Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jestem Załamana. Hodowalam Karpie I Juz Polowy Nie Ma.. Co Sie Stalo?

54 odpowiedzi w tym temacie

#21 karpiewstawie

karpiewstawie

Wędkarz

• Members
  • 11 postów

Napisano 14 maj 2010 - 12:09

Jezeli chodzi o roslinnosc to mamy tatarak. Na srodku stawu jest wysepka z wiata. Staw o powierzchni 2500 m2. Staw zasilany jest z wody gruntowej ( wlasne zrodło)- nie jest zasilany z rzeki.

Staw ten jest ogrodzony, obok tego stawu mamy oczko wodne- w którym tez bylo pare ryb. A 80 metrow dalej mamy drugi staw - nieogrodzony.. I z obydwu stawow ryby zniknely.. W oczku wodnej nie ma zadnej ryby, w tym stawie nieogrodzonym tez nie ma juz zadnej sztuki ( a maz wpuszczal okolo 70 sztuk), a w stawie ogrodzonym - duzo ryb nie ma rowniez.. Ciezko powiedziec ile dokladnie, bo jest zimno, wiec sa pochowane.. ale w cieplejszy dzien widac ze nie ma tak duzo jak bylo wczesniej..

W tym stawie gdzie bylo 70 sztuk- maz wpuscil tam male karpie- okolo 15-20 cm. I nie ma zadnej.. ale.. po co zlodziejowi takie male ryby?

#22 jinx_da_cat

jinx_da_cat

Weteran

• Members
  • 834 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo, sport, motoryzacja

Napisano 14 maj 2010 - 13:00

CYTAT(karpiewstawie @ pią, 14 maj 2010 - 15:09) Wyświetl post
(...)
W tym stawie gdzie bylo 70 sztuk- maz wpuscil tam male karpie- okolo 15-20 cm. I nie ma zadnej.. ale.. po co zlodziejowi takie male ryby?

Nie wiem. Może do własnego stawu wpuścic. A może to konkurencja wyłowiła po złości?
Uważam nasze dywagacje za bezcelowe w twojej sytuacji. Coś lub ktoś ci te ryby wybrał/zjadł. Z daleka nikt chyba ci nie pomoże. Najpierw trzeba poznac prawdę. Tak jak wcześniej pisałem kamera na pewno pomoże. Umieszczona dyskretnie bez rozgłosu bo zakładamy również, że to złodzieje dwunożni. To chyba jedyny sposób na znalezienie przyczyny problemu...
www.przyjacielerudawy.pl
To co nie jest zabronione to jest dozwolone. Czego nie zabrania prawo tego nie pozwala wstyd!

#23 karpiewstawie

karpiewstawie

Wędkarz

• Members
  • 11 postów

Napisano 14 maj 2010 - 13:02

CYTAT(jinx_da_cat @ pią, 14 maj 2010 - 16:00) Wyświetl post
Nie wiem. Może do własnego stawu wpuścic. A może to konkurencja wyłowiła po złości?
Uważam nasze dywagacje za bezcelowe w twojej sytuacji. Coś lub ktoś ci te ryby wybrał/zjadł. Z daleka nikt chyba ci nie pomoże. Najpierw trzeba poznac prawdę. Tak jak wcześniej pisałem kamera na pewno pomoże. Umieszczona dyskretnie bez rozgłosu bo zakładamy również, że to złodzieje dwunożni. To chyba jedyny sposób na znalezienie przyczyny problemu...

Ile taka kamera kosztuje i gdzie ja mozna kupic?

#24 ProCarp

ProCarp

Weteran

• Members
  • 500 postów

Napisano 14 maj 2010 - 13:07

Gdzie pani mieszka?Ponieważ mogę dać namiary na profesionalna i tanią firme z okolic Wrocławia która zajmuje się instalacjami tego typu

#25 Tricu

Tricu

Weteran

• Members
  • 167 postów

Napisano 14 maj 2010 - 13:07

No ale jeśli jest to staw przy domu to watpie aby kłusole byli icon_wink.gif

#26 karpiewstawie

karpiewstawie

Wędkarz

• Members
  • 11 postów

Napisano 14 maj 2010 - 13:09

CYTAT(Tricu @ pią, 14 maj 2010 - 16:07) Wyświetl post
No ale jeśli jest to staw przy domu to watpie aby kłusole byli icon_wink.gif

To nie jest staw przy domu. Staw stoi ok 150 metrow od domu, jest w nieoswietlonym miejscu, a wiec znakomite miejsce dla zlodzieja. Mieszkam 90 km od Wrocławia.

#27 radkacz

radkacz

Szajbus

• Members
  • 1354 postów

Napisano 14 maj 2010 - 13:10

Jeśli staw jest dość spory i nie wiesz sama, gdzie zaczaić się na zwierzaka, to myślisz, że jak kupisz kamerę to coś to zmieni? kup lepiej sam naktowizor w lornetce zamiast wyadawać bez sensu kasę na kamerę, która użyjesz tylko raz.

#28 ProCarp

ProCarp

Weteran

• Members
  • 500 postów

Napisano 14 maj 2010 - 13:12

Postaram się zdobyć namiary do tej firmy,w googlach nic nie ma

#29 karpiewstawie

karpiewstawie

Wędkarz

• Members
  • 11 postów

Napisano 14 maj 2010 - 13:14

CYTAT(ProCarp @ pią, 14 maj 2010 - 16:12) Wyświetl post
Postaram się zdobyć namiary do tej firmy,w googlach nic nie ma

Pro Karp ja widze ze ty jestes ze stron mojej rodziny icon_smile.gif Mowi Ci cos wioska Droszew icon_wink.gif?

#30 Mastiff

Mastiff

Wędkarz

• Members
  • 78 postów
  • Zainteresowania:Strażnik SSR

Napisano 14 maj 2010 - 19:04

Jest jeszcze jeden sposób żeby się przekonać o "gatunku" kłusownika. Można zamontować oświetlenie uruchamiane na czujnik ruchu,oraz takie same czujniki alarmowe. Bezprzewodowe alarmy reagujące na ruch. Mają one dość przeraźliwy sygnał,który napewno usłyszycie z odległości 150 metrów jaką macie od stawu. Ale jeżeli jeden ze stawów jest ogrodzony ,to jednak polecam opcję psów. A jeśli chodzi o dwunożnego kłusownika,to nie ma możliwości ,żeby nie zostawił żadnego śladu swoich odwiedzin na Waszym stawie. Musiałby unosić sie w powietrzu przynajmniej 20 cm nad ziemią. Trzeba dokładnie przeszukać każdy metr okolicy stawów. Zróbcie to jak najszybciej.

#31 ProCarp

ProCarp

Weteran

• Members
  • 500 postów

Napisano 14 maj 2010 - 19:05

Tak droszew jest niedaleko Kalisza ale to już inny powiat.Co do tych kamer to nie wiem ile chce pani wydać na ten cel.No bo za instalacje,jakąś kamerke,rejestrator i takie pierdoły trzeba trochę wydać.Nie wiem czy w pani wypadku nie lepiej będzie kupić coś takiego http://www.allegro.p..._ir_poznan.html i do tego zestawu kilka halogenów z czujnikiem ruchu

Użytkownik ProCarp edytował ten post 14 maj 2010 - 19:11

#32 darek0808

darek0808

Wędkarz

• Members
  • 21 postów

Napisano 14 maj 2010 - 19:20

CYTAT(karpiewstawie @ pią, 14 maj 2010 - 15:09) Wyświetl post

JA STAWIAŁBYM NA WYDRĘ
WPUSZCZAŁEM JAKIS MIESIĄC TEMU KARPIE WIELKOSCI 15-20 CM I WYDRA POJAWIŁA SIE PO TYGODNIU ... - ZAUWAŻYŁEM ŁUSKI NA BRZEGU
ZARAZ PO TYM ZAINSTALOWAŁEM ELEKTRYCZNEGO PASTUCHA (PORADĘ UZYSKAŁEM W POŚCIE O WYDRZE) I NA CHWILE OBECNĄ JEST SPOKÓJ:)
JESLI NIE MA ANI JEDNEJ RYBY TO NA BANK WYDRA... NIE SĄDZE ZEBY ZŁODZIEJE WYŁAPALI RYBY CO DO JEDNEJ SZTUKI - MUSIELIBY SPUŚCIC WODE ZE STAWU

A I JESZCZE JEDNO PYTANIE - CZYM OGRODZONY JEST TEN DRUGI STAW??? GENERALNIE WYDRA TO SPRYTNE ZWIERZE I MOZE SIE PODKOPAĆ ITP., NAPISZ COS WIĘCEJ O TYM OGRODZENIU

#33 Mastiff

Mastiff

Wędkarz

• Members
  • 78 postów
  • Zainteresowania:Strażnik SSR

Napisano 14 maj 2010 - 19:31

Ja równiez twierdzę ,że to wydra,a nawet wydrY.

#34 darek0808

darek0808

Wędkarz

• Members
  • 21 postów

Napisano 14 maj 2010 - 19:50

http://www.allegro.p...ter_gratis.html

POWYZEJ MASZ LINK DO ZESTAWU, KTÓRY ZAKUPIŁEM

generalnie polecam sprzedawcę - natychymiastowa wysyłka, fachowa porada

jesli chodzi o sam zestaw to zasilam go starym akumulatorem (takim ze rozrusznik samochodu juz nie zakręci), i mam takie dwa - wymieniam co dwa tygodnie
elektryzator mozna zasilac z sieci 220 v przez zasilacz jednak nie chciało mis ie kombinowac z podciągnieciem prądu
na całośc zrobiłem metalową skrzynkę z daszkiem taka zeby nie zalało elektryzatora w czasie ulewy

do całosci potrzebujesz paliki drewniane (w odległościach 3-5 m w zależności od ukształtowania podłoża), w które wkręcisz izolatory - jesli na tym drugim stawie masz ogrodzenie stalowe to potrzebne sa inne izolatory

ja pusciłem trzy poziomy plecionki co 10 - 12 cm

jutro moze wrzuce jakies fotki

#35 lebara

lebara

Weteran

• Members
  • 114 postów
  • Zainteresowania:sandacz.....okon

Napisano 15 maj 2010 - 16:13

Wydry!!!!!!!!!!!!!! ............one tak kaleczą ryby.To nie tylko moje zdanie.Wydry większość ryb zjadają bo są małe dlatego nie widać odpadków,po drugie zjada w wodzie,po trzecie to właśnie wydry kaleczą ryby lub zabijaja nie koniecznie po to by zjadać.Robią to dla zabawy.Musisz szybko działać i najlepiej z kimś kto ma na ten temat pojęcie.U mnie na zbiorniku też są i robią właśnie w opisany wyżej sposób.Próbowano łapać je przy pomocy klatek i różnych tam innych ale bez większych efektów.POTRZEBNY JEST FACHOWIEC I TO SZYBKO...... ps.dziwne że ani kawałka ryby nie znalazłas???ani łuski???

#36 karpiewstawie

karpiewstawie

Wędkarz

• Members
  • 11 postów

Napisano 15 maj 2010 - 21:32

CYTAT(lebara @ sob, 15 maj 2010 - 19:13) Wyświetl post
Wydry!!!!!!!!!!!!!! ............one tak kaleczą ryby.To nie tylko moje zdanie.Wydry większość ryb zjadają bo są małe dlatego nie widać odpadków,po drugie zjada w wodzie,po trzecie to właśnie wydry kaleczą ryby lub zabijaja nie koniecznie po to by zjadać.Robią to dla zabawy.Musisz szybko działać i najlepiej z kimś kto ma na ten temat pojęcie.U mnie na zbiorniku też są i robią właśnie w opisany wyżej sposób.Próbowano łapać je przy pomocy klatek i różnych tam innych ale bez większych efektów.POTRZEBNY JEST FACHOWIEC I TO SZYBKO...... ps.dziwne że ani kawałka ryby nie znalazłas???ani łuski???

Tak.. ani luski.. DLatego nie chce nam sie wierzyc ze to wydra.. Tym bardziej, ze nikt nie widzial tego zwierzecia w okolicy..

#37 John_Deere

John_Deere

Weteran

• Members
  • 379 postów

Napisano 15 maj 2010 - 21:43

Przykra sprawa,
z tego wynika że w Polsce żeby mieć coś swojego to sobie to trzeba ogrodzić solidnie. (oczywiśćie jeśli bierzemy za sprawców ludzi)...
Współczuje i czekam na dalsze informacje, czy coś się wyjaśniło.
Catch and Release "C&R"

#38 karpiewstawie

karpiewstawie

Wędkarz

• Members
  • 11 postów

Napisano 16 maj 2010 - 08:29

CYTAT(John_Deere @ nie, 16 maj 2010 - 00:43) Wyświetl post
Przykra sprawa,
z tego wynika że w Polsce żeby mieć coś swojego to sobie to trzeba ogrodzić solidnie. (oczywiśćie jeśli bierzemy za sprawców ludzi)...
Współczuje i czekam na dalsze informacje, czy coś się wyjaśniło.

Dokladnie tak jest.. Czlowiek stara sie, ciezko pracuje, inwestuje, a ktos lub cos to niszczy.. Przykro nam bardzo..

Ktos męzowi powiedzial, ze mozliwe ze to zlodziej- ponoc jest mozliwosc wylowienia wszystkich ryb przy pomocy jakiegos urzadzenia..

#39 John_Deere

John_Deere

Weteran

• Members
  • 379 postów

Napisano 16 maj 2010 - 08:36

No zapewne tak... można by jeszcze tak spróbować: że robimy "podpuchę" w miejscowości, mówimy o tym w sklepie(centrum informacji), poprostu żeby każdy o tym wiedział i było głośno...
można już puścić plotkę że kamery nagrały jak ktoś coś kombinuje przy stawach...

Użytkownik John_Deere edytował ten post 16 maj 2010 - 08:36

Catch and Release "C&R"

#40 jinx_da_cat

jinx_da_cat

Weteran

• Members
  • 834 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo, sport, motoryzacja

Napisano 17 maj 2010 - 08:33

CYTAT(radkacz @ pią, 14 maj 2010 - 16:10) Wyświetl post
Jeśli staw jest dość spory i nie wiesz sama, gdzie zaczaić się na zwierzaka, to myślisz, że jak kupisz kamerę to coś to zmieni? kup lepiej sam naktowizor w lornetce zamiast wyadawać bez sensu kasę na kamerę, która użyjesz tylko raz.

Dlaczego? Taki monitoring może zostac na stałe i szybciutko się zwrócic! Myslisz, że dziewczyna ma czas siedziec z noktowizorem godzinami w miejscu? Jak się ma taki interes to monitoring w dzisiejszych czasach jest konieczny.
www.przyjacielerudawy.pl
To co nie jest zabronione to jest dozwolone. Czego nie zabrania prawo tego nie pozwala wstyd!

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych