Skocz do zawartości

Zdjęcie

Dzierżno Małe

99 odpowiedzi w tym temacie

#41 Hiroszi

Hiroszi

Weteran

• Members
  • 762 postów

Napisano 25 kwiecień 2011 - 20:09

Byłem ostatnio na Dzierżnie brała ładnie płoć i leszcz ale pogoda się zmieniła i ryby trzeba szukać icon_razz.gif

#42 HANI

HANI

Weteran

• Members
  • 348 postów

Napisano 26 kwiecień 2011 - 16:07

Hiroszi a zdradź miejsce w którym były brania leszczy i płoci? czesto jest tak ze na jadnym brzegu nawet szkubnięcia a na drugim ciągną leszcze czy też karpie, i jak z poziomem wody?

#43 Hiroszi

Hiroszi

Weteran

• Members
  • 762 postów

Napisano 26 kwiecień 2011 - 18:54

Poziom wody nadal niski, siedziałem niedaleko ośrodka łabędź. Dzisiaj też byłem niedaleko energetyka i nie doczekałem się brania.

#44 maguras

maguras

Wędkarz

• Members
  • 33 postów

Napisano 28 kwiecień 2011 - 18:40

dzis bylem ze spinem, ladnego bolenia wychacylem ok 60cm... 1 maja trza bedzie na szczupaka ;p
a tak to widzialem ze cos tam lowia w zatoce kolo labedzia, koles leszcza chyba ciagnal, wychaczyl mu sie przy brzegu... a ten sie rzucil do wody za nim na klate icon_biggrin.gif i zlapal hehe

#45 Hiroszi

Hiroszi

Weteran

• Members
  • 762 postów

Napisano 28 kwiecień 2011 - 19:26

Graty za bolka, bardzo ciężko go dorwać na Dzierżnie icon_razz.gif

#46 maguras

maguras

Wędkarz

• Members
  • 33 postów

Napisano 28 kwiecień 2011 - 19:31

Dzieki icon_biggrin.gif na zylke 0,12 poszedl, ale slabo walczyl, na kiju mialem pistoleta to juz lepiej szarpal. Kiedys zlapalem pare malych boleni, kolega wychacył 2 miarowe wiec od czasu do czasu cos sie dzieje. Szkoda tylko ze na dzierznie taki syf.

#47 michu1234

michu1234

Weteran

• Members
  • 405 postów

Napisano 28 kwiecień 2011 - 19:49

takie wspaniałe mięsko jak iscisty leszcz miał ucieć , zanęta by się nie zwróciła

#48 HANI

HANI

Weteran

• Members
  • 348 postów

Napisano 29 kwiecień 2011 - 22:27

wybieram sie w przyszlym tygodniu na rybki. Możliwe że na Dzierżno... Koledzy poradzcie gdzie mam sie rozłorzyć? nie chciałbym łowic na jakiejs mieliznie xD

#49 doberman

doberman

Wędkarz

• Members
  • 43 postów

Napisano 30 kwiecień 2011 - 12:08

CYTAT(HANI @ sob, 30 kwi 2011 - 04:57) Wyświetl post
wybieram sie w przyszlym tygodniu na rybki. Możliwe że na Dzierżno... Koledzy poradzcie gdzie mam sie rozłorzyć? nie chciałbym łowic na jakiejs mieliznie xD

No, witam właśnie wróciłem z Dzierżna M. Łowiłem od ok. 6 rano do 11.15 .
No, cóż szału nie było. Jakaś płotka i to tylko tak na otarcie łez- żeby nie było, że nic nie było . Poziom wody niski nieźle upuścili. Tak naprawdę to penie nieszybko się tam pojawię.
Pomijając brania, których i tak nie było ten zbiornik przy tym stanie wody wizualnie wygląda tragicznie. Tak, że Hani proponuje wyskoczyć na inny akwen.

#50 HANI

HANI

Weteran

• Members
  • 348 postów

Napisano 05 maj 2011 - 21:41

Dzieje sie cos na dzierznie?

#51 daro22

daro22

Weteran

• Members
  • 375 postów

Napisano 10 maj 2011 - 17:43

Witam,bylem po pracy na Dzierznie i niedowierzalem w to co widze....Szczupak sie tarl,doliczylem sie 7 sztuk i co ciekawe co chwila naplywaly nowe ryby.Najwieksze na oko jakies 70cm.W calej mojej wedkarskiej karierze nie widzialem jeszcze tarla tych ryb tak pozno,normalnie juz dawno powinny byc po amorach.Coz,nasze kochane rybki jeszcze nie raz nas zadziwia.Pozdrawiam

#52 Hiroszi

Hiroszi

Weteran

• Members
  • 762 postów

Napisano 10 maj 2011 - 18:08

Trą się dopiero teraz bo wcześniej nie miały warunków, na szczęście stan wody jest już "fajny"

#53 bercikZabrze

bercikZabrze

Weteran

• Members
  • 356 postów

Napisano 10 maj 2011 - 19:12

CYTAT(Hiroszi @ wto, 10 maj 2011 - 21:08) Wyświetl post
Trą się dopiero teraz bo wcześniej nie miały warunków, na szczęście stan wody jest już "fajny"

Oby po tarle woda nie opadła icon_sad.gif. Miało to już miejsce na tym zbiorniku lata w stecz...

#54 bercikZabrze

bercikZabrze

Weteran

• Members
  • 356 postów

Napisano 10 maj 2011 - 19:15

Oby po tarle woda nie opadła icon_sad.gif. Miało to już miejsce na tym zbiorniku lata w stecz...

#55 bercikZabrze

bercikZabrze

Weteran

• Members
  • 356 postów

Napisano 10 maj 2011 - 19:15

#56 daro22

daro22

Weteran

• Members
  • 375 postów

Napisano 10 maj 2011 - 19:25

CYTAT(Hiroszi @ wto, 10 maj 2011 - 22:08) Wyświetl post

Oserwowalem juz takie tarla wielokrotnie i najczesciej na przelomie marca i kwietnia,kiedy woda jeszcze byla zimna,dlatego dzisiejsze sceny milosci wprawily mnie w wielkie zdziwienie.Prawda jest ze niektorych zachowan przyrody nigdy nie poznamy i nie zrozumiemy,jedyne co mozemy to teoretyzowac....Wazne jest ze rybka jest i jest co lowic,moze troszke mniej niz kiedys tam za dziada pradziada,ale jest i to wcale nie mala icon_biggrin.gif

#57 Hiroszi

Hiroszi

Weteran

• Members
  • 762 postów

Napisano 10 maj 2011 - 20:08

Spokojnie, ten stan wody ma się już utrzymać, wiem z pewnego źródła.

#58 bercikZabrze

bercikZabrze

Weteran

• Members
  • 356 postów

Napisano 10 maj 2011 - 20:09

CYTAT(daro22 @ wto, 10 maj 2011 - 22:25) Wyświetl post
Oserwowalem juz takie tarla wielokrotnie i najczesciej na przelomie marca i kwietnia,kiedy woda jeszcze byla zimna,dlatego dzisiejsze sceny milosci wprawily mnie w wielkie zdziwienie.Prawda jest ze niektorych zachowan przyrody nigdy nie poznamy i nie zrozumiemy,jedyne co mozemy to teoretyzowac....Wazne jest ze rybka jest i jest co lowic,moze troszke mniej niz kiedys tam za dziada pradziada,ale jest i to wcale nie mala icon_biggrin.gif

Na Dzierżnie jest ryba icon_smile.gif i to nawet okazała... Z tym zbiornikiem jestem związany już 13 rok icon_smile.gif. W ten weekend pierwsza nocka icon_biggrin.gif w końcu jakiś relaks icon_smile.gif.

#59 HANI

HANI

Weteran

• Members
  • 348 postów

Napisano 10 maj 2011 - 20:43

Bercik ja to sie musze z Toba zgadac i na nocke sie wybrac icon_smile.gif kiedy znow tam bedziesZ?

#60 daro22

daro22

Weteran

• Members
  • 375 postów

Napisano 11 maj 2011 - 19:16

Witam,dzis 4h biczowania spinnem tej wody dal mi szczupaka 51cm,malolat ale pieknie walczyl i wrocil do domu.Esoxy z wczorajszego tarla zniknely,za to pojawily sie dziesiatki leszczy,krapi i ploci,woda sie kotluje na maksa.Brodzac w wodzie dostrzeglem tez kilka duzych jazi i kilka bolonkow.Jesli chodzi o leszcze to 60%to ryby po jakies 50 cm,30% ryby grubo ponad 60cm i 10% rybek po moze 40cm.Jesli ktos lubi lowic leszcze to raczej odpowiedni zbiornik na polow tej rybki...

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych