Skocz do zawartości

Zdjęcie

Kanał Gliwicki/moje Łowisko

35 odpowiedzi w tym temacie

#21 kamiln11

kamiln11

Początkujący

• Members
  • 2 postów

Napisano 01 luty 2011 - 19:20

witam
Z kolegą Bear Gryls jeżdzimy często na ryby do Rudzińca. Polecam także Kanał Gliwicki w Sławięcicach na którym również łowimy ryby. Wyżej wypisane informacje na temat Kanału Gliwickiego w Sławiecicach są OK icon_smile.gif Świetne miejsca są też w Blachowni między Sławiecicami a Kędzierzynem na Kanale. Odbywają się tam czasami zawody okręgowe w których niekiedy bierzemy udział. Zapraszam więc na te łowiska i życzę połamania kija icon_biggrin.gif

#22 astaroth182

astaroth182

Wędkarz

• Members
  • 13 postów

Napisano 01 luty 2011 - 20:02

dobre miejsce na ryby jest w Rudzińcu za tama ,patrzac z mostu w strone Pławniowic .rzadko kto tam łowi dlatego za prawa strona musiałby skakac przez płot na posesji przed tama icon_eek.gif ,ale jest dobre przejscie lewa strona miedzy rzeczka a kanałem . Apropo rzeczki tez polecam na przepływaneczke 1,5 gr spławiczek . tak w ogóle to złapałem na niej najwieksze płotki w swojim zyciu najwieksza miała 39 cm. poza tym sa leszcze ,klenie ,okon ,kiełb,karocha, no i sandacze to bardzo sporadycznie.

#23 bercikZabrze

bercikZabrze

Weteran

• Members
  • 356 postów

Napisano 01 luty 2011 - 20:12

Witam !!!
Osobiście znam Odcinek od Śluzy Dzierżno do Pławniowic. Bardzo ciekawa lecz trudna woda... Koledzy łowił któryś z was na Kłodnicy icon_question.gif chodzi mi o metode spinningową. Jak wygląda sprawa z kleniem i jaziem... icon_question.gif.

#24 Bear Gryls

Bear Gryls

Wędkarz

• Members
  • 90 postów
  • Zainteresowania:wędkarstwo

Napisano 01 luty 2011 - 20:40

kolego bercikzabrze łowie na kłodnicy ale znam tylko odcinek przepływający przez własnie sławięcice
łowiłem tam w zeszłym sezonie durzo klenia ale na przepływanke na białego robaka i powiem rze jest tam go bardzo durzo
z jaziem to tam jeszcze nigdy nie złapałem
fajne łowisko kleni jest własnie w sławięcicach (kędzierzyn -kożle)jest tam taka odnoga która idzie do młyna i wraca do kłodnicy(polecam łapac przy młynie i przy połączenu młynówki bo tak ta rzeczke nazywaja z kłodnica w parku w sławięcicach)

#25 kamiln11

kamiln11

Początkujący

• Members
  • 2 postów

Napisano 01 luty 2011 - 22:27

Co do klenia na rzece Kłodnica to powiem, że jest nieźle. W 2010 roku w zimę brały tylko na spławik (najczęściej na czerwonego robaka i ciasto). Po powodzi jakoś klenie przestały brać. W 2009 nałapałem trochę kleni na spining. Nie chciały brać na różnego rodzaju blachy tylko na 5 cm woblera. W połowie lutego pójdę zobaczyć z kolegą Bear Gryls czy w tym roku będą brały i o wynikach was poinformujemy icon_smile.gif

#26 michu1234

michu1234

Weteran

• Members
  • 405 postów

Napisano 02 luty 2011 - 07:19

tez miałem okazję połowić w Rudzincu multum karasia ali i węgorz się trafił i leszczyki po 2,5 kg łowiłem na lewo od mostu w stronę lasu ale znudziło mnie targanie tego całego sprzętu no i już zaczynała się moja poważna przygoda ze spiningiem wię białej rybie dawałęm spokój i odpusciłem sobie to łowisko

#27 azzz78

azzz78

Weteran

• Members
  • 262 postów

Napisano 02 luty 2011 - 10:56

Witam parę razy słyszałem że na ujściu Kłodnicy do Odry sporo suma 1m-1,5m połapali(na odrze) słyszeliście/widzieliście chłopaki coś o tym?

#28 Bear Gryls

Bear Gryls

Wędkarz

• Members
  • 90 postów

Napisano 02 luty 2011 - 16:03

nie widziałem i nie słyszałm,nawt jeszcze nie byłem w tym miejscu(ujscia kołodnicy do odry)
z drugiej strony nie dziw sie jak sama odra była juz od wieków miejscem rozrodu suma i co za tym idzie miejscem durzych okazów

#29 astaroth182

astaroth182

Wędkarz

• Members
  • 13 postów

Napisano 02 luty 2011 - 16:12

co do spiningowania na kłodnicy ,ja osobiscie łapałem w rudzincu same okonie no i male sandacze.tylko jednego złapałem wiekszego i to nie na spina tylko na przepływanke .a dokładnie na skórke z bułki ,miał 67cm ale miałem cufala

#30 azzz78

azzz78

Weteran

• Members
  • 262 postów

Napisano 02 luty 2011 - 16:49

Ja się nie dziwie tylko szukam potwierdzenia zasłyszanych wieści.

#31 krupcio993

krupcio993

Początkujący

• Members
  • 7 postów

Napisano 02 luty 2011 - 21:53

No wiec ja łowie często i połowiłem dużo jazi łowiłem je od początku sierpnia , klenie sporadycznie jako przyłów do jazi i okoni miałem sprawdzone woblerki na rok 2010 , teraz nie wiem jak będzie. Z sumem to słyszałem na tych tzw basenach <ujście kanału do odry i stare to chyba były porty dl barek > sum tam brał taki 1 do 1,5 m... ale to tylko z opowiadań/zdjęć . Co do jazia opowiedział bym wam tak gdzie stal najczęściej od sierpnia , jakie przynęty, itp ale to każdy musi sam wypracować .

#32 michu1234

michu1234

Weteran

• Members
  • 405 postów

Napisano 03 luty 2011 - 16:57

a jak na sluzie z węgorzem kanał to ulubione miejsca tej ryby w Rudzincu jest a jak na dalszych odcinkach

#33 Bear Gryls

Bear Gryls

Wędkarz

• Members
  • 90 postów

Napisano 04 luty 2011 - 16:30

powiem ci michu że węgorza na kanale w sławięcicach jeszcze nie widziałem
ale jak mówisz że w rudzincu jest to dalej też przywędruje(tak samo było z jaziami których jeszcze kilka lat temu tu nie było a teraz przywędrowało ich tu z odry multum icon_biggrin.gif )

#34 wygaszacz

wygaszacz

Wędkarz

• Members
  • 12 postów

Napisano 27 lipiec 2011 - 08:56

CYTAT(Bear Gryls @ wto, 01 lut 2011 - 22:09) Wyświetl post
tak oczywiscie znam zleksza te łowisko
fajne miejsce jest koło takieg zakładu z jakby złomem
w rudzińcu jest hodowla karpi tyle też wiem icon_smile.gif

Wydaje mi się że pomyliłeś Rudzieniec z Ujazdem tam hodują karpie !

#35 MarcinGliwice

MarcinGliwice

Wędkarz

• Members
  • 15 postów

Napisano 15 sierpień 2011 - 20:39

Ja wędkuję sportowo na Kanale odcinek Gliwice Portowa bo należy pod Katowice i wyciągałem tam ładne karasie takie 30-40cm a, z gruntu na rosówkę brały ładne okonie 30-35cm płocie i na tym zakończę nic innego nie udało mi się wyciągnąć na tym odcinku ale podszedł do mnie jakiś szef tej budowy na portowej i pokazywał mi zdjęcia suma złowionego w tym miejscu 135cm i uwaga szczupak 114cm widziałem zdjęcia na własne oczy z miejscówki obok i chętnie wybiorę się z kimś na nockę zapolować na wąsacza pisać na pw ale jak dla mnie rybka z stamtąd nie nadaje się do jedzenia woda ma kolor rdzawego błota i jak ściągasz grunt to muł śmierdzi ropą ale nie zdarzyło mi się jeszcze wrócić bez wyciągniętej ryby a to świadczy o tym że jest jej tam dużo i fundują wędkarzom niezłą radochę bo o branie nie trudno a to rzadkie zjawisko w okolicznych wodach icon_smile.gif

#36 ReckeR

ReckeR

Początkujący

• Members
  • 1 postów

Napisano 12 listopad 2016 - 00:26

2 . w . w . 3 . , , i . r

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych