Skocz do zawartości

Zdjęcie

Rapr 2011

157 odpowiedzi w tym temacie

#1 Kamil Z.

Kamil Z.

Szajbus

• Moderator
  • 8183 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo, sporty walki, muzyka

Napisano 22 grudzień 2010 - 23:13

Nie muszę chyba mówić, że aktualizowanie naszej wiedzy i znajomości przepisów, jest naszym obowiązkiem...

Zmiany w RAPR- warto poczytać icon_wink.gif

http://www.pzw.org.p...wu_ryb_2011.pdf

Pozdro
Kamil

#2 azzz78

azzz78

Weteran

• Members
  • 262 postów

Napisano 23 grudzień 2010 - 10:53

Z tym węgorzem to wymyślili,ciekawe czyżby zmienił obyczaje i zaczął rozmnażać się w naszych wodach.Widać same mózgi w naszym rządzie wcale się niezdziwie jak od przyszłego roku wprowadzą okres ochronny na piranie i rekiny.

#3 wahlul

wahlul

Szajbus

• Members
  • 1569 postów

Napisano 23 grudzień 2010 - 11:07

Szczupak i sandacz 50 cm.
Wreszcie...... icon_biggrin.gif
Вода это колыбель разумной жизни.

#4 macko

macko

Weteran

• Members
  • 142 postów

Napisano 23 grudzień 2010 - 11:48

podobnie pstrągi wszedzie mają 30 cm icon_smile.gif a nie jak dawniej 25cm. Cieszy widok jesiotrów w zakazie połowu, w końcu prowadzi się reintrodukcje w wodach pomorza. Rybki złowione spod lodu nie mogą przebywać na lodzie, nawet po uśmierceniu, tylko w specjalnych opakowaniach icon_smile.gif ciekawe czy mieli na względzie walory estetyczne tego widoku ?? ogólnie mogli się bardziej postarać, ale postęp jest icon_biggrin.gif

#5 toms2m

toms2m

Weteran

• Members
  • 227 postów

Napisano 23 grudzień 2010 - 14:21

2. Metoda spinningowa
2.1.Łowienie ryb metodą spinningową dozwolone jest na jedną wędkę, trzymaną w
ręku, z linką zakończoną jedną sztuczną przynętą, uzbrojoną w nie więcej niŜ dwa
haczyki.

Panowie nie rozumie troszkę tego . Piszę że nie więcej niż 2 haczyki. Dla mnie haczyk jest zakończony 1 grotem a kotwica 3. chyba że musimy ucinać 1 grot od kotwic icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif bezsensu

#6 Damiano_gt

Damiano_gt

Weteran

• Members
  • 247 postów
  • Zainteresowania:Przemoc, seks i pogoda.

Napisano 23 grudzień 2010 - 15:09

Kotwiczka liczy się, jako jeden haczyk.

Ciekawe, dlaczego ograniczono ilość haków do dwóch.

#7 adi450

adi450

Weteran

• Members
  • 212 postów

Napisano 23 grudzień 2010 - 15:54

Dużo zmian nie ma, w okręgu Kaliskim Sandacz, Szczupak był ograniczony do 50 cm, Lin i Karp do 30cm. Jedyne co powróciło to podrywka ale o tym było wiadomo wcześniej icon_razz.gif, można ja stosowac tylko w tym lowisku na którym będziemy stosowali metode "na żywca" tak?

Aktualnie częściej trzymam długopis niż wędkę w ręku...

#8 szczupak62

szczupak62

Weteran

• Members
  • 203 postów

Napisano 23 grudzień 2010 - 17:22

mi się tam podoba nowy regulamin...
Za wyjątkiem węgorza o którym czytałem już w Wiadomościach wędkarskich

#9 azzz78

azzz78

Weteran

• Members
  • 262 postów

Napisano 23 grudzień 2010 - 17:33

Punkt 3.11 ma swoje plusy i minusy,już to słyszę "panie ale ja te karasie to złowiłem tu-kontrol ale karasie nie występują w tym jeziorze ,nieee to proszę mi to udowodnić".Pewnie i sąd by tego nie udowodnił no chyba że kazałby spuścić jezioro żeby sprawdzić co w nim naprawdę żyje.

#10 szczupak62

szczupak62

Weteran

• Members
  • 203 postów

Napisano 23 grudzień 2010 - 17:37

a co to znaczy metoda na ''szarpaka'' ? to coś z siecią czy narmalną wędka

#11 azzz78

azzz78

Weteran

• Members
  • 262 postów

Napisano 23 grudzień 2010 - 17:44

Polega ona na zarzucaniu dużej kotwicy obciążonej ołowiem i szybkim jej holowaniu po dnie. Ryby nadziewają się na groty i padają ofiarą takich "mięsiarzy".

#12 szczupak62

szczupak62

Weteran

• Members
  • 203 postów

Napisano 23 grudzień 2010 - 20:00

Aha ;/

#13 Kamil Z.

Kamil Z.

Szajbus

• Moderator
  • 8183 postów

Napisano 23 grudzień 2010 - 20:32

CYTAT(wahlul @ czw, 23 gru 2010 - 12:07) Wyświetl post
Szczupak i sandacz 50 cm.
Wreszcie...... icon_biggrin.gif

I komplet 2 szt.
Ale nadal bez górnych wymiarów..... icon_sad.gif
No, ale jest możliwość i nadzieja, że choć pojedyncze okręgi wprowadzą takowe przepisy...
Pozdrawiam
Kamil

Mój wędkarski blog:
http://zahaczeni.net/kamilfishingblog/

[color=#4169E1][b]Catch&Release!!

#14 macko

macko

Weteran

• Members
  • 142 postów

Napisano 23 grudzień 2010 - 21:34

5.4. Złowione ryby, przeznaczone do zabrania należy uśmiercić bezpośrednio po
złowieniu. Zabite ryby należy przechowywać w pojemnikach.

ciekawy przepis, prawdopodobnie ma na celu względy estetyczne, ale utrudnia pracę np. SSR, która bez zgody właściciela nie może przeglądać zawartości jego pojemników, utrudni to kontrolowanie ilości i gatunku złowionych ryb icon_evil.gif ale coś się wymyśli, nie każdy w końcu wie, że nie ma obowiązku pokazywać co ma po kieszeniach czy w samochodzie icon_biggrin.gif

#15 Tomek5000

Tomek5000

Weteran

• Members
  • 208 postów

Napisano 24 grudzień 2010 - 10:05

szczupak i sandacz cieszy.

#16 bobesku

bobesku

Szajbus

• Members
  • 3273 postów

Napisano 24 grudzień 2010 - 10:34

Jakieś światełko nadziei jest:)

#17 angor

angor

Weteran

• Members
  • 480 postów

Napisano 24 grudzień 2010 - 11:01

Za rok powinni dodać jeszcze 5 cm linowi i dowalić mandaty większe lub zmienić szkodliwość czynu. Nie wiem jak ini ale jak dla mnie 5kg innych ryb w ciągu doby to za wiele. Powinno być max 2,5kg.

Użytkownik angor edytował ten post 24 grudzień 2010 - 11:03

Kłusownik kradnie ryby, kiedyś za kradzież ucinano rękę...
Zasadniczo należy za wszelką cenę unikać postrzału w głowę...
Jeśli problem da się rozwiązać, martwić się nie ma czym. Jeśli problemu nie da się rozwiązać, martwić się nie ma po co...
P Z W = Polacy Zabierają Wszystko

#18 Homegeon

Homegeon

Nabijacz postów :)

• Members
  • 4352 postów
  • Zainteresowania:K1 Wędkarstwo Muzyka Kobiety Siłownia

Napisano 24 grudzień 2010 - 12:15

niestety powierzchowne te zmiany... icon_confused.gif
flaga.gifPiszę poprawnie po polsku
regulamin.JPG
szukaj.JPG

#19 adijos1

adijos1

Weteran

• Members
  • 535 postów

Napisano 24 grudzień 2010 - 13:09

CYTAT(azzz78 @ czw, 23 gru 2010 - 18:33) Wyświetl post
Punkt 3.11 ma swoje plusy i minusy,już to słyszę "panie ale ja te karasie to złowiłem tu-kontrol ale karasie nie występują w tym jeziorze ,nieee to proszę mi to udowodnić".Pewnie i sąd by tego nie udowodnił no chyba że kazałby spuścić jezioro żeby sprawdzić co w nim naprawdę żyje.

Faktycznie trochę głupio wyszło z tym przepisem. Myslę że tu mogą powstawać różnego rodzaju problemy. Wszyscy wiemy że w naszych jęziorach jest mało karasia. Do połowu na żywca głównie pozyskiwane są one na różnego rodzaju stawach, lub też coraz bardziej popularne jest poprostu kupno go w sklepie wędkarskim.
No ale jak straz ma udowodnić że nie jest on pozyskany akurat z danego akwenu na którym się znajdujemy.

Bo co, bo oni sobie powiedzą że nie jest stąd i kropka, a ja sobie powiem że jest i du...a. Trochę pomyślunku przy budowaniu przepisów.

Wczoraj wykupiłem składki na przyszły rok. Regulaminu nie dostałem bo nie ma jeszcze wydrukowanych. Podobno maja być na przełomie marca i kwietnia (chyba jeszcze wprowadzają poprawki). Do tej pory obowiązują stare przepisy. Ale nieważne. Otóż zamiast regulaminu dostałem tzw. wykaz wód w moim rejonie czyli Pzw Toruń (taka książeczka podobna do regulaminu). Dostałem także zmieniony rejestr połowów. Nowe wydanie. Nie ma juz wkładek tylo wklejony jest w nim hologram. W tym rejestrze także zawarty jest wykaz wód.
Przy wypełnianiu rejestru wedkarz zobowiązany jest po zajęciu stanowiska wpisać datę i nr. łowiska. Problem polega na tym że te numery przypisane do danego łowiska w obu wykazach kompletnie się różnią. Musze iść to wyjaśnić. Dopiero zauważyłem to w domu. Mądre głowe tworza przepisy.

Kamil...napisałeś w jakimś poście że nie ma górnej granicy wymiaru szczupaka. W moim rejonie ona będzie max 80 cm. Przeciwko minimum nie mam nic ale max to już przesada. Powiedzmy sobie szczerze, ilu z nas i jak często udaje się złowić większego szczupaka niż 80 cm. To są ułamki procent. Znikome ilości. Wieć nie sądzę żeby to miało jakiś wpływ na rozwój tego gatunku, gdyby nie było nadal górnej granicy.

Nie wiem jak u was, ale moim zdaniem Pzw robi poważny błąd wprowadzając coraz więcej zakazów, nie licząc się ze zdaniem wedkarzy. Nie tędy droga. Ażeby łowisko było atrakcyjne dla wędkarza trzeba dbać o zarybianie a nie o zakazywanie mu połowu. Jest część wędkarzy zapaleńców. którzy nie bacząc na nic traktują to jako hobby i będą je uprawiać za wszelką cenę. Ale jest też spora grupa, i myślę że nawet większa, że traktuje to jako poprostu miły sposób spędzenia wolnego czasu, złowienia przy okazji rybki. Weźmy na tapetę węgorzowców...tarło uklei a więc przełom czerwca i lipca. Oni na ten miesiąc czekaja praktycznie cały sezon. Nie można im tego zabierać.

Morał jest taki. Ja należę do niedużego koła które trzy lata temu zrzeszało ok. 400 członków. W poprzednim sezonie zostało juz tylko 220. Myślę że w tym odpadna jeszcze węgorzowcy, a więc zostanie juz mniej niż połowa.
400 x 350 zł (tyle płacę) = 140.000 tyle koło zarabiało do 2008 r.
200 x 350 zł = 70.000 tyle zarobi przy dobrych układach w 2011 r.
Dragon Destiny Spinn 255 cw 10-42 + Team Dragon 930iz
Cortez Light Spinn 270 cw 8-20 + Shimano Exage 2500 FB

#20 Kamil Z.

Kamil Z.

Szajbus

• Moderator
  • 8183 postów

Napisano 24 grudzień 2010 - 16:55

CYTAT(adijos1 @ pią, 24 gru 2010 - 14:09) Wyświetl post
Kamil...napisałeś w jakimś poście że nie ma górnej granicy wymiaru szczupaka. W moim rejonie ona będzie max 80 cm. Przeciwko minimum nie mam nic ale max to już przesada. Powiedzmy sobie szczerze, ilu z nas i jak często udaje się złowić większego szczupaka niż 80 cm. To są ułamki procent. Znikome ilości. Wieć nie sądzę żeby to miało jakiś wpływ na rozwój tego gatunku, gdyby nie było nadal górnej granicy.

To pozazdrościć okręgu, gdzie będzie górny wymiar ochronny na szczupaka!! I pogratulować tym, którzy ten przepis przeforsowali.

Czyli można zabrać szczupaka w granicy 50-80cm. Super!!. To nawet wędkarze rozpatrujący nasze hobby jako sposób na mięso nie powinni narzekać. Przecież w górnych okolicach tego wymiaru ryby są już naprawdę spore- przecież ryba 75cm ma ponad 3kg. Mało na kolację? A w ten sposób ochroni się(oczywiście przepis musi być egzekwowany-ale to temat na inną dyskusję) największe i najcenniejsze z rozrodczego punktu widzenia osobniki. I może właśnie dzięki temu złowienie za jakiś czas szczupaka +80cm, nie będzie, jak sam to określiłeś "ułamkiem procenta".

Pozdrawiam
Kamil
Pozdrawiam
Kamil

Mój wędkarski blog:
http://zahaczeni.net/kamilfishingblog/

[color=#4169E1][b]Catch&Release!!

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych