Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ze Splawikiem Na Sandacza Odradzam

24 odpowiedzi w tym temacie

#21 DynkaKokos

DynkaKokos

Weteran

• Members
  • 803 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo ,poszukiwanie skarbów,boks.

Napisano 15 lipiec 2010 - 18:25

Bylem w sobotę i miałem żywca karaś 8cm,splawik 6 gr i branie spławik na dno 2s i wyszedł pewnie sandałek bo łowiłem na miejscówce gdzie się spławia

#22 zibilbn

zibilbn

Początkujący

• Members
  • 2 postów

Napisano 12 październik 2015 - 23:08

sandacz czuje za duży opór gdy bierze na żywca na spławik i puszcza

Moim zdaniem też uważam że nie masz racji. W sobotę tą metodą złowiłem dwa sandacze oporu nie może być na trupku bo sandacz ma czas pokręcić się koło przynęty żywiec stara się bronić przed połknięciem sandacz go atakuję i spławik nie ma tu nić do rzeczy opiszę zestaw jakim łowię i polecam wypróbować to po kolei. Żyłka główna ja mam do 7kg następnie stoper, spławik 10g, łezka 6g ( mniejsza łezka gdyż dochodzi waga żywca ), przypon śmiało wolfram lub stalka nic tu sandaczowi nie przeszkadza ( sandacz żywca atakuję nie ogląda ) koniecznie kotwica trzy ostrza, żywca przebijamy za grzbiet kilka milimetrów pod płetwą grzbietową jednym ostrzem. Spławik może pójść pod wodę tu zachowujemy zimną krew bez paniki bo po sekundzie może wypłynąć i tak może być kilka razy, czekamy, spławik idzie pod wodę po około kilku sekundach nie pojawia się na powierzchni tnę żywiec walczy więc opór na spławiku jest dla sandała nieodczuwalny ale wielu tnie jak tylko schowa się spławik to błąd, trzeba wbrew pozorom czekać inaczej łowi się na spławik liny, karpie itp: inaczej bierze sandacz. Tym zestawem śmiało możemy łowić także szczupaki pozdrawiam połamania.

#23 zibilbn

zibilbn

Początkujący

• Members
  • 2 postów

Napisano 12 październik 2015 - 23:26

Jeszcze chciałbym dodać że na żywca gdy nabijałem płotkę to zaraz zdychały ja mieszkam w Lublinie i kupuję takie benkarciki po 1,7 zł sztuka w sklepie zoologicznym są bardzo trwałe może ktoś w oczku przy domu ma takie rybki zmierzam do tego ze wcale nie prawdą jest że musi to być rybka z danego łowiska lub tylko ukleja.

#24 esox2b

esox2b

Szajbus

• Members
  • 1529 postów

Napisano 17 październik 2015 - 12:05

... zmierzam do tego ze wcale nie prawdą jest że musi to być rybka z danego łowiska...

Zapoznaj się z R.A.P.R  Rozdział IV. Zasady Wędkowania. punkt 3.10.

Wędkujących na wodach P.Z.W. obowiązują przepisy w nim zawarte, a z nich wynika, że wolno łowić na żywca pozyskanego na danym łowisku.

#25 JG39

JG39

Weteran

• Members
  • 720 postów

Napisano 06 listopad 2015 - 23:41

Jeszcze chciałbym dodać że na żywca gdy nabijałem płotkę to zaraz zdychały ja mieszkam w Lublinie i kupuję takie benkarciki po 1,7 zł sztuka w sklepie zoologicznym są bardzo trwałe może ktoś w oczku przy domu ma takie rybki zmierzam do tego ze wcale nie prawdą jest że musi to być rybka z danego łowiska lub tylko ukleja.

Tych rybek nie powinno się wprowadzać do naszych wód.Są bardzo żarłoczne i mało wymagające.Wyjadają narybek i ikrę. :evil: Nawet na wodach prywatnych można dzieki takiemu zarybianiu narobić przrodniczego bałaganu. :evil:  :evil:  :evil:

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych