Skocz do zawartości

Zdjęcie

Żywiec

30 odpowiedzi w tym temacie

#21 kazzar

kazzar

Początkujący

• Members
  • 7 postów

Napisano 29 czerwiec 2008 - 18:09

ja łowie na zyłkę 0, 5 (i nie jest to zestaw sumowy) z uwagi na to , ze szczupak nie siedzi na plazy tylko w zaczepach a i tak wiele razy bedziesz wiązał nowy zestaw, spławikiem jest spora bojka , przypon wolframowy dł, ok 25 cm , spora potrójna kotwiczka. nie polecam płotki jako żywca bo strasznie plącze zestaw, bardzo dobrym żywcem jest karaś. a co do lokalizacji szczupaka to troche bedziesz musial czasu spedzic nad woda, proponuje ci sprawdzac przy zaczepach , na załamaniach nurtu i generalnie w okolicy tych miejsc gdzie łowisz białą rybę. szukaj przy dnie , proponuje zapinac za grzbiet z uwagi na szybkie i pewne ciecie z racji zaczepow, powodzenia

#22 wegorz

wegorz

Wędkarz

• Members
  • 13 postów

Napisano 10 sierpień 2008 - 21:46

polowa to sranie w banie jak polowa osob tam nie byla to po co mowi ze na to czy na tamto ja bym powiedzial ze jak w lowisku jest duzo ploci i jest tak do 2m gl to plotka jak plyciej to ukleja jak wiecej to karas i proste ale musi byc tej ryby sporo w zbiorniku jeziorze czy rzece zeby wzial i musi zerowac :)najbardziej wedlug mnie sprawdzony sposob na ryby kiedy zeruja mozna sprawdzic samemu po soebi czy chce nam sie jesc czy ospali jestesmy itp . to moje zdanie :)oczywiscie nie krytykuje innych.pozdr.

" nie ktorzy zjedza ikre ,a chca miec rybe"zjedza jajko a chca kure"

#23 Gumiś

Gumiś

Weteran

• Members
  • 267 postów

Napisano 12 sierpień 2008 - 09:06

jeśli chodzi o szczupaka to najczesciej na zywca zakładam karasie jest nie do zdarcia i pieknie chodzi ale nie zawsze jest skuteczny kiedy wybrałem sie na karpie zarybieniówki ale niestety nie brały wieć postanowiłem złapać zywca i spróbowac na szczupaczka w łowisku wiekszosc drobnicy to płoc złapałem kilka sztuk w przedziale od 10 d0 15cm i 40 min komplet szczupaków a dziadek siedzacy 15 metrów obok mnie zadnego brania róznica polegała na tym ze łapał własnie na karasie bo zestawy praktycznie identyczne wiec wychodze założenia ze najlepszy zywiec jest ten który przeważa i pochodzi z łowiska gdzie bedziemy łowic;)

#24 Grzech76

Grzech76

Weteran

• Members
  • 132 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo i muzyka

Napisano 06 listopad 2008 - 17:21

Czy możecie wkleić zdjęcia (narysować obrazki) waszych zestawów żywcowych. Pomoże to bardzo ludziom złapać jak to ma wyglądać. Nigdy nie łowiłem na żywca dużo czytam i niby wiem jak ma zestaw wyglądać, ale jak bym go zobaczył u kogoś to byłbym pewniejszy, że robię to dobrze.
Pozdrawiam

#25 Ryan

Ryan

Weteran

• Members
  • 408 postów

Napisano 15 marzec 2009 - 11:08

A np jak sie lowi na ukleje zywa np na duza to ja lowicie ? albo np karasia duzego to kupujecie gdzies te rybki ? bo zeby zlowic duzego karasia u mnie to trzeba miec szczescie

#26 Muszkarz

Muszkarz

Szajbus

• Members
  • 1532 postów

Napisano 15 marzec 2009 - 12:05

Ja czasem kupuję, a czasem łowię.

#27 Ryan

Ryan

Weteran

• Members
  • 408 postów

Napisano 15 marzec 2009 - 12:27

Wlasnie ja nie wiem gdzie duze ryby kupic np takie 15cm bo nigdzie nie ma u mnie a zlowic to trzeba miec szczescie

#28 marclew

marclew

Weteran

• Members
  • 109 postów

Napisano 26 marzec 2009 - 14:32

a jaką głębokość ustawiacie?????

#29 Kilol

Kilol

Weteran

• Members
  • 157 postów

Napisano 27 wrzesień 2009 - 12:31

Co myślicie o kiełbiu na żywca ?
Dużo wędkarzy na nie łowi .

CYTAT(marclew @ czw, 26 mar 2009 - 16:32) Wyświetl post
a jaką głębokość ustawiacie?????

Jeśli chodzi o szczupaki to one nie żerują na dnie .
Ja zawsze na rzekę ustawiałem grunt do 50 cm i mi wystarczało na złowienie ładnej ryby .

Użytkownik Kilol edytował ten post 27 wrzesień 2009 - 12:34

#30 sebo

sebo

Weteran

• Members
  • 536 postów

Napisano 27 wrzesień 2009 - 15:42

CYTAT(Kilol @ nie, 27 wrz 2009 - 13:31) Wyświetl post
Co myślicie o kiełbiu na żywca ?
Dużo wędkarzy na nie łowi .
Jeśli chodzi o szczupaki to one nie żerują na dnie .
Ja zawsze na rzekę ustawiałem grunt do 50 cm i mi wystarczało na złowienie ładnej ryby .

Kiełbik będzie bardzo dodry i powinien sprawdzić się w każdym łowisku.Szczupak lubi czatować przy dnie i atakować w strone powierzchni jednak jak słabo żeruje zawsze podaje zestaw głębiej około 1 metra nad dno

#31 baran88

baran88

Weteran

• Members
  • 448 postów

Napisano 27 wrzesień 2009 - 20:18

CYTAT(sebo @ nie, 27 wrz 2009 - 18:42) Wyświetl post
Kiełbik będzie bardzo dodry i powinien sprawdzić się w każdym łowisku.Szczupak lubi czatować przy dnie i atakować w strone powierzchni jednak jak słabo żeruje zawsze podaje zestaw głębiej około 1 metra nad dno

Mi kiedyś ktoś mówił, że jeżeli łowisk jest bardzo dużo płoci, albo jest praktycznie tylko ona to trzeba ja zakładać na hak, to samo dotyczy kiełbi. Ale czy to prawda nie będę się wypowiadał bo zawsze kupuje karasie icon_biggrin.gif

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych