Skocz do zawartości

Zdjęcie

Rekordowy Okoń

147 odpowiedzi w tym temacie

#1 Marian30

Marian30

Wędkarz

• Members
  • 25 postów

Napisano 18 marzec 2011 - 11:34

No cóż, Panowie i Panie.
Kolejna piękna ryba skończyła na patelni:
http://www.ww.media....Viewer&nid=3517

#2 msciwypisklak

msciwypisklak

Weteran

• Members
  • 409 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo i sporty motorowe

Napisano 18 marzec 2011 - 11:56

Musial byc smaczny...

#3 MRN

MRN

Wędkarz

• Members
  • 21 postów

Napisano 18 marzec 2011 - 12:05

I dlatego powinny być górne wymiary ochronne. Ale te 50cm to jeszcze nic. Jak byłem w Bieszczadach nad Zalewem to łowiłem z Robertem Kierasem (nazwisko pewnie znane, a i źródło pewne)
Otóż Robert ów, wracając z połowów mijał łódeczkę, której załogę stanowiło dwóch "karczemnych dziadów" i spokojnym tempem zrobili sobie trolling. Kiedy Robert zagaił jak tam połów to jeden z dziadów z nonszalancją i jakby znudzeniem odpowiedział: "łot taki łokonek 60cm" i zaprezentował zdobycz.Mimo, że Robert łowi rekordowe okazy to oczy zrobił niemałe.
Ot cała historyja icon_wink.gif

Tak czy tak ryby szkoda, ale cóż...

#4 msciwypisklak

msciwypisklak

Weteran

• Members
  • 409 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo i sporty motorowe

Napisano 18 marzec 2011 - 12:12

Ale kaj takie zdjecie do gazety . Do życi z takim rekordem!!!

#5 shakal_pl

shakal_pl

Weteran

• Members
  • 106 postów

Napisano 18 marzec 2011 - 20:23

...hmmm...ryba piękna ale czy musiała skończyć na patelni?No cóż mógł zabrać to zabrał z tym,że trochę szkoda takiego byka żeby w maśle pływał icon_rolleyes.gif

#6 Guest_wind_*

Guest_wind_*
  • Guests

Napisano 18 marzec 2011 - 20:31

Myśle, że samo zabranie tej rybki może nie jest tak do końca naganne, chociaż takie rozmiary okoń osiaga po kilkunastu latach, problem już wcześniej sygnalizowałem... mianowicie chodzi o to, że to samica wypelniona ikrą. Filet z okonia-palce lizać, ale zabić tarlaka...

#7 ciechan

ciechan

Weteran

• Members
  • 304 postów

Napisano 18 marzec 2011 - 21:15

to nie wędkarz.
Okoń pierwsza klasa. Piękna rybka

#8 Marian30

Marian30

Wędkarz

• Members
  • 25 postów

Napisano 18 marzec 2011 - 21:36

@Wind: I o to właśnie mi chodzi. Rozumiem, zabrać rybkę, bo wszak okoń smaczną rybą jest icon_smile.gif, ale tarlak... a jeszcze te geny...

Użytkownik Marian30 edytował ten post 18 marzec 2011 - 21:38

Moje rekordy... są rekordami, bo są moje ;-)
Okoń - 25 cm z Bałtyku, 23 cm ze stawu,
Płoć - 21 cm,
Wzdręga - 23 cm,
Babka bycza - 23 cm,
Ukleja - 13 cm,
Leszcz - 27 cm, 32 cm,
Kleń - 27 cm,
Pstrąg potokowy - 32 cm,
Lin - 33 cm.

Rekordy szare to rekordy sprzed około 18 lat - do łowienia wracam po właśnie takiej przerwie

#9 Kamil Z.

Kamil Z.

Szajbus

• Moderator
  • 8183 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo, sporty walki, muzyka

Napisano 19 marzec 2011 - 10:18

Kolejny raz wznoszę modły o widełkowe wymiary ochronne!! Wtedy taki "łowca" zostałby "mentalnie ukamienowany" przez wędkarską brać, rekord nieuznany i konsekwencje wyciągnięte od samego wędkarza... tak pozostaje nam bezsilne patrzenie, jak wyżyna się kolejne pomniki przyrody, pod parasolem przyklaskującego PZW.....

Widząc TAKIEGO okonia u kogoś i znając jego zamiary, robiłbym chyba wszystko, żeby go nie zabił....
Przecież ten okoń był pewnie niewiele młodszy ode mnie...Bezcenny nośnik materiału genetycznego....
Eh...

@wind- Filet z okonia??
Ok! Pełna zgoda i jego prawo. Ale wypuszcza takiego okazowego, a doławia jeszcze z 2-3 takie jak miał wcześniej(trzydziestak) i zabiera na kolację... Ale nie!! Nasza mentalność i ułańska fantazja zwyciężyła. Mało tego, łowiąc tego olbrzyma, temu maluchowi też nie przepuścił icon_evil.gif

Nie napiszę o nim "mięsiarz", bo regulaminu nie złamał- to po prostu człowiek, który zapomniał do czego służy głowa.... Krótkowzroczny idiota po prostu....

Brak słów.

Kamil
Pozdrawiam
Kamil

Mój wędkarski blog:
http://zahaczeni.net/kamilfishingblog/

[color=#4169E1][b]Catch&Release!!

#10 Wiarus

Wiarus

Weteran

• Members
  • 589 postów

Napisano 19 marzec 2011 - 11:24

CYTAT(Kamil Z. @ sob, 19 mar 2011 - 13:18) Wyświetl post
Kolejny raz wznoszę modły o widełkowe wymiary ochronne!! Wtedy taki "łowca" zostałby "mentalnie ukamienowany" przez wędkarską brać, rekord nieuznany i konsekwencje wyciągnięte od samego wędkarza... tak pozostaje nam bezsilne patrzenie, jak wyżyna się kolejne pomniki przyrody, pod parasolem przyklaskującego PZW.....

Widząc TAKIEGO okonia u kogoś i znając jego zamiary, robiłbym chyba wszystko, żeby go nie zabił....
Przecież ten okoń był pewnie niewiele młodszy ode mnie...Bezcenny nośnik materiału genetycznego....
Eh...
@wind- Filet z okonia??
Ok! Pełna zgoda i jego prawo. Ale wypuszcza takiego okazowego, a doławia jeszcze z 2-3 takie jak miał wcześniej(trzydziestak) i zabiera na kolację... Ale nie!! Nasza mentalność i ułańska fantazja zwyciężyła. Mało tego, łowiąc tego olbrzyma, temu maluchowi też nie przepuścił icon_evil.gif

Nie napiszę o nim "mięsiarz", bo regulaminu nie złamał- to po prostu człowiek, który zapomniał do czego służy głowa.... Krótkowzroczny idiota po prostu....

Brak słów.
Kamil

Nic dodać nic ująć, kompletnie nie rozumiem. Taka sztuka, nabita ikrą bo widać i co ? icon_redface.gif

Załączone miniatury

• 36_23_3.gif

Załączone grafiki

• 038.gif

#11 troian

troian

Wędkarz

• Members
  • 43 postów

Napisano 19 marzec 2011 - 12:31

Rybacy pełne sieci ciągną i okoni i szczupaków i sandaczy teraz i nikt się nie czepia ten jeden nic tu nie zmieni.

#12 arek2202

arek2202

Szajbus

• Members
  • 1116 postów
  • Zainteresowania:Grunt, Spławik,Spinning

Napisano 19 marzec 2011 - 12:33

CYTAT(Kamil Z. @ sob, 19 mar 2011 - 11:18) Wyświetl post

Brak słów.
Kamil

Właśnie dlatego za każdym razem, widząc takie przypadki zastanawiam się, jako ojciec, co będę łowił za ...naście lat z synem u boku? Tym sposobem takie rybki będziemy oglądać tylko na fotach lub snuć o nich w kółko te same opowieści...
Ten post wyraża moją opinię w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko mnie w dniu jutrzejszym,ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto zastrzegam sobie prawo zmiany poglądów bez podania przyczyny.

#13 LucifffeR

LucifffeR

Weteran

• Members
  • 176 postów

Napisano 19 marzec 2011 - 12:48

Panowie... gosciu jest w gazecie ze zdjeciem ryby jak i swoim z danymi ryby jak i swoimi... tak wiec moze nie zapełniajmy serwerów internetowych oszczerstwami w jego kierunku... bo to uwlaczajace... i przykre... Pan może ma zone moze ma dzieci, watpie by chcieli czytac to o swoim Tacie... pozatym teraz chyba jeszcze mozna... ale w radiu juz mówia na temat pisania o kims w internecie w taki sposob jak on sam by sobie tego nie zyczyl... niedługo bedzie za to sprawa w sadzie ;PP

Po 1 mial do tego prawo !
Po 2 czyt po 1 !

Ja osobiscie ryb nie zabieram... i radze innym tego tez nie robic... co do tego okonia to zal i smutek ze skwerczał na oleju... a za dzien dwa ktos go wysra... wszystko trafi do oczyszczalni scieków i za czas jakis kazdy z nas moze napic sie wody która odzyskana była z kału i uryny tegoz Pana... ;]
Smutna prawda...
Jestem za tym zeby nikogo nie obrazac, w sieci, niektórzy to olewaja, dla niektórych to ogromna obraza... ale tutaj zdjatko i nazwisko jest tak wiec lekka przesada po nim jezdzic jak po szmacie... zwłąszcza ze miał do tego prawo...
Duzo bym dal by ten okoń teraz pływal tak jak to plywal przez pewnie conamniej 15 lat... i zeby ludzie mieli wiecej wyobrazni... i mysleli jakie plusy ma zabranie ryby do domu a jakie plusy ma jej wypuszczenie...

Moze kiedys swiat dojdzie do perfekcji ale widzac to co sie dzieje chocby w libi itp itd... oszczedzmy sobie nerwów i tak lada dzien koniec swiata :* buzia panowie ;d aaaha pozdro

Mało to moderatorzy powinni dawac przykłąd na forum, bo jak nie oni to kto :>?
A prawda jest okropna... PZW jest od tego by dbac o ryby w naszych wodach bo co oni maja do roboty innego ? a kasy maja w hu... i zaledwie mały % idzie na zarybianie... choc my mimo podatkow oplacamy skłądki i gówno z tego mamy ! Płącimy PZW oni dbaja o nas konsumentów a nie sami my o wlasna dupe icon_neutral.gif widzac co sie dzieje jestem za wypuszczaniem ryb za górnymi wymiarami a nawet za kąpletnym zakazem zabierania ryb do domu... ale mimo wszystko płąe wymagam niechce myslec co by bylo gdybym wypuscil badz nie wypuscił ryby malej czy chocby rekordowej...

MA POZWOLENIE CHCE ŁOWIC CHCE ZABIERAC WEDLE LIMITÓW ! niech to robi ! i niech kazdy robi co swoje... niech PZW wezmie dupe w troki i ulzy swoim płatnikom i zarybia i dba o wode jak i o brzegi innego typu infrastruktóre okolic wodnych ! aa dupa tam

Użytkownik LucifffeR edytował ten post 19 marzec 2011 - 13:03

#14 arek2202

arek2202

Szajbus

• Members
  • 1116 postów

Napisano 19 marzec 2011 - 13:13

CYTAT(LucifffeR @ sob, 19 mar 2011 - 13:48) Wyświetl post
Panowie... gosciu jest w gazecie ze zdjeciem ryby jak i swoim z danymi ryby jak i swoimi... tak wiec moze nie zapełniajmy serwerów internetowych oszczerstwami w jego kierunku... bo to uwlaczajace... i przykre... Pan może ma zone moze ma dzieci, watpie by chcieli czytac to o swoim Tacie...
Po 1 mial do tego prawo !
Po 2 czyt po 1 !

Jestem za tym zeby nikogo nie obrazac, w sieci, niektórzy to olewaja, dla niektórych to ogromna obraza... ale tutaj zdjatko i nazwisko jest tak wiec lekka przesada po nim jezdzic jak po szmacie...

A gdzie Ty widzisz oszczerstwa? Ani jednego słowa i epitetu nie widze tutaj pod adresem tego Pana, a jedynie ubolewania nad samą metodą postępowania. Spójrz dla przykładu na mysliwych. Obostrzenia co do odstrzałów i kary są jasne i raczej mocno odczuwalne. Od dawna powstają akcje i inicjatywy mające na celu chronić okazy za małe,ale i te za duże na patelnie. Przykład: mała samica szczupaka składa 20000 jaj, przeżywalnośc 30%. Duza samica złoży ich 500000. Równanie jest proste:)

A jak ma zone i dzieci, to powinien za wczasu pomyslec, że może jego syn też będzie chciał kiedyś złapać okonia 50cm...

Po 1 - miał
Po 2 - rozpatrujemy tu inne aspekty tego wydarzenia.

niedługo bedzie za to sprawa w sadzie ;PP

I bardzo dobrze - co inengo potępianie pewnych zasad postepowania, a co innego obelżywe słowa, kierowane przez konkretną osobę, pod konkretnym adresem.

Mało to moderatorzy powinni dawac przykłąd na forum, bo jak nie oni to kto :>?

Gdyby wszyscy podchodzili do tematu jak tutejsi moderatorzy, to ten okoń długo by jeszcze pływał....

A prawda jest okropna... PZW jest od tego by dbac o ryby w naszych wodach bo co oni maja do roboty innego ? a kasy maja w hu... i zaledwie mały % idzie na zarybianie... choc my mimo podatkow oplacamy skłądki i gówno z tego mamy ! Płącimy PZW oni dbaja o nas konsumentów a nie sami my o wlasna dupe icon_neutral.gif widzac co sie dzieje jestem za wypuszczaniem ryb za górnymi wymiarami a nawet za kąpletnym zakazem zabierania ryb do domu... ale mimo wszystko płąe wymagam niechce myslec co by bylo gdybym wypuscil badz nie wypuscił ryby malej czy chocby rekordowej...

Rozumiem Twoje rozżalenie bardzo dobrze - niestety Świata nie zmienisz. Chcesz pokoju w Libi - zapisz się do MON na misję - szybki Ci przejdzie. PZW nie robiło i nigdy nic nie zrobi w kwestii tu poruszanej, czego przykładem są powstajace stowarzyszenia, które zamiast gadać - robią. Nie od razu Poznań zbudowano;)

Użytkownik arek2202 edytował ten post 19 marzec 2011 - 13:27

Ten post wyraża moją opinię w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko mnie w dniu jutrzejszym,ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto zastrzegam sobie prawo zmiany poglądów bez podania przyczyny.

#15 LucifffeR

LucifffeR

Weteran

• Members
  • 176 postów

Napisano 19 marzec 2011 - 13:38

hmm

po co pijesz... :>? ja wszystko rozumiem... chce byc neutralny... pokazałem tylko ze prawo do tego ma !
CHoc niejednokrotnie przydal by sie rozsadek i ciut inteligecji...
Bo ryba mogla pływac ! NAPISAŁEM IZ JESTEM ZWOLENNIKIEM DAROWANIA RYBICH ZYC icon_smile.gif
pokazuje takze iz nikt niepowinien Pancia obrazac... Ktos tam napisal ze jest idiota icon_wink.gif i miesiazem tiru riru

Do MONU nie musze wstepowac, bo gdzies mam co dzieje sie u kadafiego... i zadnym obroncom libi nie jestem nigdzie o tym nie napisalem... napisałem tylko ze niedługo bedzie koniec swiata bo ludzie sprzeczaja sie i wojny robia tylko dlatego ze kolo wziol jednego Okonia icon_wink.gif aaaaaaaa TUTAJ PZW powinnno o to dbac icon_wink.gif co by to nie było ...

niechce mi sie klucic kątęplowac... piszac na gg z dziewczyna kluce sie bo nie umie jej zrozumiec ona mnei ogólnie jak cos czyta sie na forach to czesto odbieramy to inaczej jak autor by tego chcial...

Chce tylko by kazdy, kozystał ze swoich praw... zeyb kazdy miał rozsadek... był kulturalny, bo jak i na forum tak i nad woda... a zeby instytucje którym si eplaci za ich robote, ta robote wykonywaly icon_wink.gif zycie było by piekniejsze pozdro gnomy icon_biggrin.gif

#16 arek2202

arek2202

Szajbus

• Members
  • 1116 postów

Napisano 19 marzec 2011 - 14:56

CYTAT(LucifffeR @ sob, 19 mar 2011 - 14:38) Wyświetl post
po co pijesz... :>?

Bo mam prawo icon_mrgreen.gif

niechce mi sie klucic

I ja też daleki jestem od tego icon_biggrin.gif

pokazałem tylko ze prawo do tego ma !

Chce tylko by kazdy, kozystał ze swoich praw

Ja włąsnie korzystam ze swoich praw i pokazałem tylko, że MAM PRAWO nie kryć niezadowolenia z zaistniałej sytuacji w kulturalny sposób - kategorycznie zabraniając tym samym nazywania kogoś z tego powodu w jakikolwiek obelżywy sposób.

Ktos tam napisal ze jest idiota

Jakoś nie widziałem, chyba że ktoś wyedytował posta...

POzdro Gnomie icon_mrgreen.gif
without aggression

#17 Kamil Z.

Kamil Z.

Szajbus

• Moderator
  • 8183 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo, sporty walki, muzyka

Napisano 19 marzec 2011 - 19:47

Ja napisałem, że dla mnie koleś jest krótkowzrocznym idiotą i nie zamierzam tego edytować.. Dlaczego? Bo zabijając taką rybę przekreśla szansę na spotkanie z taką rybą innym, a przede wszystkim sobie. Mało tego, taka ryba nie przystąpi do nadchodzącego tarła i nie przekaże kolejnemu pokoleniu swoich cennych genów.
A to, że gość przeczyta konstruktywną krytykę na swój temat- miejmy nadzieję, że da mu to do myślenia, że ludzie nie zazdroszczą połowu, tylko troszczą się o dobro naszych wód...

Ja nie napisałem, że koleś nie miał do tego prawa- zresztą polecam przeczytać mojego posta. Przeczytać ze zrozumieniem. Sądzę, że wyraziłem się jasno icon_wink.gif

@LucifffeR, którzy moderatorzy wg Ciebie nie dają przykładu?

Pozdrawiam
Kamil

Mój wędkarski blog:
http://zahaczeni.net/kamilfishingblog/

[color=#4169E1][b]Catch&Release!!

#18 kokosz77

kokosz77

Weteran

• Members
  • 204 postów

Napisano 19 marzec 2011 - 20:44

A ja napisze ze zrobiłbym tak samo jak ten gosć, wziąłbym tego okonia z tym ze dalbym go Ojcu bo bardzo je lubi , ale nie oglądać nawet lowic bo on uznaje tylko spławik.
A pewnie oskrobie , usmaży, zje i wysra , a co zrobie dziatkowi przyjemność(kto wie ile jeszcze lat pochodzi po tym swiecie) .
A czy jego wnuk połowi takie okazy to w głównej mierze zalezy od PZW.
A Wy mozecie sobie pisac o idotach krótkowzroczności i co wam tam slina na język przyniesie .
Checie się kogoś czepiać polecam PZW , ze nie zarybia naszych wód i nie walczy z kłusownictwem , bo to co wyciągną wedkarze jest pewnie niczym z tym co wpada w sieci.
Wiec zamiast czepiać się pojedynczych forumowiczów proponuje załorzyc temat "Ci cholerni kłusownicy co zabieraja duże okazy ryb i nie mysla o ich rozmnarzaniu" i tam sie kazdy bedzię mógl wyładować .
Na forum jak ktos wstawi zdjecie i nie napisze ze ryba wróciła do wody to zaraz są podpytywania , a jak okaze się ze zabrał rybe to wieszanie psów.
Co nigdy nie zabrałeś ryby z łowiska icon_eek.gif

A ten kto jest bez winy niechaj pierwszy rzuci kamien.

#19 sebo

sebo

Weteran

• Members
  • 536 postów

Napisano 19 marzec 2011 - 21:09

Piękny okoń i napewno smaczny.

#20 Rosomak

Rosomak

Wędkarz

• Members
  • 34 postów

Napisano 19 marzec 2011 - 21:54

Koledzy wędkarze macie więcej szacunku dla zwierząt niż do ludzi. Zachowujecie się tak jak by schabowe były z ziemniaków a nie ze świni. Dzisiaj nikt nie wstawi zdjęcia na forum z okazem ryby bez dopisu; no oczywiście ryba została z powrotem wypuszczona dowody, inaczej zostanie '' zjedzony'' przez kolegów wędkarzy. Czytając posty ma się wrażenie, że wszyscy wypuszczają złowione ryby a jaka jest prawda wystarczy być nad wodą gdzie prawie nikt nie wypuszcza ryb. Chcecie wprowadzić szlachetną angielską zasadę złów i wypuść, tylko nie wiecie, że w Anglii zarybień się nie prowadzi a poza tym ryb nie wolno zabierać. Myślicie, że wasze krzyki coś zmienią, prędzej zwykła ekonomia sprawi że wędkarzom bardziej będzie się bardziej opłacało kupić rybkę w sklepie niż ją czyścić i targać do domu. Sądzicie, że złowione i wypuszczone przez was nie cierpią to się mylicie bo do tego też się można doczepić. Trochę więcej tolerancji i zdrowego rozsądku w stosunku do innych. Niewątpliwie zmiany są potrzebne tylko nie takie jak zakaz połowu na żywca czy zakaz używania podrywki, które po jakimś czasie wracają tyle, że w gorszej postaci. Ustanowienie górnej granicy wymiaru wydaje się rozsądne do tego należało by dołączyć naturalne zimowiska ryb czy też ciągi na tarło gdzie dokonuje się prawdziwej rzezi.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych