Skocz do zawartości

Zdjęcie

Rekordowy Okoń

147 odpowiedzi w tym temacie

#141 kokosz77

kokosz77

Weteran

• Members
  • 204 postów

Napisano 21 kwiecień 2011 - 10:59

CYTAT(jinx_da_cat @ czw, 21 kwi 2011 - 10:56) Wyświetl post
Proszę o merytoryczne uzasadnienie wulgarności słowa "idiota" icon_twisted.gif

Wpisz w google

Prosciej juz się nie da wytłumaczyc.

Użytkownik kokosz77 edytował ten post 21 kwiecień 2011 - 10:59

#142 cinek

cinek

Wędkarz

• Members
  • 62 postów

Napisano 21 kwiecień 2011 - 11:37

Liczna rzesza wędkarzy podąża jeszcze ścieżką myślenia wydeptaną przez stare pokolenia nie dopuszczając do wiadomości, że można inaczej. Wszelkie odstępstwa od utartego schematu są dla nich nie do przyjęcia.
Czy nazwanie idiotą naszego przodka za to że siedział 500 lat temu w lepiance bez żarówki, a nazwanie idiotycznym zachowaniem współczesnego człowieka mordującego pomnik przyrody ma ten sam wymiar?

Co do głupoty wobec której niektórzy mądrość wielką chcą robić oraz jej bronić – nie dajmy się otumaniać osobom otaczającym się oparami absurdu.

Wypuszczanie rekordowych okazów powinno być robione z automatu, nie z przymusu.
cierpliwość jest cnotą
Staram się pisać poprawnie po polsku

#143 jinx_da_cat

jinx_da_cat

Weteran

• Members
  • 834 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo, sport, motoryzacja

Napisano 21 kwiecień 2011 - 12:32

CYTAT(kokosz77 @ czw, 21 kwi 2011 - 13:59) Wyświetl post
Wpisz w google

Prosciej juz się nie da wytłumaczyc.

Gdzie jest określenie, że to słowo wulgarne??? Nie popisuj się znajomością szukania w google tylko jeżeli odpowiadasz to znaj przynajmniej częśc odpowiedzi icon_cool.gif
www.przyjacielerudawy.pl
To co nie jest zabronione to jest dozwolone. Czego nie zabrania prawo tego nie pozwala wstyd!

#144 Józio

Józio

Wędkarz

• Members
  • 10 postów

Napisano 21 kwiecień 2011 - 12:50

http://sjp.pwn.pl/szukaj/idiota
*
idiota
1. «człowiek głęboko upośledzony umysłowo»
2. obraźl. «głupiec»

Przyłączam się do prośby o zeskanowanie artykułu.

#145 bobas_demolka

bobas_demolka

Weteran

• Members
  • 427 postów

Napisano 21 kwiecień 2011 - 15:05

PAX między CHRZEŚCIJANAMI!!!
Proszę o spokój i opanowanie.
Jak widzę, mój post proszący moderatorów o interwencję wywołał burzę w temacie bynajmniej niewędkarskim:(
Nie moja to wina - ja tylko wskazałem na OBRAŻANIE człowieka, który nie złamał prawa , udało mu się to co nie uda się większości Kolegów, którego dane podało czasopismo wędkarskie, którego Koledzy nieumiejący złapać takich okazów jak wilki dopadli. Owszem - paru Kolegów od początku broniło tego ŁOWCĘ OKAZÓW - bo jest on ŁOWCĄ OKAZÓW bezprzecznie:)
Przy okazji została pokazana małość co niektórych krytykujących Kolegów - że by być dobrym żonglerem (słowem) trzeba wiedzieć, że przedmiot którym żonglujemy ( słowo) może nam na głowę upaść..... No cóż - ktoś nie wiedział. Podobnie - nie każdy umie być dobrzxym wędkarzem:))))

Podsumowując - analizuję ten wątek od dawna i zgadzam się, że ŁOWCA OKAZÓW mógł wypuścić dziadka okonia... Jednak skoro tego nie zrobił należy tą decyzję uszanować a nie obrażać człowieka!
Z pewnością tak duży okoń był bardzo smaczny - wiem bo ( 30 lat temu) takie 3kg sam smażyłem ( brały na różanki)... Teraz nie smażę bo nie wędkuję na słodkich wodach w Polsce - w trosce o ryby, swój czas i swoje pieniądze:)

Proponuję zatem uporządkować ten temat na Forum ( do moderatorów) i usunąć lub zmoderować WSZYSTKIE obraźliwe posty dot. ŁOWCY OKAZÓW!

Panowie moderatorzy - popatrzcie na to wszystko nie przez pryzmat własnych przekonań ale dostrzeżcie, że jest to Forum WSZYSTKICH WĘDKARZY - normalnych ludzi, który niekoniecznie lubią jak innych się obraża!

Pozdrawiam

bobas_demolka

#146 jaguar56

jaguar56

Szajbus

• Members
  • 2995 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo, herpetologia

Napisano 21 kwiecień 2011 - 22:22

CYTAT(kokosz77 @ czw, 21 kwi 2011 - 00:36) Wyświetl post
jaguar56 powinienes zmienic sobie nick na idiota56
W podpisie walnać Znaczenie słowa idiota, według popularnej encyklopedii

"Idiota â�� człowiek mający dużą wiedzę, inteligencję, doświadczenie, umiejący je wykorzystać, zastosować; rozumny, rozsądny, nie dający się wyprowadzić w pole; sprytny, przebiegły, chytry (potocznie także o zwierzętach)."

Lub takie znaczenie .

Idiota â�� osoba upośledzona umysłowo według dawnych klasyfikacji. Idiotyzm to termin obecnie nieużywany w medycynie ze względu na pejoratywne znaczenie potoczne

Proponuje zmienić nick na idiota 77 bo analizując twoje wypowiedzi taki nick dla ciebie był by jak ulał skoro wszystkich lubisz obrażać. I nie strasz mnie swoim wyglądem bo nie takich wciągałem jedną dziurką w nosie a drugą wysmarkiwałem z glutami.

Jak nie umiesz znaleźć znaczenia słowa to daruj sobie wywyższanie się które ci nie wychodzi icon_mrgreen.gif

Czytaj uważnie i nie bierz wszystkiego na serio http://nonsensopedia...com/wiki/Idiota

Umieraliście tak młodo,
ulicami płynie wasza krew.
To stolica płonie w smutku,
śmierć zabiera wszystkie dzieci jej.

Śpijcie słodko me aniołki,
kule wroga już nie groźne wam.
Teraz już was nie dostaną
wrogie szpony okupanta łap.

#147 kokosz77

kokosz77

Weteran

• Members
  • 204 postów

Napisano 22 kwiecień 2011 - 09:02

CYTAT(jaguar56 @ pią, 22 kwi 2011 - 01:22) Wyświetl post
Proponuje zmienić nick na idiota 77 bo analizując twoje wypowiedzi taki nick dla ciebie był by jak ulał skoro wszystkich lubisz obrażać. I nie strasz mnie swoim wyglądem bo nie takich wciągałem jedną dziurką w nosie a drugą wysmarkiwałem z glutami.

Jak nie umiesz znaleźć znaczenia słowa to daruj sobie wywyższanie się które ci nie wychodzi icon_mrgreen.gif

Czytaj uważnie i nie bierz wszystkiego na serio http://nonsensopedia...com/wiki/Idiota

Twoich nie trzeba było analizowac zeby wiedziec ze jestes błaznem ,bo dla kazdego słowo idiota wiadome co znaczy , ale widac do błazna nie.

Proponuje tez oczyscic nos z glutów i nie wien z czego tam jeszcze, bedzie sie Tobie lepiej oddychac no i myslec .

A wiesz dlaczego bys nie podszedl do mnie kabareciarzu , bo wedkuje z łodki ot i cala filozofia.

Zamiast kogos obrazac i robic blazenade (zreszta jest od tego odpowiedni dzial) napisz cos na temat i z sensem

#148 Hardes

Hardes

Weteran

• Members
  • 315 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo

Napisano 22 kwiecień 2011 - 09:30

Uważam, że jeśli ktoś krytykuje tego faceta, co złowił tego okonia i go potem zjadł, to tylko dlatego że mu zazdrości, dajcie już spokój. Należą się dla tego wędkarza gratulacje, chociaż powiem szczerze że nie potrzebnie się pochwalił, że go zabrał. Mógł wypuścić, ale wymiarowy i miał prawo zabrać. Ale jak myślicie, może w RAPRze powinien się pojawić punkt o obowiązkowym wypuszczaniu rekordowych ryb?
szprotawa-fishing.pl.tl Centrum wedkarstwa w Szprotawie, forum bez rejestracji, ZAPRASZAM!

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych