Skocz do zawartości

Zdjęcie

Moje Sumowanie

193 odpowiedzi w tym temacie

#21 DynkaKokos

DynkaKokos

Weteran

• Members
  • 803 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo ,poszukiwanie skarbów,boks.

Napisano 18 lipiec 2010 - 18:51

Niezłe 2 sumy na 1 zestaw icon_wink.gif Musiało wyglądać pięknie bestia na bestie ;p
Ap ropo ja bylem na nocxe z spiningiem z soboty na niedziele i sandacza zerwałem i po paru chwilach coś mi zerwało żyłkę do 10kg jakaś 20s holu i zylka trzask,,
Teraz kupie coś mocniejszego icon_wink.gif

#22 John_Deere

John_Deere

Weteran

• Members
  • 379 postów

Napisano 18 lipiec 2010 - 19:35

Artykuł jak i Rybki miazga. icon_cool.gif
Good Work.
Tak 3maj,
Pozdrawiam.
Catch and Release "C&R"

#23 lokis

lokis

Szajbus

• Members
  • 1112 postów

Napisano 18 lipiec 2010 - 21:34

W Polsce na Odrze,Wiśle i innych dużych rzekach to by ci tygodnia zabrakło a brania byś nie miał...
Dużo ludzi pokazuje fotki i filmy sumów z Hiszpanii, Włoch, Francji, Portugalii bo tam suma jest o wile łatwiej złowić bo jest ich całe mnóstwo, tak jak karpie z Anglii, i USA, oczywiście macie wspaniałą zabawę łowiąc tam rybki ale powiem szczerze że wielu osobom z Polski chodzi "gul" że takich ryb w Polsce tak często się nie łowi, a ty jedziesz na 2 dni i masz kilka sumów koło 2m lub większe, tylko pozazdrościć, ale może i kiedyś w Polsce tak będzie jak dziadki zrozumieją że ryba to nie tylko posiłek...

Jeszcze raz gratuluje icon_wink.gif

#24 IWC...

IWC...

Szajbus

• Members
  • 1007 postów

Napisano 18 lipiec 2010 - 21:51

CYTAT(lokis @ nie, 18 lip 2010 - 22:34) Wyświetl post
W Polsce na Odrze,Wiśle i innych dużych rzekach to by ci tygodnia zabrakło a brania byś nie miał...
Dużo ludzi pokazuje fotki i filmy sumów z Hiszpanii, Włoch, Francji, Portugalii bo tam suma jest o wile łatwiej złowić bo jest ich całe mnóstwo, tak jak karpie z Anglii, i USA, oczywiście macie wspaniałą zabawę łowiąc tam rybki ale powiem szczerze że wielu osobom z Polski chodzi "gul" że takich ryb w Polsce tak często się nie łowi, a ty jedziesz na 2 dni i masz kilka sumów koło 2m lub większe, tylko pozazdrościć, ale może i kiedyś w Polsce tak będzie jak dziadki zrozumieją że ryba to nie tylko posiłek...

Jeszcze raz gratuluje icon_wink.gif

Masz racje.... ale fajnie że chłopaki łowią i napewno wypuszczają.Ale cóż ktoś mieszka gdzie są sumy to łowi,u Nas też są  sumy ale jest inna mentalność i do życia i do łowienia ryb,niż w innych krajach UE.

#25 avallone78

avallone78

Weteran

• Members
  • 236 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo :)

Napisano 19 lipiec 2010 - 09:57

CYTAT
Moi znajomi z Polski co rzeczywiście łowią sumy na Wiśle Odrze Bugu i Warcie twierdzą zupełnie inaczej i maja równe efekty co ja ale rozumiem że oni żyją w innej Polsce co większość wędkarzy narzekających że suma nie ma icon_lol.gif
Co do brań to przez ostatnie 2 tygodnie siedziałem i też brania nie miałem icon_wink.gif
Wędkarstwo sumowe
Portal dla ludzi z pasją - Tworzony przez ludzi z pasją

#26 Kamil Z.

Kamil Z.

Szajbus

• Moderator
  • 8183 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo, sporty walki, muzyka

Napisano 19 lipiec 2010 - 11:05

Myślę, że to dobre miejsce by podać tą super wiadomość. Znany wędkarz i sumiarz, Marek Szymański(redaktor WŚ) złowił niedawno kolosa o długości 232cm!! Oczywiście w Polsce i oczywiście na spining!! I ryba nadal jest do ponownego złowienia icon_wink.gif

Pozdrawiam
Kamil
Pozdrawiam
Kamil

Mój wędkarski blog:
http://zahaczeni.net/kamilfishingblog/

[color=#4169E1][b]Catch&Release!!

#27 avallone78

avallone78

Weteran

• Members
  • 236 postów

Napisano 19 lipiec 2010 - 12:19

CYTAT(PasiastyIrokez:) @ pon, 19 lip 2010 - 14:05) Wyświetl post
Myślę, że to dobre miejsce by podać tą super wiadomość. Znany wędkarz i sumiarz, Marek Szymański(redaktor WŚ) złowił niedawno kolosa o długości 232cm!! Oczywiście w Polsce i oczywiście na spining!! I ryba nadal jest do ponownego złowienia icon_wink.gif
Pozdrawiam
Kamil

Oczywiście to dobra wiadomość i gratuluje P.Markowi który cyklicznie i celowo poławia wielkie wąsacze udowadniając że są one w Polsce. Nie tylko On ale i wielu co celowo je w Polsce łapie.

Pozdrawiam

Wędkarstwo sumowe

#28 Kamil Z.

Kamil Z.

Szajbus

• Moderator
  • 8183 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo, sporty walki, muzyka

Napisano 19 lipiec 2010 - 20:32

Są zdjęcia!
http://www.wedkarski...t/view/1466/40/
Pozdrawiam
Kamil

Mój wędkarski blog:
http://zahaczeni.net/kamilfishingblog/

[color=#4169E1][b]Catch&Release!!

#29 lokis

lokis

Szajbus

• Members
  • 1112 postów

Napisano 19 lipiec 2010 - 20:43

CYTAT(avallone78 @ pon, 19 lip 2010 - 10:57) Wyświetl post
Moi znajomi z Polski co rzeczywiście łowią sumy na Wiśle Odrze Bugu i Warcie twierdzą zupełnie inaczej i maja równe efekty co ja ale rozumiem że oni żyją w innej Polsce co większość wędkarzy narzekających że suma nie ma icon_lol.gif
Co do brań to przez ostatnie 2 tygodnie siedziałem i też brania nie miałem icon_wink.gif

Sorry ale nie uwierzę w to że jeżdżą nad taką odrę i wyciągają sumy po 2 metry w weekend...
ja mieszkam we Wrocławiu i Odra to mój drugi dom icon_biggrin.gif znam kilku sumiarzy który naprawdę znają się na łowieniu sumów, owszem wyciągają co noc kilka ale nie są one rozmiarów takich jakie ty wyciągasz, przez noc na Odrze idzie złowić i 20 samów, ale jakich... do 1m i to max a średnia wielkość suma to 50-60cm, i nawet na leszcze takie wyciągają, a jak ktoś złowi suma 150-180cm to zaraz się roznosi po wędkarzach w całym mieście i z czasem dorasta do 230cm icon_mrgreen.gif

#30 IWC...

IWC...

Szajbus

• Members
  • 1007 postów

Napisano 19 lipiec 2010 - 20:49

CYTAT(PasiastyIrokez:) @ pon, 19 lip 2010 - 21:32) Wyświetl post

Siluro duży że o Panie icon_eek.gif

#31 avallone78

avallone78

Weteran

• Members
  • 236 postów

Napisano 19 lipiec 2010 - 23:23

Widziałem zdjęcia, imponujące.
Po prostu dobry łowca który poświęca się z sercem swojej pasji to i efekty ma piękne.
Szymański to legenda a jego syn idzie w jego ślady.
Ja mu życzę pobicia rekordu polski bo na to zasłużył.

Lokis co byś nie pisał, jak ładnie byś tego nie owijał, jakich byś przykładów nie przytaczał jednego nie zmienisz. W Polsce jest sum i to wielki bo ludzie nie potrafią go łapać a do niedawna nawet nie próbowali. Ci co go naprawdę łapać umieją cyklicznie go poławiają i to w takich samych rozmiarach jakie ja łapie i tak samo często.
A teraz możesz Lokis dalej spamować że suma w PL nie ma ale nic tym nie zmienisz, sum nie zniknie ani się nie skurczy i twoja wiara bądź niewiara nic do tego nie ma icon_wink.gif

P.S. Ja nie przekroczyłem 2m i czasem się cieszę z takiego 150cm icon_wink.gif

Wędkarstwo sumowe

#32 IWC...

IWC...

Szajbus

• Members
  • 1007 postów

Napisano 19 lipiec 2010 - 23:33

Avallone jak byłoby mi kiedyś dane we Francji połowić to z całą przyjemnością chciałbym zasiąść z tobą:)

#33 lokis

lokis

Szajbus

• Members
  • 1112 postów

Napisano 20 lipiec 2010 - 10:45

CYTAT(avallone78 @ wto, 20 lip 2010 - 00:23) Wyświetl post
Widziałem zdjęcia, imponujące.
Po prostu dobry łowca który poświęca się z sercem swojej pasji to i efekty ma piękne.
Szymański to legenda a jego syn idzie w jego ślady.
Ja mu życzę pobicia rekordu polski bo na to zasłużył.

Lokis co byś nie pisał, jak ładnie byś tego nie owijał, jakich byś przykładów nie przytaczał jednego nie zmienisz. W Polsce jest sum i to wielki bo ludzie nie potrafią go łapać a do niedawna nawet nie próbowali. Ci co go naprawdę łapać umieją cyklicznie go poławiają i to w takich samych rozmiarach jakie ja łapie i tak samo często.
A teraz możesz Lokis dalej spamować że suma w PL nie ma ale nic tym nie zmienisz, sum nie zniknie ani się nie skurczy i twoja wiara bądź niewiara nic do tego nie ma icon_wink.gif

P.S. Ja nie przekroczyłem 2m i czasem się cieszę z takiego 150cm icon_wink.gif

Ja nie napisałem że suma nie ma bo jest i to od .... ale dużych osobników na pewno nie ma w takich ilościach, jak by było tak pięknie jak mówisz to ludzie z Polski nie jeździli by na Ebro, jak twierdzisz że w Polsce możesz łowić tak samo sumy jak we Francji to przyjedź na zasiadkę weekendową nad jakąś większą rzekę w Polsce i łów tak samo jak we Francji, wątpię byś coś złowił naprawdę i nie wątpię tu w twoje umiejętności.

Może i się mylę ale mieszkam w Polsce i mało się widzi i słyszy by ktoś wyciągał dużego suma, a jak ktoś złowi tak jak Pan Marek Szymański to zaraz będzie opis w gazecie itp.. (pomijam fakt że jest naczelnym gazety)

#34 avallone78

avallone78

Weteran

• Members
  • 236 postów

Napisano 20 lipiec 2010 - 17:28

Powtarzam Lokis. U mnie na forum jest sobie Assel. Ten człowiek po prostu umie łowić sumy i łowi takie same i tyle samo co ja. To w Fr znam masę wędkarzy polskich i tylko 2 z nich co wyciągnęło tu kilka sumów, reszta chce, zasiada się, ma sprzęt a nie łowi. Gdyby było tak jak piszesz to i Aseel i Henk i wielu innych moich kolegów z Polski nie mieli by rekordów ponad 2m a tych wielu co znam ich tutaj i co świadomie na suma się zasiadają mieli by chociaż jednego pow 150cm na koncie.
Pożyjemy zobaczymy bo ja jeszcze do Polski się kiedyś na sumowanie wybiorę icon_wink.gif
Wędkarstwo sumowe

#35 radkacz

radkacz

Szajbus

• Members
  • 1354 postów

Napisano 21 lipiec 2010 - 10:26

@Avallone78 zgadzam się niestety z opinią lokisa, nie poławiam co prawda śiadomie sumów, ale przez sporą część swojego życia mieszkałem nad wisła w Płocku i są tam wędkarze, którzy łowiąc po kilkanaście lat nie mieli w życiu takich sumów jak Ty na zasiadce we francji. O tym, że w Polsce nie ma takich ryb świadczy choćby fakt, że złowiłeś w śmiesznym czasie na żywca klenie za którymi w Polsce mógłbyś chodzić nawet z rok poławiając je celowo.

Pozdrawiam i życzę sumowych sukcesów, bo powiem szczerze, że swoją relacją ożywiłeś nieco nasze forum i faktycznie niektórym mocno skacze "gul" icon_smile.gif

#36 avallone78

avallone78

Weteran

• Members
  • 236 postów

Napisano 22 lipiec 2010 - 08:31

CYTAT
którzy łowiąc po kilkanaście lat nie mieli w życiu takich sumów jak Ty na zasiadce we francji.
To niech po kilkunastu latach się przemogą, zmienią miejsce na bardziej odpowiednie i założą żywca 40cm+ to zobaczysz. Niestety kiedy ja takie żywce zacząłem zakładać to nawet francuscy wędkarze się ze mnie śmiali i ta bariera często innych trzyma w miejscu. Do tego odpowiednia metoda np na zrywkę i kilkanaście nocy a nie lat zarwanych i inaczej byś pisał icon_wink.gif
Co do kleni uważam że naprawdę miałem dużo szczęścia gdyż teraz łapie na zasiadce jednego lub 2 w granicach 40 do 50cm a takie efekty to ja również widzę w relacjach kolegów z PL.
Wędkarstwo sumowe

#37 avallone78

avallone78

Weteran

• Members
  • 236 postów

Napisano 22 lipiec 2010 - 23:15

Odświeżam temat bo dostałem drugi film z holu suma 195cm 46kg nagrany podczas zasiadki z Bobo160 i nagrany był Iphonem przez Paco.
<object width="640" height="505"><param name="movie" value="http://www.youtube.c...></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.c...pl_PL&#38;fs=1" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="640" height="505"></embed></object>
Wędkarstwo sumowe

#38 avallone78

avallone78

Weteran

• Members
  • 236 postów

Napisano 26 lipiec 2010 - 14:37

Witam.
Ten weekend nieco nam się przedłużył za sprawą tego że w niedzielę byliśmy tak zmęczeni że nie mieliśmy siłę wszystkiego składać.
Zebraliśmy się dziś rano.
W piątek zajęliśmy się poławianiem żywca i okazyjnie złapaliśmy małą płoteczkę i krąpia icon_wink.gif

Jako pierwszego jednak złapaliśmy mini sumika 30cm icon_wink.gif

Na żywca udało się nam złapać około 12 leszczy w granicach 40 do 55cm.

Udało mam się po raz pierwszy zarejestrować kamerą branie suma (a to tylko dzięki czujności Kasi gdyż ja drzemałem po nocy) z czego się bardzo cieszymy gdyż nie posiadamy 3 kamer chodzących 24/24 jak wielkie teamy i jest to mały sukces.
Co prawda sum spiął się po kilku sekundach ale tak bywa

<object width="853" height="505"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/uFsDIzvP_38&amp;hl=pl_PL&amp;fs=1"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/uFsDIzvP_38&amp;hl=pl_PL&amp;fs=1" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="853" height="505"></embed></object>

W niedzielę rano na pellet udało się złapać sumika 161cm. Wyciągnięty na karpiówkę 3lbs.

<object width="853" height="505"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/QNQR3lo_DgI&amp;hl=pl_PL&amp;fs=1"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/QNQR3lo_DgI&amp;hl=pl_PL&amp;fs=1" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="853" height="505"></embed></object>

Pod wieczór popłynąłem pontonem na chwilkę porzucać i sprawdzić mój nowy nabytek do spina na sumy Shimano Beast Master BX 240cm 150gr i efektem był malutki sumik 90cm.

Okazyjnie nakręciliśmy krótki filmik jak uwiązać suma żeby nie męczyć go przechowując w siatce.

<object width="853" height="505"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/0RTwF50mqto&amp;hl=pl_PL&amp;fs=1"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/0RTwF50mqto&amp;hl=pl_PL&amp;fs=1" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="853" height="505"></embed></object>

Do poniedziałku ani skubnięcia ale to z prostej przyczyny gdyż wszystkie żywce były padnięte.

No i jak zwykle do domu wracaliśmy obładowani jak cyganie icon_wink.gif(albo i lepiej) icon_wink.gif

Pozdrawiam
Wędkarstwo sumowe

#39 Rydlu7

Rydlu7

Weteran

• Members
  • 635 postów

Napisano 29 lipiec 2010 - 18:39

W końcu się zebrałem i przeczytałem cały temat. Super że zamieszczasz fotki! Mam nadzieję, że nadal będziesz opisywał swoje relacje z sumowych zasiadek bo miło się czyta. Żywce też bardzo ładne łowisz! icon_lol.gif

#40 Homegeon

Homegeon

Nabijacz postów :)

• Members
  • 4352 postów
  • Zainteresowania:K1 Wędkarstwo Muzyka Kobiety Siłownia

Napisano 30 lipiec 2010 - 15:04

Jeżeli powtórzy się tak ostra wymiana zdań i wywlekanie czyichś spraw spoza forum, obiecuje, że na ostrzeżeniach się nie skończy.
flaga.gifPiszę poprawnie po polsku
regulamin.JPG
szukaj.JPG

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych