Skocz do zawartości

Zdjęcie

Rapr 2011

157 odpowiedzi w tym temacie

#141 Darczez

Darczez

Szajbus

• Members
  • 1289 postów

Napisano 27 styczeń 2011 - 22:30

CYTAT(elkrolikos5 @ czw, 27 sty 2011 - 22:56) Wyświetl post
Więc jednak trupek też sie tyczy? Jesli dobrze rozumiem

Ja przynajmniej tak rozumię ten punkt regulaminu:

3.11. Ryby przeznaczone na przynętę mogą być wprowadzone wyłącznie do wód, z których zostały pozyskane

i chyba należy liczyć się z tym nad wodą

#142 artek.76

artek.76

Wędkarz

• Members
  • 12 postów

Napisano 19 luty 2011 - 14:30

Witam. Panowie z SSR bardzo aktywni na forum. Abyście choć w połowie byli tak aktywni nad wodami które macie kontrolować. I czas przejść do czynów. A więc wracając dzisiaj z pracy zauważyłem że kłusole w tym roku za czeli wcześniej i biegają z podrywkami. Na Samicy od Niemieczkowa do wsi Ruks-Młyn, sprawdzają czy Szczupaki i Okonie wchodzą na tarło. Więc jest okazja się wykazać znajomością przepisów jak zaczną się tłumaczyć że łowią żywca.

#143 mikeus

mikeus

Weteran

• Members
  • 904 postów

Napisano 19 luty 2011 - 15:59

CYTAT(artek.76 @ sob, 19 lut 2011 - 13:30) Wyświetl post
Witam. Panowie z SSR bardzo aktywni na forum. Abyście choć w połowie byli tak aktywni nad wodami które macie kontrolować. I czas przejść do czynów. A więc wracając dzisiaj z pracy zauważyłem że kłusole w tym roku za czeli wcześniej i biegają z podrywkami. Na Samicy od Niemieczkowa do wsi Ruks-Młyn, sprawdzają czy Szczupaki i Okonie wchodzą na tarło. Więc jest okazja się wykazać znajomością przepisów jak zaczną się tłumaczyć że łowią żywca.

I jak rozumiem - zadzwoniłeś od razu na PSR, Policję czy SSR?
Nie?
Wymagać od innych - prosta sprawa. Od siebie? Za dużo...
Michał, 79', Okręg Konin

#144 marbo30

marbo30

Weteran

• Members
  • 561 postów

Napisano 20 luty 2011 - 01:29

Kolejny chory przepis wiecej zrobi zamieszania nad woda niz pozytku,a napewno za rok czy dwa go zniosa ,skoro tu na forum sa takie klotnie to co bedzie nad woda?

#145 Arek Pawlak

Arek Pawlak

Weteran

• Members
  • 822 postów

Napisano 20 luty 2011 - 18:24

CYTAT(elkrolikos5 @ czw, 27 sty 2011 - 22:36) Wyświetl post
... normalnym wedkarzom zabraniamy , bo kłusole i tak wszystko maja w d...pie.

Nie przestrzegając prawa stajesz się jednym z nich. według mnie lekkie utrudnienie w tej metodzie połowu, tylko może przynieść pożytek. Jeszcze nie tak dawno w ogóle nie można było łowić na żywca i jakoś dało się żyć, co więcej, po tych dwu trzech latach przerwy, było widać, że brań jest więcej. A teraz dali podrywkę, o której dyskusja, od kiedy została zlikwidowana, żeby przywrócić, a zabrali możliwość przywożenia ryb z innej wody i wielki krzyk. Ludzie, to hobby ma Wam sprawiać przyjemność, a nie stres i presja na wynik jak w pracy. Wszystko zrozumiem, ale pitolenia, że mi się przepisy nie podobają, nie.

Pozdrawiam i zapraszam na PIKEFINDER

#146 Stary52

Stary52

Szajbus

• Members
  • 1110 postów
  • Zainteresowania:ryby woda i przygoda

Napisano 20 luty 2011 - 20:47

CYTAT(terminator @ nie, 20 lut 2011 - 21:24) Wyświetl post
Nie przestrzegając prawa stajesz się jednym z nich.

Zgadzam się z tym stwierdzeniem ale niestety spora część wędkarzy ma to daleko gdzieś . Nie bez winy jest tutaj ZG PZW , ten skostniały beton nie licząc się z kosztami bez przerwy coś zmienia , potrzeba czy nie . Odnoszę wrażenie , że mają ekstra nagrody za " wdrażanie " nowych przepisów . Od ładnych paru lat chcąc być na bieżąco zmuszony jestem kupować regulamin co roku . Najwyższa pora na jakieś rozsądne zmiany . icon_evil.gif

#147 elkrolikos5

elkrolikos5

Wędkarz

• Members
  • 79 postów

Napisano 20 luty 2011 - 22:04

CYTAT(terminator @ nie, 20 lut 2011 - 21:24) Wyświetl post
Nie przestrzegając prawa stajesz się jednym z nich. według mnie lekkie utrudnienie w tej metodzie połowu, tylko może przynieść pożytek. Jeszcze nie tak dawno w ogóle nie można było łowić na żywca i jakoś dało się żyć, co więcej, po tych dwu trzech latach przerwy, było widać, że brań jest więcej. A teraz dali podrywkę, o której dyskusja, od kiedy została zlikwidowana, żeby przywrócić, a zabrali możliwość przywożenia ryb z innej wody i wielki krzyk. Ludzie, to hobby ma Wam sprawiać przyjemność, a nie stres i presja na wynik jak w pracy. Wszystko zrozumiem, ale pitolenia, że mi się przepisy nie podobają, nie.

A ja sobie popitolę, co nie zmienia faktu, ze przepisu przestrzegał będę icon_wink.gif
Generalnie to wprowadźmy utrudnienia we wszystkich metodach i sposobach połowu ryb ( zabrońmy np. łowic na twisterki, też sie przecież da jakoś z tym życ albo zabrońmy nęcic, też się da z tym życ), a nie myślmy o tym, żeby miec siły i środki na walkę z kłusownictwem. Możemy sie tu spierac nad nieszczęsnym żywcem, a kłusol i tak swoje robił będzie i tak.

#148 Arek Pawlak

Arek Pawlak

Weteran

• Members
  • 822 postów

Napisano 20 luty 2011 - 23:54

CYTAT(elkrolikos5 @ nie, 20 lut 2011 - 23:04) Wyświetl post
A ja sobie popitolę, co nie zmienia faktu, ze przepisu przestrzegał będę icon_wink.gif

Też pitoliłem wcześniej... Co nam zostało?... icon_wink.gif

Pozdrawiam i zapraszam na PIKEFINDER

#149 elkrolikos5

elkrolikos5

Wędkarz

• Members
  • 79 postów

Napisano 21 luty 2011 - 16:43

CYTAT(terminator @ pon, 21 lut 2011 - 02:54) Wyświetl post
Też pitoliłem wcześniej... Co nam zostało?... icon_wink.gif

Zostało nam wierzyc, że rzeczywiście wprowadzone zmiany dadzą dobry skutek i że taki był zamysł w momencie ich wprowadzenia icon_wink.gif

#150 elkrolikos5

elkrolikos5

Wędkarz

• Members
  • 79 postów

Napisano 22 luty 2011 - 20:33

panowie, powiem tyle, rapr raprem, żywiec, żywcem, a ja się dzisiaj dowiedziałem, że zostałem ojcem icon_razz.gif

#151 Kamil Z.

Kamil Z.

Szajbus

• Moderator
  • 8183 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo, sporty walki, muzyka

Napisano 22 luty 2011 - 20:56

CYTAT(elkrolikos5 @ wto, 22 lut 2011 - 21:33) Wyświetl post
panowie, powiem tyle, rapr raprem, żywiec, żywcem, a ja się dzisiaj dowiedziałem, że zostałem ojcem icon_razz.gif

Gratulacje icon_wink.gif
Pozdrawiam
Kamil

Mój wędkarski blog:
http://zahaczeni.net/kamilfishingblog/

[color=#4169E1][b]Catch&Release!!

#152 elkrolikos5

elkrolikos5

Wędkarz

• Members
  • 79 postów

Napisano 22 luty 2011 - 21:19

CYTAT(Kamil Z. @ wto, 22 lut 2011 - 23:56) Wyświetl post
Gratulacje icon_wink.gif

Dzięki wielkie Kamilu, myślę,że wychowam kolejnego wędkarza lub wędkarkę icon_razz.gif

#153 Stary52

Stary52

Szajbus

• Members
  • 1110 postów
  • Zainteresowania:ryby woda i przygoda

Napisano 22 luty 2011 - 21:23

CYTAT(elkrolikos5 @ wto, 22 lut 2011 - 23:33) Wyświetl post

Również gratuluję - jeszcze posadź dęba i ewentualnie wybuduj nowy dom do kompletu .

#154 elkrolikos5

elkrolikos5

Wędkarz

• Members
  • 79 postów

Napisano 22 luty 2011 - 21:29

Aż dopiszę, wędkarza lub wędkarkę, który(a) będzie miał(a) świadomośc, że nad wodę udajemy się, aby odpocząc i poczuc kontakt z przyrodą, a nie tylko zabierac wszystko, co na wedke się nadzieje, choc od czasu do czasu rybkę skonsumujemy icon_razz.gif

#155 elkrolikos5

elkrolikos5

Wędkarz

• Members
  • 79 postów

Napisano 22 luty 2011 - 21:31

CYTAT(Stary52 @ śro, 23 lut 2011 - 00:23) Wyświetl post
Również gratuluję - jeszcze posadź dęba i ewentualnie wybuduj nowy dom do kompletu .

z dębem spoko, się zrobi, a budowa domu, to już na całe szczęście dom gotowy, dzięki Stary52 icon_razz.gif

#156 jinx_da_cat

jinx_da_cat

Weteran

• Members
  • 834 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo, sport, motoryzacja

Napisano 23 luty 2011 - 09:31

CYTAT(elkrolikos5 @ wto, 22 lut 2011 - 22:31) Wyświetl post
z dębem spoko, się zrobi, a budowa domu, to już na całe szczęście dom gotowy, dzięki Stary52 icon_razz.gif

Ludki - nie tak! Jak dom zbudowany, potomstwo jest to po wędkarsku trzeba, czyli staw wykopac a nie drzewo sadzic! icon_twisted.gif
dobra - koniec OT icon_cool.gif

www.przyjacielerudawy.pl
To co nie jest zabronione to jest dozwolone. Czego nie zabrania prawo tego nie pozwala wstyd!

#157 elkrolikos5

elkrolikos5

Wędkarz

• Members
  • 79 postów

Napisano 05 marzec 2011 - 12:11

Witam ponownie Panowie. Mam jeszcze jedno pytanie, nie do końca odnosnie RAPR-u. Mianowicie, chodzi mi o kwestie stosowania przepisów na wodach, które nie należa do PZW. Powołam sie na konkretna sytuację: w mojej miejscowości jest 10 arowy stawik, który oficjalnie nazywany jest zbiornikiem p/poż i jest własnoscia gminy. Wydaje mi się, że na takich wodach wystarczy posiadac tzw. białą kartę, natomiast chodzi mi o kwestie wymiarów, okresów i limitów itp. Moje osobiste zdanie jest takie, ze na tego typu wodzie, mam uwzględniac zapisy okreslone w ustawie o rybactwie śródlądowym, ale spotkałem się z opinia, ze na takich wodach, to mozna miec głeboko w tyle przepisy. Ale wtedy to sie robi jak dla mnie woda prywatna, gdzie mnie nie interesuje np, czy ja bede chciał złowic szczupaka we wrześniu czy w marcu, a jakby nie patrzec, woda jest własnościa gminy, czyli de facto, nalezy do państwa.

Z góry dzięki za kazda odpowiedź

#158 elkrolikos5

elkrolikos5

Wędkarz

• Members
  • 79 postów

Napisano 05 marzec 2011 - 12:14

CYTAT(jinx_da_cat @ śro, 23 lut 2011 - 12:31) Wyświetl post
Ludki - nie tak! Jak dom zbudowany, potomstwo jest to po wędkarsku trzeba, czyli staw wykopac a nie drzewo sadzic! icon_twisted.gif
dobra - koniec OT icon_cool.gif

piękne by to było, ale na chwilę obecną nie do zrealizowania icon_wink.gif money. money, money... icon_wink.gif

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych