Skocz do zawartości

Zdjęcie

Rekordowy Okoń

147 odpowiedzi w tym temacie

#21 Wiarus

Wiarus

Weteran

• Members
  • 589 postów

Napisano 19 marzec 2011 - 23:15

CYTAT(troian @ sob, 19 mar 2011 - 15:31) Wyświetl post
Rybacy pełne sieci ciągną i okoni i szczupaków i sandaczy teraz i nikt się nie czepia ten jeden nic tu nie zmieni.

To co kolego, mamy się upodabniać do nich ? Pewno że nic nie zmieni. icon_mrgreen.gif Ale jak z tym żyć.
Wędkarstwo to nie mięsożerstwo. To tylko hobby, odpoczynek.
Powiedz mi czy podoba Ci się zdjęcie pana Wąchały ( pomimo że robi dobre woblery ) z czterema olbrzymimi sumami? icon_eek.gif icon_evil.gif Albo to poniżej ?

Załączone miniatury

• _.JPG

#22 bobesku

bobesku

Szajbus

• Members
  • 3273 postów

Napisano 20 marzec 2011 - 08:39

Do niektórych nigdy nie dotrze ,że taki okaz jest niezbędny dla podtrzymania gatunku...Napiszą ,że to wina PZW bo nie maja pojęcia w temacie a tak prościej ,łatwiej.

#23 Wiarus

Wiarus

Weteran

• Members
  • 589 postów

Napisano 20 marzec 2011 - 09:57

Oczywiście icon_redface.gif najlepiej zwalić na PZW, kolegę, To nie ja, to on. Tak jak napisał Bobesku.
CYTAT
Do niektórych nigdy nie dotrze ,że taki okaz jest niezbędny dla podtrzymania gatunku.
I ma rację. Powinniśmy rozróżnić co jest w naszym hobby dobre a co złe. Co przynosi szkodę nam samym jak i ogółowi. I nie ma tłumaczenia że mu wolno, bo wolno ale gdzie rozsadek. Trochę wędkuję i widzę co się robi nad brzegami wód, widzę młodych którzy są wzorem ale i są wędkarze który nie tylko przekraczają normy ale w szczególności normy etyczne co powinno cechować wędkarstwo, rybacy już dawno ich nie maja nie mówię o kłusownikach wędkarskich. A więc ocena sytuacji. Żal ściska za gardło kiedy się widzi taki obrazek. Żal i wstyd. Ja nie jestem C&R bo zabieram a zabieram cztery no może pięć sztuk rocznie, kiedy żona poprosi mnie o plotkę, czy czasami i okonia a nawet i szczupaka bo lubi a łowie bardzo duże sztuki. Mam w swoim arsenale takie okoni po ponad 40 cm masę ale wszystkie są w wodzie. Nie narzekam tez na PZW pomimo, że wiem, iż tam w centrali dzieje się źle, ale sobie łowię. łowię, nie narzekam, nie biorę, odpoczywam, i wiem, co jest najważniejsze jak zachować twarz. Jak nie kolidować z tym co daje nam życie,-przyroda, a przede wszystkim z wędkarskim, morale. Nie robię nigdy fotek z rybami ( no chyba że ktoś tam mi trzaśnie )nie śmiecę, nie kopię grzybów, nie łamię gałęzi i puszczam rybki do wody, tam gdzie ich środowisko. Na tym polega wędkarstwo a nie by zdobywać rekordy i medale ( to głupie ) a i nie robić czegoś co narazi nas na taką o to dyskusję która napiętnowała tego naszego kolegę, i dobrze i niech jego dzieci ( jak ktoś powyżej napisał ) widzą, ze ich ojciec zrobił źle. Oni tego błędu nie popełnią.
Nie cisnę kamieniem, jak ktoś się domaga, bo napisanie takiego czegoś jest hipokryzją, ale potępiam a to już jest moim wewnętrznym problemem. Nie godzę się na takie fakty. Jestem przeciw.

Załączone grafiki

• 038.gif

Użytkownik Wiarus edytował ten post 20 marzec 2011 - 10:02

#24 kokosz77

kokosz77

Weteran

• Members
  • 204 postów

Napisano 20 marzec 2011 - 20:46

CYTAT(bobesku @ nie, 20 mar 2011 - 11:39) Wyświetl post
Do niektórych nigdy nie dotrze ,że taki okaz jest niezbędny dla podtrzymania gatunku...Napiszą ,że to wina PZW bo nie maja pojęcia w temacie a tak prościej ,łatwiej.

Masz racje bo byłby pierwsze tarło w zyciu tej ryby .
Ona nigdy się nie wytarła i nie przekazała swoich genów ,Kazdy pisze to co mu akurat pasuje bo jak Sam napisałes nie maja pojęcia w temacie a tak prościej ,łatwiej.

#25 bobesku

bobesku

Szajbus

• Members
  • 3273 postów

Napisano 20 marzec 2011 - 20:55

CYTAT(kokosz77 @ nie, 20 mar 2011 - 20:46) Wyświetl post
Masz racje bo byłby pierwsze tarło w zyciu tej ryby .
Ona nigdy się nie wytarła i nie przekazała swoich genów ,Kazdy pisze to co mu akurat pasuje bo jak Sam napisałes nie maja pojęcia w temacie a tak prościej ,łatwiej.

Gdyby tu tylko o gen chodziło to pół biedy.......
Puki w naszym kraju nie zostaną same karpie to się nie nauczymy....
p.s nic nie mam do karpi

#26 kokosz77

kokosz77

Weteran

• Members
  • 204 postów

Napisano 21 marzec 2011 - 08:06

A mnie chodzi tylko o to Ze niektórzy uzytkownicy forum z uporem maniaka strają się narzucic inny zasade złów i wypuść .
I to czasami bardzo agresywnie , nie cofną się przed obrazliwymi inwektywami .

Jestes za C&R twoja spraw i nie pisze tu konkretnie do Ciebie tylko Ogólnie , ale dlaczeo niektórzy tak natarczywie próbują przekonać reszte do swoich racji .Każdy może wybrac to co mu odpowiada , to sie nazywa DEMOKRACJA ( niby w Polsce jest).

#27 ciechan

ciechan

Weteran

• Members
  • 304 postów

Napisano 21 marzec 2011 - 08:19

CYTAT(kokosz77 @ pon, 21 mar 2011 - 11:06) Wyświetl post
A mnie chodzi tylko o to Ze niektórzy uzytkownicy forum z uporem maniaka strają się narzucic inny zasade złów i wypuść .
I to czasami bardzo agresywnie , nie cofną się przed obrazliwymi inwektywami .

Jestes za C&R twoja spraw i nie pisze tu konkretnie do Ciebie tylko Ogólnie , ale dlaczeo niektórzy tak natarczywie próbują przekonać reszte do swoich racji .Każdy może wybrac to co mu odpowiada , to sie nazywa DEMOKRACJA ( niby w Polsce jest).

To w PL jej nie powinno być w stosunku do ryb.
Jak widzisz, ktoś złapie łada rybkę i od razu zawija - nie określaj takiej osoby wędkarzem.
Jest to LEGALNIE ale NIE ETYCZNE.
Pewnie tacy "łowcy" mają kompleksy i wszystko co złapia muszą wziąć do domu na pokazanie.
A poza tym nie miałbym serca zabić tak dużej, pięknej ryby.
Tak jak ktoś wyżej napisał: Wędkarstwo w definicji jest hobby, miłym spędzeniem wolego czasu a nie pogoniom za mięsem.

#28 kokosz77

kokosz77

Weteran

• Members
  • 204 postów

Napisano 21 marzec 2011 - 10:23

CYTAT(ciechan @ pon, 21 mar 2011 - 11:19) Wyświetl post
To w PL jej nie powinno być w stosunku do ryb.
Jak widzisz, ktoś złapie łada rybkę i od razu zawija - nie określaj takiej osoby wędkarzem.
Jest to LEGALNIE ale NIE ETYCZNE.
Pewnie tacy "łowcy" mają kompleksy i wszystko co złapia muszą wziąć do domu na pokazanie.
A poza tym nie miałbym serca zabić tak dużej, pięknej ryby.
Tak jak ktoś wyżej napisał: Wędkarstwo w definicji jest hobby, miłym spędzeniem wolego czasu a nie pogoniom za mięsem.

Moze mają kompleksy , może chcą zjesc rybe przez siebie złowioną .
Tylko dlaczego na nich naskakują i obrazają nazwanie kogos "Idiotą" za wzięcie ryby .Co to jest brak etyki , nie brak podstawowych zasad dobrego wychowania .

I o to mi wlasnie biega dlaczego pietnujecie ludzi którzy nie robią nic nie zgodnego z prawem.Napiszesz ze to jset nietyczne dla kogo dla Ciebie bo nie zabierasz złowionych ryb , nie zabieraj masz do tego prawo tak jak inni maja prawo do zabrania ich .

Jesli możesz daj mi linka do kodeksu etycznego dla wedkarzy , bo z tego co wiem kazdy ma swój wlasny kodeks etyczny.

Pozwól kazdemu postepowac według swojego kodeksu (sumienia).

#29 OLO

OLO

Szajbus

• Members
  • 1410 postów
  • Zainteresowania:Muzyka ( Workstation Tyros 2 ), fotografika, strategiczne gry komputerowe, rozpoznawanie grzybów, magic the gathering, gry planszowe, sport wszelaki

Napisano 21 marzec 2011 - 13:04

Nie prawda.... nie ma przepisu zabraniającego pluć komuś na plecy a tego nie robimy, nie ma nakazu mowienia "siemasz" a to robimy. Skoro chcesz walczyć o szacunek to uszanuj fakt, że ryba ta to część przyrody która również mnie otacza. Szanuj przyrodę która mnie otacza. Zabranie tej ryby ingeruje w mój świat, więc nie możesz sobie bez konsekwencji ją poprostu ZABIĆ.

Sznujemy się i nie zasypujemy sobie jezior oponami, nie wrzucamy akumulatorów do wody i nie zbieramy ryb ........ by ktoś inny mógł również nacieszyć się widokiem wyskakującego pstrąga icon_smile.gif Nie masz prawa ZABIJAĆ tej ryby !

ZŁÓW I WYPUŚĆ ! Sam zobaczysz jak zmienią się zbiorniki icon_wink.gif

#30 Damiano_gt

Damiano_gt

Weteran

• Members
  • 247 postów
  • Zainteresowania:Przemoc, seks i pogoda.

Napisano 21 marzec 2011 - 14:43

CYTAT(OLO @ pon, 21 mar 2011 - 14:04) Wyświetl post
nie ma przepisu zabraniającego pluć komuś na plecy a tego nie robimy, nie ma nakazu mowienia "siemasz" a to robimy.

Co do pierwszego - dajcie mi człowieka, a znajdę paragraf. A drugie można by w ostateczności podciągnąć pod normy zwyczajowe. icon_wink.gif

Skoro chcesz walczyć o szacunek to uszanuj fakt, że ryba ta to część przyrody która również mnie otacza. Szanuj przyrodę która mnie otacza. Zabranie tej ryby ingeruje w mój świat, więc nie możesz sobie bez konsekwencji ją poprostu ZABIĆ.

Wycinanie drzew też ingeruje w świat innych, a jakoś mimo to nikt się z tego powodu nie awanturuje.

Nie masz prawa ZABIJAĆ tej ryby !

Bez urazy, ale takie hasełka podchodzą już pod ekoterroryzm.

#31 elkrolikos5

elkrolikos5

Wędkarz

• Members
  • 79 postów

Napisano 21 marzec 2011 - 17:48

CYTAT(OLO @ pon, 21 mar 2011 - 16:04) Wyświetl post
Nie prawda.... nie ma przepisu zabraniającego pluć komuś na plecy a tego nie robimy, nie ma nakazu mowienia "siemasz" a to robimy. Skoro chcesz walczyć o szacunek to uszanuj fakt, że ryba ta to część przyrody która również mnie otacza. Szanuj przyrodę która mnie otacza. Zabranie tej ryby ingeruje w mój świat, więc nie możesz sobie bez konsekwencji ją poprostu ZABIĆ.

Sznujemy się i nie zasypujemy sobie jezior oponami, nie wrzucamy akumulatorów do wody i nie zbieramy ryb ........ by ktoś inny mógł również nacieszyć się widokiem wyskakującego pstrąga icon_smile.gif Nie masz prawa ZABIJAĆ tej ryby !

ZŁÓW I WYPUŚĆ ! Sam zobaczysz jak zmienią się zbiorniki icon_wink.gif

Trochę chyba nietrafiony argument OLO, zgodzę się z Damiano_gt, że hasło typu: "Nie masz prawa zabijac tej ryby" trąci grubą przesadą ( ja to nazwę w ten sposób). Myśląc podobnie, jakim prawem jemy np. schabowe, przecież świnia to też częśc przyrody. Jak dla mnie lepiej brzmi zasada: Jak coś robic, to robic to z głową.

Zastanówmy się nad tym, że ta konkretna dyskusja jest jednym wielkim generalizowaniem. Z jednej strony gościa, który zabrał tego pięknego okonia, nazywamy idiotą i mięsiarzem, a z drugiej strony pojawia się hasło ekoterrozymu. Jak dla mnie obydwie postawy są postawami skrajnymi.
Czy ktos z nas dysponuje taką wiedzą, żeby w oparciu o ten JEDEN konkretny przypadek z okoniem nazwac gościa mięsiarzem? Mamy pewnośc, że gośc zabiera wszystko co mu tylko w łapę wpadnie? Znamy tego gościa? Ja nie znam, więc się nie odważę z góry ferowac wyroków w jedną lub drugą stronę, a tym bardziej ciskac epitetami. Byc może rzeczywiście ładuje na patelnię wszystko co się rusza i na drzewo nie ucieka, a byc może była to jedna z nielicznych zabranych przez niego ryb. TEGO NIE WIEMY, a ładujemy mu z lewa i prawa.

Mam pełen szacunek dla Kolegów, którzy wypuszczają wszystkie złowione ryby, jak i krew mnie zalewa widząc siatkę wypchaną powiedzmy 15-cm leszczykami. Sam wszystkich ryb nie wypuszczam ( wypuszczam większośc), co nie znaczy, że przyjeżdżam nad wodę, żeby zapchac lodówkę. Powtórzę się, jak coś robic, to robic to z głową.

#32 mientus

mientus

Weteran

• Members
  • 179 postów

Napisano 21 marzec 2011 - 20:21

Święte słowa Elkrolikos.Skrajności też bywają niebezpieczne-aż do fundalentalizmu...
Jak to powiedział F.W.Nietzsche "Ktokolwiek walczy z potworami ,powinien uważać by w tym co robi samemu nie stać się potworem".

#33 arek2202

arek2202

Szajbus

• Members
  • 1116 postów
  • Zainteresowania:Grunt, Spławik,Spinning

Napisano 21 marzec 2011 - 20:45

Tak po krótce, bo dyskusja zmierza do nikąd... Wyobraźcie sobie, że każdy zabiera swoje ryby do domu zgodnie z "prawem" i regulaminem... Przy takich zarybieniach za 10 lat ryby będziemy oglądać w zoo albo w atlasie...
Ten post wyraża moją opinię w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko mnie w dniu jutrzejszym,ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto zastrzegam sobie prawo zmiany poglądów bez podania przyczyny.

#34 LucifffeR

LucifffeR

Weteran

• Members
  • 176 postów

Napisano 21 marzec 2011 - 20:55

Niewiem czy kto kolwiek cos tu rozumie z tych co na sile chca komus cos wpoic... niekoniecznie dobrymi i rozsadnymi metodami...
Fakt faktem... ze rekord lepiej jak nacieszy kilku wedkarzy jak jednego... fakt faktem iz kazda jedna ryba na patalni to jedna ryba mniej w wodzie...
Fakt faktem iz okon zyjcy tyle lat w wodzie... naszej polskiej na przeestrzeni czasu nauczył sie przystosowywac sie do zanieczyszczeń wodnych... ustrzegł chorób i wedkarzy tak jak i naturalnych drapiezców...
Lecz prawda jest taka, iz wolno było Panu zabrac rybke z wody... nastepnie nikt w zaden sposób nie moze pisac na tego Pana jakich kolwiek oszczerstw... mimo wolnosci slowa jaka panuje... ale jest cos takiego jak etyka... sam ucze sie na bledach... nie jednokrotnie kogos obraziłem ale ucze sie by byc bierny w tego typu masowych oszczerstwach...
Kto wie jakie geny mogła posiadac kazda jedna małą ryba jaka wy zjedliscie, czy tez duza ale nie rekordowa... niewiadomo do czego kazda ta ryba mogla sie przyczynic w przeszłosci... Miejmy pretesje do tych biurrokratów którzy wypychaja sobie portfele...naszymi pieniedzmi... bo gdyby choc troche mysleli jak co niektózy tu mysla to nitk nigdy nie rzucal by obelg na tegoz Pana bo w dupeczce kazdy z nas mial by to czy ta ryba pływa w wodzie czy na masle...
Bo bylo by ich duzo pod dostatkiem, niech Ci co powinni martwia sie tym nie my...
Choc prawda jest taka ze jak nie my to nikt ;| Mysle ze Pan mogl wypuscic te rybke bo ponoc sie strasznie cieszyl ze ja zlapal, a tym sposobem zmniejszył swoje szanse diametralnie na kolejny udany polow icon_wink.gif
Tak wiec, Pan jesli ma na to ochote nastepnym razem ryby nie zabierze icon_smile.gif My niebedziemy nikogo bezpodstawnie nazywac miesiarzem itp itd i wszedzie bedzie pieknie i przyjemnie... Kazdy z Tych ludzi co pisza jaki to on zły nie jest niejedna rybe z wody zabrali uniemozliwiajac innym złowienie własnie tej ryby... wiekszosc natomiast kiedys w przeszłosci zabrali znacznie wieksza liczbe ryb z wody jak na to pozwala regulamin dziennych limitów...

Gdyby kazdzy działal tak jak winien wszystko było by dobrze, a my niemusieli bysmy sie teraz dochodzic... tworzymy spolecznosc, rodzine;) zyjmy w zgodzie ze soba a tępmy faktyczne przestepstwa, nie drobnostki...

A C&R jest naprawde najlepszym wyjsciem, bo ryby naprawde nie sa drogie w porównaniu do tego ile pieniedzy tracimy na zanety pryznety i osprzet... ma sie smaka mozna rybe kupic w sklepie... zamiast wydac xxx $ by jaka kolwiek rybe złowic i ja zjesc... łówmy ryby dla sportu... bo w tym sporcie chodzi o łowienie ryb a nie zabieranie ich do domu i zapychanie lodówek icon_smile.gif jedni zadaja zeby ryby wypuszczac a inni zas chca chocby jedna na jakis czas do domu zabrac czy to mała ukleja czy rekordowy OKOŃ kazdy ma do tego prawo icon_wink.gif do wyrazania swoich opini pogladaów i zachowan... Dziekuje pozdrawiam... i najepszym wyjsciem bedzie zamkniecie tematu, bo kazdy wchodzi tu by milo spedzic czas a nie denerwowac sie niepotrzebnie w czasach kidy to stres jest chyba najwieksza przyczyna zgonow icon_wink.gif w mlodym wieku... ha h ahaaaaaa :/ Dziękuje i pozdrawiam !

#35 Guest_wind_*

Guest_wind_*
  • Guests

Napisano 21 marzec 2011 - 21:35

CYTAT
w czasach kidy to stres jest chyba najwieksza przyczyna zgonow w mlodym wieku... ha h ahaaaaaa :/

Ten to był dopiero zestresowany icon_wink.gif, jak zobaczył, co ma na kiju.
Podejrzewam, że łowca icon_wink.gif nie miał ze sobą miarki i może ???? by go i wypuścil, gdyby mógł zmierzyć ją na miejscu. Znam takich, co teraz ganiają za okoniem, jak tylko lód odpuszcza, chociaż ma tarło, mówią, że wszystko puszczają ale jak jest naprawdę...

Tak jak się spodziewałem, dyskusja mocno skręciła ku odwiecznemu dylematowi: zjeść czy wypuścić. Dla mnie jest tylko jeden powód aby potępić rekordzistę: to tarlak. Zdjęcie na kafelkach: masakra. Ale to już tylko odczucie estetyczne.
Kolejna sprawa: górny wymiar ochronny: jestem jak najbardziej ZA. Ktoś tam, gdzieś tam w związku próbuje podnieść temat, cos tam niby robią, myślą ... Może jakby było większe ciśnienie od dołu, czyli od nas, wędkarzy sprawa by się ruszyła. Pytanie: kto z Was był na zebraniu koła (niedawno były zebrania sprawozdacze za ubiegły rok) i zapytał co się dzieje w tej sprawie???

Czasem tak sobie czytam jacy to niektórzy z nas są szlachetni i nie zbijają . I pusty śmiech mnie ogarnia, poprostu nie są świadomi, że ktoś to robi za nich.
"Lepiej kupić sobie rybkę w sklepie" .... ja bym nie kupił, bo jak trafiła na rybaka kochającego zwierzęta to pewnie znalazł ją na brzegu... zdechłą. Tak samo z wołowiną, wieprzowiną, cielęciną etc. Kupując mięso w sklepie, bez względu na to czy to ryba, krowa, swinia czy inny pies zmielony razem z budą i łańcuchem icon_wink.gif zdajecie chyba sobie sprawę z tego, że ktoś to zabił.
Fakt, zawsze można brudną robotę zostawić komuś innemu i spać spokojnie. Ale czy to jest ETYCZNE. A o etyce sporo słów tu padło.
Zanim zaczniecie pluć mi na plecy icon_wink.gif albo rzucać kamieniami wyjaśnie jeszcze swoje stanowisko wobec C&R. Sam wypuszczam większość ryb, głównie dlatego, że nie chce mi się ich czyścić, wolę te parę minut dodatkowo pościskać wędkę. Jak mam ochotę to zabiorę, czasem nawet wszystko co złowię. Ale nigdy nie zabieram drapieżnika, a napewno ociekającego ikrą tarlaka.
Czy wędkarsz obok wypuści swoje ryby czy zabierze, nic mnie to nie obchodzi dopóki robi to zgodnie z prawem. Jeżeli widzę, że nagina przepisy udzielam mu nagany wzrokowej icon_wink.gif i dzwonie do komendanta SSR. Taki ze mnie konfident icon_cool.gif

#36 kokosz77

kokosz77

Weteran

• Members
  • 204 postów

Napisano 21 marzec 2011 - 23:03

[quote name='OLO' date='pon, 21 mar 2011 - 16:04' post='289289']

Kolego skąd się urwałes
Nie prawda.... nie ma przepisu zabraniającego pluć komuś na plecy. Kodeks Karny mówi Ci to cos.

Zabranie tej ryby ingeruje w mój świat, więc nie możesz sobie bez konsekwencji ją poprostu ZABIĆ.

Może ja zabic w majestacie prawa rzecz jasne .

Spaliny z samochodów tez ingerują w twój siat , mamy sie Wszyscy poprzesiadac na rowery .

Użytkownik kokosz77 edytował ten post 22 marzec 2011 - 07:39

#37 Bubu

Bubu

Weteran

• Members
  • 142 postów

Napisano 21 marzec 2011 - 23:42

Nie rozumiem po części Waszego porównywania , te całe gadki o świniach krowach itp mijają sie jak dla mnie z celem . Czy dla Was zbiorniki PZW to jest coś w stylu obory gdzie sie hoduje mięso na rzeź ?? Świnie , krowy czy też kury są w naszym kraju zwierzętami hodowlanymi , hoduje sie je na mięso , widzieliście żeby gdzieś po łące biegały dzikie krowy ?? Tak samo do hodowli rybiego mięsa są przeznaczone stawy hodowlane skąd ryba trafia do sklepu i można ją kupić tak samo jak wołowine itp.

Chętnie bym zrobił w Polsce drugą Anglie . Chcesz rybe ? Idź do sklepu ! Złowisz ? WYPUŚĆ !! Zabierzesz z łowiska ? Przypier...lą Ci kare że bedziesz płakać po nocach .

Zaraz ktoś mnie zbluzga ze przeciez regulamin na to pozwala, tak owszem ! Pozwala , szkoda że nasz rybostan niejest dostosowany do takich zasad . Jestem młodym człowiekiem bo mam dopiero 22 lata ( wiem dla niektórych tu gówniarz ) , jednak wiem z opowieści co było 20 lat temu , wiem co jest teraz , i jestem przekonany że przy takim szanowaniu naszych zbiorników za 20 lat złowić będzie można conajwyzej ciernika .

Marudzicie że Łooo z roku na rok karta co raz droższa a ryb co raz mniej , a bo PZW nie zarybia ( oni swoją drogą ) ale za to ile i jakiej ryby jest w danym zbiorniku odpowiadamy MY ! Wędkarze !!

Tym samym jestem tutaj po stronie ludzi którzy rekordziste nazwali IDIOTĄ , bo wiedząc że jest jak jest ktoś umyślnie zabiera okaz mówiąc " BO MOGE "

Pozdro !

#38 kokosz77

kokosz77

Weteran

• Members
  • 204 postów

Napisano 22 marzec 2011 - 07:57

[quote name='Bubu' date='wto, 22 mar 2011 - 02:42' post='289393']
Nie rozumiem po części Waszego porównywania , te całe gadki o świniach krowach itp mijają sie jak dla mnie z celem . Czy dla Was zbiorniki PZW to jest coś w stylu obory gdzie sie hoduje mięso na rzeź ?? Świnie , krowy czy też kury są w naszym kraju zwierzętami hodowlanymi , hoduje sie je na mięso , widzieliście żeby gdzieś po łące biegały dzikie krowy ?? Tak samo do hodowli rybiego mięsa są przeznaczone stawy hodowlane skąd ryba trafia do sklepu i można ją kupić tak samo jak wołowine itp.

Chętnie bym zrobił w Polsce drugą Anglie . Chcesz rybe ? Idź do sklepu ! Złowisz ? WYPUŚĆ !! Zabierzesz z łowiska ? Przypier...lą Ci kare że bedziesz płakać po nocach .

Swietnie zrób chetnie bedę zarabiał 4 razy tyle co obenie.

Zaraz ktoś mnie zbluzga ze przeciez regulamin na to pozwala, tak owszem ! Pozwala , szkoda że nasz rybostan niejest dostosowany do takich zasad . Jestem młodym człowiekiem bo mam dopiero 22 lata ( wiem dla niektórych tu gówniarz ) , jednak wiem z opowieści co było 20 lat temu , wiem co jest teraz , i jestem przekonany że przy takim szanowaniu naszych zbiorników za 20 lat złowić będzie można conajwyzej ciernika .

Nikt Cie nie zbluzga ze złowiłes i wypusciłes tu sie przyczepiają ja bierzesz rybe ze sobą nie jak wypuszczasz (czytaj uwaznie)
Co do opowiesci chyba wiesz ze ryba najwiecej rosnie od złowienia do opowiedzenia nie ma w Polsce duzych ryb polecam WW parade rekordów icon_biggrin.gif

Marudzicie że Łooo z roku na rok karta co raz droższa a ryb co raz mniej , a bo PZW nie zarybia ( oni swoją drogą ) ale za to ile i jakiej ryby jest w danym zbiorniku odpowiadamy MY ! Wędkarze !!

A to od kiedy ,
Teraz Cie uswiadomie co powiesz na to ze PZW wpuszcza ryba na swoje jeziora wiosna i pozwala odlawic ryby glównie rzeczjasna tarlaki to takie odlowy niszcza populacje ryb a nie te "kilka"sztuk które zabiorą wedkaze.

Widac ze jestes młody i jeszcze troche musisz pozyc icon_razz.gif naiwnosc i zabawa domena młodosci

Tym samym jestem tutaj po stronie ludzi którzy rekordziste nazwali IDIOTĄ , bo wiedząc że jest jak jest ktoś umyślnie zabiera okaz mówiąc " BO MOGE "

Nazywanie kogos " IDIOTA"(med. medycyna, medyczny człowiek głęboko upośledzony umysłowo) obudz sie czlowieku to jakbym teraz za twoje poglady nazwał cie "kretynem" gdzie nic nie mam do osób dotknietych tą chorobą , oczywich nie robie tego mam na tyle kultury osbistej ze wiem ze nie bluzga sie ludzi.

Wprowadzaj swoje zasady jesli chcesz ,ale ich nie narzucaj .
pozdro

#39 MRN

MRN

Wędkarz

• Members
  • 21 postów

Napisano 22 marzec 2011 - 15:22

Niektóre wywody przypominają mi płacz małego dziecka: "tato złowiłem rybę, nie dam jej wypuścić z powrotem!"
A jeśli tak znienawidzone C&R będzie powszechnie omijane to za jakiś czas o mistrzostwach świata na Sanie można będzie sobie pomarzyć. Chociaż tam na szczęście są porządne zarybienia.
Każdy z nas je ryby. Trudno sobie wyobrazić, że jeśli jestem w dziczy 3-4 dni to będę jadł robaki, albo zanętę. Duże ryby jednak się wypuszcza. Powód? Choćby tak prozaiczny, że za rok- ta sama ryba, większa o centymetr może znowu wpaść w nasze ramiona. Reszta powodów jest wiadoma.

#40 avallone78

avallone78

Weteran

• Members
  • 236 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo :)

Napisano 22 marzec 2011 - 18:35

Piękny okoń, bardzo chciałbym kiedyś takiego dorwać icon_smile.gif
Gratuluje łowcy icon_smile.gif
Wędkarstwo sumowe
Portal dla ludzi z pasją - Tworzony przez ludzi z pasją

Dodaj odpowiedź