Skocz do zawartości

Zdjęcie

moje wyprawy feederowe

69 odpowiedzi w tym temacie

#1 fishman

fishman

Weteran

• Members
  • 105 postów
  • Zainteresowania:wędkarstwo, fotografia, modelarstwo, paralotniarstwo, ojcostwo :)

Napisano 05 maj 2006 - 09:29

Założyłem sobie tutaj temacik, w którym będę opisywał (ku pamięci) moje TYLKO feederowe wyprawy na ryby icon_smile.gif wpisy, komentarze, pytania są tutaj mile widziane, na które z miłą chęcią odpowiem icon_smile.gif

23.04.2006
Pozwoliłem sobie te zdjęcia i text jeszcze raz zamieścić w celu uporządkowania moich wpisów:

no, wiosny nad wodą jeszcze nie ma ... brania anemiczne , ledwo zauważalne, jedynie feedery mogły nam wskazać moment zacięcia ... reasumując to było bardzo miłe połączenie"Wojciecha" z 15h pobytem nad wodą

wszystko zgodnie z planem
wyjazd 1.45

słońce z trudem przedzierało się przez śpiące niebo

wszystko przygotowane, czekamy ...

zapachniało nad caaałym łowiskiem

pierwsze poranne sztuki

piękne brzózki

Dołączona grafika

i tylko, a może aż około 70 wiosennych szaraków, dwa karpiki po 25cm i jeden szczupak (ok 80cm), który podczas holu japońca skusił się ne niego i w pobliżu podbieraka zerwał przyponik 0,20mm

Dołączona grafika

zadowolony fishman

Dołączona grafika

pare sztuk nie zaszkodzi zabrać do domu na kolacje icon_wink.gif

Dołączona grafika

#2 fishman

fishman

Weteran

• Members
  • 105 postów
  • Zainteresowania:wędkarstwo, fotografia, modelarstwo, paralotniarstwo, ojcostwo :)

Napisano 05 maj 2006 - 10:56

29.04.2006

po tygodniu ciężkiej pracy przyszedł czas na nową wyprawę icon_smile.gif emocje sięgają zenitu, pierwsza nocka po tak długiej zimie icon_smile.gif co nam noc przyniesie??? zobaczmy:

planowana godzina wyjazdu 16.00 ale jeden z kumpli jak zwykle się spóźnił icon_twisted.gif 15 minut spóźnienia!

w końcu dojechaliśmy nad piękne łowisko jakim jest Nielisz k.Zamościa

zanęty, przynęty, dipy itp przygotowane
z lewej strony zanęta karpiowa, z prawej linowa

cisza ...

słońce zmierzało ku zachodowi a brań zero icon_sad.gif

Dołączona grafika

cisza, czarna noc, zimno jak diabli, wiatr za wschodu ryby chodu icon_biggrin.gif jak to dobrze zabrać ze sobą szachy icon_smile.gif

Dołączona grafika

mamy nowy dzień ... walka z nową zanętą ... jeszcze się nie poddajemy

Dołączona grafika

JEST! żyłka 0,20 , haczyk 16, wagler trzy metry od brzegu + dwa białe robaczki - desperackie podejście kolegi icon_smile.gif chciał zadowolić się płoteczkami aż tu nagle! pistolet 43 cm!

Dołączona grafika

i na tym koniec! 20h siedzenia nad wodą i nic ... ale to nie ważne ... liczy się RESET !!! zadowoleni wracamy do domu icon_smile.gif jeszcze tylko pare fotek na pamiątkę i heja do domu, do żony, do dzieci i psa icon_smile.gif

Dołączona grafika
Dołączona grafika

#3 pietruch

pietruch

Weteran

• Members
  • 340 postów
  • Zainteresowania:wędkarstwo, geografia, historia, no i piłka nożna

Napisano 05 maj 2006 - 11:33

Na pierwszej wyprawie na rod-podzie, prawą wędkę masz jeszcze owiniętą w folię (dolnik).
Nie boisz się, że jak przyjdą upały to zacznie Ci się to kruszyć?

Te karasie pocieszne icon_smile.gif... Mozna znać ich rozmiar?

#4 wolfik

wolfik

Szajbus

• Moderator
  • 1160 postów

Napisano 05 maj 2006 - 12:46

a ja bym sie z checia dowiedzial co to za fajna woda:)

#5 A_post_oł

A_post_oł

Szajbus

• Members
  • 1049 postów
  • Zainteresowania:ryby też

Napisano 05 maj 2006 - 13:03

Przecież napisał
Nielisz k/ Zamościa
Na ryby w każdziuteńki wolny czas...

Piszę poprawnie po polsku.

#6 fishman

fishman

Weteran

• Members
  • 105 postów

Napisano 05 maj 2006 - 13:32

QUOTE(pietruch)
Na pierwszej wyprawie na rod-podzie, prawą wędkę masz jeszcze owiniętą w folię (dolnik).
Nie boisz się, że jak przyjdą upały to zacznie Ci się to kruszyć?

zgadza się ... jest to szimak zakupiony pare dni przed wyprawą ... folia oczywiście jest do zdjęcia icon_smile.gif

QUOTE(pietruch)
Te karasie pocieszne icon_smile.gif... Mozna znać ich rozmiar?

największy miał 36cm a reszta to 15-25

pzdr

#7 fishman

fishman

Weteran

• Members
  • 105 postów

Napisano 05 maj 2006 - 13:51

QUOTE(wolfik)
a ja bym sie z checia dowiedzial co to za fajna woda:)

Nielisz k. Zamościa nazywany "Wędkarski Raj" lub "Zamojskie Morze" icon_smile.gif piękna czysta woda, tereny "jeszcze'' dzikie ... tylko szoda, że wędkarze zostawiają tam smietnik po sobie i zabieraja takie pistoleciki (fot.wyżej) do domów icon_sad.gif

#8 adams1999

adams1999

Szajbus

• Members
  • 2099 postów
  • Zainteresowania:Cyprinus Carpio

Napisano 05 maj 2006 - 21:09

bardzo ciekawy pomysł gratulacje icon_smile.gif
a swoją drogą ja od miesiąca jestem na rybach od 4-5 rano do 21-22 i jak bym chciał opisywać te moje wyprawy to forum by urosło w posty icon_smile.gif ale może będę opisywał swoje nocki tylko musi być troszkę cieplej icon_smile.gif

#9 fishman

fishman

Weteran

• Members
  • 105 postów

Napisano 07 maj 2006 - 11:27

QUOTE(adams1999)
bardzo ciekawy pomysł gratulacje icon_smile.gif  
a swoją drogą ja od miesiąca jestem na rybach od 4-5 rano do 21-22 i jak bym chciał opisywać te moje wyprawy to forum by urosło w posty icon_smile.gif ale może będę opisywał swoje nocki tylko musi być troszkę cieplej icon_smile.gif

dzięki za gratulacje icon_wink.gif
skoro tak duzo wyjeżdżasz na ryby to moze podzielisz się z nami swoimi fotkami, przeżyciami itp icon_wink.gif

#10 fishman

fishman

Weteran

• Members
  • 105 postów

Napisano 07 maj 2006 - 11:34

niestety, dzisiaj nie udało mi się wyjechać icon_sad.gif kolega dzwonił i mówił że mają na koncie 2 amury (2,5 i 1,icon_cool.gif jednego karpika (ok.2kg) 2 szczupaki (43 i 55) i wiadro karasi icon_smile.gif
aha, jeszcze okoń (coś ok. 35 cm)

amury i karpika pociągnęli na kukurydzę + dwa białe robaczki ... no fajnie, czyli wiosna w pełni, w końcu ryba się ruszyła icon_smile.gif następna niedziela MOJA icon_wink.gif

#11 adams1999

adams1999

Szajbus

• Members
  • 2099 postów
  • Zainteresowania:Cyprinus Carpio

Napisano 07 maj 2006 - 12:08

niedawno się dorobiłem nowego aparatu, bo w starym mi się zbił wyświetlacz i jakieś ciekawe fotki na pewno wrzucę mam gdzieś jeszcze fotkę pierwszego szczupaka jak ją znajdę i będę miał czas to na pewno ją wrzucę na dniach

#12 fishman

fishman

Weteran

• Members
  • 105 postów

Napisano 09 maj 2006 - 11:55

planuję niedzielę i nie wiem na co się mam zdecydować :/ tzn. brać łódź i ganiać za szupakiem czy spokojnie posiedzieć z feederkiem w ręku :/ może zastosować rzut monetą, tylko co ja zrobię jak wypadnie orzeł albo reszka :/ qrcze ...

#13 egonix

egonix

Wędkarz

• Members
  • 57 postów
  • Zainteresowania:Wedkarstwo/akwarystyka

Napisano 09 maj 2006 - 12:42

Taaa to masz problem icon_wink.gif A najgorsze jak moneta stanie pionowo...
DS,Spinning

#14 A_post_oł

A_post_oł

Szajbus

• Members
  • 1049 postów
  • Zainteresowania:ryby też

Napisano 09 maj 2006 - 14:46

QUOTE(fishman)
planuję niedzielę i nie wiem na co się mam zdecydować :/ tzn. brać łódź i ganiać za szupakiem czy spokojnie posiedzieć z feederkiem w ręku

Wiesz ze szczupakiem zaczyna być podobnie jak z trocią 1 stycznia.
Wszyscy ruszają 1 maja na szczupaki ale jak posłuchasz doniesień, czy relacji z wypraw to ...... przeważnie zero

Mam znajomy zbiornik 14 ha wody (łowisko specjalne ale nie o tym) są w nim szczupaki nawet metrowe kłody - były widziane jak się wygrzewały pod powierzchnią wody.
Spiningistów codziennie kilku albo kilkunastu czesze wodę i zero.

Ja bym spokojnie pofedrował federkiem, grilka rozpalił piweczko bezalkoholowe icon_biggrin.gif wypił i zrelaksowany wrócił z rybkami do domu.

Tylko, że człowiek to zwierz przekorny, na tym samym łowisku gdzie bez większych problemów łowię pstrągi na muchę, uparcie męczę się ze spiningiem, z czystej przekory chyba, żeby sobie udowodnić, że tak też potrafię i...... prawie zawsze schodzę o kiju.

Czego w tobie jest więcej rozsądku czy przekory?

W każdym razie połamania

PS dzisiaj kumpel wytargał z Wisły w Krakowie karpia 77 cm 8.10 kg na DS z leszczowym zestawem. Chyba nadchodzi już mój czas pojechać na Wisłę.
Na ryby w każdziuteńki wolny czas...

Piszę poprawnie po polsku.

#15 pioput

pioput

Wędkarz

• Members
  • 19 postów
  • Zainteresowania:sport, wedkarstwo

Napisano 09 maj 2006 - 15:18

QUOTE(A_post_oł)
PS dzisiaj kumpel wytargał z Wisły w Krakowie karpia 77 cm 8.10 kg na DS z leszczowym zestawem.

A gdzie kumpel łowi na Wiśle w Krakowie, jeśli można spytać?
Pozdrawiam, pioput.

#16 fishman

fishman

Weteran

• Members
  • 105 postów

Napisano 15 maj 2006 - 11:58

no i wygrał feeder icon_smile.gif

14.05.2006 wyjazd godzina 0.00
noc cicha, książyc w pełni, wszystko przygotowane, jeszcze tylko łyk gorącej kawy i szybko nad wodę icon_smile.gif przyjechaliśmy ok.1.00 ale do celu trzeba przejść jeszcze z 500 metrów icon_sad.gif ciężko ... wędki, sadze, wiadra, rod-pody, skrzynie ...

jak ja kocham ten widok

żyłka 0.22, przyponik 0.18 trzeba uważać icon_smile.gif

tego jeszcze nie było icon_surprised.gif

tym razem żadnych japońców nawet z siatek do zdjęć nie wyciągaliśmy icon_smile.gif poniżej: amur 63cm 3,2kg

i jeszcze jedno

żadnych brań na czerwonego i białego icon_surprised.gif tylko kukurydza konserwowa, brania bardzo delikatne (karpie, amur), jak szczytówka energicznie się wykrzywiła to było to branie karasiowe icon_smile.gif w sumie: 7 karpi (3wymiar), 1 amur, 5 płoci i około 30 karasi icon_smile.gif to był piękny dzień, następny wyjazd dopiero za miesiąc icon_sad.gif niestety tak musi być ...

#17 PeTeR_15

PeTeR_15

Weteran

• Members
  • 572 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo:D

Napisano 15 maj 2006 - 15:37

Gratuluje fajne rybki, a przede wszystkim fajny karp koi icon_smile.gif Też bym chciał takiego złowić icon_smile.gif Mam do Ciebie pytanko, czy takie karpie sa waleczniejsze od normalnych czy są spokojniejsze??
http://s7.bitefight.pl/c.php?uid=32876 Każde Wasze kliknięcie pomaga mi się rozwijać. W tej grze nazywam się PLANT i jestem wampirem. Dołączcie do niej jako wampiry, a służe Wam pomocą na servie 7 :)

#18 KlAkIeRR

KlAkIeRR

Wędkarz

• Members
  • 87 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo i akwarystyka

Napisano 15 maj 2006 - 17:50

Witam

Po pierwsze chciałem pogratulować tych wszystkich rybek icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif
Bardzo fajna miejscówka, pozazdrościć icon_wink.gif

PeTeR_15 Ja złapałem jednego dni karpia koi i normalnego i niewidziałem różnicy w walce tych rybek.
POZDRAWIAM 8)

Przepraszam za ortografie, jestem dyslektykiem :oops:

#19 Bażant

Bażant

Weteran

• Members
  • 126 postów
  • Zainteresowania:Głownie informatyka i grafika komputerowa, ale w wolnych chwilach lubie powędkować ;)

Napisano 15 maj 2006 - 20:25

Fajne rybki- gratulacje icon_smile.gif

#20 fishman

fishman

Weteran

• Members
  • 105 postów

Napisano 15 maj 2006 - 21:00

QUOTE(PeTeR_15)
Mam do Ciebie pytanko, czy takie karpie sa waleczniejsze od normalnych czy są spokojniejsze??

Dzięki all za gratulacje:)
Jeśli chodzi o waleczność tego karpia to muszę stwierdzić, że kolega się nad nim nieźle napracował icon_smile.gif Mieliśmy ogromny problem z wyciągnięciem tego karpia, jak już był w pobliżu podpieraka to potrafił uciec na 50-70 metrów, coś niesamowitego icon_smile.gif tam na zdjęciu widać jak kolega pracuję podczas holowania tego karpia, jest to właśnie moment jak ryba juz prawie była w podbieraku i nagle zaczęła uciekać, geby same nam się uśmiechały na taki widok (patrz foto icon_smile.gif )

pzdr

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych