Skocz do zawartości

Zdjęcie

Najlepsza Pora Na Muchę W Lecie-rano Czy Wieczór.

7 odpowiedzi w tym temacie

Weteran

• Members
  • 179 postów

Napisano 02 marzec 2011 - 12:25

Witam będę łowił na dużej rzece. Jest w tym miejscu spora ilość pstrąga ( sam na wiosnę w zeszłym roku wyciągałem tam czasem po 15 pstrągów pomiędzy 30-35cm –czyli na tym odcinku niemiarowe) .Jednak teraz będę tam w lecie i nie wiem kiedy najlepiej wybrać się na pstrąga z rana ( o świcie czy ) czy wieczorem przed rójką ( aby na nią zdążyć) . Zastanawiam się czy używać jak do tej pory nimfy( wszystkie ryby na tej rzece na to złapałem na nimfę , której nie lubię i ani jednego wyjścia do suchej much-która uwielbiam ) .Podobno na tym odcinku zdecydowanie lepiej sprawdza się sucha mucha tka jak piszę ani jednego wyjścia przez tydzień będąc w dzień w dzień nad wodą i zmieniając muchy.
Jest to dla mnie ważne bo w tym roku chciałbym jeszcze trochę pospławikować nad pewną żwirownią. A jak wiadomo tam też najlepsza pora to rano i wieczór.

#2 Felix1988

Felix1988

Weteran

• Members
  • 437 postów

Napisano 24 marzec 2011 - 20:47

Z tego co wiem to trzeba trafić w pokarm na którym zerują ryby. Jeżeli podczas obserwacji nie widać aby ryby wychodziły do muszek to niema sensu łowić na suchą.

Takie pytanie jaka to rzeka?? Jak coś proszę na PW

Weteran

• Members
  • 179 postów

Napisano 24 marzec 2011 - 22:33

CYTAT(Felix1988 @ czw, 24 mar 2011 - 23:47) Wyświetl post
Z tego co wiem to trzeba trafić w pokarm na którym zerują ryby. Jeżeli podczas obserwacji nie widać aby ryby wychodziły do muszek to niema sensu łowić na suchą.

Takie pytanie jaka to rzeka?? Jak coś proszę na PW

To wiem mnie chodzi o to , czy raczej lepiej z rana czy wieczora ?? Poszło na PW

#4 gregory641

gregory641

Weteran

• Members
  • 626 postów
  • Zainteresowania:rybki siatkówka plażowa, koszykówka

Napisano 25 marzec 2011 - 22:08

teoretycznie najlepsze brania na sucharka powinny byc wieczorem, moglbys mi tez przeslac nazwe rzeki? domyslam sie co prawda ale...
pozdro_600

#5 KAM

KAM

Wędkarz

• Members
  • 41 postów

Napisano 15 kwiecień 2011 - 10:41

Nie odpowiem wprost na zadane pytanie lecz opisze pewne zdarzenie sprzed kilku lat na Brennicy .Łowiłem przez cały dzień i pstrążki ładnie współpracowały lecz były to ryby niewielkich rozmiarów .Wieczorem wracając w stronę działki ponownie obławiałem te same miejsca i w momencie kiedy zaczął zapadać zmrok zacząłem łowić same duże sztuki , ryby były w jakimś amoku nie zwracały uwagi na rodzaj podanej przynęty atakowały wszystko co obok nich przepływało.Dodam że wieczorem nie nastąpiło żadne gwałtowne wyrojenie się owadów było ich tyle co w ciągu całego dnia.

Weteran

• Members
  • 179 postów

Napisano 16 kwiecień 2011 - 14:14

CYTAT(KAM @ pią, 15 kwi 2011 - 13:41) Wyświetl post
Nie odpowiem wprost na zadane pytanie lecz opisze pewne zdarzenie sprzed kilku lat na Brennicy .Łowiłem przez cały dzień i pstrążki ładnie współpracowały lecz były to ryby niewielkich rozmiarów .Wieczorem wracając w stronę działki ponownie obławiałem te same miejsca i w momencie kiedy zaczął zapadać zmrok zacząłem łowić same duże sztuki , ryby były w jakimś amoku nie zwracały uwagi na rodzaj podanej przynęty atakowały wszystko co obok nich przepływało.Dodam że wieczorem nie nastąpiło żadne gwałtowne wyrojenie się owadów było ich tyle co w ciągu całego dnia.

Jest tak czasem .Wiadomo , łowisko łowisku nie równe ale słyszałem że na muchę w lecie albo skoro świt ( 4 rano i czasem nawet wcześniej albo zaraz przed zmierzchem) i teraz pytam Was drodzy wędkarze kiedy lepiej??

#7 flyfishing

flyfishing

Weteran

• Members
  • 145 postów

Napisano 24 kwiecień 2011 - 20:52

CYTAT(Łukasz789 @ sob, 16 kwi 2011 - 15:14) Wyświetl post
Jest tak czasem .Wiadomo , łowisko łowisku nie równe ale słyszałem że na muchę w lecie albo skoro świt ( 4 rano i czasem nawet wcześniej albo zaraz przed zmierzchem) i teraz pytam Was drodzy wędkarze kiedy lepiej??

Ja wybieram wieczór od godziny 17-18 aż do całkowitego zmroku icon_smile.gif O takiej porze nie miałem luzów na sznurze:D
Nie mal każdy rzut owocował w choć małego klenia:)
Pozdrawiam:)

#8 Buszmen

Buszmen

Wędkarz

• Members
  • 94 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo muchowe, Fotografia

Napisano 03 maj 2011 - 22:30

Ja wolę rano o wschodzie słońca ;]. Ale to zależy w sumie od rzeki.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych