Skocz do zawartości

Zdjęcie

Rapr 2011

157 odpowiedzi w tym temacie

#41 porcelan

porcelan

Wędkarz

• Members
  • 90 postów

Napisano 26 grudzień 2010 - 13:04

CYTAT(gadula85 @ nie, 26 gru 2010 - 13:12) Wyświetl post
A może stwórzmy własny związek. Zróbmy ankietę na forum i może by się udało:) PZW nauczyć czegoś! Są bardzo duże dotacje z uni. Na związki oraz ich rozwój.

Spoko, pewnie by dało się coś zorganizować, ale gdzie zamierzasz łowić ? Przecież PZW za umożliwienie wędkowania na swoich wodach zażąda horrendalnych kwot (bo konkurencja przecież czyli trzeba zniszczyć).

#42 azzz78

azzz78

Weteran

• Members
  • 262 postów

Napisano 26 grudzień 2010 - 13:06

gadula85 -JESTEM ZA
a tu coś w temacie węgorzowym:
http://orka2.sejm.go...f/main/73CF4E87
Przedstawiciele Polskiego Związku Wędkarskiego (PZW) nie zgłosili zastrzeżeń co do zaproponowanych środków ochronnych w czasie przeprowadzanych konsultacji, w tym na spotkaniu, które odbyło się w dniu 29 września 2008 r. w Olsztynie.

Dopiero po zatwierdzeniu planu, w trakcie procesu legislacji jednego z aktów wykonawczych realizującego założenia ochronne przyjęte w planie węgorzowym dla wód śródlądowych, tj. rozporządzenia zmieniającego rozporządzenie w sprawie połowu ryb oraz warunków chowu, hodowli i połowu innych organizmów żyjących w wodzie, PZW zaproponowało zmianę terminu okresu ochronnego dla węgorza, uzasadniając, że ustalony termin okresu ma istotne znaczenie dla wędkarzy z racji planowanych urlopów i wypraw wędkarskich w tym czasie. Aktualnie, w związku z zatwierdzeniem ˝Planu gospodarowania zasobami węgorza w Polsce˝ przez Komisję Europejską i początkową fazą jego realizacji, nie jest rozpatrywana możliwość zmiany przewidzianych w planie działań i środków. Niemniej Komisja Europejska w ramach prowadzonego monitoringu i sprawozdań, przedkładanych początkowo co trzy lata przez kraje członkowskie, będzie mogła, w razie konieczności, zaproponować odpowiednie dostosowywanie środków i ich weryfikację. Należy przy tym podkreślić, jak wielokrotnie informowano, że konsekwencje braku opracowania planu węgorzowego byłyby znacznie poważniejsze niż wprowadzenie miesięcznego okresu ochronnego.

porcelan-Pzw sama dzierżawi wody a dzierżawa odbywa się na zasadzie przetargów w których coraz częściej przegrywa.

Nie pisz posta pod postem, tylko je edytuj.

#43 gadula85

gadula85

Weteran

• Members
  • 202 postów
  • Zainteresowania:Spining,karpiarstwo,

Napisano 26 grudzień 2010 - 13:21

Co do przegrywania to jest mnóstwo takich przykładów np. Narew ok 5 lat temu rzeka rybna na dzień dzisiejszy gdy ma ja prywatny dzierżawca jest wytrzebiona. Miejscowi mówią żę co jakiś czas ciągnie siatkami i prądem. Byłem tam w tamtym roku w okolicach Łomży łowiłem ok 4 dni dzień po dniu i nic:)
Dla tego wszystko jest możliwe. Jestem za zrobienie własnego związku wędkarskiego.
Lecz potrzeba do tego chętnych ludzi którzy będą w stanie opuścić pzw.

#44 angor

angor

Weteran

• Members
  • 480 postów

Napisano 26 grudzień 2010 - 13:22

Co do związku.... Jest wiele wód właściwie bezpańskich o których pzw wie tyle co o rzeźbieniu w marmurze. Przykładowe Poznańskie Szachty. Rusza strona szachty.pl i w planach są już dalsze działania takie jak np sprzątanie brzegów. A co PZW robi dla tej wody? NIC, a właściwie działa na szkodę te wodzie! Rozmawiałem ze strażnikiem po godzinach i koło "Lubonianka" a właściwie jego zarząd kupuje ryby od kłusowników rozdrapujących ten uroczy zielony zakątek. Powiem więcej, możecie wejść na stronę tego oto koła i poczytać. "skład koła to kilku dyrektorów, kilku wice skarbnicy i jeszcze inne betonowe słupy... Władze tego koła chcą dodatkowo "przygarnąć" jeden z bardziej urokliwych zbiorników na Szachtach i dostosować go do potrzeb zawodów...co to oznacza? W planach mają już wycinanie trzcin do budowy stanowisk na zawody oczywiście. Wpuszczenie karpia! ?na zawody karpie? i czyszczenie dna zbiornika... To jest jeden jedyny przykład dewastacji zbiornika jaka może dokonać się w najbliższym czasie. Reagujmy na takie rzeczy! Może na prawdę dało by się zrobić coś w sprawie pojedynczych, a potem większej ilości wód?
Kłusownik kradnie ryby, kiedyś za kradzież ucinano rękę...
Zasadniczo należy za wszelką cenę unikać postrzału w głowę...
Jeśli problem da się rozwiązać, martwić się nie ma czym. Jeśli problemu nie da się rozwiązać, martwić się nie ma po co...
P Z W = Polacy Zabierają Wszystko

#45 Darczez

Darczez

Szajbus

• Members
  • 1289 postów

Napisano 27 grudzień 2010 - 00:57

Przypuszczam, że wprowadzenie okresu ochronnego dla węgorza jest kolejną chorą pomyłką, chorego polskiego prawa, gdzie celem są wędkarze, a nie rabunkowa strategia gospodarstw rybackich, kłusownictwo i niekontrolowany obrót poszczególnymi gatunkami ryb.

Polska rzeczywistość pokazuje, że ograniczenia i zakazy powodują, że z łowisk eliminowani są tylko ci wędkarze którzy chcą przestrzegać prawa, dając wówczas swobodę ... ciemnej stronie mocy.

Moim zdaniem bez wprowadzenia na szeroką skalę limitów polowowych dla przedsiębiorstw rybackich i kontrolowanego obrotu ryb w handlu, niewiele się zmieni.
Przysłowiowy POLSKI SZCZUPAK z okresem ochronnym i wymiarem powinien mieć taką samą ochronę wszędzie, więc zakaz powinien obowiązywać wszytkich: wedkarzy, przedsiębiorstwa rybackie, stawy prywatne, handel itd.

Mamy przykład dorsza gdzie UE wprowadziła limity ilościowe dla przemysłowego połowu, a nie amatorskiego. W naszych realiach byłoby odwrotnie.

POZDRO

Użytkownik Darczez edytował ten post 27 grudzień 2010 - 00:59

Ten post jest moją subiektywną w tej chwili opinią mimo chęci zachowania obiektywizmu. Nie może on służyć przeciwko mnie w następnych po tym terminie, gdyż zastrzegam sobie prawo zmiany poglądów bez podania przyczyny.

#46 ziemniak

ziemniak

Weteran

• Members
  • 101 postów

Napisano 27 grudzień 2010 - 22:37

CYTAT(Kamil Z. @ czw, 23 gru 2010 - 23:32) Wyświetl post
I komplet 2 szt.

a to zapraszam na Zegrzyński czy Siemianówkę. jak są brania, to tam wszystko jedno, komplet 2,3,4 czy 10. na Zegrzu raz jeden taki 40 sandaczy naciął. pytają się go na brzegu: "a po ch*a ci tyle?!" i: "a sąsiadom porozdaję".
przepis martwy tak samo jak to z podrywką i żywcami z tego samego zbiornika na którym się łowi.

#47 Kamil Z.

Kamil Z.

Szajbus

• Moderator
  • 8183 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo, sporty walki, muzyka

Napisano 27 grudzień 2010 - 22:40

CYTAT(ziemniak @ pon, 27 gru 2010 - 23:37) Wyświetl post
a to zapraszam na Zegrzyński czy Siemianówkę. jak są brania, to tam wszystko jedno, komplet 2,3,4 czy 10. na Zegrzu raz jeden taki 40 sandaczy naciął. pytają się go na brzegu: "a po ch*a ci tyle?!" i: "a sąsiadom porozdaję".
przepis martwy tak samo jak to z podrywką i żywcami z tego samego zbiornika na którym się łowi.

Eh...Jak chyba już kiedyś wspomniałem- fakt istnienia przepisu, a jego egzekwowanie to dwie niestety bardzo odległe od siebie sprawy w naszej kulturze.... icon_evil.gif
Pozdrawiam
Kamil

Mój wędkarski blog:
http://zahaczeni.net/kamilfishingblog/

[color=#4169E1][b]Catch&Release!!

#48 wahlul

wahlul

Szajbus

• Members
  • 1569 postów

Napisano 13 styczeń 2011 - 21:35

No właśnie. Czemu na Słowacji są takie surowe kary dla kłusoli? Dlaczego są tak skutecznie egzekwowane?
Nie można wziąć przykładu od kogoś kto rozwiązał taki problem i ma mnóstwo ryb w każdym akwenie?
Gdyby wszyscy przestrzegali regulaminu nawet takiego jaki jest, to nie byłoby się o co kłócić.
Вода это колыбель разумной жизни.

#49 jinx_da_cat

jinx_da_cat

Weteran

• Members
  • 834 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo, sport, motoryzacja

Napisano 14 styczeń 2011 - 09:14

Spoko panowie!
Od 1 stycznia bieżącego roku drastycznie wzrosły kary.
Za KAŻDE wykroczenie straż zarówno (SSR jak PSR), policja i inne służby uprawnione do kontroli obligatoryjnie:
1. Kieruje sprawę do sądu lub postępowania mandatowego. (Obecnie do momentu wydania nowego rozporządzenia w sprawie taryfikatora mandatów wszystkie sprawy lądują w sądzie)
2. Ma obowiążek, a nie może jak to było do tej pory, konfiskowac sprzęt wędkarski oraz inne służące do popełnienia wykroczenia (samochód, łódź itd.) przy czym przepadek tego sprzętu jest nieodwołalny. Sąd nie ma prawa zwracac tego sprzętu!
3. Za wykroczenia będą orzekane czasowe lub dożywotnie zakazy amatorskiego połowu ryb, czyli w praktyce zatrzymanie karty wędkarskiej i pozwolenia na połów. Dodatkową karą OBLIGATORYJNĄ jest kara grzywny, nawiązka na rzecz pokrzywdzonego oraz opublikowanie faktu ukarania z podaniem imienia i nazwiska w prasie NA KOSZT OBWINIONEGO! Są to olbrzymie kwoty!

Dodatkowo informuję wszystkich wędkarzy, że nie ma już wymiarów ochronnych tylko wymiary GOSPODARCZE. Nie ma już wykroczeń, które podlegają jedynie pod sąd koleżeński PZW!
Podrywki można używac jedynie w sytuacji, kiedy mamy zarzuconą co najmniej jedną wędkę uzbrojoną w hak.

Nie napiszę tu więcej odsyłając zainteresowanych do nowej ustawy, którą oprócz RAPR 2011 wszyscy powinni znac.
www.przyjacielerudawy.pl
To co nie jest zabronione to jest dozwolone. Czego nie zabrania prawo tego nie pozwala wstyd!

#50 KonaN

KonaN

Weteran

• Members
  • 165 postów

Napisano 14 styczeń 2011 - 18:48

CYTAT(jinx_da_cat @ pią, 14 sty 2011 - 10:14) Wyświetl post
2. Ma obowiążek, a nie może jak to było do tej pory, konfiskowac sprzęt wędkarski oraz inne służące do popełnienia wykroczenia (samochód, łódź itd.) przy czym przepadek tego sprzętu jest nieodwołalny. Sąd nie ma prawa zwracac tego sprzętu!

To teraz jak zapomnę wypełnić rejestru połowów przed rozpoczęciem łowienia to mi nieodwracalnie sprzęt zabierzecie?
Tak to zrozumiałem. Co dzieje się ze skonfiskowanym sprzętem? Ulega zniszczeniu czy trafia do dziadków z pzw?

@EDIT
Sorry, "służące do popełnienia wykroczenia".
Ale nasuwa mi się kolejne pytanie. Jeśli ktoś załaduje np. 5 szczupaków do samochodu to mu zarekwirujecie auto? Trochę nienormalne.

Użytkownik KonaN edytował ten post 14 styczeń 2011 - 18:50

FeederKarpSpinSpławik

#51 angor

angor

Weteran

• Members
  • 480 postów

Napisano 14 styczeń 2011 - 20:26

Nie potrafią szanować to niech się boją. Jak jeden dziadek zostanie bez autka albo roweru to inne od razu będą też grzeczne...
Kłusownik kradnie ryby, kiedyś za kradzież ucinano rękę...
Zasadniczo należy za wszelką cenę unikać postrzału w głowę...
Jeśli problem da się rozwiązać, martwić się nie ma czym. Jeśli problemu nie da się rozwiązać, martwić się nie ma po co...
P Z W = Polacy Zabierają Wszystko

#52 adijos1

adijos1

Weteran

• Members
  • 535 postów

Napisano 14 styczeń 2011 - 20:58

A najważniejsze jest to żeby ta cała elita która ustala przepisy, zaczęła je od siebie egzekwować i przestrzegać.

No ale cóż, co wolno wojewodzie to nie tobie smrodzie. Problem kolesiostwa już był poruszany.
Jako przykład podam sytuacje która miała miejsce na łowisku na którym wędkuje, podczas zeszłorocznej przyduchy. Otóż złapano na goracym uczynku kilku "wędkarzy" na wyjmowaniu ryb z przerebli różnymi metodami. O okresach ochronnych, limitach, wymiarach nie piszę bo wiadomo. Na dodatek, ci panowie byli dosyć krewcy wobec Policji jak to bywa po kilku głębszych.
Na początku sprawa była dosyc głośna, ale dosyć szybko dało się ja uciszyć prezesowi mojego koła ponieważ jeden z tych "wedkarzy" był jego dobrym kolegą. Mandat 400 zł to chyba nie dużo za taki występek, nie mówiąc juz o tym że taki człek powinien automatycznie utracić prawo do wędkowania, co w tym przypadku nie miało miejsca.

A tu mi ktoś pisze, że jak weznę szczupaka za dużo to mi samochód skonfiskują.
No bo ja jestem z tych cienkich bolków których trzeba karać dla przykładu.

Użytkownik adijos1 edytował ten post 14 styczeń 2011 - 20:59

Dragon Destiny Spinn 255 cw 10-42 + Team Dragon 930iz
Cortez Light Spinn 270 cw 8-20 + Shimano Exage 2500 FB

#53 Darczez

Darczez

Szajbus

• Members
  • 1289 postów

Napisano 14 styczeń 2011 - 21:16

CYTAT(jinx_da_cat @ pią, 14 sty 2011 - 10:14) Wyświetl post
Spoko panowie!
Od 1 stycznia bieżącego roku drastycznie wzrosły kary.
Za KAŻDE wykroczenie straż zarówno (SSR jak PSR), policja i inne służby uprawnione do kontroli obligatoryjnie:
1. Kieruje sprawę do sądu lub postępowania mandatowego. (Obecnie do momentu wydania nowego rozporządzenia w sprawie taryfikatora mandatów wszystkie sprawy lądują w sądzie)
3. Za wykroczenia będą orzekane czasowe lub dożywotnie zakazy amatorskiego połowu ryb, czyli w praktyce zatrzymanie karty wędkarskiej i pozwolenia na połów. Dodatkową karą OBLIGATORYJNĄ jest kara grzywny, nawiązka na rzecz pokrzywdzonego oraz opublikowanie faktu ukarania z podaniem imienia i nazwiska w prasie NA KOSZT OBWINIONEGO! Są to olbrzymie kwoty!

Dodatkowo informuję wszystkich wędkarzy, że nie ma już wymiarów ochronnych tylko wymiary GOSPODARCZE. Nie ma już wykroczeń, które podlegają jedynie pod sąd koleżeński PZW!
Podrywki można używac jedynie w sytuacji, kiedy mamy zarzuconą co najmniej jedną wędkę uzbrojoną w hak.

Nie napiszę tu więcej odsyłając zainteresowanych do nowej ustawy, którą oprócz RAPR 2011 wszyscy powinni znac.

Poniżej przedstawiam niektóre nieścisłości wcześniejszej wypowiedzi, błędnie interpretującą obecne przepisy....

Art. 23. W czasie wykonywania czynności służbowych strażnik Państwowej Straży Rybackiej jest uprawniony do:
1) kontroli dokumentów uprawniających do połowu ryb u osób dokonujących połowu oraz dokumentów stwierdzających pochodzenie ryb u osób przetwarzających lub wprowadzających ryby do obrotu;
2) kontroli ilości masy i gatunków odłowionych ryb, przetwarzanych lub wprowadzanych do obrotu oraz przedmiotów służących do ich połowu;
3) zabezpieczenia porzuconych ryb i przedmiotów służących do ich połowu w wypadku niemożności ustalenia ich posiadacza;
4) żądania wyjaśnień i wykonywania czynności niezbędnych do przeprowadzania kontroli, a w wypadku uzasadnionego podejrzenia popełnienia przestępstwa lub wykroczenia:
a) legitymowania osób podejrzanych w celu ustalenia ich tożsamości,
b) odebrania za pokwitowaniem ryb i przedmiotów służących do ich połowu, z tym że ryby należy przekazać za pokwitowaniem uprawnionemu do rybactwa, a przedmioty zabezpieczyć,
„c) zatrzymywania za pokwitowaniem dokumentów, o których mowa w pkt 1, z tym że dokumenty te wraz z wnioskiem o ukaranie przekazuje się w terminie 7 dni do sądu,”,
„c) zatrzymywania za pokwitowaniem dokumentów, o których mowa w pkt 1, z tym że dokumenty te wraz z wnioskiem o ukaranie przekazuje się w terminie 7 dni do sądu,”,
d) kontroli środków transportowych w celu sprawdzenia zawartości ich ładunku w miejscach związanych z połowem ryb,
e) przeszukiwania osób i pomieszczeń na zasadach określonych w Kodeksie postępowania karnego w celu znalezienia przedmiotów mogących stanowić dowód w sprawie lub podlegających przepadkowi,
f) doprowadzenia do najbliższego komisariatu lub posterunku Policji osób, w stosunku do których zachodzi uzasadniona potrzeba podjęcia dalszych czynności wyjaśniających;

Art. 25. 1. Strażnikowi Społecznej Straży Rybackiej przysługują uprawnienia, o których mowa w art. 23 pkt 1-3 i 4 lit. b.
:
[/i]
SSR nie ma uprawnień PSR, w przypadku odebrania ryb i sprzętu SSR ma obowiązek wydać pokwitowanie - PSR nie ma też obowiązku, a uprawnienie do odebrania sprzętu.

Art. 8. 1. Zabrania się połowu ryb:
1) w wypadkach określonych przepisami o ochronie przyrody;
2) o wymiarach ochronnych;
3) w okresie ochronnym;
3a) z naruszeniem limitu połowu określonego w przepisach wydanych na podstawie
art. 21;”,

Ustawa wciąż mówi o wymiarze OCHRONNYM a nie gospodarczym
Art. 7.
1. Za amatorski połów ryb uważa się pozyskiwanie ryb wędką lub kuszą, przy czym dopuszcza się, w miejscu i w czasie prowadzenia połowu ryb wędką, pozyskiwanie ryb na przynętę przy użyciu podrywki wędkarskiej.”,

Ustawodawca nie precyzuje, że ma byc zarzucona wędka uzbrojona w haczyk- ma być prowadzony połów ryb co nie w każdym momencie jest równoznaczne z wędką zarzuconą.

Użytkownik Darczez edytował ten post 14 styczeń 2011 - 21:24

Ten post jest moją subiektywną w tej chwili opinią mimo chęci zachowania obiektywizmu. Nie może on służyć przeciwko mnie w następnych po tym terminie, gdyż zastrzegam sobie prawo zmiany poglądów bez podania przyczyny.

#54 wahlul

wahlul

Szajbus

• Members
  • 1569 postów

Napisano 15 styczeń 2011 - 15:18

Na Słowacji za recydywę, albo pierwszy ale poważny występek, idzie się na 3 miesiące do pierdla. Za drobniejsze wykroczenia jest kara finansowa około 6 000 zł (w przeliczeniu) a Wy tu rozpaczacie że komuś samochód zabiorą albo łódkę icon_biggrin.gif
Вода это колыбель разумной жизни.

#55 jinx_da_cat

jinx_da_cat

Weteran

• Members
  • 834 postów

Napisano 17 styczeń 2011 - 08:56

Kolego Darczez jak nie masz pojęcia o czym piszesz to nie pisz. Nie cytuj fragmentów bo do nich są odnośniki, interpretacje i rozporządzenia, więc jeżeli ich nie współcytujesz to nie ma sensu.
Na wodach PZW obowiązują teraz wymiary gospodarcze (przeczytaj w zezwoleniu). SSR I PSR mają obowiązek a nie tylko mogą zabezpieczac sprzęt wędkarski przy wykroczeniach. Połów ryb na wędkę jest jednoznaczny z jej zarzuceniem, przy czym na końcu żyłki musi byc haczyk. Dopóki wędka jest niezarzucona to nie ma połowu ryb!
Zapewniam, że wszystko co napisałem jest dokładnie tak jak byc powinno i jak będzie. To są wytyczne , które otrzymaliśmy na spotkaniu z komendantem SSR podczas omawiania nowych przepisów potwierdzone przez PSR.

Użytkownik jinx_da_cat edytował ten post 17 styczeń 2011 - 12:14

www.przyjacielerudawy.pl
To co nie jest zabronione to jest dozwolone. Czego nie zabrania prawo tego nie pozwala wstyd!

#56 franeczek

franeczek

Weteran

• Members
  • 148 postów

Napisano 17 styczeń 2011 - 10:32

Kolego jinx, wiesz zapewne jak to jest ze spinningistami, wiele razy byłem kontrolowany podczas przemieszczania się wzdłuż rzeki z wędką, a raz o mało kary nie zapłaciłem bo stałem na płytach na Przewozie i obserwowałem rybki. Dla spokoju teraz w takich strefach składam wędkę lub choć odpinam wabik.

Co do okresów ochronnych dla ryb nie przystępujących do tarła to może to być podyktowane planami zarybiania w danych miesiącach?

#57 jinx_da_cat

jinx_da_cat

Weteran

• Members
  • 834 postów

Napisano 17 styczeń 2011 - 12:12

Dopóki nie masz wędki zarzuconej z uzbrojoną przynętą to nie łowisz. Możesz sobie stac i patrzyc na rybki icon_wink.gif Ja bym na pewno do ciebie nic nie miał w takiej sytuacji. Sam w drodze na ryby czasami zatrzymam się z wędką w ręku w miejscu niedozwolonym do łowienia (oczywiście nie łowię), aby spojrzec na wodę. Nie popadajmy w paranoję.
Co do okresów ochronnych (np. węgorza) to są one podyktowane dyrektywami UE, lub planowanymi działaniami względem racjonalnej gospodarki rybackiej.

Użytkownik jinx_da_cat edytował ten post 17 styczeń 2011 - 12:13

www.przyjacielerudawy.pl

#58 czaplasiwa

czaplasiwa

Weteran

• Members
  • 219 postów

Napisano 17 styczeń 2011 - 12:23

Ze złożoną wędką, z wędką bez przynęty wędkarz tak samo podlega kontroli. A stać na płytach na Przewozie z wędką zawsze mogę. Też lubię sobie tam stanąć i wspomnieć piękne czasy kiedy możliwe było tam łowienie. Nawet namalowalimy linię w odległoci 50 m od zapory.

Użytkownik czaplasiwa edytował ten post 17 styczeń 2011 - 12:24

#59 jupsik

jupsik

Weteran

• Members
  • 226 postów

Napisano 17 styczeń 2011 - 12:28

CYTAT(jinx_da_cat @ pon, 17 sty 2011 - 16:12) Wyświetl post
Dopóki nie masz wędki zarzuconej z uzbrojoną przynętą to nie łowisz. Możesz sobie stac i patrzyc na rybki icon_wink.gif Ja bym na pewno do ciebie nic nie miał w takiej sytuacji. Sam w drodze na ryby czasami zatrzymam się z wędką w ręku w miejscu niedozwolonym do łowienia (oczywiście nie łowię), aby spojrzec na wodę. Nie popadajmy w paranoję.
Co do okresów ochronnych (np. węgorza) to są one podyktowane dyrektywami UE, lub planowanymi działaniami względem racjonalnej gospodarki rybackiej.

a czy mozesz mi powiedziec na temat zywca z jednym hakiem o co to chodzi i po co to jest??

#60 jinx_da_cat

jinx_da_cat

Weteran

• Members
  • 834 postów

Napisano 17 styczeń 2011 - 12:44

Połów na żywca jest dozwolony wyłącznie na jeden haczyk z pojedyńczym ostrzem. Przypominam, że kotwiczka to jedynie potoczna nazwa haczyka z dwoma lub trzema ostrzami. Podejrzewam, iż jest to spowodowane jak najmniejszymi okaleczeniami ryb przy wyhaczaniu. Jeżeli ryba połknie przynętę z haczykiem pojedyńczym to po pierwsze łatwiej ją z niego uwolnic, a po drugie jeżeli nie będziemy w stanie haczyka usunąc to ryba z takowym ma większe szanse na przeżycie niż z kotwicą.

CYTAT(czaplasiwa @ pon, 17 sty 2011 - 13:23) Wyświetl post
Ze złożoną wędką, z wędką bez przynęty wędkarz tak samo podlega kontroli.

Taki zonk z twojej strony??? Jeżeli wędka nie jest uzbrojona i zarzucona to jedynie możesz stac i czekac aż ją zarzuci icon_wink.gif i dopiero wtedy przystąpic do kontroli. Za "manie" wędki nic nie grozi. Inaczej można by kontrolowac ludzi idących ulicą z wędką w pokrowcu icon_biggrin.gif

Użytkownik jinx_da_cat edytował ten post 17 styczeń 2011 - 12:49

www.przyjacielerudawy.pl

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych