Skocz do zawartości

Zdjęcie

Moje Sumowanie

193 odpowiedzi w tym temacie

#41 JANUSZW6666

JANUSZW6666

Wędkarz

• Members
  • 24 postów
  • Zainteresowania:wędkarstwo

Napisano 30 lipiec 2010 - 16:27

Po przeczytaniu wszystkich postów w tym temacie miałem nie komentować co o tym myślę ale zmieniłem zdanie.Ponieważ sam łowie sumy i bardzo to lubię nie jestem za krzywdzeniem ani zabijaniem tych okazów lecz jeśli złapię suma a ktoś mi powie żebym go tak nie trzymał bo zrobię mu krzywdę to najdelikatniej ujmując zmieszam go z błotem,bo jeszcze nigdy nie przytrafiło mi się żeby któryś przez to że trzymam go na rękach ucierpiał.Jeżeli natomiast ktoś lubi jeść suma to też bym go nie krytykował bo znam ludzi którzy nie wypuszczają nawet płotki bo jak mówią "kot będzie miał kolację".Tych którzy krytykują zapraszam do przeszukania internetu i pooglądania takich zdjęć które powinny wywołać płacz i lament u niekturychhttp://www.youtube.c...player_embedded widziałem też martwe sumy porzucone na brzegu u niektórych wycięte mięso przy grzbiecie (schaby)ponieważ duży okaz uważa się za nie atrakcyjny do jedzenia a tylko te dwie pręgi grzbietowe uchodzą za przysmak.Tym kruży krytykują zabrał bym sprzęt i zabronił łowić bo nie zdają sobie chyba sprawy że samo ich łapanie robi im krzywdę i stresuje.Podsumowując powiem a właściwie napisze tak,łapcie ryby i cieszcie się swoim hobby ale dajcie też innym się cieszyć bo każdy z nas odczuwa radość inaczej.

#42 DynkaKokos

DynkaKokos

Weteran

• Members
  • 803 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo ,poszukiwanie skarbów,boks.

Napisano 01 sierpień 2010 - 19:08

Coś mi się zdaje ze niedługo chwycisz taka sztukę 100kg icon_wink.gif
C&R

#43 avallone78

avallone78

Weteran

• Members
  • 236 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo :)

Napisano 01 sierpień 2010 - 19:55

Zanim napisze sprawozdanie z relacji coś od siebie na inny temat.
Po pierwsze dziękuje administracji za porządek w temacie. Widzę że mnie coś ominęło i nie wiem co ale znając tych co mnie błotem obrzucają to chyba dobrze że byłem na rybach.

Powitać.
Ten weekend minął pod znakiem spinningu na suma i zaliczyłem wreszcie może nie kolosa ale coś godnego uwagi co bardzo cieszy ale po kolei.

Jak zwykle wybraliśmy się w piątek i po drodze wstąpiliśmy do Decathlonu po robaczki, zanęty a także nową wędkę do metody bolońskiej którą to potrzebuje do łapania żywca.
Niestety w Decathlonie wybór bolonek ograniczał się tylko do 2 szt więc kupiłem za 99euro Daiwa Exceler EXT60TR 5.8m
Poznałem tez okazyjnie 2 Polaków którzy twierdzili że znają miejscówkę gdzie idzie kilkanaście kleni złapać w 2 godziny wiec nie zastanawiając się zawiozłem rodzinę na nasze miejsce, kupiłem 100l skrzynie na żywca i pojechałem z nimi połowic. Okazało się jak zwykle że ryb nie było i czarodziejskie czereśnie milczały jak zaklęte a jedynie na woblerka udało mi się złapać klenia 52cm.

(Zdjęcie zrobione następnego dnia przy zmianie żywców na zestawach sumowych)

Po powrocie nad zaporę, rozłożeniu sprzętu i zanęceniu miejscówki na żywca oczekiwaliśmy na brania drobnicy. Niestety oprócz jednego leszcza, węgorza i 2 płotek nic nie skubało za wyjątkiem odjazdu karpia na kuku który porwał delikatny zestaw na mini feederku.

W międzyczasie pospiningowałem troszku z łódki i na woblerka kilometr od mojej miejscówki uwiesił się sumik ok 70cm.
Na pozostałych stanowiskach również ani skubnięcia a wielka szkoda bo czasami znajomi wędkarze dzielą się ze mną wszystkim co mniejsze niż 60cm.
Nad ranem wywieźliśmy zestawy i ruszyliśmy z Łukaszem na spina w górę rzeki, niestety bez rezultatu. Feedery również milczały jak zaklęte.
Pod wieczór przyjechał Mariusz i razem z Łukaszem ruszyliśmy na drugą turę spinningowania.
Efektem był piękny grubas 150cm który ważył w granicach 30kg a uwiesił się na tym samym woblerku co kajtek 70cm. Zabawa była przednia gdyż sum przepięknie murował nie dając się podciągnąć. Niestety nie zabraliśmy kamery i pamiątką z pierwszego treściwego suma z łódki pozostaną mi zdjęcia zrobione z aparatu Łukasza. Okazyjnie bardzo mu dziękuję za pomoc w podebraniu gdyż nieco się przy tym pokaleczył.

I z wypuszczania

Nocka upłynęła znów bez brań i brak żywca nie rokował dobrze. Jedynie Kasia trzymała na haku ładnego karpia w czasie gdy ja holowałem kilometr dalej suma lecz ten niestety podobnie jak ten z dnia poprzedniego porwał zestaw.
Nad ranem przed 4:00 rozdzwoniły się nieco feedery i pół godz potem mieliśmy 4 żywce. Szybkie montaże zestawów i przed świtem leszcze w wodzie. Niestety aż do popołudnia żadnego puknięcia suma mimo naszych usilnych próśb icon_wink.gif
W południe wyruszyliśmy z Łukaszem na pożegnalne porzucanie woblerkami i już po pół godz Łukaszowi siadł na mojego szczęśliwego wobka pożyczonego od Patryka ( to na nim wyciągnąłem 2 sumy tego weekendu) sum ok 135cm. Niestety po 3 min holu trzasnęła plecionka i sum pomknął w głębiny triumfalnie porywając naszego woblerowego killera icon_sad.gif

<object width="853" height="505"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/zenfzWnCJ8o&hl=pl_PL&fs=1"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/zenfzWnCJ8o&hl=pl_PL&fs=1" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="853" height="505"></embed></object>

Niedługo potem i mi dopisało szczęście gdy na moim wobku siadła metrówka, nie wiem tylko czy spudłował atak czy po prostu się podhaczył.

<object width="853" height="505"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/BtNWHK7FU5g&hl=pl_PL&fs=1"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/BtNWHK7FU5g&hl=pl_PL&fs=1" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="853" height="505"></embed></object>

Jeszce godzinę machaliśmy kijaszkami ale w końcu zmęczenie i 2 nieprzespane nocki wygrały z nami i wróciliśmy na brzeg.
Samego składania bambetli jak zwykle było około 2 godzin i tu też podziękowania dla Łukasza za pomoc przy spakowaniu.

Na koniec jeszcze fotka ze zbrojeniem żywca

Pozdrawiam wszystkich i połamania kija.

Wędkarstwo sumowe
Portal dla ludzi z pasją - Tworzony przez ludzi z pasją

#44 Rapala

Rapala

Weteran

• Members
  • 220 postów

Napisano 03 sierpień 2010 - 14:04

Takiego leszczyka chciało by się złowić icon_smile.gif A wy na żywca icon_smile.gif

Ryby porostu bajka - Gratulacje
Szkoda tego sumika z bull fightera , ale będą większe.
Jeszcze raz gratulację ryb icon_smile.gif
C&R
Spinning Style
Bez doświadczenia nie ma łowienia :)

#45 avallone78

avallone78

Weteran

• Members
  • 236 postów

Napisano 05 sierpień 2010 - 10:35

Mi bardzo szkoda że sum odjechał w siną dal z woblerem bo trochę potrwa zanim straci tę obrączkę icon_sad.gif
Wędkarstwo sumowe

#46 Rapala

Rapala

Weteran

• Members
  • 220 postów

Napisano 05 sierpień 2010 - 12:55

Mam do Ciebie pytanie czy jest wiadomo dlaczego ryba zerwała zestaw ??
C&R
Spinning Style
Bez doświadczenia nie ma łowienia :)

#47 avallone78

avallone78

Weteran

• Members
  • 236 postów

Napisano 06 sierpień 2010 - 11:29

Tak. Plecionka była za słaba. Fireline. A kolo Łukasz za mocno go przytrzymał jak na takim słabym sprzęcie.
Wędkarstwo sumowe

#48 Bogard

Bogard

Wędkarz

• Members
  • 38 postów

Napisano 06 sierpień 2010 - 14:26

Wydaje mi się że za dużo zwiną plecionkę i za krótki odcinek został pomiędzy szczytówką a rybą i wtedy jest mniejsza amortyzacja, ale może jeszcze kiedyś się uczepi icon_smile.gif powodzenia.

#49 avallone78

avallone78

Weteran

• Members
  • 236 postów

Napisano 08 sierpień 2010 - 15:04

Witam icon_wink.gif
Jak co tydzień ostatnimi czasy znów niezaplanowanie wyskoczyliśmy z całą rodzina na suma icon_wink.gif
Nie spiesząc się w sobotę w południe oblecieliśmy już z naszą zapakowaną ciężarówką parę sklepów nie tylko wędkarskich. Już w pierwszym wędkarskim nie policzyli mnie za butle z gazem 12euro przez przypadek a dowiedzieliśmy się o tym wyciągając pieniądze w drugim gdzie również nie policzyli nam wiaderka z pompką na żywca za 13euro co stwierdziliśmy dopiero na rybach. Stratni nie są fortunę tam pozostawiałem icon_wink.gif
Udało mi się także na bazarze kupić wreszcie rurki termokurczliwe idealnie pasujące do kotwic Gamakatsu Treble 16 na przyponie 175kg (dotychczas nawet te z Pl załatwiane nie były dobre) Szczęście nam sprzyjało icon_wink.gif
Po przyjeździe nad rzekę zarzuciliśmy feedery żeby połapać żywca i wędki na sandacza.
Jak na złość nieźle się rozpadało i zmokliśmy w ułamku sekundy zbierając naprędce sprzęt do namiotów.
W tym deszczu jednak na mini feederku energicznie zatańczyła szczytówka dźwiękiem dzwoneczka przebijającym się przez bębniący deszcz. Okazało się że pierwszym żywcem była 39cm płoteczka. Dawno tak ładnej nie złapałem tak że nie żywiec mnie cieszył a sam okaz.

Następnie na tej samej wędeczce uwiesił się leszcz sporawy i chyba krąpik ( tak nie za bardzo mogę rozróżnić).

Skoro już jakieś żywczyki były postanowiliśmy z Łukaszem wyskoczyć pontonem na chwilkę spinningu. Chwila przerodziła się w prawie 2 godziny ale opłacało się bo po 2 godz uderzył na mojego Beast Mastera ładny sumik. Walka była przednia gdyż wyciągnął nas na naszym pontonie kilkadziesiąt metrów na środek Sekwany. Po ok 10 min wreszcie udało się go podprowadzić pod burtę gdzie uśmiechnięty jak i ja sam Łukasz wprawnie go podebrał.
Po zmierzeniu okazało się że ma 167cm i 36kg czyli wagowo więcej niż ostatni złapany na grunt który miał 188cm.

Pełnia szczęścia wypad się opłacił przy okazji podniosłem nieco mój rekord suma złapanego na spinning.
Niestety na brzegu już tak różowo nie było bo już 3 tydzień z rzędu zero suma z połowu stacjonarnego na żywca mimo iż przy zbieraniu bambetli i zwijaniu żywcówek wszystkie żywce były nie tylko żywe ale i rześkie. Wszystkie żwawo wróciły na głębiny ( zasługa zbrojenia i tego że nie były wyrzucane a wywożone).
Zapomniał bym. W sobotę wieczorem na jedną sandaczówkę piękny odjazd, potem przestój i ponowny odjazd. Branie typowo sandaczowe i ucieszony doholowałem do brzegu.....72cm sumika icon_sad.gif

Nic może następnym razem bardziej się poszczęści w połowach sandacza icon_wink.gif
Pozdrawiam wszystkich icon_wink.gif
Wędkarstwo sumowe

#50 IWC...

IWC...

Szajbus

• Members
  • 1007 postów

Napisano 08 sierpień 2010 - 21:14

Wkońcu te wszystkie pociechy to twoje? Pozdrawiam

#51 avallone78

avallone78

Weteran

• Members
  • 236 postów

Napisano 08 sierpień 2010 - 21:29

A nie widać że lubią sumy jak tata icon_wink.gif
Wędkarstwo sumowe

#52 hapnik

hapnik

Weteran

• Members
  • 366 postów

Napisano 08 sierpień 2010 - 22:16

Widać widać icon_biggrin.gif Tak poza tym, to bardzo ciekawe relacje. Czekam z niecierpliwością na więcej icon_wink.gif

#53 klin2511

klin2511

Weteran

• Members
  • 174 postów

Napisano 08 sierpień 2010 - 22:55

Gratuluję płotki! i Sumó oczywiście. Mam pytanie łowiłeś może sumy w Polskich Jeziorach?

#54 avallone78

avallone78

Weteran

• Members
  • 236 postów

Napisano 10 sierpień 2010 - 11:29

CYTAT(klin2511 @ pon, 09 sie 2010 - 01:55) Wyświetl post
Gratuluję płotki! i Sumó oczywiście. Mam pytanie łowiłeś może sumy w Polskich Jeziorach?

Nie. Łowiłem inne ryby ale na suma nigdy się nie nastawiałem bo panowała opinia że suma w PL nie ma. Nie miałem też sprzętu na suma ani żednej wiedzy jak i gdzie go szukać. Moja historia z sumem zaczęła się tutaj ale na pewno połowie go jeszcze w PL.

Wędkarstwo sumowe

#55 avallone78

avallone78

Weteran

• Members
  • 236 postów

Napisano 15 sierpień 2010 - 19:23

Witam.
Nie był to udany wypad bo w sumie nie mieliśmy jechać ze względu na zapowiadany deszcz jak i zmęczenie.
Pojechaliśmy po raz wtóry na miejscówkę od karasia.
Złowiliśmy raptem 4 rybki i zaliczyliśmy odjazd suma na żywca 47cm.(czysty przypadek, zarzuciliśmy żywca impulsywnie)
Pierwsza z nich (nie wiem co to do końca)

Druga to węgorz

Drugi węgorz.

Już w nocy zaczęło padać i pada do teraz. Wszystkie nasze rzeczy i zanęty przemokły i co do ostatniego haczyka wszystko teraz suszymy.
Biegnąc do wędki podczas brania drugiego węgorza wpadłem w niekontrolowany poślizg a właściwie lot koszący i skosiłem wędkę Tandembaits Phantom 3lbs ze starej dobrej serii za 780zł i złamałem szczytówkę pomiędzy drugą a trzecią przelotką.
Nie do naprawy, szukam teraz tej części i mam nadzieję że znajdę choć wiem że ta seria nie jest już w produkcji.

Składanie się w deszczu i wypakowywanie tego w domu dało nam w kość ale i tak nie ma co narzekać, zawsze mogło być gorzej.
Przetestowałem troszku moje nowe Shimano Technium 5000 FB, chodzą rewelacyjnie i od teraz spin to przyjemność.
Kiedy wnosiłem rzeczy do domu dobiegł mnie krzyk. To potężny jak dłoń Roberta robal uwiesił się Kasi.
Nie wiem co to ale wyglądało ciekawie icon_wink.gif

Pozdrawiam
Wędkarstwo sumowe

#56 Storbi

Storbi

Weteran

• Members
  • 115 postów

Napisano 15 sierpień 2010 - 22:47

Jak zwykle piękne rybki i sprawodzanie:)

#57 avallone78

avallone78

Weteran

• Members
  • 236 postów

Napisano 16 sierpień 2010 - 11:30

Do mnie dziś doszły woblerki Storm Wiggle Wart. To te na które P. Marek Szymański złapał suma 232cm. Wydają się malutkie ale zobaczymy czy się sprawdzą.
Ten na który złapano suma to z dodatkiem seledynu.

Wędkarstwo sumowe

#58 TomiW

TomiW

Początkujący

• Members
  • 6 postów

Napisano 16 sierpień 2010 - 11:34

Fajne wobki icon_smile.gif Witaj avallone78 Jak sprawdzisz je to daj znać jak efekty.

#59 jinx_da_cat

jinx_da_cat

Weteran

• Members
  • 834 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo, sport, motoryzacja

Napisano 18 sierpień 2010 - 11:44

CYTAT(avallone78 @ pon, 16 sie 2010 - 14:30) Wyświetl post
Do mnie dziś doszły woblerki Storm Wiggle Wart. (...)Ten na który złapano suma to z dodatkiem seledynu.

Mały ale wariat icon_biggrin.gif Też słyszałem o tych wobkach. Generalnie przynęty Storm'a są znakomite ale niestety dośc drogie. Gumowe przynęty tej firmy u nas w KrK na Wiśle (zwłaszcza 10cm okoń) sprawdzają się na sumy i sandacze. Nie takie okazy jak kolegi, ale półtorametrowe wąsacze nie są rzadkością... icon_cool.gif

www.przyjacielerudawy.pl
To co nie jest zabronione to jest dozwolone. Czego nie zabrania prawo tego nie pozwala wstyd!

#60 Olek86

Olek86

Wędkarz

• Members
  • 20 postów

Napisano 18 sierpień 2010 - 13:40

Ów "wielki jak dłoń robal" kilka zdjęć wyżej to zmrocznik pazik z rodziny zawisaków

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych