Skocz do zawartości

Zdjęcie

Rekordowy Okoń

147 odpowiedzi w tym temacie

#41 wedkarz22

wedkarz22

Weteran

• Members
  • 312 postów

Napisano 22 marzec 2011 - 18:50

JA myśle że górne wymiary ochronne i tak zabardzo nic nie zmienią, mięsiarze żadko przeszczegają dolnych wymiarów ochronnych .Jeżeli człowiek troche myśli to zrobi zdjęci i wypusci rybę w każdym wymiarze.SZKODA TEGO OKONKA!

Edytuj błędy ortograficzne!!

#42 elkrolikos5

elkrolikos5

Wędkarz

• Members
  • 79 postów

Napisano 22 marzec 2011 - 23:05

CYTAT(wedkarz22 @ wto, 22 mar 2011 - 21:50) Wyświetl post
JA myśle że górne wymiary ochronne i tak zabardzo nic nie zmienią, mięsiarze żadko przeszczegają dolnych wymiarów ochronnych .Jeżeli człowiek troche myśli to zrobi zdjęci i wypusci rybę w każdym wymiarze.SZKODA TEGO OKONKA!

Nie zgodzę się, wydaje mi się, ze górne wymiary zmienią i to sporo, bo jest naprawdę duża grupa wędkarzy, którzy do przepisów się stosują. Jak ktoś nie przestrzega dolnych wymiarów, tak jak piszesz, to nie mięsiarz tylko kłusownik.

Co do drugiej części, to powiem, że jak człowiek troche myśli, to nie musi to oznaczac, że powinien wypuścic wszystko, co złowi. Znowu idziemy ku skrajności. Jesli przykładowo łowi na wodzie przeleszczonej to w moim odczuciu, jak sobie leszcza do domu zabierze, nie doprowadzi do załamania ekosystemu.

#43 kokosz77

kokosz77

Weteran

• Members
  • 204 postów

Napisano 22 marzec 2011 - 23:16

CYTAT(wedkarz22 @ wto, 22 mar 2011 - 21:50) Wyświetl post

Jesli człowiek mysli to nie bedzie narzucał innym swojego zdania .
Jesli człowiek mysli to nie bedzie obrażał innych .
Ale to tak jak napisałes jesli człowiek mysli icon_biggrin.gif

Nie rób z ludzi bioracych ryby z łowiska kłusownikami .
A jesli znasz takie przypadki i nie zadzwoniłes po Straz rybacka to już nic nie pisze bo brak słów.

#44 OLO

OLO

Szajbus

• Members
  • 1410 postów
  • Zainteresowania:Muzyka ( Workstation Tyros 2 ), fotografika, strategiczne gry komputerowe, rozpoznawanie grzybów, magic the gathering, gry planszowe, sport wszelaki

Napisano 23 marzec 2011 - 09:19

Piszecie o przepisach jakiś które wymyślili jacyś urzędnicy, nikt mnie o zdanie nie pytał i nie zgadzam się z tymi przepisami.

Czy się to Wam podoba czy nie, ja osobiście uważam że nie masz prawa zabijać tej dzikiej rybki ! Jestem za całkowitym C&R i nie zmienię zdania.

Pewnie, że hodujemy świnie na schabowe, ja nie chcę zbawić świata. Dziś jechałem pociągiem i na polu stało stado sarenek..... stado, może 7 sztuk ;-( Serce się kroi icon_sad.gif Pamiętam te stada kilka-klikanaście lat temu, setki sztuk. Pozdrawiam myśliwych mordujących legalnie.

Wiem, że nie wszyscy zgadzają się z moim zdaniem, nikt nie ma takiego obowiązku. A ja mam prawo mieć swoje zdanie ( jeśli nie krzywdzę tym nikogo, a raczej bardziej staram się pomóc niż krzywdzić ). Dbajmy razem o NASZE wody, szanujmy się. Tak, właśnie fajnie by było gdyby ludzie czasem zrezygnowali z auta i skoczyli do sklepu rowerem. Czas przestać myśleć wyłącznie o sobie bo widząc do czego to wszystko zmierza śmiem twierdzić, że ludzie już długo na ziemi nie pożyją, pozabijamy się nawzajem gdy tylko zacznie brakować ropy czy jedzenia.

Mimo tego co piszecie ja będę nadal wypuszczał wszystkie rybki byś i Ty mógł sobie z nią powalczyć a poźniej popatrzyć jak pieknie odpływa icon_wink.gif

Gdyby były inne czasy, nie mi zabraniać Ci cokolwiek i nie mi mówić Ci co masz robić. Ale dziś musimy się zjednoczyć, bo to co się dzieje w wodzie to jest tragedia ( przynajmniej u mnie ). I żadne kormorany nie są tego przyczyną !

C&R !

( jeśli kogoś uraziłem to z góry przepraszam )

Ok, kończę już ten offtop icon_razz.gif sorki

#45 cinek

cinek

Wędkarz

• Members
  • 62 postów

Napisano 23 marzec 2011 - 09:36

wędkarz który decyduje się na upublicznienie swojej zdobyczy musi zdawać sobie sprawę z tego że wystawia się na opinie i odzew ze strony społeczeństawa. Jako że brać wędkarska w Polsce mnoga, wywołana skrajność emocji jest jak najbardziej naturalna. Nie pierwszy i pewnie nie ostatni raz.

Pytanie tylko czy zabicie i chwalenie się zwierzęciem które oczekiwało potomstwa jest dla nas czymś normalnym?
Dla mnie to patologia.

cierpliwość jest cnotą
Staram się pisać poprawnie po polsku

#46 wedkarz22

wedkarz22

Weteran

• Members
  • 312 postów

Napisano 23 marzec 2011 - 11:13

CYTAT(kokosz77 @ śro, 23 mar 2011 - 02:16) Wyświetl post
Jesli człowiek mysli to nie bedzie narzucał innym swojego zdania .
Jesli człowiek mysli to nie bedzie obrażał innych .
Ale to tak jak napisałes jesli człowiek mysli icon_biggrin.gif

A jesli znasz takie przypadki i nie zadzwoniłes po Straz rybacka to już nic nie pisze bo brak słów.
TO jak nazwać człowieka który zabiera z łowiska 20cm sandasze czy 30 cm szczupaki??
Miałem dzwonić na straż rybacką jak ten człowiek szedł już do domu a ja niemam pojęcia gdzie on mieszka.Może miałem go śledzić??
Zastanów się co piszesz!!!

Użytkownik wedkarz22 edytował ten post 23 marzec 2011 - 11:16

C&R
100%

REKORDY 2011!!!
LESZCZ-43cm
JAŹ-46cm
KLEŃ-40cm
PŁOĆ-27cm

#47 Damiano_gt

Damiano_gt

Weteran

• Members
  • 247 postów
  • Zainteresowania:Przemoc, seks i pogoda.

Napisano 23 marzec 2011 - 11:28

CYTAT(elkrolikos5 @ pon, 21 mar 2011 - 18:48) Wyświetl post
Zastanówmy się nad tym, że ta konkretna dyskusja jest jednym wielkim generalizowaniem. Z jednej strony gościa, który zabrał tego pięknego okonia, nazywamy idiotą i mięsiarzem, a z drugiej strony pojawia się hasło ekoterrozymu. Jak dla mnie obydwie postawy są postawami skrajnymi.

Dlaczego moja postawa jest skrajna? Dlatego, że nie chcę, aby ktoś mi zabraniał racjonalnego wykorzystywania odnawialnych zasobów natury?

CYTAT(wind @ pon, 21 mar 2011 - 22:35) Wyświetl post
Kupując mięso w sklepie, bez względu na to czy to ryba, krowa, swinia czy inny pies zmielony razem z budą i łańcuchem icon_wink.gif zdajecie chyba sobie sprawę z tego, że ktoś to zabił.
Fakt, zawsze można brudną robotę zostawić komuś innemu i spać spokojnie. Ale czy to jest ETYCZNE. A o etyce sporo słów tu padło.

Czytając wypowiedzi w internecie nie mogę oprzeć się wrażeniu, że ich autorzy myślą, że mięso rośnie na drzewach.

Ludzie nie lubią zdawać sobie sprawy z tego, że ktoś wcześniej zabił zwierze, aby oni mogli zjeść teraz obiad. Nie chcą mieć krwi na rękach.

CYTAT(Bubu @ wto, 22 mar 2011 - 00:42) Wyświetl post
Tak samo do hodowli rybiego mięsa są przeznaczone stawy hodowlane skąd ryba trafia do sklepu i można ją kupić tak samo jak wołowine itp.

Tak z ciekawości, bo się w tym nie orientuję - są stawy hodowlane gatunków innych niż karp?

CYTAT(OLO @ śro, 23 mar 2011 - 10:19) Wyświetl post
Piszecie o przepisach jakiś które wymyślili jacyś urzędnicy, nikt mnie o zdanie nie pytał i nie zgadzam się z tymi przepisami.

Dura lex, sed lex, kolego. icon_smile.gif

CYTAT(OLO @ śro, 23 mar 2011 - 10:19) Wyświetl post
Pozdrawiam myśliwych mordujących legalnie.

Pozdrawiam właścicieli psów i konsumentów kotletów schabowych.

Wrzuty na myśliwych od wędkarzy są naprawdę śmieszne.

#48 azzz78

azzz78

Weteran

• Members
  • 262 postów

Napisano 23 marzec 2011 - 12:08

Przede wszystkim ryby nie tylko pozyskuje się ze stawów hodowlanych ale również z rzek(np.Regalica),naturalnych jezior(jeziora polodowcowe na pojezierzu np.Drawsko)mórz i oceanów to jak to jest że te gospodarstwa rybackie mogą poławiać sieciami tony coś co jest jak piszecie dziką przyrodą a potem sprzedawać to za krocie a ja opłacam składki legalnie łowie przestrzegam przepisów terminów ochronnych wymiarów itp.i jak coś zabiorę to wszyscy krzyczą mięsiarz.
Ponieważ są to źródła odnawialne mamy prawo w racjonalny sposób z nich korzystać(jak było od wieków) ale nie można więcej wyciągać niż się rozmnaża czym rybek bedzie mniej tym wiecej bedzie zakazów,dłuższych terminów ochronnych,wzrosna wymiary itd.A wszystko dla tego że człowiek nie umie racjonalnie zarządzać naturalnymi zasobami w szerokim znaczeniu tego słowa.

#49 kokosz77

kokosz77

Weteran

• Members
  • 204 postów

Napisano 23 marzec 2011 - 12:23

CYTAT(wedkarz22 @ śro, 23 mar 2011 - 14:13) Wyświetl post
TO jak nazwać człowieka który zabiera z łowiska 20cm sandasze czy 30 cm szczupaki??
Miałem dzwonić na straż rybacką jak ten człowiek szedł już do domu a ja niemam pojęcia gdzie on mieszka.Może miałem go śledzić??
Zastanów się co piszesz!!!

Czyli nie zrobiłes nic wcale mnie to nie dziwi im głosnie krzyczą to mniej robią.
Tyle w temacie twojej osoby.

azzz78 Napisano śro, 23 mar 2011 - 15:08
Przede wszystkim ryby nie tylko pozyskuje się ze stawów hodowlanych ale również z rzek(np.Regalica),naturalnych jezior(jeziora polodowcowe na pojezierzu np.Drawsko)mórz i oceanów to jak to jest że te gospodarstwa rybackie mogą poławiać sieciami tony coś co jest jak piszecie dziką przyrodą a potem sprzedawać to za krocie a ja opłacam składki legalnie łowie przestrzegam przepisów terminów ochronnych wymiarów itp.i jak coś zabiorę to wszyscy krzyczą mięsiarz.
Ponieważ są to źródła odnawialne mamy prawo w racjonalny sposób z nich korzystać(jak było od wieków) ale nie można więcej wyciągać niż się rozmnaża czym rybek bedzie mniej tym wiecej bedzie zakazów,dłuższych terminów ochronnych,wzrosna wymiary itd.A wszystko dla tego że człowiek nie umie racjonalnie zarządzać naturalnymi zasobami w szerokim znaczeniu tego słowa.

Swietnie to przedstawiłes licze ze jak niektórzy przeczytają to ze zrozumieniem .
To pojmą w czym rzecz .

#50 Danlok

Danlok

Weteran

• Members
  • 134 postów

Napisano 23 marzec 2011 - 12:48

Pomyślcie trochę co było jeszcze kilka ładnych lat temu ? Okoń nie miał wymiaru itp. był CHWASTEM tak jak dzis jest jazgarz, sumik karłowaty czy też krąp. Piszecie ile to ten okoń mógł złożyć ikry ? a ktoś mądry pomyślał ile ten okoń w swoim życiu ikry ZEŻARŁ ???? Okoń jest rybą której przysmakiem jest ikra... I dlatego był on określany mianem chwasta do momentu aż ludziom okoń zaczął smakować, bo mięso ma naprawę świetne. Nie chce nikogo ganić ani bronić. Ale naprawdę czasami zachowujecie niczym "ekoterroryści" czepiacie sie normalnego wędkarza który wzioł do domu rybe. każdy ma takie prawo powtarzam KAŻDY. I nie piszcie że Nikt nie ma prawa zabijać ryb, bo to już się robi chore. Poszanujcie ludzi trochę i ich decyzje. Ilu z was tak zwanych C&R łowiło sumika karłowatego i wypuszczało go do wody ? Pytam sie ilu pewnie 90 % albo i wiecej a wedle prawa tą rybę MUSICIE zabić.
Czasami żal czytać tych kłótni naprawdę, 0 szacunku z decyzją ludzi. Człowiek idzie na ryby złapie szczupaka powiedzmy 2 do 3 kg wezmie do domu i juz sie robi na typa najazd. Że miesiarz że te że tamto. Mam ochote na rybe to ją zabiore mam takie prawo.

Jedna sprawa więcej szacunku do ludzi których nie znacie bo równie dobrze ktoś z was łowiąc Rybę na rekord polski może ją zabrać do domu i zostać tak samo beszczelnie zjebanym jak niczego niewinny człowiek.

Nie czyń bliźniemu tego co tobie nie miłe.

I p.s wiem że zaraz znajdą sie ochotnicy zrobić najazd i na mnie.

Pozdrawiam normalnych ludzi którzy myślą co piszą.

#51 OLO

OLO

Szajbus

• Members
  • 1410 postów
  • Zainteresowania:Muzyka ( Workstation Tyros 2 ), fotografika, strategiczne gry komputerowe, rozpoznawanie grzybów, magic the gathering, gry planszowe, sport wszelaki

Napisano 23 marzec 2011 - 13:17

( miałem już nie pisać, ale nie wytrzymuję, sorki )

"Pozdrawiam normalnych ludzi którzy myślą co piszą" ... ja też Cię pozdrawiam

"Mam ochote na rybe to ją zabiore mam takie prawo" - bierz bierz.... dzięki. Pokażę kiedyś moim dzieciom ryby w zoo. Ale masz takie prawo....

"Ilu z was tak zwanych C&R łowiło sumika karłowatego i wypuszczało go do wody ?" - trzeba mieć głowę na karku, deptać karaluchy, zabijać komary i wyławiać byczki. Nie wpuszczam byczkow z powrotem. Robię to byś Ty mógł sobie jeszcze połowić karpie. Trzeba zabić robaka to się zabija, ale jak nie trzeba zabijać pieknego wielkiego okonia to się nie zabija !

Ja pozdrawiam wszystkich którzy nie są sami na świecie i wypuszczają rybę bym i ja mógł z nią powalczyć, dziękuję Wam bardzo, pomagacie utrzymywać nasze wody w dobrym satnie. A Ty Danlok zmień sobie zainteresowanie bo to hobby w ktorym liczy się szcunek dla przyrody, trzeba ją kochać.

#52 Damiano_gt

Damiano_gt

Weteran

• Members
  • 247 postów
  • Zainteresowania:Przemoc, seks i pogoda.

Napisano 23 marzec 2011 - 13:32

CYTAT(OLO @ śro, 23 mar 2011 - 14:17) Wyświetl post
Nie wpuszczam byczkow z powrotem. Robię to byś Ty mógł sobie jeszcze połowić karpie.

Jaki jest związek tych dwóch gatunków, skoro karp się na wolności nie rozmnaża?

#53 Danlok

Danlok

Weteran

• Members
  • 134 postów

Napisano 23 marzec 2011 - 13:36

( miałem już nie pisać, ale nie wytrzymuję, sorki )

"Pozdrawiam normalnych ludzi którzy myślą co piszą" ... ja też Cię pozdrawiam

"Mam ochote na rybe to ją zabiore mam takie prawo" - bierz bierz.... dzięki. Pokażę kiedyś moim dzieciom ryby w zoo. Ale masz takie prawo....

"Ilu z was tak zwanych C&R łowiło sumika karłowatego i wypuszczało go do wody ?" - trzeba mieć głowę na karku, deptać karaluchy, zabijać komary i wyławiać byczki. Nie wpuszczam byczkow z powrotem. Robię to byś Ty mógł sobie jeszcze połowić karpie. Trzeba zabić robaka to się zabija, ale jak nie trzeba zabijać pieknego wielkiego okonia to się nie zabija !

Ja pozdrawiam wszystkich którzy nie są sami na świecie i wypuszczają rybę bym i ja mógł z nią powalczyć, dziękuję Wam bardzo, pomagacie utrzymywać nasze wody w dobrym satnie. A Ty Danlok zmień sobie zainteresowanie bo to hobby w ktorym liczy się szcunek dla przyrody, trzeba ją kochać.

Tak jak pisałem że znajdzie sie ochotnik żeby i na mnie zrobić najazd....

A z tym tekstem z zoo to mnie rozsmieszyłeś naprawdę dziękuję dawno nikt mnie tak nie rozbawił
A teraz coś specjalnie dla ciebie:

Poczytaj dokładnie chociaż jeden raz to co napisał azzz78, może wtedy zrozumiesz, jeśli dalej nie rozumiesz czytaj do skutku a wbija ci sie te słowa do głowy.

Ludzie od wielu wieków odławiają ryby a z twojego toku myślenia można wywnioskować że wszystkie ryby w polsce szlag trafi w ciagu kilku miesięcy.....

Ty mnie pozdrawiasz ale ja ciebie nie icon_smile.gif i nie mam ochoty z tobą dyskutować na ten temat, chyba że pojmiesz to co napisał azzz78 bo widać że to inteligentny człowiek. icon_smile.gif

P.S Karpii nie poławiam dla twojej wiadomości. a co do tej wiadomości o karpiach.

Powiuem to w innym stylu: Kolega nie wypuścił okonia żeby twoje dzieci nie musiały oglądać płotek w encyklopedii icon_smile.gif

Użytkownik Danlok edytował ten post 23 marzec 2011 - 13:39

#54 OLO

OLO

Szajbus

• Members
  • 1410 postów

Napisano 23 marzec 2011 - 13:59

Dzięki za Twój podkreślony brak szacunku dla mnie, ja mimo to pozdrawiam Cię ponownie, nie każdy ma szczęście być tak inteligentny jak Ty.

Porównanie dziś do 50 lat temu to faktycznie bardzo dobre porównanie. Nie będę wyjaśniał jak różnią się od siebie te czasy, za głupi na to jestem. Czy Ty naprawdę nie widzisz co się w wodzie dzieje ? Podoba Ci się tak ? Bo mi się nie podoba. Jeszcze 4 lata temu łowiłem dużo przyjemniej, dziś już prawie nie mam co łowić, naprawdę, przyjedź i złów coś u mnie fajnego.... zmiany zachodzą w ciągu miesięcy, a nie dziesiątek lat jak kiedyś.

"jeśli dalej nie rozumiesz czytaj do skutku a wbija ci sie te słowa do głowy" - taki poziom dyskusji jest dla mnie za inteligentny więc nie skomentuję.

Powiedz mi proszę dlaczego w wielu krajach zachodniej europy ryby się wypuszcza praktycznie wszystkie od dawien dawna i piekne zbiorniki można tam spotkać wszędzie ? Pokaż mi takie mięsiarstwo jak u nas, reklamówki z biedronki pełne mini płoteczek. Patrząc na niektórych wędkarzy czuję się jak w Rosji 30 lat temu. A ryb coraz mniej, Polska cywilizacja rulez. Nie czujesz, że czas na zmiany ?

Zabieraj sobie rybki, ja będę wypuszczał byś miał co zabierać. Jestem dobrym człowiekiem i zrobię to dla Ciebie, bo sznuję Cię mimo Twego odmiennego zdania na ten temat i mimo faktu, iż przez Ciebie siedzę i gapię się w nieruchomy spławik. Mogę Ci tylko podziękować, a zdania nie zmienię. Mam nadzieję, że kiedyś pieknie powalczysz z rybą ktorą ja wcześniej wypuszczę.

Pozdrawiam

Użytkownik OLO edytował ten post 23 marzec 2011 - 14:05

#55 OLO

OLO

Szajbus

• Members
  • 1410 postów

Napisano 23 marzec 2011 - 14:01

ps. by nie zeżarły ikry Damiano, a czemu niby nie wypuszcza się byczków ? Dobra, mogłem napisać "sandaczy"

"skoro karp się na wolności nie rozmnaża? " - a czemu się nie rozmnaża ? U mnie w rzece są całkowicie dzikie karpie ( choć fakt, pewnie kilka, wszystkie już zeżarł Danlok z kolegami ( heheh )..... nie ma już takich stad ryb jak kiedyś niestety )

Użytkownik OLO edytował ten post 23 marzec 2011 - 14:07

#56 Andrzej K.

Andrzej K.

Weteran

• Members
  • 164 postów

Napisano 23 marzec 2011 - 14:04

Nie wpuszczam byczkow z powrotem. Robię to byś Ty mógł sobie jeszcze połowić karpie.

Sorry nie mogłem się powstrzymać......icon_wink.gif
Argument wręcz wybitny, w myśl ochrony naszych rodzimych gatunków rybostanu!
Karp to też "chwast", z tym ze jego "inwazyjność" nie wynika z niczego innego jak właśnie idiotycznej działalności zarybieniowej prominencji PZW łasej na łatwego tucznika. W myśl zasady - daj ludziom to co chcą (mięcho), to zamkna ryj!

Nie pochwalam faktu zabrania tej pięknej sztuki okonia. Nie dlatego ze jestem jebnięty (tak, tak - z premedytacją użyłem tego słowa) na C&R, a dlatego, że jak słusznie Ktoś tu stwierdził - szkoda tarlaka i potencjalnego potomstwa tej ryby! Niemniej, gratuluję i zazdroszczę Łowcy tak pięknej zdobyczy!
W innych okolicznościach przyrody - Przyznaję, złego słowa bym nie powiedział na fakt skonsumowania "pomnika przyrody" i nawet życzyłbym smacznego na dowód braku zawiści icon_wink.gif

Padło tu tez stwierdzenie - NASZE wody.......Nasze to są majtki na tyłkach, a wody sa państwową własnością. Obowiązuja na nich państwowe obligatoryjne przepisy i regulamin PZW którego my-wedkarze, jako użytkownicy własności Państwa zobowiązani jesteśmy przestrzegać. Państwo oddajac strukturom PZW wody w gospodarowania, na kark PZW właśnie składa obowiązek o wody dbać. My jako wedkarze, członkowie PZW - mamy obowiązek przestrzegać przepisów, dbać o przedmiot nam w użytkowanie powierzony - czyli wody właśnie i mamy w zamian prawo do eksploatowania wód w ramach:
a - obowiązujacych przepisów
b - zdrowego rozsądku
c - własnego sumienia

Jeżeli Ktoś złowi rybę. Ma ochotę ją skonsumować i przy tym przestrzega punktów powyższych - to ja, mimo że sam wypuszczam 99% złowionych ryb - życze mu smacznego!
Jeżeli zaś łowi (nawet w ramach obowiązujacych limitów), po to tylko by zapchać lodówke sobie i sąsiadom - to jest dla mnie moralnie wątpliwy. Tyle!
A jeśli obawiaciwe się, ze za lat kilka-kilkanaście ryby będą tylko w zoo....................to nie wywalajcie frustracji na forum robiąc podjazdy do łowcy tego nieszczęsnego okonia, tylko za dupę brać swoich lokalnych działaczy zwiazkowych, podkasać rękawy i przyczynić się do racjonalizacji gospodarki zarybieniowej, zmieniać mentalność wędkarzy. Bez tego, nawet wypuszczając wszystkie duże ryby - wody będa puste.

Acha - APELUJĘ!!! Osoba która wygrała wczoraj 21 baniek w Lotto - nie odbieraj nagrody!!!! Niech NIKT z wygrywających nie odbiera.......... Ja też chcę mieć kiedyś szansę na wygranie razem z całą resztą Rodaków!, a jak nie odbierzesz, to będzie kumulacja i być może kiedyś z synem wejdę do kolektury, puścimy los i szczęście się do nas uśmiechnie icon_wink.gif
Pozdrawiam

#57 Danlok

Danlok

Weteran

• Members
  • 134 postów

Napisano 23 marzec 2011 - 14:12

CYTAT(OLO @ śro, 23 mar 2011 - 15:01) Wyświetl post
"skoro karp się na wolności nie rozmnaża? " - a czemu się nie rozmnaża ? U mnie w rzece są całkowicie dzikie karpie ( choć fakt, pewnie kilka, wszystkie już zeżarł Danlok z kolegami ( heheh )\

Tak jak ci pisałem trochę szacunku dobrze ? Nie łowię karpii oraz ich nie jadam ( po prostu mi ta ryba nie smakuje) A obrażać to se możesz swoich kolegów a nie moich. Nie znasz mnie więc nie wyłaź mi tu z tekstem że coś ci zeżarłem skoro mieszkamy od siebie jakies 800 km. i pomyśl 2x albo lepiej z 10 zanim znowu coś napiszesz w takim stylu.

Andrzej z tym totkiem mi się podobało icon_smile.gif

#58 OLO

OLO

Szajbus

• Members
  • 1410 postów

Napisano 23 marzec 2011 - 14:17

Hehehe, że niby mam się przestraszyć tego tekstu ?

ok, skoro wolisz się obrażać nawzajem mięsiarzu to to też potrafię, pozdrów kolegów mięsiarzy

ale poziom dyskusji ! tragedia się z Tobą wymienia poglądy, za inteligentny jesteś dla mnie zdecydowanie

"Nasze to są majtki na tyłkach, a wody sa państwową własnością" - hahaha, bo jakiś frajerek w garniturze tak zadecydował ? Złodzieje ! Wody są NASZE ! I odpierd.... się politycy i inne grube świnie. Wiem, że bujam w obłokach, ale nie zgadzam się z tym, że wody są Pana Tuska i Pana Komorowskiego. Nie oni posadzili drzewa, a nawet jeśli. Wody są nasze i dbajmy sobie o nie ..... nawet jak garniturki myślą, że jest inaczej

( Ale mi wstyd, dałem się sprowokować, przepraszam za poziom merytoryczny tej wypowiedzi, podobnie brzmię jak widzę mięsiarstwo nad wodą, i mam prawo sobie mieć taki zdanie, czy nie ? )

Użytkownik OLO edytował ten post 23 marzec 2011 - 14:22

#59 OLO

OLO

Szajbus

• Members
  • 1410 postów

Napisano 23 marzec 2011 - 14:24

Andrzej K - wszystko super bo jesteś na końcu łańcucha pokarmowego. Ciekawe jak byś gadał będąc na miejscu pieska z Twojego avatara...

"A jeśli obawiaciwe się, ze za lat kilka-kilkanaście ryby będą tylko w zoo....................to nie wywalajcie frustracji na forum robiąc podjazdy do łowcy tego nieszczęsnego okonia, tylko za dupę brać swoich lokalnych działaczy zwiazkowych, podkasać rękawy i przyczynić się do racjonalizacji gospodarki zarybieniowej, zmieniać mentalność wędkarzy. Bez tego, nawet wypuszczając wszystkie duże ryby - wody będa puste." - to prawda, ja jestem działaczem prywatnie, ale przebywam blisko mojego koła. Zanm wielu i walczę nie tylko w necie. Aktywnie chronię przyrodę i działam na jej korzyść bardzo często. Sam sprzątam nad jeziorami mimo, iz nikt mi nie kazał. Wypuszczam i namawiam innych, czasem zbyt gorliwie. Działajmy ! Naprawdę czas na zmiany !

Będę nakłaniał do C&R do końca moich dni i jestem z tego dumny.

A jeśli chcesz coś zmienić..... zacznij od siebie

Użytkownik OLO edytował ten post 23 marzec 2011 - 14:31

#60 Danlok

Danlok

Weteran

• Members
  • 134 postów

Napisano 23 marzec 2011 - 14:25

CYTAT(OLO @ śro, 23 mar 2011 - 15:17) Wyświetl post
Hehehe, że niby mam się przestraszyć tego tekstu ?

ok, skoro wolisz się obrażać nawzajem mięsiarzu to to też potrafię, pozdrów kolegów mięsiarzy

ale poziom dyskusji ! tragedia się z Tobą wymienia poglądy, za inteligentny jesteś dla mnie zdecydowanie

Powiedz mi co twoim zdaniem obrażanie mnie wnosi do tego tematu ? NIC !! aha i nie wiem czy wiesz ale łamiesz regulamin.

Pozdro

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych