Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jezioro Piasutno I Jezioro Nożyce (głębokie)

8 odpowiedzi w tym temacie

#1 korgan

korgan

Weteran

• Moderator
  • 860 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo morskie i śródlądowe

Napisano 14 grudzień 2010 - 09:08

Informacje o zbiornikach:
- jez. Piasutno: http://pl.wikipedia....sutno_(jezioro)
- jez. Nożyce: http://pl.wikipedia....ożyce_(jezioro)

Witam.
Mieszkam (co prawda teraz tylko w weekendy) 50 m od jeziora Piasutno, do sąsiednich Nożyc też daleko nie mam. Z kupnem zezwolenia na 1. z tych jezior nie ma problemu- Mazowieckie PZW, gorzej z tym 2. Doszły mnie słuchy, że dotychczasowy dzierżawca zrezygnował, lecz to nie jest w 100% pewna informacja. Cena rocznego zezwolenia z łódki wynosiła, z kosmosu wzięte, 500zł icon_eek.gif Zezwolenie kupić można było u 1 mieszkańca Piasutna. Teraz niestety nie wiadomo gdzie zezwolenie nabyć, ani kto jest dzierżawcą. Może macie jakieś info na temat zezwoleń/dzierżawcy jez. Nożyce??? Kto jest jego właścicielem??

PS. Dowiedziałem się, że poprzedni/dotychczasowy dzierżawca odławiał ryby w listopadzie, także kłusował, albo jeziorko dzierżawi dalej. W dalszym ciągu nie mam pojęcia gdzie można kupić zezwolenie.

Mam jeszcze 1 pytanie związane z udostępnianiem wód wędkarzom: czy dzierżawca ma taki obowiązek??

PS2.
Napiszę kilka słów o jez. Piasutno.
Zbiornik ten znam od urodzenia. To na nim uczyłem się pływać, stawiałem tu też pierwsze swoje "kroki" wędkarskie. Pamiętam majowe wyjścia nad jeziorko, gdzie z 1 pomostu łowiliśmy w 2, 3 osoby i codziennie było kilka-kilkanaście brań szczupaka. Pamiętam przyłowy w postaci ładnych linków, podczas łowienia płotek. Było dobrze... A teraz? Może zmieniła mi się perspektywa, może ubyło ryb, a może kiedyś radziłem sobie lepiej bo byłem nad jeziorem, a nie tylko bywałem???? Pewnie wszystkiego po trochu, z tym, że ryb ubyło na pewno. Doszedł karp, który daje co nieco przyjemności, szkoda tylko, że pseudo wędkarze przetrzebili jego populację (wiosną, niedługo po wpuszczeniu nowych karpików połowa wioski przypomniała sobie, że mają coś co się wędka zowie). Brali wszystko, w tym 150g sztuki.
Ze szczupakiem cienko, wiosną miałem problem, żeby wymiar złowić.
Zima za to mnie mile zaskoczyła. Spędziłem 2-2,5 godz, podczas 2 wyjść, na lodzie i udało mi się sięgnąć szczupłego, 2 okonki i 3 okonie. Niby to nic szczególnego, ale każdy kto łowił zimą na tym jeziorku musi przyznać, że nie jest tragicznie.

A Wy, złowiliście coś na wspomnianych wodach?? Piszcie.

Użytkownik korgan edytował ten post 16 czerwiec 2014 - 12:37

#2 sebabur

sebabur

Początkujący

• Members
  • 6 postów

Napisano 09 maj 2011 - 21:09

Witam.
Wybieram się nad jezioro Piasutno w sierpniu. Mam pytanko do osób znających to jeziorko. Będziemy mieszkali w Piasutnie. Na co się nastawiać chcąc coś zwojować? Wędkowanie z pomostu (jest sens?) czy tylko łódka? Czy jest w jeziorze sandacz i węgorz? Czy drapieżnika lepiej podejść na spina czy na żywca? Z góry dzięki za odpowiedź.

#3 korgan

korgan

Weteran

• Moderator
  • 860 postów

Napisano 01 sierpień 2012 - 11:27

Odpowiedzi udzieliłem koledze na priv 2 tyg. temu. W skrócie:
Co do drapieżników to na okonia i szczupaka jest szansa. Sandacza nie ma i na węgorza nie liczcie. Jedyne poza drobnicą co da się połowić to karp, leszcz i lin, ale i z tym ciężko. Pomosty jak najbardziej nadają się do łowienia. Piszę o jez. Piasutno.
--------------------------------------------------------------------------------
Jezioro Nożyce jest obecnie we władaniu Mazowieckiego PZW, tak jak Piasutno.
--------------------------------------------------------------------------------
We wspomnianych jeziorach rybostan zaczął się odradzać icon_smile.gif
Wiosną można było połowić trochę okonia i szczupaka, na Piasutnie czasami ktoś trafi ładnego karpia.
Jest lato, są turyści.
Nikt nie jest zainteresowany tymi wodami?

#4 parek

parek

Początkujący

• Members
  • 3 postów

Napisano 03 wrzesień 2012 - 10:18

Witam,
Wybieram się na weekend nad Piasutno, główny cel wyprawy to szczupak, będę miał łódź z sondą.
Łowił ktoś w ostatnim czasie?
Jak drapieżnik? Żeruje?
Gdzie najlepiej łowić.
Bazę wypadową mamy w południowej części jeziora.
Będę wdzięczny za pomoc i rady.
Pozdrawiam,

#5 korgan

korgan

Weteran

• Moderator
  • 860 postów

Napisano 03 wrzesień 2012 - 10:42

Cześć.
Szczupły od dobrego tygodnia zaczął żerować, także szansę na niego masz. Okonek od dłuższego czasu słabo bierze, ale bierze;) Ja łowię na paprochy. Wiosenne szczupaki traktowałem jako przyłów, teraz niestety każdy po kolei tnie mi żyłkę. Może czas wyruszyć na szczupaka, nie okonia? Dobre miejscówki to płycizny, zatoki i obszar za trzciną. Konkrety mogę Ci podać jak będziesz na miejscu, jakbym miał czas to mogę Ci pokazać kilka miejscówek. Napisz na priv u kogo (nazwisko, nr domu) będziesz to skrobnę czego będziesz się mógł w pobliżu spodziewać.

#6 parek

parek

Początkujący

• Members
  • 3 postów

Napisano 03 wrzesień 2012 - 10:49

Nie spodziewałem się tak szybkiej odpowiedzi.
Będę w ośrodku pracowniczym Insbud w Piasutnie, domki nad samą wodą, nie wiem czy kojarzysz gdzie to jest?
Super że czuwasz na forum, odpowiedni człowiek na odpowiednim miejscu, a co najważniejsze blisko wody.
Już się cieszę że szczupak żerował, pogoda sie klaruje więc są szanse na dobre brania.

#7 korgan

korgan

Weteran

• Moderator
  • 860 postów

Napisano 03 wrzesień 2012 - 12:29

Naprzeciw ośrodka jest zatoczka, przed nią płytka woda- tam szukaj okonia i szczupłego. Poza tym przy trzcinie w okolicach Insbudu możesz trafić szczupłego. Wypływając na lewo masz szanse na fajnego garbuska (do rogu przed zatoką). Poza tym tak jak pisałem- woda za trzciną. Na priv napiszę Ci mój numer, jak będziesz na miejscu i będziesz potrzebował "przewodnika" to pomogę, jeśli czas mi pozwoli.

PS. Szanse masz nie tylko na dobre brania, a i na wypoczynek przy fajnej pogodzie:)

Użytkownik korgan edytował ten post 05 wrzesień 2014 - 10:45

#8 parek

parek

Początkujący

• Members
  • 3 postów

Napisano 03 wrzesień 2012 - 12:35

Korgan wielkie dzięki,
zbieram się na ten wypad juz dość długo, zastanawiałem się czy dokonałem dobrego wyboru.
Wypoczynek swoja drogą, a łowienie swoją, mam zamiar dużo czasu spędzić na wodzie, bo głód wędkarski trzyma mnie już bardzo długo, zapewniam Cie jako stałego bywalca że wszystkie ryby wrócą do wody, bo wędkuje sportowo.

#9 KRZYSIEK11

KRZYSIEK11

Początkujący

• Members
  • 1 postów

Napisano 19 listopad 2017 - 20:41

Zamknięte pomosty na jeź. Piasutno, czy ktoś coś wie na ten temat.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych