Skocz do zawartości

Zdjęcie

Białoryb 2011!

• Zamknięty Temat jest zamknięty
278 odpowiedzi w tym temacie

#41 DuDi555

DuDi555

Weteran

• Members
  • 230 postów

Napisano 03 kwiecień 2011 - 21:54

Ja dziś zainaugurowałem sezon podczas wizyty u teściów icon_smile.gif
Łowisko - starorzecze/staw pozostały po zeszłorocznym wylaniu Liswarty w okolicach Krzepic o wymiarach ok. 15x8m . Czas 16-18. Przynęta - biały. Zanęta - chleb, biszkopty, mąka kukurydziana, zanęta feederowa Trapera (resztki z zeszłego sezonu icon_smile.gif ), melasa, aromat waniliowy.
Efekt? 8 płotek 5-12 cm... a i tak się gęba cieszy po miesiącach bez kijka icon_smile.gif

#42 Darczez

Darczez

Szajbus

• Members
  • 1289 postów

Napisano 03 kwiecień 2011 - 22:19

Dziś tłumy nad wodą, ciężko o dobre miejsce. Honor wyprawy uratował karpik 32 cm.

Ten post jest moją subiektywną w tej chwili opinią mimo chęci zachowania obiektywizmu. Nie może on służyć przeciwko mnie w następnych po tym terminie, gdyż zastrzegam sobie prawo zmiany poglądów bez podania przyczyny.

#43 esoxl

esoxl

Początkujący

• Members
  • 6 postów

Napisano 03 kwiecień 2011 - 22:25

Cześć.Byłem dzisiaj nad Odrą powyżej Wrocławia.Łowiłem bolonką na pinkę.Brania były bardzo delikatne,niemal niewidoczne,zanim rozszyfrowałem sygnalizację było już dosyć późno,ale trafił się jaź i kleń.Ogólnie gdyby nie jaź,to byłoby mizernie

Załączone miniatury

• jaź1_3kg.jpg

#44 Młody997

Młody997

Wędkarz

• Members
  • 25 postów

Napisano 06 kwiecień 2011 - 16:03

Witam dziś wybrałem się na rybki do portu odrzańskiego oddalonym ode mnie o ok 15km wszystko byłoby ok gdyby nie to ze wybrałem się rowerem icon_biggrin.gif jestem zadowolony z wypadu bo połapałem krąpi leszczyków płotek aż w końcu cieniuteńka antenka spławika w bacie podniosła się. zacięcie! duży odjazd kij wygięty w pałąk a ja osrany ze mój haczyk 16 się wypnie:( nic z tych rzeczy! udało mi się wsadzić te bydle do podbieraka i było po zawodach icon_biggrin.gif oczywiście z uśmiechem na twarzy:)

Szczęśliwcem okazał się leszcz o wadze 2,25kg icon_biggrin.gif

niestety zdjęcie jakoś pod kątem;/ jakiś gośc mi zrobił ja nawet potem nie patrzałem jakie bo słońce odbijało i niestety okaz nie został ukazany w całej okazałości:(

Mimo trudnej drogi powrotnej która zajeła mi 2 godziny(zmęczenie) wypad uważam za udany:)

Pozdrawiam:)

#45 wedkarz22

wedkarz22

Weteran

• Members
  • 312 postów

Napisano 06 kwiecień 2011 - 17:13

CYTAT(Młody997 @ śro, 06 kwi 2011 - 19:03) Wyświetl post
Witam dziś wybrałem się na rybki do portu odrzańskiego oddalonym ode mnie o ok 15km wszystko byłoby ok gdyby nie to ze wybrałem się rowerem icon_biggrin.gif jestem zadowolony z wypadu bo połapałem krąpi leszczyków płotek aż w końcu cieniuteńka antenka spławika w bacie podniosła się. zacięcie! duży odjazd kij wygięty w pałąk a ja osrany ze mój haczyk 16 się wypnie:( nic z tych rzeczy! udało mi się wsadzić te bydle do podbieraka i było po zawodach icon_biggrin.gif oczywiście z uśmiechem na twarzy:)

Szczęśliwcem okazał się leszcz o wadze 2,25kg icon_biggrin.gif

niestety zdjęcie jakoś pod kątem;/ jakiś gośc mi zrobił ja nawet potem nie patrzałem jakie bo słońce odbijało i niestety okaz nie został ukazany w całej okazałości:(

Mimo trudnej drogi powrotnej która zajeła mi 2 godziny(zmęczenie) wypad uważam za udany:)

Pozdrawiam:)

Gratulacje fajna rybka
Ciekawi mnie czy wróciła do wody icon_wink.gif
C&R
100%

REKORDY 2011!!!
LESZCZ-43cm
JAŹ-46cm
KLEŃ-40cm
PŁOĆ-27cm

#46 karlos50

karlos50

Wędkarz

• Members
  • 98 postów

Napisano 07 kwiecień 2011 - 11:09

wczoraj cały dzień Odra na feederek, przynęta białe i czerwone, pochmurno i niestety wichura szarpała wędkami (ciężko z braniami było) ... wyniki
- 10 płotek
- 20 krąpi
- 7 leszczy najwiekszy 40cm
- 1 sum 45cm icon_eek.gif

coś pukneło i zaczeło delikatnie giąć wędkę, myśle duży leszcz (płotki zwyke poszarpują krótko ale intensywnie) zacięcie i ledwo wyszarpałem go z dna, szło ciężko micha się cieszy, a tu coś chudego pod wodą, kurna chyba kleń ... podciagam wyrzej a tu desperat sum na białe wzią icon_eek.gif szybka miarka i do wody icon_smile.gif druga dziwna rzecz, coś szarpneło lekko szczytówką, czekam żeby zaciąć, ale cisza ... po 10 minutach wyciągam zestaw a tam przypon obciety w połowie icon_eek.gif

#47 bobesku

bobesku

Szajbus

• Members
  • 3273 postów

Napisano 07 kwiecień 2011 - 11:38

Ostatnio jelec,klenik i trochę krapików....tylko jedna płotka....
Miejscówka jak poprzednio na Warcie...ale bez szału...skrócone z 13 do ok 9m jak dobrze pamiętam....
100_3545.jpg

Ogólnie ryba bierze ale mała...

#48 karlos50

karlos50

Wędkarz

• Members
  • 98 postów

Napisano 07 kwiecień 2011 - 11:55

bobesku a jak stan wody i tendencja ??

odra cały czas leci w dól, od soboty spadła o jakies 20cm ... główki coraz lepiej widoczne i juz nawet w miarę suche icon_smile.gif

#49 bobesku

bobesku

Szajbus

• Members
  • 3273 postów

Napisano 07 kwiecień 2011 - 12:05

CYTAT(karlos50 @ czw, 07 kwi 2011 - 12:55) Wyświetl post
bobesku a jak stan wody i tendencja ??

Piąte od dołu:
http://www.pogodynka...ska/hydro/odra/

#50 karlos50

karlos50

Wędkarz

• Members
  • 98 postów

Napisano 07 kwiecień 2011 - 12:09

dzięki za linak trafia do ulubionych icon_twisted.gif

#51 bobesku

bobesku

Szajbus

• Members
  • 3273 postów

Napisano 07 kwiecień 2011 - 12:26

Tu masz lepsze:
http://www.pogodynka.pl/polska/podest

Klikasz sobie gdzie chcesz na mapce i potem na te kropeczki i masz podane bardziej szczegółowo:)

Na te kropeczki myszką i wtedy podaje aktualne dane:)
Pokombinuj i lepiej to do ulubionych wrzuć:P

Użytkownik bobesku edytował ten post 07 kwiecień 2011 - 12:27

#52 karlos50

karlos50

Wędkarz

• Members
  • 98 postów

Napisano 07 kwiecień 2011 - 12:51

hehe dobre, a ja kombinowałe ciągle jak stan wody, bo do warty mam 35km a do odry 50km ... teraz wszystko jasne z pozycji fotela w domu icon_biggrin.gif

#53 KonfiTura

KonfiTura

Wędkarz

• Members
  • 69 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo ;)

Napisano 08 kwiecień 2011 - 16:35

Jak na taką pogodę to bardzo dobre wyniki !

Ja jutro jadę o 1 00 na rybki zobaczymy co z tego będzie icon_wink.gif

Użytkownik KonfiTura edytował ten post 08 kwiecień 2011 - 16:35

Wciąż się uczę proszę o wyrozumiałość....

Złowione ryby głównie wypuszczam ale czasem mam ochotę to wezmę na patelnie i chu... To kogo obchodzi.

#54 leon2407

leon2407

Wędkarz

• Members
  • 71 postów

Napisano 09 kwiecień 2011 - 19:36

Wiało dmuchało ale jakoś to było ;P brania w miarę dobre ale ten wiatr..brr Wynik końcowy karpik 39cm na gruncik a na bata połowiłem sporo płoci (sporo drobnej 10-15cm i jakieś 15sztuk takich 20-25cm ) i jednego karpika ok 34cm... Na rybach byłem z sasiadem podbierałem mu w przypuszczeniach karpia, nasze zdziwienie było ogromne gdy w podbieraku znalazł sie szczupak taki z 60cm ;D wział na białe lol.. A że się zaczepił za brzeg nie przeciął żyłki, i dzięki niemu było trochę śmiechu icon_wink.gif Przepraszam za brak zdjęć jutro też wybieram sie na ryby jak trochę połowie to cykne jakaś fotkę..

#55 Młody997

Młody997

Wędkarz

• Members
  • 25 postów

Napisano 10 kwiecień 2011 - 20:13

Witam

Dziś byłem z rana na odrze w Laskach k. Zielonej Góry efekt bardzo dużo brań na feedera czepiały się przede wszystkim grubiutkie krąpie, oraz od czasu do czasu ładna płoć, złapałem również klenika ok 30cm. wszystko na pinkę. Chciałem połapać na bata, lecz niestety mocny nurt i wiatr mi w tym przeszkodził:( miejmy nadzieje ze za tydzień pogoda będzie o niebo lepsza:) z racji rozładowanego telefony nie mogę zamieścić żadnych fotek. Pozdrawiam:)

#56 Blade

Blade

Weteran

• Members
  • 512 postów
  • Zainteresowania:wędkowanie i nie tylko...

Napisano 11 kwiecień 2011 - 18:53

Witam kolegow

Po raz pierwszy wpisuje tu komentarz na w/w temat. icon_redface.gif Wczoraj po raz pierwszy w tym roku mialem okazje zrobic maly wypad nad rzeke, wlasciwie nad Nyse Luzycka.
Necilem na skraju dosc szybkiego nurtu. (Zaneta P. Lorenc Jaz,Klen 2kg, do tego 1/4l pinki, glina, puszka kuku) Wialo niesamowicie, dlatego chyba na zdieciu wyszlem jak "Darth Vader" icon_mrgreen.gif

Z lowieniem zaczelem ok. godz. 14ej, natomiast pierwsze brania byly dopiero po 2 godz. Sprzet, ktory mi sluzyl byl Browning Thallium Feeder 4,20m 180g, kolowrotek Carboxy Flatliner 845 855 RD firmy Browning, koszyczek 120gr. firmy Jaxo, przypon krotki (0,14), bo zaledwie 15cm. Hak nr. 10 firmy Gamakatsu, na nim biale robaki.

W sumie zlowilem 17 ploci miedzy 20 i 31 cm oraz swinke (jak na zdjeciu). miala 32cm. Oczywiscie wszystkie rybki wrocily do swojego elementu... icon_cool.gif

Musze przyznac, ze oczekiwalem wiecej, jednak Niemcy, ktorzy lowili kilka metrow ode mnie nie mialy nawet brania, po polskiej stronie koles wyciagna dorodnego klenia, czyli potwierdza to moje podejrzenia: Niemcy produkuja fajne auta, ale (niektorzy) nie maja pojecia o lowieniu icon_wink.gif

Polecam Nyse kazdemu, ktory latem jest zainteresowany pieknymi kleniami, brzanami (do 8kg) metrowymi szupakami, linami, karpiami, 4kg leszczami itp...

Pozdrawiam

[zdjęcie niezgodne z regulaminem forum - moderator]
+++Na ryby nie ma złej pogody...
... tylko nie odpowiedniego ubrania+++

#57 Darczez

Darczez

Szajbus

• Members
  • 1289 postów

Napisano 11 kwiecień 2011 - 22:49

CYTAT(Blade @ pon, 11 kwi 2011 - 19:53) Wyświetl post
W sumie zlowilem 17 ploci miedzy 20 i 31 cm oraz swinke (jak na zdjeciu). miala 32cm. Oczywiscie wszystkie rybki wrocily do swojego elementu... icon_cool.gif

No chłopie, przestępstwo forumowe popełniłeś i i zdjęcie ryby w okresie ochronnym załączełeś.

Lepiej sam usuń nim się MOD zorientuje i Ci bana zafunduje.

A Wiem co mówię !!! I Kamil też wie icon_mrgreen.gif

Ten post jest moją subiektywną w tej chwili opinią mimo chęci zachowania obiektywizmu. Nie może on służyć przeciwko mnie w następnych po tym terminie, gdyż zastrzegam sobie prawo zmiany poglądów bez podania przyczyny.

#58 karlos50

karlos50

Wędkarz

• Members
  • 98 postów

Napisano 12 kwiecień 2011 - 08:46

CYTAT(Darczez @ wto, 12 kwi 2011 - 01:49) Wyświetl post
No chłopie, przestępstwo forumowe popełniłeś i i zdjęcie ryby w okresie ochronnym załączełeś.

Lepiej sam usuń nim się MOD zorientuje i Ci bana zafunduje.

A Wiem co mówię !!! I Kamil też wie icon_mrgreen.gif

modek jest szybki jak błyskawica icon_wink.gif

#59 Blade

Blade

Weteran

• Members
  • 512 postów
  • Zainteresowania:wędkowanie i nie tylko...

Napisano 12 kwiecień 2011 - 20:42

Oj to sorry chlopaki, popelnim rzeczywiscie gafe. icon_redface.gif Nie wiem, czy wystarczy jako wytlumaczenie, ze nie polowalem na ta rybe ani nie zabralem jej ze soba (jak juz pisalem). Niestety nie zmienia to fakt, ze wsadzilem zdjecie za co najmocniej przepraszam....

Pozdrawiam
+++Na ryby nie ma złej pogody...
... tylko nie odpowiedniego ubrania+++

#60 Kamil Z.

Kamil Z.

Szajbus

• Moderator
  • 8183 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo, sporty walki, muzyka

Napisano 12 kwiecień 2011 - 21:01

Przyłów to sprawa zawsze ciekawa i intrygująca- bo czasem bywa zaskakująca icon_smile.gif
I nic w tym złego, bo w tym urok wędkarstwa icon_smile.gif Co nie zmienia faktu, że zdjęć ryb w okresie ochronnym nie prezentujemy- ale rybki gratuluję- bo sam kiedyś chciałbym świnkę na końcu zestawu ujrzeć icon_wink.gif

A z tymi banami nie przesadzajcie icon_wink.gif

Pozdrawiam
Kamil
Pozdrawiam
Kamil

Mój wędkarski blog:
http://zahaczeni.net/kamilfishingblog/

[color=#4169E1][b]Catch&Release!!

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych