Skocz do zawartości

Zdjęcie

Dziwna Choroba Ploci ;/

6 odpowiedzi w tym temacie

#1 kmc23

kmc23

Wędkarz

• Members
  • 49 postów

Napisano 21 listopad 2010 - 20:03

Witam, czy ktos z was koledzy orientuje sie co do za choroba? Rybka miala pod skora, na calym ciele roznej wielkosci czarne punkty. Pozdrawiam.
S5033861.JPG

#2 azzz78

azzz78

Weteran

• Members
  • 262 postów

Napisano 21 listopad 2010 - 20:41

ta choroba to czerniaczka

#3 Wedkarzyk96

Wedkarzyk96

Weteran

• Members
  • 282 postów

Napisano 27 listopad 2010 - 16:37

To jest ospa rybia.

Moje rybki w akwarium kiedyś ją miały, to trzeba było wlewać do wody antybiotyk dla ryb, i zakryć kocem akwarium.

#4 kj111

kj111

Weteran

• Members
  • 402 postów

Napisano 27 listopad 2010 - 17:47

to jest pasożyt ryby z tymi plamami są zjadane przez np czaple ona robi kupe w której są jajeczka potem osadzają się na liściach podwodnych albo same zjadane przez ślimaki wtedy się wylęgają opuszczają ciało ślimaka i przyczepiają do ryby po ugotowaniu albo usmażeniu spokojnie można zjeść pare lat temu opisywali to w WW może troche inaczej ale sens ten sam

#5 azzz78

azzz78

Weteran

• Members
  • 262 postów

Napisano 27 listopad 2010 - 18:00

ten pasożyt to przywra i wywołuje chorobę czerniaczke.Co do rybiej ospy to plamki są białe.

#6 Rapala

Rapala

Weteran

• Members
  • 220 postów

Napisano 02 grudzień 2010 - 14:50

Ja łowiłem na starorzeczu Narwi-Buchta, Stawinoga to co 2 ryba to miała, jednak nie dotyczyło to drapieżników żaden ze złowionych prze zemnie tego nie miał. Jest szansa że jeszcze te ryby przestaną być nękane tą plagą ??

Użytkownik Rapala edytował ten post 02 grudzień 2010 - 14:51

C&R
Spinning Style
Bez doświadczenia nie ma łowienia :)

#7 ziko40

ziko40

Wędkarz

• Members
  • 11 postów

Napisano 26 sierpień 2017 - 08:54

Widzę że temat stary a problem został i nie za wiele o tym jest napisane tutaj,ktoś pisze że można jeść ale patrząc na te ryby to już obrzydza jedzenie miesiąc temu pojechałem z kobieta do straduni nad odrę na 5 dni to jest koło Krapkowc rzuciłem se jedna wędkę z gruntu a drugą bawiłem się na bata i przez te 5 dni sporo ryb od 5 cm do nawet 40 cm płocie leszcze ale tylko co 20 nie miała tych kropek a tydzień temu pojechałem do Czarnowąs koło Opola na jeden dzień złapałem z 15 ryb i wszystkie w kropkach..Pytanie jest takie czy na pewno można jeść takie ryby jak długo te ryby maja te chorobę i czy to już jest na całej odrze 

Mnie osobiście patrząc jakie ceny płaci się za wędkarstwo a łowiąc takie ryby chyba odechciewa mi się to hobby..Jeśli możecie napiszcie coś na ten temat więcej.

Pozdrawiam wszystkich wędkujących    

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych