Skocz do zawartości

Zdjęcie

Białoryb 2011!

• Zamknięty Temat jest zamknięty
278 odpowiedzi w tym temacie

#261 fOkUsSsS

fOkUsSsS

Weteran

• Members
  • 233 postów

Napisano 21 wrzesień 2011 - 20:47

dzis po pracy na Dunajcu Brzana 58 cm icon_smile.gif Metoda przepływanka... po za tym kilka drobnych klenikow płoci i świnek...

#262 karlos50

karlos50

Wędkarz

• Members
  • 98 postów

Napisano 24 wrzesień 2011 - 14:40

czwartek 16-23, federek nad odrą kolo kostrzynia ... wiatr silny do tego pochmurno ... wyniki 9 leszczy, z czego jeden 54 cm i 2kg, drugi 45 i 1,2 kg pozostałe przedział 30-40cm ... cięzko się łowiło bo rzęsa i inne śmieci krązyły miedzy główkami, co utrudniało sygnalizacje brań ... jutro wypad poranny nad warte, zobaczymy jak tam wyniki bo w tym roku z warty jeszcze nic ciekawego nie wyciagnołem ..

#263 DynkaKokos

DynkaKokos

Weteran

• Members
  • 803 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo ,poszukiwanie skarbów,boks.

Napisano 26 wrzesień 2011 - 17:32

Nocka z 22 września na 23 .

1 Branie i efektem był :
Efekty to okoń 15 cm , wziął na trupa icon_wink.gif

Zasiadka z 24 września na 25 wrzesień , Cel wyprawy sandacz,szczupak,sum.
Zasiadka od 11 00 (sobota) do 8 00 (niedziela) (BEZ SPANIA)
Za dnia skupiłem się na szczupaku , niestety brak efektów , żywce pracowały nienaganie , niestety 0 efektów , no może była ciekawa sytuacja , na haku płoć około 7-8cm , coś ją zakatowało , zatopił bojkę na około 4s i spławik 30cm dalej się wynurzył . Z mojego doświadczenia jak i innych wędkarzy, którzy widzieli tą sytuacje wyszło że na 95% był to okoń. Przed nocką zestawy przygotowałem bardziej pod sandała i suma efekt 0 brań ;(
C&R

#264 PolecającyPrzynęty

PolecającyPrzynęty

Początkujący

• Members
  • 2 postów

Napisano 30 wrzesień 2011 - 19:16

Witam wszystkich uzytkownikow Splawik.com .
Chcial bym sie pochwalic swoim jaziem , mial 51 cm i 1.5 kg:)
Polowalem na sumy, bardzo poteznie uderzyl , szczytowka grontowki zagiela sie prawie do ziemi (wyrzut 30-80)
Jaz zostal zlowiony na DUZY pasek watroby drobiowej (Kurczaczej) na bardzo duzy haczyk.
Bardzo zdziwilo mnie to , ze w zaladku rybki znajdowaly sie 2 nie wielkie malze.
Dziekuje za poswiecenie uwagi
Zycze WIELKICH sztuk hehe
Narazie icon_wink.gif

#265 DynkaKokos

DynkaKokos

Weteran

• Members
  • 803 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo ,poszukiwanie skarbów,boks.

Napisano 30 wrzesień 2011 - 19:23

Następnym razem o swoich sukcesach pisz tutaj.
http://www.splawik.c...c...0&start=260

Masz jakieś foto? Bo mało wiarygodnie to wygląda z nowego członka forum co ma 2 posty..

I popraw tego "jazia" na Jaźia

Użytkownik ponury edytował ten post 30 wrzesień 2011 - 19:27

C&R

#266 Felix1988

Felix1988

Weteran

• Members
  • 437 postów

Napisano 30 wrzesień 2011 - 21:16

Wypad nad pobliski staw i ogromna niespodzianka....
Sam w to nie wierzyłem ale poczułem się jakbym łowił w akwarium...
Kolorowe karasie coś fajnego będą pływać w oczku.

Załączone miniatury

• HPIM2547.JPG
  • HPIM2548.JPG
  • HPIM2549.JPG
  • HPIM2550.JPG

#267 OLO

OLO

Szajbus

• Members
  • 1410 postów
  • Zainteresowania:Muzyka ( Workstation Tyros 2 ), fotografika, strategiczne gry komputerowe, rozpoznawanie grzybów, magic the gathering, gry planszowe, sport wszelaki

Napisano 01 październik 2011 - 04:25

"I popraw tego "jazia" na Jaźia" - że co ?

Kurka, Felix, ale fajne icon_smile.gif U mnie czasem można trafić pięknie ubarwioną wzdręgę, czerwień płetw aż razi.

#268 Felix1988

Felix1988

Weteran

• Members
  • 437 postów

Napisano 01 październik 2011 - 08:24

Jak złowiłem pierwszego to wypowiedziałem życzenie i kumpel wyciągną z plecaka browar;p Żeby to oblać:D
Ale tak szczerze to ponoć ktoś likwidował sklep zoologiczny i wpuścił je do stawu a one się rozmnożyły. Teraz przynajmniej jest wesoło nad wodą bo nie odzienie się łowi złote rybki;p

#269 bobesku

bobesku

Szajbus

• Members
  • 3273 postów

Napisano 09 październik 2011 - 15:09

Ale słabo z "białym-rybem" co???

Dziś na 5 godz zawodów nałowiłem....równe-->1000gr.......

650gr dawało pierwszą "10".....

Na tym akwenie wiosna się robiło wynik po 8 kg a najlepsi przekraczali 10kilo...Więc łatwo obliczyć różnicę..
No ale to w końcu już jesień:)

tragedia..kończę sezon spławikowy 2011:)

#270 Piotr PGr

Piotr PGr

Szajbus

• Members
  • 1175 postów

Napisano 09 październik 2011 - 21:57

CYTAT(bobesku @ nie, 09 paź 2011 - 16:09) Wyświetl post
Ale słabo z "białym-rybem" co???

Dziś na 5 godz zawodów nałowiłem....równe-->1000gr.......

650gr dawało pierwszą "10".....

Na tym akwenie wiosna się robiło wynik po 8 kg a najlepsi przekraczali 10kilo...Więc łatwo obliczyć różnicę..
No ale to w końcu już jesień:)
tragedia..kończę sezon spławikowy 2011:)

Zabłądziłeś na Zegrze? Co ty tu piep...sz o ...! Od 3 dni miałeś być na Spinningowych Mistrzostwach Polski!

Sorki że trochę wam zaśmieciłem temat icon_wink.gif

#271 mikeus

mikeus

Weteran

• Members
  • 904 postów

Napisano 17 październik 2011 - 07:47

Wczoraj, czyli 16 października, połowy na starorzeczu Warty w Miejscowości Białobrzeg, niedaleko Pyzdr w powiecie Słupeckim ( łowisko opisałem tutaj ).
Metoda: spławik - bat 8m, pełny zestaw.
Zestaw: żyłka główna 0,12, przypon 0,08, haczyk 18 czerwony, spławik 1,5 grama (typowa kanałówka).
Przynęta: pinka, pszenica, pęczak, kanapki z powyższych.
Zanęta: Płoć z serii Magnetic Piotra Lorenca (świetny zapach czekolady) + Grand Prix Milewskiego z serii Platinum + atraktor Roach Special MVDE + prażone konopie (mielone) + pinka.
Godziny połowu: cały dzionek! icon_twisted.gif Od 7.00 do 17.30.
Waruki: raczej bezwietrznie, od rana przymrozek, cały dzień zimno, max. 5-6 stopni, słonecznie.
Od rozwidnienia się (na tyle, żebym spławik widział) zaczęły się brania krąpia, później weszła płoć. Około 8.00 zaczęły się tuż obok zawody towarzyskie ludków z Jarocina - 21 chłopa walnęło zanętę w wodę... O zawodach wcześniej nie wiedzieliśmy z kumplem, z którym przyjechałem, przejechaliśmy na łowisko 50 km, a więc zostaliśmy... Około 12.00 skończyły się zawody (marne wyniki...). Wcześniej, około 10.00-10.30, skończyły się brania. Nawet ukleja, wcześniej nieźle dokuczająca, przestała skubać...
Kolega, z którym byłem, dawno nie połowił, więc strasznie był "wyposzczony". Do tego to on przywiózł mnie, a więc grzecznie czekałem, aż mu się znudzi i pojedziemy na obiad. Około 13.00 zaczęło się jednak podskubywanie, a po 14.00 regularne brania, tym razem głównie płoci.
Podsumowanie: Ja sam złowiłem pi razy oko jakieś 50 sztuk płoci (przedział średnio od 15 do około 25-28 cm, z przewagą tych 20+), drugie tyle krąpi (przewaga małych), sporo uklei, choć unikałem ich, jak mogłem...
Wygląda na to, że płoć zaczyna przygotowania do zimy pełną parą - schodzi w spokojne miejsca z rzeki (np. starorzecza). W większości płocie były już ładnie zaokrąglone, "nabite", dobrze walczące, silne.

P.S.
Ze względu na niezłe wyniki zaraz skieruje swe kroki w stronę gabinetu szefa z wnioskiem o 1-2 dni urlopu...

Użytkownik mikeus edytował ten post 17 październik 2011 - 09:06

Michał, 79', Okręg Konin

#272 mikeus

mikeus

Weteran

• Members
  • 904 postów

Napisano 27 październik 2011 - 16:57

W sobotę 22 października byłem na starorzeczu Warty w Białobrzegu (jak we wcześniejszym poście) Dziś zrobiłem comeback w to samo miejsce. Płoć już definitywnie weszła z Warty na jesienną wyżerkę. Jest waleczna jak diabli, a większość łowionych przeze mnie płotek przekraczała 20 cm. Dziś największa miała 33 cm, a takich około 30 cm miałem kilkanaście. Ogólnie - Suuuuuuper zabawa!
Technika: bat 8m,
Zestaw: spławik 1,2 gr, żyłka główna 0,12mm, przypon 0,08 mm, haczyk 18,
Zanęta: w sobotę Lorpio seria Extra - Płoć 1,9 kg, dziś Milewski seria Extreme - płoć 2 kg, za każdym raze konopie gotowane (zmiksowane razem z wodą od ich gotowania), konopie prażone, Do tego 2 kg gliny rozpraszającej i 1-1,5 kg wiążącej,
Przynęta: pszenica (parzona z wanilią), pęczak (gotowany z atraktorem MVDE Roach) i pinka,
Podsumowanie:
W sobotę brań było więcej, ale i więcej drobnej ryby podchodziło. Dziś 'odwrotnie. W sobotę brania były zdecydowane, dziś mój super czuły spławik z antenką z włókna węglowego, doważony na 0,02 grama, sygnalizował brania np. przez odchylenie antenki nieznacznie w bok albo przynużenie dosłownie o milimetr-dwa! Wszyscy wędkarze, którzy dziś przewinęli się przez łowisko, stwierdzali, że ryba nie bierze... Nie mogłem zważyć ryb przed wypuszczeniem, bo nie zabrałem wagi, ale od 8 do 14 złowiłem pi razy oko 10 kg płoci.
Michał, 79', Okręg Konin

#273 Młody997

Młody997

Wędkarz

• Members
  • 25 postów

Napisano 08 grudzień 2011 - 23:10

Witam!
3 Grudnia wypad na starorzecze odry w okolicach czerwieńsk. CEL-okoń
Efekt:
okonia zero, niski stan wody, przeżucilem się na bata. wygruntowałem i próbowałem łapać.
zaneta to okolo 30dag bream lorpio magnetic. 20dag zanęty ochotka zimna woda 1kg gliny do dociązenia, zubożenia mieszanki. Dorzuciłem jeszcze ochotke z zeszłego tygodnia która zostala z powodu fatalnej pogody. o dziwo przetrwala na posadzce w garazu. Na poczatek próbowalem na ochotke, ale skubały małe okonki i jazgarki. Ciągle myślałem zmieniająć coś w sposobie podanie przynety. Zmienilem na pinke calkowity brak brań. Wkońcu podpatrzyłem ze znajomy lapie okonie na czerwonego więc , mówie ze nie ma nic do stracenia i założylem. Efekt byl piorunujący co rzut podleszczaki w przedziale od 0.5kg do ok 80dag łącznie padło ich jakoś 25. +2 płocie 30cm. Tubylcy po drugiej stronie byli w szoku patrzeli podglądali ale nic nie lapali.

Szczerze nie spodziewałem się, że jeszcze coś z białej ryby zlapie w tym roku, w końcu poźno juz.
Fotek brak z powodu braku telefonu na rybach.
Jeszcze jedno pytanie.
Czy normalne jest aby plotka o tej porze roku miała ikrę?
bo szczerze mówiąc nigdy jesienią się z tym nie spotkałem.
To jest normalne, czy ta ryba już od tej pogody powariowała.

Pozdrawiam!

#274 jaguar56

jaguar56

Szajbus

• Members
  • 2995 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo, herpetologia

Napisano 09 grudzień 2011 - 22:26

CYTAT(Młody997 @ pią, 09 gru 2011 - 00:10) Wyświetl post
Witam!
3 Grudnia wypad na starorzecze odry w okolicach czerwieńsk. CEL-okoń
Efekt:
okonia zero, niski stan wody, przeżucilem się na bata. wygruntowałem i próbowałem łapać.
zaneta to okolo 30dag bream lorpio magnetic. 20dag zanęty ochotka zimna woda 1kg gliny do dociązenia, zubożenia mieszanki. Dorzuciłem jeszcze ochotke z zeszłego tygodnia która zostala z powodu fatalnej pogody. o dziwo przetrwala na posadzce w garazu. Na poczatek próbowalem na ochotke, ale skubały małe okonki i jazgarki. Ciągle myślałem zmieniająć coś w sposobie podanie przynety. Zmienilem na pinke calkowity brak brań. Wkońcu podpatrzyłem ze znajomy lapie okonie na czerwonego więc , mówie ze nie ma nic do stracenia i założylem. Efekt byl piorunujący co rzut podleszczaki w przedziale od 0.5kg do ok 80dag łącznie padło ich jakoś 25. +2 płocie 30cm. Tubylcy po drugiej stronie byli w szoku patrzeli podglądali ale nic nie lapali.

Szczerze nie spodziewałem się, że jeszcze coś z białej ryby zlapie w tym roku, w końcu poźno juz.
Fotek brak z powodu braku telefonu na rybach.
Jeszcze jedno pytanie.
Czy normalne jest aby plotka o tej porze roku miała ikrę?
bo szczerze mówiąc nigdy jesienią się z tym nie spotkałem.
To jest normalne, czy ta ryba już od tej pogody powariowała.

Pozdrawiam!

Może to nie były płocie? Jazik?

Umieraliście tak młodo,
ulicami płynie wasza krew.
To stolica płonie w smutku,
śmierć zabiera wszystkie dzieci jej.

Śpijcie słodko me aniołki,
kule wroga już nie groźne wam.
Teraz już was nie dostaną
wrogie szpony okupanta łap.

#275 Młody997

Młody997

Wędkarz

• Members
  • 25 postów

Napisano 09 grudzień 2011 - 23:49

CYTAT(jaguar56 @ pią, 09 gru 2011 - 23:26) Wyświetl post
Może to nie były płocie? Jazik?

Zdecydowanie to była płoć bylo ich kilka jaź jednak wyglada inaczej.

Jutro jadę znowu i zobacze jak złapie, czy ten przypadek się powtarza. Pozdrawiam:)

#276 troian

troian

Wędkarz

• Members
  • 43 postów

Napisano 10 grudzień 2011 - 12:48

CYTAT(Młody997 @ sob, 10 gru 2011 - 01:49) Wyświetl post
Zdecydowanie to była płoć bylo ich kilka jaź jednak wyglada inaczej.

Jutro jadę znowu i zobacze jak złapie, czy ten przypadek się powtarza. Pozdrawiam:)

To normalne płocie mają już ikrę o tej porze roku to już ta na przyszły rok.

#277 Felix1988

Felix1988

Weteran

• Members
  • 437 postów

Napisano 29 grudzień 2011 - 18:29

Witam

Dzisiaj wypad ostatni w tym roku.
rz Pszczynka w okolicach ujścia do zbiornika łąka.

Zestaw z przepływanka i piękna zabawa z płociami i okoniami.

Miłe zakończenie sezonu

#278 mikeus

mikeus

Weteran

• Members
  • 904 postów

Napisano 29 grudzień 2011 - 19:26

No, wreszcie ktoś coś napisał też o połowach na spławik, na portalu, nomen omen, "spławik.com"... icon_wink.gif
Michał, 79', Okręg Konin

#279 Kamil Z.

Kamil Z.

Szajbus

• Moderator
  • 8183 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo, sporty walki, muzyka

Napisano 29 styczeń 2012 - 12:50

Kończymy rok 2011. Dziękujemy wszystkim za wpisy, podzielenie się wiadomościami, emocjami i wędkarskimi zdjęciami. Zapraszamy do zamieszczania relacji z wypadów nad wodę w 2012 roku w nowym wątku

Pozdrawiam
Kamil

Mój wędkarski blog:
http://zahaczeni.net/kamilfishingblog/

[color=#4169E1][b]Catch&Release!!

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych