Skocz do zawartości

Zdjęcie

Dyskusja O Prezentacji Ryb, Sposobie Ich Fotografowania Ryb, Zamieszczania Ich Na Forum...

44 odpowiedzi w tym temacie

#1 lokis

lokis

Szajbus

• Members
  • 1112 postów

Napisano 06 lipiec 2010 - 14:50

CYTAT(Psycholek @ wto, 06 lip 2010 - 13:06) Wyświetl post
Dziś 3 linki 33 , 34 i 41 cm + jeden karaś złoty icon_smile.gif

Ale niestety rybki chyba trafiły na patelnię, bo zdjęcie takie jakieś...

#2 Medal

Medal

Weteran

• Members
  • 917 postów

Napisano 06 lipiec 2010 - 15:01

CYTAT(lokis @ wto, 06 lip 2010 - 17:50) Wyświetl post
Ale niestety rybki chyba trafiły na patelnię, bo zdjęcie takie jakieś...

Już nie przesadzajcie, dajcie żyć. Wymiarowe ? To ma prawo je zabrać...

#3 marian155

marian155

Weteran

• Members
  • 424 postów

Napisano 06 lipiec 2010 - 15:25

Właśnie! Ludzie dajcie sobie spokój. Złowił , pochwalił się i po co głupie komentarze czy je zabrał czy nie?? Ja mu tam szczerze życzę smacznego jeśli je wziął icon_wink.gif
pozdro

#4 bobesku

bobesku

Szajbus

• Members
  • 3273 postów

Napisano 06 lipiec 2010 - 15:33

Brać sobie może ale takich zdjęć wstawiać niestety nie może-regulamin jest regulaminem

#5 Psycholek

Psycholek

Weteran

• Members
  • 169 postów

Napisano 06 lipiec 2010 - 15:36

Ryby są żywe...Może miałem z każdą osobna robić fotkę?? Ciekawe jak ja samemu chodzę nad wodę.

#6 wojtek_16

wojtek_16

Weteran

• Members
  • 699 postów

Napisano 06 lipiec 2010 - 15:44

Po czym poznajecie że są martwe? Potym że się nie ruszają? Bo ja tam nic dziwnego nie widzę. Trochę przesadzacie z tym NO Kill. Na pewno czasaem rybkę zabierzecie a na forum wielkie NO KILLOWCE.

#7 bobesku

bobesku

Szajbus

• Members
  • 3273 postów

Napisano 06 lipiec 2010 - 15:49

Mi osobiście nie chodzi czy ryby są na patelni czy w wodzie ..Chodzi o prezentacje tych ryb..ale już tyle razy podobne tematy wałkowaliśmy,że ja odpuszczam i niech moderatorzy zdecydują o tych zdjęciach...Albo trzymamy jakiś poziom albo wrzucamy nawet fotki z obróbki wstępnej:D

#8 John_Deere

John_Deere

Weteran

• Members
  • 379 postów

Napisano 06 lipiec 2010 - 16:57

"Sąd sądem, ale sprawiedliwość po naszej stronie musim być"

Forum propaguje zasadę "No Kill", regulamin forum wyraźnie mówi że zdjęcia powinny być robione w plenerze. icon_lol.gif
Catch and Release "C&R"

#9 wojtek_16

wojtek_16

Weteran

• Members
  • 699 postów

Napisano 06 lipiec 2010 - 19:59

No dobra macie rację zgadzam się z tym że zdjęcia mogły być prezentowane lepiej. Ale bez sensu robić fotkę każdej rybki z osobna tym bardziej jak się jest na rybach samemu. Potem by się znaleźli na pewno tacy co by mówili że rybki były męczone bo czekały w kolejce do fotografa.. Zawsze jest tak że kazdemu się nie dogodzi;)

#10 Medal

Medal

Weteran

• Members
  • 917 postów

Napisano 06 lipiec 2010 - 20:19

Nic w tej fotce złego nie widzę. Rybki ułożone ładnie na pomoście. Żadnej krwi itp, nie widać, także zdjęcie mogło by być lepsze, ale najgorsze nie jest.

Pzdr

#11 lokis

lokis

Szajbus

• Members
  • 1112 postów

Napisano 06 lipiec 2010 - 21:55

Ja nie mam nic do ludzi którzy biorą rybki z umiarem, bo mają do tego pełne prawo, sam kilka razy w roku biorę coś do domu.
Co do samej fotki, ryba powinna być fotografowana na rękach lub w ostateczności gdzieś na pieńku drzewa lub na trawce, a jak tak leżą plackiem na drewnianych deskach to przypominają stoisko rybne w supermarkecie...

#12 tomek21

tomek21

Weteran

• Members
  • 286 postów

Napisano 06 lipiec 2010 - 22:00

Kolega chyba pisał,że sam na ryby chodzi i nie ma mu kto fotki zrobić,zresztą z każda złowioną rybą będzie rzucał cały sprzęt i gonił na trawe żeby zdjęcie zrobić? bez przesady... najważniejsze jest to,że rybki odzyskały wolność

#13 arek2202

arek2202

Szajbus

• Members
  • 1116 postów
  • Zainteresowania:Grunt, Spławik,Spinning

Napisano 07 lipiec 2010 - 09:21

CYTAT(tomek21 @ wto, 06 lip 2010 - 23:00) Wyświetl post
Kolega chyba pisał,że sam na ryby chodzi i nie ma mu kto fotki zrobić,zresztą z każda złowioną rybą będzie rzucał cały sprzęt i gonił na trawe żeby zdjęcie zrobić? bez przesady... najważniejsze jest to,że rybki odzyskały wolność

Zgadzam sę w 100%, a nawet jeżeli zostały zabrane, to nie rozumiem nad czym tak co niektórzy się spinają...

Ten post wyraża moją opinię w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko mnie w dniu jutrzejszym,ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto zastrzegam sobie prawo zmiany poglądów bez podania przyczyny.

#14 bezik1986

bezik1986

Wędkarz

• Members
  • 18 postów
  • Zainteresowania:wędkarstwo, motoryzacja, marketing

Napisano 08 lipiec 2010 - 07:52

CYTAT(LukaszLeszno @ nie, 27 cze 2010 - 19:16) Wyświetl post
Biedne ryby... ile ich padło w tym wiadrze?

Takie teksty to już jest chyab choroba...

#15 LukaszLeszno

LukaszLeszno

Weteran

• Members
  • 281 postów

Napisano 08 lipiec 2010 - 09:41

Gratuluję zdrowy człowieku.
Proponuję wrócić do pisania na temat.

#16 Kamil Z.

Kamil Z.

Szajbus

• Moderator
  • 8183 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo, sporty walki, muzyka

Napisano 10 lipiec 2010 - 09:48

Witajcie.
Dużo mówimy o C&R, ochronie wód itd. Skoro nie zabieramy ryb do domu, aby pochwalić się rodzinie, znajomym itd...Preparowane straszydło, będące kiedyś głową wielkiego szczupaka też powoli odchodzi do lamusa..Co jest w takim razie pamiątką naszego połowu??

Ok. Ktoś z Was powie- płacę składki, nie kłusuję. Łowię w pełni zgodnie z przepisami i mam czasem ochotę wziąć wymiarową rybę na kolację. Pełna zgoda- masz prawo i nikt z tego tytułu nie ma prawa mieć do Ciebie pretensji, o ile wszystko jest zgodnie z regulaminem, a także zdrowym rozsądkiem(bo tego niestety w regulaminie nieco brakuje).

Każdy z nas chce mieć pamiątkę z nad wody. Więc robimy zdjęcia. Rybę można sfotografować nad wodą, albo w domu. Prezentując ją na tle wody, natury itd, lub rzuconą na piach, na tle kafelek itd.... Zdjęcie ryby nad wodą może oznaczać, że ryba została wypuszczona, choć niekoniecznie tak może być. Może łowca miał ochotę na rybę, ale zdjęcie wykonał nad wodą, bo o ileż lepiej prezentuje się żywa ryba, zaraz po złowieniu, na tle natury i trzymana przez dumnego i uśmiechniętego łowcę, od utytłanego w piachu szczupaczka, który nawet niewiadomo jak jest duży...a już ile lepsze będzie pierwsze zdjęcie od "ujęcia" wyblakłego i sztywnego trupa w kuchennej umywalce.

Stąd zmiany w regulaminie i pilnowanie tego w wątkach zawierających relacje połowów.
Ktoś z Was powie- ok. ale ja nie mam aparatu. W dzisiejszych czasach praktycznie każdy telefon komórkowy dysponuje aparatem pozwalającym zrobić super zdjęcie. A prosty kompakcik nie kosztuje więcej niż kolejna nowa wędka, czy kilka/kilkanaście woblerków.
Nikt nie wymaga prezentacji ryb zrobionych profesjonalną lustrzanką.
Samemu również można zrobić sobie zdjęcie, nawet bez statywu(który notabene można nabyć już za 5pln)

To, jak uwieczniamy nasz połów, świadczy poniekąd o nas samych. Sposób prezentacji zdobyczy, jego potraktowanie(rybę do zabrania natychmiast uśmiercamy, a nie wleczemy półżywą w reklamówce itd)

Zapraszam do dyskusji na ten temat.

Powyżej kilka postów do tematu, wyciętych(offtop) z wątku "Białoryb 2010" ilustrujących, że jednak takowy problem istnieje...
Pozdrawiam
Kamil

Mój wędkarski blog:
http://zahaczeni.net/kamilfishingblog/

[color=#4169E1][b]Catch&Release!!

#17 jaguar56

jaguar56

Szajbus

• Members
  • 2996 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo, herpetologia

Napisano 10 lipiec 2010 - 18:00

Oj tak. Niestety problem taki istnieje i to u wszelakiej maści wędkarzy.

Ot taka podobna wrzawa wywiązała się jak na jednym z forów dla karpiarzy pewien "kolega" (hm chyba osobnik...) pokazał zdjęcie pięknego karpia. fotka była jak najbardziej wzorowa ale było drugie dno, otóż z jego rybką fotografowało się kilku kolegów! Taka sytuacja dla mnie jest niedopuszczalna.
Kolejna sprawa zdjęcie poławiacza karpi tak piszę poławiacza karpi bo z karpiarza miał tylko sprzęt, fotka super na łonie natury, karpik niepokaleczony, zwilżony wodą, nad matą pięknie co ale nie tak szybko, co to widać na drugim ujęciu z oddalenia karpik owszem na matą w prawidłowym "uścisku" poławiacza a pod nim na macie jeszcze 5 sztuk!! Pytam się po co? Karpiki wyglądały jak by z jednej mich żarły więc jeden by wystarczył.

Dla mnie osobiście jest niedopuszczalne by robić sobie fotki z kilkoma rybami jednocześnie zwłaszcza jak to większe egzemplarze.

Zapyta się ktoś a gdzie twoje fotki? Pokarz No kill-owcu. A ja powiem nie ma. Jak jestem sam nad wodą to wolę nie zrobić fotki rybce niż narazić ją na jakieś obrażenia i później żałować tego co się stało. Co prawda ten sezon nie obdarzył mnie żadnym ładnym okazem ale kilka karpików mam już na koncie.

Po zatem jest jeszcze jedna kwestia czy aby na pewno jest konieczne robienie rybkom zdjęcia na siłę. Przecież jak ma się dobrych znajomych to uwierzą na słowo. Innych osób zdanie ma dla mnie nikłe znaczenie jak uwierzy to dobrze a jak nie to ahojmu wdojpe icon_mrgreen.gif .

Ps ps Kamil w temacie "karpiowe zasiadki" ma piękne wzorowe zdjęcie, co prawda nie widzę maty pod karpikiem ale na pewno tam była.

Umieraliście tak młodo,
ulicami płynie wasza krew.
To stolica płonie w smutku,
śmierć zabiera wszystkie dzieci jej.

Śpijcie słodko me aniołki,
kule wroga już nie groźne wam.
Teraz już was nie dostaną
wrogie szpony okupanta łap.

#18 Kamil Z.

Kamil Z.

Szajbus

• Moderator
  • 8183 postów

Napisano 10 lipiec 2010 - 20:24

Jeśli chodzi o moje karpiki-mata jest widoczna w dolnej części zdjęcia. Jej narożnik wraz z rzepem(mata TB icon_wink.gif ) przy większej sztuce i końcowy pasek wraz z uchwytem w przypadku pełnołuskiego karpika icon_wink.gif
Pozdrawiam
Kamil

Mój wędkarski blog:

#19 jaguar56

jaguar56

Szajbus

• Members
  • 2996 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo, herpetologia

Napisano 10 lipiec 2010 - 21:19

A tak teraz ją widzę. To i tak nie zmienia sytuacji bo pisałem że mata na pewno tam była. icon_mrgreen.gif Grzesiek nie pozwolił by na fotki bez maty.

Umieraliście tak młodo,
ulicami płynie wasza krew.
To stolica płonie w smutku,
śmierć zabiera wszystkie dzieci jej.

Śpijcie słodko me aniołki,
kule wroga już nie groźne wam.
Teraz już was nie dostaną
wrogie szpony okupanta łap.

#20 Kamil Z.

Kamil Z.

Szajbus

• Moderator
  • 8183 postów

Napisano 10 lipiec 2010 - 21:30

CYTAT(jaguar56 @ sob, 10 lip 2010 - 22:19) Wyświetl post
A tak teraz ją widzę. To i tak nie zmienia sytuacji bo pisałem że mata na pewno tam była. icon_mrgreen.gif Grzesiek nie pozwolił by na fotki bez maty.

Grześka niestety tym razem nie było, może następnym razem uda się razem wybrać, a mata należy do Pablito icon_mrgreen.gif
Ale ja też bym nie pozwolił na umieszczenie karpia na piachu....

Szkoda, że nie widać ruchu w temacie- narzekań po kasowanych zdjęciach sporo- dyskusję żeby podjąć-niewielu.

Pozdrawiam
Kamil

Mój wędkarski blog:

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych