Skocz do zawartości

Zdjęcie

kalendarz brań

104 odpowiedzi w tym temacie

Ankieta: Czy kalendarz brań ma wpływ na to kiedy planujecie wędkowanie? (500 użytkowników oddało głos)

1. Tak (106 głosów [21.20%])

Procent z głosów: 21.20%

2. Nie (394 głosów [78.80%])

Procent z głosów: 78.80%

Głosuj Goście nie mogą oddawać głosów

#21 BobekSTW

BobekSTW

Weteran

• Members
  • 421 postów

Napisano 30 sierpień 2005 - 19:42

U mnie w rejonie się on nie sprawdza ... pojechałem raz na b.dobre brania wg: kalendarza i nic a raz na słabe złapałem kilka leszczy icon_smile.gif nigdy nie patrze na to ...

• Guests

Napisano 31 sierpień 2005 - 12:38

proszę Państwa kalendarz barań fajny pic ....
proponuje sprawić sobie dobry barometr i zapoznać się ze specyfiką danego gatunkau .... 60% sukcesu!

#23 gruntowiec

gruntowiec

Weteran

• Members
  • 105 postów

Napisano 31 sierpień 2005 - 16:00

ja sie sugeruje tym kiedy u mnie w oczku ryby sie pluskaja to wtedy jade na ryby lub kiedy jest duze cisnienie powyzej 1010 Hkp

#24 wkizet

wkizet

Wędkarz

• Members
  • 13 postów

Napisano 04 wrzesień 2005 - 13:56

Gdy ryby sie pluskaja to nigdy nic nie moge zlowic. icon_confused.gif

#25 hamster_pl

hamster_pl

Weteran

• Members
  • 130 postów
  • Zainteresowania:Akwarystyka i wędkarstwo

Napisano 12 wrzesień 2005 - 17:41

Kiedyś poszedłem na ryby według kalendarza były złe warunki przez cały dzien a co złowiłem ?? Mojego pierwszego karpia. Miał 32 cm. icon_cool.gif

• Guests

Napisano 04 październik 2005 - 02:21

Z mojego kilkuletniego doswiadczenia wiem tyle ze notuje mniejsza ilosc bran w czasie pelni, a z koleii now jest okresem swietnych wyników, np. Węgorz-88cm, Lin-49cm (niezawsze łowię w Polsce)

• Guests

Napisano 04 październik 2005 - 06:16

uważam ze nie ma większego idiotyzmu niż tzw kalendarz brań.dla jakiego regionu jest on układany?! przecież np dzisiaj u mnie w gdansku jest cisnienie 1030 a w np warszawie 996inny stan wody w mojej rzece i rzece warszawskiej inne wiatry itp tak wiele czynnikow wpływa na brania ryb ze układanie kalendarza dla calej polski jest kompletną bzdurą!jedno co możemy miec wspolne w calej polsce to fazy księżyca ktore są istotnym czynnikiem wpływającym na brania ale nie jedynym przecież

#28 blackdog

blackdog

Weteran

• Members
  • 695 postów

Napisano 08 marzec 2006 - 13:10

oki zasada nr 1 kalendarz bran jest dobry dla poczatkujacych nie mowie o braniach bo to to lipa jest ale czesto przy kazdym miesiacu jest wykaz co mozna lapac a co nie jakich przynet uzywac jezeli chodi o pogode to tylko doswiadczenie zdobyte z praktyki
kilka rad jak nad woda jest gesta mgla nie spininguje -kiepskie wyniki swiatlo nie dociera polowa blach nie spelnia swoich funkcji

na jeziorach drapieznika jest wiecej po stronie po której jest wiatr i fala w kierunku brzegu

najlepsze brania zachmurzenie i nadciagajaca burza

barometr sie nadaje ale tylko przy powarznych i naglych skokach cisnienia

#29 Arturek1965

Arturek1965

Początkujący

• Members
  • 4 postów

Napisano 14 marzec 2006 - 13:22

Kalendarz brań biorę pod uwagę ale nie jest on aż tak ważnym czynnikiem w połowach bardzej tylko mogę się nastawić do miejsc w których ryby mogą bardziej lub mniej brać

#30 Kuki

Kuki

Początkujący

• Members
  • 7 postów

Napisano 14 marzec 2006 - 19:23

Kalendarz brań to ściema.
Na ryby chodze nie kożystając z niego. Ryby zawsze biorą raz gożej, raz lepiej.

#31 pewniak

pewniak

Weteran

• Members
  • 624 postów
  • Zainteresowania:poza wędkarstwem sport: siatkówka, żeglarstwo, pływanie

Napisano 18 marzec 2006 - 16:13

Oczywiście tak jak większość nie zwracam najmniejszej uwagi na kalendarz brań. A robię tak z wielu powodów. Przede wszystkim mam tak mało czasu że jeśli tylko uda mi się wygospodarować jakąś wolną chwile to jade bez oglądania się nie tylko na kalendarz brań, ale nawet na aktualną pogodę. Poza tym, tak jak pisał motlawa, na brania wpływa ogromna masa czynników. Jedyne pewne co może przewidzieć kalendarz brań to fazy księżyca. Jednak czy są one aż tak bardzo istotne w odniesieniu do zmieniającej się pogody?? czy kalendarz może przewidzieć dokładnie pogodę?? przecież pogoda nie jest taka sama w każdym regionie Polski. A nawet jeśli by była, to kalendarz nie przewidzi że właśnie zaczęli spuszczać wodę ze zbiornika na którym łowie, że zakład przemysłowy wypuścił nieczystości do wody, że rybacy właśnie przełowili jezioro agregatem, że nad pstrągową rzeką jest milion wędkarzy i jeden depcze po drugim!!!! Kalendarz również nie zmieni tego że ktoś próbuje złowić sandacza tam gdzie są tylko karasie, a lina tam gdzie się łowi pstrągi. A już kompletną bzdurą są kalendarze ogólne, bez podziału na brania poszczególnych gatunków. boleń lubi wyżową, słoneczną pogodę, miętus najlepiej bierze w najgorszą, psią pogode, w chłód, pluche, ziąb. To wiedzą wszyscy. No ale kalendarz pokazuje że wszystkie gatunki powinny dziś żerować tak samo. Nie ma to najmniejszego sensu.

#32 KS

KS

Wędkarz

• Members
  • 62 postów
  • Lokalizacja:Szczecinek / Jezioro Lipowo w Lipnicy. 3km za miastem.
  • Zainteresowania:Piłka nożna, wędkarstwo, Valetudo, akwarystyka, samochody...

Napisano 24 marzec 2006 - 08:05

Hehe... kalendarz brań. Nigdy na to nie zwracałem uwagi i raczej niebędę zwracał. Jak ma brać to weźmie a jak nie to trudno.

#33 adams1999

adams1999

Szajbus

• Members
  • 2099 postów
  • Zainteresowania:Cyprinus Carpio

Napisano 24 marzec 2006 - 16:07

mam dwa kalendarze brań każdy mówi co innego icon_smile.gif

#34 Pavel

Pavel

Weteran

• Members
  • 138 postów

Napisano 24 marzec 2006 - 17:04

Ja w wakacje na tyby chodze codziennie icon_biggrin.gif

#35 A_post_oł

A_post_oł

Szajbus

• Members
  • 1049 postów
  • Zainteresowania:ryby też

Napisano 24 marzec 2006 - 17:49

Powiem tak, ryba żeby żyć misi żreć.
Gdyby reagowała na wszystkie czynniki atmosferyczne, fazy księżyca i inne takie to by nie żarła wcale.

Zawsze jest jakaś rybka która ma ochotę coś przekąsić.
Niestety rybek jest coraz mniej więc wędkarze swoje niepowodzenia przypisują wpływowi pogody, fazom księżyca itd.

Tak naprawde wine za niepowodzenie ponoszą sami, bo zastanówcie się ile razy nęcicie samą kupną zanętą.
Ile razy łowicie przez cały rok na tak samo skonstruowany zestaw.
Jak często po prostu wam sie nie chce zmienić gumy na inną.

Po każdym wędkarskim niefarcie staram się wymyślić co zrobiłem nie tak w którym momencie zaniechałem zmian i jakie zmiany powinienem był wprowadzić.

Wrzucić robaka do wody potrafi każdy ale tylko nieliczni zawsze łowią ryby.
I nie sprzęt jest tu najważniejszy tylko myślenie o tym co robią ryby i gdzie aktualnie żerują.

Ilu z was umiejętnie nęci łowisko przez tydzień czy dwa zanim usiądzie na brzegu z wędką. Ilu z was ma na kołowrodku sznurek do bielizny bo mu się wydaje, że żyłka poniżej ),20 jest absolutnie za cienka. Wole nie wyjąć co trzeciej ryby i połowić niż wcale nie mieć brań.

Przemyślcie sobie swoje dotychczasowe łowienie i zacznijcie je zmieniać. Jeszcze przed sezonem. Macie pod tym względem jeszcze bardzo wiele do zrobienia.
Na ryby w każdziuteńki wolny czas...

Piszę poprawnie po polsku.

#36 tymek_

tymek_

Wędkarz

• Members
  • 42 postów
  • Zainteresowania:wendkarstwo

Napisano 20 kwiecień 2006 - 23:31

QUOTE(adams1999)
mam dwa kalendarze brań każdy mówi co innego icon_smile.gif

Tak zgadam się kalendaże bywaję sprzeczne ja też to zuważyłem icon_razz.gif
......niech śpiew waszych kołowrotków trwa w nieskończoność.....

#37 Garfield

Garfield

Weteran

• Members
  • 475 postów

Napisano 22 kwiecień 2006 - 21:26

Jak mam chwilke czasu na zaplanowanie wyprawy to siegne gdzies po jakis kalendarz i zobacze fazy księzyca, wiatr, cisnienie. Ale zadko mi sie to zdarza . Szczególnie kierunek wiatru mi sie przydaje i cisnienie ale nie przywiazuje do tego zbytnio uwagi. jak juz ktoś pisał "Jak ma wziąść to weźmie, jak nie to trudno"

#38 wyndkorz P@weł

wyndkorz P@weł

Weteran

• Members
  • 508 postów

Napisano 25 kwiecień 2006 - 20:03

Ja gdy idę na ryby to nie patrze na kalendarz brań, ponieważ w każdym kalendarzu jest inna wiadomość. A na ryby nie jeżdżę za często więc niemoge się przejmowac złymi wiadomościami w kalendarzu ! icon_biggrin.gif
idzie deszcz... :(
będzie leszcz... :)

#39 Komiks

Komiks

Początkujący

• Members
  • 3 postów

Napisano 07 maj 2006 - 14:22

nie zawsze ten kalendarzyk ma racje.
co powiecie na ten okres kiedy rybki powinny juz zerowac a jak narazie to one sie dobrze jeszcze nie wytarly i nie zabardzo chca nawet brac.
zimnoo

#40 urbichampion

urbichampion

Weteran

• Members
  • 629 postów
  • Zainteresowania:wędkarstwo:)

Napisano 15 maj 2006 - 20:43

mnie tez sie wydaje ze kalendarze bran to sciema, ale lubie czasem zajrzec zeby wiedziec na co moge liczyc ... icon_razz.gif

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych