Skocz do zawartości

Zdjęcie

Kanał Gliwicki/moje Łowisko

35 odpowiedzi w tym temacie

#1 Bear Gryls

Bear Gryls

Wędkarz

• Members
  • 90 postów
  • Zainteresowania:wędkarstwo

Napisano 26 styczeń 2011 - 18:38

siema
łowię na kanale gliwickim (sławięcice,ujazd i kędzierzyn)i uwarzam że jest to bardzo ładne łowisko oraz nie brakuje tam ryb
interesuj mnie kto z was tam łowi i czy złapał jakoms dużą rybe na tym łowisku
pozdrawiam

#2 Bear Gryls

Bear Gryls

Wędkarz

• Members
  • 90 postów

Napisano 27 styczeń 2011 - 14:18

nikogo na tym forum nie ma kto by łowił na kanale gliwickim?

#3 krupcio993

krupcio993

Początkujący

• Members
  • 7 postów

Napisano 27 styczeń 2011 - 17:11

Łowie na kanale najczęściej w Kłodnicy , są tam piękne jazie,klenie ,okonie no i szczupak < nigdy dużego nie złowiłem >... A co do białej ryby to rzadko chodzę tam ale jak coś to trafia się leszcz ,płoć nawet widziałem jak gościu karpie łowił .. Największa ryba mojego kolegi co zemną spiningował to był okoń 43 cm , ja tam miałem dużo pięknych jazi i dużo przyzwoitych okoni i widziałem piękne bolenie tam ale ja złowiłem tylko jednego -przypadek . W tym roku jak znowu będą , spróbuje je przechytrzyć icon_lol.gif

#4 Bear Gryls

Bear Gryls

Wędkarz

• Members
  • 90 postów

Napisano 27 styczeń 2011 - 18:04

ciesze sie że ktos wkoncu odpisal
zapraszam cię krupcio993 do sławięcic na kanał ,ojciec łapie na spinning i ma tutaj bardo dobre wyniki,sam łapie na trupka i złapałem tak wiele sandaczy zdarzyło mi sie także złapac naprawde sporego sumika karłowatego który mial koło 40 cm (głównie to go mało tu jest,nie ma jakies plagi)
chciałbym aby ktos odpisal cos o białej rybie(czy tutaj łapie i wyniki jakie osiąga)
powodzenia i durzej ryby w tym roku krupcio

Użytkownik Bear Gryls edytował ten post 17 luty 2011 - 22:19

#5 krupcio993

krupcio993

Początkujący

• Members
  • 7 postów

Napisano 27 styczeń 2011 - 21:20

Pod śluzą wiem ze sandacze ładnie brały- tylko z opowiadań . Pewnie odwiedzę w tym roku tamte miejsca kilka razy , choć w tym roku planuje więcej zasiadek z trupem/zywce no i z gruntem niż spiningiem .

#6 michu1234

michu1234

Weteran

• Members
  • 405 postów

Napisano 28 styczeń 2011 - 13:45

zaciekawilscie mnie tą sluzą w sławęcicach (jak tam dojechać ) łowilem kilka razy w miejscowości Ujazd koło mostu bez większych rezultatów ,opiszcie to łowisko w Sławęcicach jakie metody przynęty bardziej chodzi mi o drapieżnika

#7 Bear Gryls

Bear Gryls

Wędkarz

• Members
  • 90 postów

Napisano 28 styczeń 2011 - 15:35

o kanale gliwickim w sławięcicach i ujeżdzie wiem bardzo dużo(bo łapie tu od młodosci)
ja na spinning rzadko łowię(ojciec jest zapalonym spinningistom)ale lubie połapac na trupka i żywca polecam włascie na kanale(rezultaty juz opisywalem wyrzej)
przynęty żwywe to ukleja bo jest jej tu masa (latem aż milo popatrzec jak sczupak i boleń w nie biją)czasem terz zdaje zadanie płotka
z spinningowych to potpatrzyłem u ojca gumki(kopytai ripery)woblerki na okonia i powierzchnowe na bolenia) i obrotówki
myśle że choc troche pomogłem
pozdro

Użytkownik Bear Gryls edytował ten post 17 luty 2011 - 22:01

#8 Bear Gryls

Bear Gryls

Wędkarz

• Members
  • 90 postów

Napisano 28 styczeń 2011 - 16:06

polecam ta zatoczke na kanale w ujeżdzie też(stary port czy cuś)
oczywiscie wszystkich tylko nie pseudowędkarzy,to znaczy nie syfiacych i mordujących wszystkie złapane ryby icon_sad.gif

Użytkownik Bear Gryls edytował ten post 28 styczeń 2011 - 22:14

#9 michu1234

michu1234

Weteran

• Members
  • 405 postów

Napisano 30 styczeń 2011 - 21:31

w sezonie 2011 poswięcę troche czasu wodzie opisywanej przez ciebie nie martw się nie jadam ryb słodkowodnych wolę morskie nigdy w sezonie na kanale nie łowiłem wiecej niz kilka razy a z tego co opisujesz to swietne łowisko chyba go nie doceniałem , moze kiedys spotkamy sie na wspolnym wedkowaniu w tym rejonie

#10 wiesiek

wiesiek

Szajbus

• Members
  • 1622 postów

Napisano 31 styczeń 2011 - 11:17

To już jest woj. opolskie?

#11 krupcio993

krupcio993

Początkujący

• Members
  • 7 postów

Napisano 31 styczeń 2011 - 12:55

Tak to podlega już pod pod Opolskie

#12 Bear Gryls

Bear Gryls

Wędkarz

• Members
  • 90 postów

Napisano 31 styczeń 2011 - 18:05

CYTAT(michu1234 @ nie, 30 sty 2011 - 22:31) Wyświetl post
w sezonie 2011 poswięcę troche czasu wodzie opisywanej przez ciebie nie martw się nie jadam ryb słodkowodnych wolę morskie nigdy w sezonie na kanale nie łowiłem wiecej niz kilka razy a z tego co opisujesz to swietne łowisko chyba go nie doceniałem , moze kiedys spotkamy sie na wspolnym wedkowaniu w tym rejonie

myślę że kanał jest tak niedoceniany przez to że kiedys ryb było tu mało a woda przypominała bagno icon_sad.gif na poczontku lat 90 barki zmieniono z tych na rope(które ciekły i syf był ogromny)na benzynowe które wodzie nie wyrządzaja żadnych szkód ,a równierz ich ruch z roku na rok jest coraz mniejszy(pamietam za bajtla icon_smile.gif jak barki ustawiały się w kolejce pod śluza ,a teraz 1/2 na 2 godziny a w sobote i niedziele to juz wogule nie jeżdzą)woda z roku na rok jest czystrza(wiem bo juz niraz i z roku na rok wyławiam coraz więcej małrz i krabów oczywiscie przypadkiem)rybostan jest wielki i jest ruwnowaga między drapierznikami a białorybem(ryba wcale nie śmierdzi jak niektórzy twierdzą-kilku juz sie dowiedziało o tym i rególarnie przyjeżdzaja robią syf i zabieraja wszystkie złapane ryby(opisywałm to w temecie o kłusolach co mnie wkurza icon_mad.gif )
jeszcze tekie małe pytanko na co łapiesz michu ?

#13 astaroth182

astaroth182

Wędkarz

• Members
  • 13 postów

Napisano 31 styczeń 2011 - 19:28

CYTAT(Bear Gryls @ pon, 31 sty 2011 - 21:05) Wyświetl post
myślę że kanał jest tak niedoceniany przez to że kiedys ryb było tu mało a woda przypominała bagno icon_sad.gif na poczontku lat 90 barki zmieniono z tych na rope(które ciekły i syf był ogromny)na benzynowe które wodzie nie wyrządzaja żadnych szkód ,a równierz ich ruch z roku na rok jest coraz mniejszy(pamietam za bajtla icon_smile.gif jak barki ustawiały się w kolejce pod śluza ,a teraz 1/2 na 2 godziny a w sobote i niedziele to juz wogule nie jeżdzą)woda z roku na rok jest czystrza(wiem bo juz niraz i z roku na rok wyławiam coraz więcej małrz i krabów oczywiscie przypadkiem)rybostan jest wielki i jest ruwnowaga między drapierznikami a białorybem(ryba wcale nie śmierdzi jak niektórzy twierdzą-kilku juz sie dowiedziało o tym i rególarnie przyjeżdzaja robią syf i zabieraja wszystkie złapane ryby(opisywałm to w temecie o kłusolach co mnie wkurza icon_mad.gif )
jeszcze tekie małe pytanko na co łapiesz michu ?

ładni idioci jak zabieraja ryby z kanału.JA bylem tam dosyc dawno ,ale polapalem tam ładnych płoci

#14 michu1234

michu1234

Weteran

• Members
  • 405 postów

Napisano 31 styczeń 2011 - 20:58

w 90% to drapieżnik z przewagą spiningu ale nocną zasiadkę na drapieżnika też lubię (z tymi krabami w kanale gliwicki to już pojechałeś)

#15 Bear Gryls

Bear Gryls

Wędkarz

• Members
  • 90 postów

Napisano 31 styczeń 2011 - 21:12

pomyliło mi sie nie kraby tylko raki icon_smile.gif
polecam nocną zasiadke z trupem(sandacz gwarantowany)

#16 michu1234

michu1234

Weteran

• Members
  • 405 postów

Napisano 31 styczeń 2011 - 21:19

napewno przetestuję narazie do czerwca muszę się zadowolić połowem dozwolonych drapieżników i wiosennymi karpiami

#17 Bear Gryls

Bear Gryls

Wędkarz

• Members
  • 90 postów

Napisano 31 styczeń 2011 - 22:24

a wiosną polecam oczywiscie na kanale połów leszczy

Użytkownik Bear Gryls edytował ten post 17 luty 2011 - 22:03

#18 astaroth182

astaroth182

Wędkarz

• Members
  • 13 postów

Napisano 01 luty 2011 - 15:43

[quote name='Bear Gryls' date='wto, 01 lut 2011 - 01:24' post='284137']
a wiosną polecam oczywiscie na kanale połów złotych leszczy których też nie brakuje icon_smile.gif
(akurat jednego mam na profilu>to taki średni)
[/quote A ŁOWILISCIE KIEDYŚ NA KANALE W RUDZINCU GLIWICKIM ?

#19 Bear Gryls

Bear Gryls

Wędkarz

• Members
  • 90 postów

Napisano 01 luty 2011 - 19:08

tak oczywiscie znam zleksza te łowisko
fajne miejsce jest koło takieg zakładu z jakby złomem
w rudzińcu jest hodowla karpi tyle też wiem icon_smile.gif

#20 Bear Gryls

Bear Gryls