wtedy beda mogli zrozumiec tych co tu lapali.
Pozdrawiam polamania kija

Jeszcze raz pozdrawiam.
Byłem na wyspie Otroya w Orset. Warunki w domku dobre, łódź nienajgorsza. Zakupy robiliśmy w Mildsund. Niestety nie miałem wówczas echosondy oraz gps z punktami połowu icon_sad.gif Tak więc rybek szukaliśmy "na czuja" po całym fiordzie:) Mimo to parę 7 kilowych dorszy padło, o czarniakach nie wspomnę:) Jako ciekawostka - 5 kilogramowy dorsz z brzegu, ze skał na krewetkę i spławik:)
Ponieważ to był wrzesień to były wieeelkie kraby oraz równie wielkie prawdziwki - w lesie przy drodze z Orset do Mildsund ( tuż przy Mildsund oraz jadąc z Orset do Mildsund przy takim parkingu przydrożnym po lewej stronie:)
A kurek nazbierałem całe wiadro 20m od domku.....

Pozdrawiam.

bobas_demolka

Zgodnie z ideą tego wątku, czyli poradami dla Koleżanek i Kolegów wędkujących lub chcących wędkować w Norwegii przesyłam link do strony, gdzie można sprawdzić jaka jest aktualnie pogoda w wybranej miejscowości w Norwegii oraz prognozę na parę dni

http://www.storm.no/vaer/namsos

Pozdrawiam

bobas_demolka

Użytkownik Kamil Z. edytował ten post 04 kwiecień 2011 - 19:14

#26 Sowa

Sowa

Początkujący

• Members
  • 6 postów

Napisano 05 kwiecień 2011 - 13:54

CYTAT(bobas_demolka @ czw, 24 mar 2011 - 11:04)  
Odpowiadając Koledze "byxtarr" i wyręczając Kolegę "pp67" podaję przykład:
- miejsce - Vagstranda, koło Molde - ok. 500km od Oslo na pólnoc.

Koszty w II połowie września br.( 7 dni - od soboty do soboty:
- domek dla 4-5 osób - 1080zł
- łodź 19 stóp z silnikiem 50 KM - 1100 zł
- prom Ssssnitz - Treleborg - 880 zł
- paliwo Poznań - Vagsranda = Poznań - 2x 1600km x 10l/100km x 7 zł = 2250 zł
- paliwo do lodzi - 50 l x 7 zł = 350 zł
Razem ok. 5600zł
Łodzią może pływać 8 osób ale wygodnie łowić 4 więc wychodzi 1400 na 4 osoby lub 1120 na 5 - do wyboru.
Zakładając, że auto spali mniej - wynik będzie jeszcze lepszy:)
Pozdrawiam

bobas_demolka

Od 2 lipca mamy zarezerwowane miejsce w Malmefjordzie koło Molde, jest to pierwsza wyprawa poprzednio pływałem jachtem raz do Bergen i raz do Oslo. Norwegia urzekła mnie stąd zorganizowałem w tym roku wyprawę samochodem. Koszt z wynajęciem domu zarciem i podróżą oceniam na 2500 od osoby/10 dni, do tego dojdą jeszcze różne atrakcje w postaci zwiedzania bo jedziemy ze swoimi kobietami. Pozdrawiam wszystkich Sowa.

#27 bobas_demolka

bobas_demolka

Weteran

• Members
  • 427 postów

Napisano 05 kwiecień 2011 - 17:05

CYTAT(Sowa @ wto, 05 kwi 2011 - 16:54)  
Od 2 lipca mamy zarezerwowane miejsce w Malmefjordzie koło Molde, jest to pierwsza wyprawa poprzednio pływałem jachtem raz do Bergen i raz do Oslo. Norwegia urzekła mnie stąd zorganizowałem w tym roku wyprawę samochodem. Koszt z wynajęciem domu zarciem i podróżą oceniam na 2500 od osoby/10 dni, do tego dojdą jeszcze różne atrakcje w postaci zwiedzania bo jedziemy ze swoimi kobietami. Pozdrawiam wszystkich Sowa.

Miło mi, że Kolega wraz ze swoją płcią piękną upodobał sobie Norwegię:)
Ci, którzy tam byli zawsze będą wracać:)
Rejon Molde jest bardzo urokliwy a i Polaków tam sporo:)
bobas_demolka

Użytkownik bobas_demolka edytował ten post 19 czerwiec 2011 - 13:43

#28 Mała

Mała

Weteran

• Members
  • 157 postów
  • Zainteresowania:Różne takie...

Napisano 06 kwiecień 2011 - 11:14

Witam.
Uprzejmie prosze o dopisanie do "postu-rzeki" informacji o które pisałam na PW icon_wink.gif
Pozdrawiam

Użytkownik Mała edytował ten post 06 kwiecień 2011 - 11:17

#29 Kamil Z.

Kamil Z.

Szajbus

• Moderator
  • 8183 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo, sporty walki, muzyka

Napisano 06 kwiecień 2011 - 16:58

CYTAT(bobas_demolka @ wto, 05 kwi 2011 - 18:05)  
Ja niestety muszę zakończyć odzielanie odpowiedzi w odrębnych postach:( Moderator Kamil Z poinformował mnie, że nieprawidłowo korzystam z Forum - powinienem moderować swoje posty a nie pisać nowe..., na pytania Forumowiczów udzielać zbiorczych odpowiedzi w jednym poscie.... .
Dlatego też:
- przepraszam wszystkich uczestników Forum, że na pytania będę odpowiadał oraz informacji odnośnie Norwegii ( a te stopniowo przychodzą mi do głowy oraz stopniowo ich szukam w necie poświęcając na to co nieco czasu...) będę udzielał WYŁĄCZNIE moderując mój pierwszy post w tym wątku czyli pisząc posta rzekę:)
- cieszę się z zainteresowania tematem norweskim
- nie chcę by uniemożliwiono mi dostęp do forum a czuję pod skórą, że z przyczyn mi nieznanych jest to wysoce prawdopodobne niestety:(

Coś chyba się nie zrozumieliśmy- zwróciłem Ci uwagę na PW, a Ty "dojrzale" wylewasz żale na forum, niczym urażony nastolatek....

Napisałem, upomniałem i poprosiłem, żebyś nie pisał posta pod postem(czyli dwóch lub więcej kolejnych wpisów jeden pod drugim), a nie że każda nowa informacja ma znaleźć się w pierwszym poście tego wątku. Dwa kolejne posty scaliłem i tylko o to prosiłem, żeby w razie nie uzyskania na niego odpowiedzi, a konieczności dodania czegoś-korzystać z opcji "Edytuj", a nie pisanie kolejnych postów jeden pod drugim.

Mam nadzieję, że wątek ten będzie kompendium wiedzy dla "łowców północy", miejscem wymiany informacji, porad itd.

Ponieważ takowego wątku jeszcze nie było, ten "przyklejam" w dziale "wędkarstwo morskie"

Pozdrawiam
Kamil
Pozdrawiam
Kamil

Mój wędkarski blog:
http://zahaczeni.net/kamilfishingblog/

[color=#4169E1][b]Catch&Release!!

#30 bobas_demolka

bobas_demolka

Weteran

• Members
  • 427 postów

Napisano 06 kwiecień 2011 - 17:32

CYTAT(Kamil Z. @ śro, 06 kwi 2011 - 19:58)  
Coś chyba się nie zrozumieliśmy- zwróciłem Ci uwagę na PW, a Ty "dojrzale" wylewasz żale na forum, niczym urażony nastolatek....

Napisałem, upomniałem i poprosiłem, żebyś nie pisał posta pod postem(czyli dwóch lub więcej kolejnych wpisów jeden pod drugim), a nie że każda nowa informacja ma znaleźć się w pierwszym poście tego wątku. Dwa kolejne posty scaliłem i tylko o to prosiłem, żeby w razie nie uzyskania na niego odpowiedzi, a konieczności dodania czegoś-korzystać z opcji "Edytuj", a nie pisanie kolejnych postów jeden pod drugim.

Mam nadzieję, że wątek ten będzie kompendium wiedzy dla "łowców północy", miejscem wymiany informacji, porad itd.

Ponieważ takowego wątku jeszcze nie było, ten "przyklejam" w dziale "wędkarstwo morskie"
Pozdrawiam
Kamil

Taki jest cel tego wątku.
Traktuję tego posta jako odpowiedź na post Kolegi moderatora.

Teraz dwa pytania:
1. Chcę podac linka do strony zawierającej mapy batymetryczne - gdzie mam go podać? W nowym poscie, edytować pierwszy post czy czekać aż ktoś się zapyta?
2. Kiedy Kolega moderator cofnie edycję postu , w którym odpowiadałem jednego dnia Koledze byxtarr i drugiego dnia Koledze piotr75?

Za przyklejenie wątku dziękuję oczywiście w imieniu Koleżanek i Kolegów wędkujących oraz w imieniu bałtyckich dorszy.

bobas_demolka

#31 al41

al41

Wędkarz

• Members
  • 14 postów

Napisano 09 kwiecień 2011 - 23:21

CYTAT
1. Chcę podac linka do strony zawierającej mapy batymetryczne - gdzie mam go podać? W nowym poscie, edytować pierwszy post czy czekać aż ktoś się zapyta?

Jeśli masz jakieś mapy wód okolic Vennesund to bym bardzo prosił.
Mapę z BlueChart mam ale może masz jakieś plany z miejscówkami coś w tym stylu.Vennesund
Jeszce jedno pytanko, połów na martwą rybkę, daje lepsze efekty jak pikerek.
Jak z używaniem niewymiarowych makreli i dorszyków na trupka.
Pozdrawiam icon_razz.gif
Edyta:
Zrobiłem sobie system Drachkovitcha na rybkę wielkości 18~20cm czyli poniżej wymiaru ochronnego.
Śledzia pewnie w czerwcu nie będzie.
Z informacji ze strony Norweskiej
CYTAT
W przypadku złowienia ryby, której wymiary są mniejsze od minimalnych, należy zmoczyć ręce morską wodą i ostrożnie uwolnić rybę wpuszczając ją z powrotem do morza. Jeżeli ryba jest martwa lub niezdolna do przetrwania, może zostać zachowana w celach konsumpcyjnych. Aby uniknąć łowienia większych ilości ryb poniżej rozmiaru minimalnego, można np. zmienić miejsce połowów lub użyć większych haczyków.

Użytkownik al41 edytował ten post 09 kwiecień 2011 - 23:32

#32 ucho

ucho

Wędkarz

• Members
  • 92 postów

Napisano 10 kwiecień 2011 - 14:52

Piszecie o wymiarach ochronnych - jakie one są?

#33 al41

al41

Wędkarz

• Members
  • 14 postów

Napisano 10 kwiecień 2011 - 20:47

Google moim przyjacielem. Na przykład TU

#34 ucho

ucho

Wędkarz

• Members
  • 92 postów

Napisano 11 kwiecień 2011 - 09:17

CYTAT(al41 @ nie, 10 kwi 2011 - 23:47)  
Google moim przyjacielem. Na przykład TU

Googlemoim przyjacielem - dziękuję

#35 bobas_demolka

bobas_demolka

Weteran

• Members
  • 427 postów

Napisano 11 kwiecień 2011 - 17:04

CYTAT(al41 @ nie, 10 kwi 2011 - 02:21)  
Jeśli masz jakieś mapy wód okolic Vennesund to bym bardzo prosił.
Mapę z BlueChart mam ale może masz jakieś plany z miejscówkami coś w tym stylu.Vennesund
Jeszce jedno pytanko, połów na martwą rybkę, daje lepsze efekty jak pikerek.
Jak z używaniem niewymiarowych makreli i dorszyków na trupka.
Pozdrawiam icon_razz.gif
Edyta:
Zrobiłem sobie system Drachkovitcha na rybkę wielkości 18~20cm czyli poniżej wymiaru ochronnego.
Śledzia pewnie w czerwcu nie będzie.
Z informacji ze strony Norweskiej

Odpowiadam:
- map tych okolic nie mam. Nie korzystam z map garmina ze względu na fakt, że bazuję na echosondach już zainstalowanych na łodziach ( jeżeli są a przeważnie są) moją biorę tylko kiedy nie ma echosondy zainstalowanej na łodzi. Doczepianie do łodzi czujnika echosondy na przykręcanych uchwytach pawężowych czy burtowych skutkuje tym, że podczas płynięcia łodzią odczyt jest fałszywy. Zresztą nie posiadam echosondy z ploterem. Korzystam z mapy internetowej http://kart.kystverk...px?gui=1&lang=2 . Namiary do GSP trzeba wprowadzać ręcznie z mapy ale mapa jest raczej dokładna - na górke trafiam z dokładnością 5 m.
- powyżej podano link do strony z wymiarami ochronnymi. Należy tutaj dodać, że Norwegowie w odróżnieniu od Polaków sa narodem praktycznym i zdyscyplinowanym. Stąd też zezwala sie na zabranie w celach konsumpcyjnych ryb niewymiarowych jeżeli wypuszczone nie miałyby szans na przeżycie.
Nie sądzę więc by był problem z ta niewymiarową rybką. Jeszcze nie słyszałem by kogokolwiek na fiordzie kontrolowano (no chyba, że towarzystwo bez kapoków i jeszcze ostro piwkujące ) a tym bardziej mierzono ryby...
Poza tym w czerwcu będzie i makrela i śledź. Tak więc będzie okazja wypróbować system.
- fajne są mapy, które zawierają zaznaczenie, jaka ryba wystepuje w danym miejscu. I tylko fajne. Jak na razie sprawdziły mi się te oznaczenia tylko w przypadku fladry - piaszczyste dno....
Ryb trzeba szukać a przy szukaniu myśleć , obserwować i analizować - rybki wędrują:)

Pozdrawiam

bobas_demolka

Użytkownik bobas_demolka edytował ten post 11 kwiecień 2011 - 17:09

#36 pacokrak

pacokrak

Weteran

• Members
  • 186 postów

Napisano 20 kwiecień 2011 - 06:45

Witam kolezenstwo, dawno mnie nie bylo i widze pozytywne zmiany.
Zapraszam do poczytania artykulow o wedkowaniu w Norwegii. Mysle, ze dla niektorych z was moga okazac sie przydatne
Fiordowy spinning
wedkowanie w Norwegii

Wybierajac sie do tego kraju wikingow nalezy pamietac o przepisach celnych, by nie byc niemile zaskoczonym na granicy.
Przepisy celne

Co do wymiarow ochronnych w Norwegii
Wymiary ochronne i regulacje
Mam nadzieje, ze bedzie to pomocne.
Postaram sie dalej sledzic temat i wniesc cos dobrego.

Mapy
wystarczy dac zakladke sjøkart i ukaza nam sie w miare dokladne mapy baty wybranego regjonu.

Użytkownik pacokrak edytował ten post 20 kwiecień 2011 - 06:55

OKUMA SPECTOR ST-65AS
SHIMANO AX SURF 425 BX-G

#37 bolima

bolima

Wędkarz

• Members
  • 33 postów

Napisano 21 kwiecień 2011 - 19:17

Zgadzam się z opinią kolegi ,że bez względu na sytuację gospodarczą naszego ukochanego kraju jest to przyszłościowy kierunek polskiego wędkarstwa morskiego ,bo smutna prawda jest taka ,że dorsza jest coraz mniej a będzie jeszcze mniej.Z tego też powodu należę do tej grupy wędkarzy ,która zachłannie nadsłuchuje wiadomości z wędkarskich wypraw z Norwegii i powoli dojrzewa do podjęcia decyzji o zorganizowaniu takiej wyprawy.Jak wszystko co w życiu ma to swoje dobre i złe strony ,ale ja wiem ,że prędzej czy później tam pojadę choćby tylko po to aby się przekonać na własnej skórze ( a może kiju ) jak tam naprawdę jest.
Pozdrawiam
Bolima

#38 bobas_demolka

bobas_demolka

Weteran

• Members
  • 427 postów

Napisano 23 kwiecień 2011 - 15:18

CYTAT(pacokrak @ śro, 20 kwi 2011 - 09:45)  
Witam kolezenstwo, dawno mnie nie bylo i widze pozytywne zmiany.
Zapraszam do poczytania artykulow o wedkowaniu w Norwegii. Mysle, ze dla niektorych z was moga okazac sie przydatne
Fiordowy spinning
wedkowanie w Norwegii

Wybierajac sie do tego kraju wikingow nalezy pamietac o przepisach celnych, by nie byc niemile zaskoczonym na granicy.
Przepisy celne

Co do wymiarow ochronnych w Norwegii
Wymiary ochronne i regulacje
Mam nadzieje, ze bedzie to pomocne.
Postaram sie dalej sledzic temat i wniesc cos dobrego.

Mapy
wystarczy dac zakladke sjøkart i ukaza nam sie w miare dokladne mapy baty wybranego regjonu.

Pozdrawiam Polaka z Norwegii.
Może się mylę ale Kolega jest sądząc po opisie z południowej Norwegii ( Flekkenfjord) a wg moich informacji właśnie w tym fiordzie, przy przetwórni rybnej rdzawce i czarniaki ( i to niemałe) biorą z brzegu na kulki proteinowe. Ponoć istna rzeż:( Nie byłem ale słyszałem od Polaków pracujących w Norwegii....

Pozdrawiam

bobas_demolka

#39 pacokrak

pacokrak

Weteran

• Members
  • 186 postów

Napisano 24 kwiecień 2011 - 10:40

CYTAT(bobas_demolka @ sob, 23 kwi 2011 - 18:18)  
Pozdrawiam Polaka z Norwegii.
Może się mylę ale Kolega jest sądząc po opisie z południowej Norwegii ( Flekkenfjord) a wg moich informacji właśnie w tym fiordzie, przy przetwórni rybnej rdzawce i czarniaki ( i to niemałe) biorą z brzegu na kulki proteinowe. Ponoć istna rzeż:( Nie byłem ale słyszałem od Polaków pracujących w Norwegii....

Pozdrawiam

bobas_demolka

Obecnie przeprowadzilismy sie wlasnie do Flekkefjord, z pod Bergen.
Co do rdzawcy i czarniakow. W obecnych miesiacach ryby te posiadaja sporo nicieni, wiec staram sie ich nie lowic.
Obecnie ustawiony jestem na morskie trocie, ktorych pod domem mam calkiem sporo.
W przyszlym miesiacu zaczna sie pokazywac labraksy.

OKUMA SPECTOR ST-65AS
SHIMANO AX SURF 425 BX-G

#40 greghouse

greghouse

Wędkarz

• Members
  • 12 postów

Napisano 09 maj 2011 - 19:28

Witam bardzo Wszystkich,

mam wielką prośbę o kilka rad.

Jadę w lipcu po raz pierwszy do Norwegii, na Hitrę.

Co do kosztów, to jedziemy w szostke (2 samochody). Za 1350 zł na twarz mamy opłacony domek, sporą łódkę ze 100 konnym silnikiem i prom z kabinami do Nynashamn i z powrotem. Generalnie sądzę, że cena nie jest najgorsza.

Ponieważ dotychczas łowiłem jedynie nad naszym morzem, mam tylko kijek 100 - 300 g (2,7m), kręcioła ze stałą szpulą i trochę pilkerów (100-200g).

Bardo proszę doświadczone Koleżeństwo o poradę w co powinienem się dodatkowo zaopatrzyć (czy potrzebował będę drugą wędkę, multik (chyba nie ...), a może jakieś cięższe pilkery). Z drugiej strony słyszałem ostatnio o pilkerach 60-80 g stosowanych w Norwegii do spiningu. Jeśli to prawda, to czy winienem mieć jakąś dodatkową wędkę???
Pozdrawiam i połamania!

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych