Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jezioro Jamno

8 odpowiedzi w tym temacie

#1 tomek21

tomek21

Weteran

• Members
  • 286 postów

Napisano 04 lipiec 2010 - 22:06

Witam Was wszystkich bardzo serdecznie icon_smile.gif mój temat będzie dotyczył wspomnianego w temacie jeziora,mam kilka pytań związanych z tym zbiornikiem i dotyczą one różnych działów więc zamieściłem w ogólnym,jeżeli wybrałem zły temat to bardzo prosze admina o przeniesienie.Więc do rzeczy,16 lipca wybieram się z rodzinką na mały wypad nad jez.Jamno,będziemy tam do 18 lipca(do wieczora) pierwszy raz tam będę wędkował więc mam kilka pytań:

1.Czytałem,że z białej ryby dobrze bierze leszcz czy to dalej się nie zmieniło? jak z płocią?
2.Na 3 dni wędkowania ile kupić bazy zanętowej+ dodatków(podajcie proporcje tak jak byście kupywali dla siebie)możecie wymienić dodatki do zanęty płociowej lub leszczowej,bo chcę łowić to i to icon_wink.gif
3. Obowiązuje tam regulamin PZW? tzn,że można łowić białą rybę na 2 wędki?
4. Z rodziną rozbijemy się na polu namiotowym przy samym jeziorze icon_smile.gif czy w cene pola jest już wliczone wędkowanie? czytałem,że kiedyś wykupywało się zezwolenie na poczcie czy to prawda? może to być obojętnie jaka poczta? czy jak pojadę po zezwolenie to odrazu na miejscu je dostane?
5.Ile kosztuje zezwolenie na 3 dni,wiem,że kiedyś za 7 dni połowu z brzegu kasowali 20 zl,ceny dalej takie same?
6.Macie jakieś sprawdzone przynęty,czy muszę kombinować?
7.Na jakiej odległości od brzegu (bo z brzegu mam zamiar łowić) można złowić ładnego leszcza? czy podejdzie na odległość 15 m od brzegu?

ufff,trochę się rozpisałem icon_wink.gif ale mam nadzieje,że pomożecie mi się dobrze do tego wypadu przygotować icon_wink.gif

pozdrawiam icon_wink.gif

#2 tomek21

tomek21

Weteran

• Members
  • 286 postów

Napisano 05 lipiec 2010 - 10:10

Dobra znam już odpowiedzi na wszystkie pytania poza 2... czy ktoś mi na nie odpowie?

#3 arek2202

arek2202

Szajbus

• Members
  • 1116 postów
  • Zainteresowania:Grunt, Spławik,Spinning

Napisano 05 lipiec 2010 - 15:12

Nałowilismy kiedyś masę leszczy na tym jeziorze. Zaneta najprostsza, ale z klejem i podawana w sprężynie. Siatki nie szło z wody wyjąć icon_wink.gif
Nie cuduj z dodatkami, bo możesz uzyskać efekt odmienny do zamierzonego. Baza to moze byc najtansza, wzbogacona o odrobinę białych i kukurydzy (w zależności od dostępności). My nic innego nie stosowaliśmy. Całkiem fajnie łowiło się przy też przy kanale icon_wink.gif
Ten post wyraża moją opinię w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko mnie w dniu jutrzejszym,ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto zastrzegam sobie prawo zmiany poglądów bez podania przyczyny.

#4 tomek21

tomek21

Weteran

• Members
  • 286 postów

Napisano 05 lipiec 2010 - 15:54

No baza będzie raczej tania,bo troche na wypad kaski trzeba a jak bym kupił wszystko z zsensasa to bym z torbami poszedł icon_wink.gif

czy taka zanęta bedzie ok?

zanęta dragon magnum leszcz
copra melasa
melasa
coco belge
płatki owsiane lub kuku

???

nie wiem czy jak dodaje copre melase to jeszcze melasy w płynie trzeba?

teraz ilość tego wzystkiego czy jak kupie:

10kg Dragon Magnum leszcz (baza)
1kg Copra Melasa
2l Melasa
4 paczki płatków owsianych lub 6 puszek kuku konserwowej
atraktor Dragon leszcz

to starczy na 3 dniowe łowienie?

łowić zaczynam w piątek po południu i będę łowił do niedzieli wieczór z małymi przerwami na spanie icon_wink.gif

wszystko na odległościówkę

#5 arek2202

arek2202

Szajbus

• Members
  • 1116 postów

Napisano 05 lipiec 2010 - 18:10

copra na wileu wodach się nie sprawdza! tak samo atraktor, moze płoszyć, ajk rybom nie podejdzie. Daj na poczatek bez copry i bez atraktora - zobacz co bedzie sie działo, dopiero wtedy jakąś porcję zrób z coprą i atraktorem i sprawdź działanie icon_wink.gif
Na pocieszenie w okolicy w sezonie pełno miejsc, gdzie można rybkę kupić, więc jak się nie uda połowić, to smażoną polecam lub wędzonego trewala z piwkiem icon_wink.gif
Ten post wyraża moją opinię w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko mnie w dniu jutrzejszym,ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto zastrzegam sobie prawo zmiany poglądów bez podania przyczyny.

#6 tomek21

tomek21

Weteran

• Members
  • 286 postów

Napisano 05 lipiec 2010 - 18:17

CYTAT(arek2202 @ pon, 05 lip 2010 - 21:10)  
copra na wileu wodach się nie sprawdza! tak samo atraktor, moze płoszyć, ajk rybom nie podejdzie. Daj na poczatek bez copry i bez atraktora - zobacz co bedzie sie działo, dopiero wtedy jakąś porcję zrób z coprą i atraktorem i sprawdź działanie icon_wink.gif
Na pocieszenie w okolicy w sezonie pełno miejsc, gdzie można rybkę kupić, więc jak się nie uda połowić, to smażoną polecam lub wędzonego trewala z piwkiem icon_wink.gif

Ja w tym roku złowiłem swojego pierwszego leszcza icon_wink.gif nie nastawiam się na 4kg sztuki,ale takie by były mile widziane icon_wink.gif mnie będzie cieszyć też 1 kg leszcz icon_wink.gif mam nadzieje,że takiego uda mi się złowić icon_wink.gif

Arek,jaką miałeś zanęte wtedy na te leszcze?

#7 arek2202

arek2202

Szajbus

• Members
  • 1116 postów

Napisano 05 lipiec 2010 - 20:08

zwykła najtańsza uniwersalna baza + kukurydza i dosłownie dwie łyżki białych

#8 tomek21

tomek21

Weteran

• Members
  • 286 postów

Napisano 05 lipiec 2010 - 20:50

no to ja zrobie tak samo tylko dodam melase w płynie do tego icon_wink.gif na wszelki wypadek wezmę też inne dodatki na leszcza

#9 Carloswlkp

Carloswlkp

Początkujący

• Members
  • 1 postów

Napisano 10 lipiec 2017 - 17:02

Witam. Mam pytanie gdzie można kupić pozwolenie na łowienie na jezioro Jamno.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych