Skocz do zawartości

Zdjęcie

Wyprawa.

5 odpowiedzi w tym temacie

#1 Kams111

Kams111

Początkujący

• Members
  • 1 postów

Napisano 24 lipiec 2010 - 01:28

Witam. Za tydzień wyjeżdżam z przyjaciółmi nad jezioro. Konkretnie Jezioro Łąkie/Szczekarzewo. (Mazowieckie)
Na początek przybliżę charakterystykę łowiska. Od kilku lat panuje tam bezrybie , owszem od czasu do czasu uda się trafić większy okaz , ale tak na dobrą sprawę są to wyjątki. Teraz można tam złowić jakieś przysłowiowe pierdoły.
Łowisko jest duże , głębokości średnio od 4 - 6 M , do nawet 10. Tak to wygląda :

Wiem że w tym jeziorze są wielkie ryby , tylko nie wiem jak się za nie zabrać.
Jeśli chodzi o sprzęt , to tutaj mam pełen wybór z tym nie ma problemu.
Jakie przynęty wybrać ? Na jakich głębokościach łowić ? Jaką metodą ? W jakich godzinach ? Zanęty ?

POMOCY!

Wędkarz

• Members
  • 47 postów

Napisano 24 lipiec 2010 - 09:58

Na pewno zabierz ze sobą 2-3 dipy do namaczania przynęt w różnych smakach wtedy możesz próbować na rybach 2 atraktory,tzw pasty wędkarskie(po prostu ciasto) 2-3 smaki,różne rodzaje przynęt 2-3 rożne gatunki kukurydzy jedna np.wędkarska druga spożywcza,białe i czerwone robaczki.
Metoda feeder najlepiej koszyk do 30 g ciężar wyrzutu do 80 g załóż średnią szczytówkę hak 12-10-8 przypon
0,14 0,16 główna żyłka 0,18 0,20 a nawet 0,22.
Łów na podwodnych zatokach 4,5 m jakiś stoczkach w wgłębieniu gdzie nie ma drapieżnika bo pewnie wystraszy jak masz dwa feedery to łów na dwa.
Zanęty najlepiej dragon Magnum,dragon Exprees,prażone konopie ,melase dodatek na leszcze
Proporcje dragon Magnum 2x,Expres też 2x trochę konopi,melase 2 x i na cały dzień masz łowienia a i zanęta feeder
Wymieszaj na początek 1 Magnum i 1 Expres i konopie garść i trochę melasy dodaj wody niech przeschnie potem dodaj znowu wody i przetrzyj przez sito dodaj pinki i w oddzielnym wiadrze wymieszaj feedera zanęty zrób małe kule z pierwszych zanęt i wystrzel z procy pod twój koszyk w koszyku oczywiście feeder przy okazji możesz takze na odległościówkę najlepiej łów o 6.00 rano gdzieś do 12 albo od 15 do 21.00 albo całą noc ponieważ po południu jest gorąco i ludzi jest na kąpielisku
Jeśli to zrobisz to się nie zawiedziesz i złowisz duże ryby
Połamania kija

#3 Szczupak1452

Szczupak1452

Wędkarz

• Members
  • 99 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo:)

Napisano 24 lipiec 2010 - 10:18

A czy 6 rano to nie będzie za późno? Ja na jego miejscu wybrałbym się przed świtem o jakiejś 3 nad ranem icon_biggrin.gif
No chyba że ktoś lubi pospać.

#4 lokis

lokis

Szajbus

• Members
  • 1112 postów

Napisano 24 lipiec 2010 - 11:14

Jeżeli ryby tam nie biorą tak dobrze to zastosuj cienkich zestawów.
Ja mogę polecić ci zestaw feeder, żyłka główna do 0,22, nie używaj rurki do koszyka a delikatny zestaw "paternoster" jest ich chyba z 4-5 rodzajów, koszyk nie za ciężki do 30g, przypon cieniutki 0,10-0,12, długość przyponu testuj nad wodą.

Na takich zbiornikach ryby z reguły gromadzą się na płytszych partiach(2-3 metry), okolice grążeli, zatopionych drzew, zakola, ogólnie jakieś zróżnicowanie dna, dobrymi miejscami są też okolice zwisających nad wodą drzew.

Zanęta zwykła sypka z dużą ilością "mięska" pinka, białe i sporo ziaren.
Jeżeli jedziesz na dłużej to wtedy opłaca się nęcenie długoterminowe ziarnami z dodatkiem zanęty sypkiej i robali.
Samych przynęt na taki wyjazd na twoim miejscu bym zabrał, kukurydze róże smakowe jak i zwykłą, groch wędkarski, pinka, białe, czerwone, rosówka.
Dodatków też trochę się przyda, tak jak pisze kolega ŁowiecOkoni kilka dipów, atraktórów , konopi gotowanej irp..

#5 jerzy609

jerzy609

Początkujący

• Members
  • 1 postów

Napisano 27 luty 2017 - 14:14

Witam, 

Planuje zakup działki nad szczekarzewo jezioro łąkie.

Czy polecacie to miejsce ???  Jak jest z rybami w tym jeziorze ? 

Czy warto tam szukać działki

Pozdrawiam,

Marcin,

#6 poldi

poldi

Weteran

• Members
  • 179 postów

Napisano 01 marzec 2017 - 06:54

Witam. Za tydzień wyjeżdżam z przyjaciółmi nad jezioro. Konkretnie Jezioro Łąkie/Szczekarzewo. (Mazowieckie)
Na początek przybliżę charakterystykę łowiska. Od kilku lat panuje tam bezrybie , owszem od czasu do czasu uda się trafić większy okaz , ale tak na dobrą sprawę są to wyjątki. Teraz można tam złowić jakieś przysłowiowe pierdoły.
Łowisko jest duże , głębokości średnio od 4 - 6 M , do nawet 10. Tak to wygląda :
9249464.jpg
Wiem że w tym jeziorze są wielkie ryby , tylko nie wiem jak się za nie zabrać.
Jeśli chodzi o sprzęt , to tutaj mam pełen wybór z tym nie ma problemu.
Jakie przynęty wybrać ? Na jakich głębokościach łowić ? Jaką metodą ? W jakich godzinach ? Zanęty ?

POMOCY!

Na wielkieryby w tym okresie bym nie liczył ,jedynie płocie przy trzcinie ?

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych