Skocz do zawartości

Zdjęcie

Kraków I Okolice

2646 odpowiedzi w tym temacie

#81 dm82

dm82

Weteran

• Members
  • 179 postów
  • Zainteresowania:wędkarstwo

Napisano 12 wrzesień 2006 - 14:58

Zaczepów przaktycznie nie ma. Dno raczej piaszczyste z lekką nutką mułu icon_biggrin.gif . Złowiłem dziś na białe robaki z gruntu klenia, okonia, płotkę, ukleje, karasia, sandacza kilka leszczy i 3 bolenie icon_eek.gif a na żywca z gruntu tylko jednego sandacza ale brań było kilka. Ogólnie brało słabo ale jak widać brały różne ryby (szczególnie te bolenie). Wszystko było małe. Byłem od 7 do 13 i najlepiej brały do 10.

#82 aaronik

aaronik

Wędkarz

• Members
  • 37 postów

Napisano 13 wrzesień 2006 - 07:27

witam icon_smile.gif
to fajnie jak miales brania icon_smile.gif
na bialego robaka wszystko,nawet bolenie?niezle
rozumiem ze byles tam przy bramie co wyplywaja barki po drogiej stronie toru kajakowego?
juz nie moge sie doczekac jak znajde czas zeby sie tam wybrac
jak bedziesz znowu na rybkach tam dm to pisz oki
ja oczywiscie jak sie wybiore to tez dam znac icon_smile.gif
nie pamietam numeru gg do siebie(bo bym ci napisal,jestem w pracy poprostu i nie wiem icon_smile.gif) bo bylo by nam latwiej sie komunikowac icon_smile.gif
pozdrowionka

#83 aaronik

aaronik

Wędkarz

• Members
  • 37 postów

Napisano 19 wrzesień 2006 - 13:54

witam
jeśli ktoś jeszcze łowił w rejonie progu kościuszko to prosze piszcie icon_smile.gif
pozdrawiam

#84 dm82

dm82

Weteran

• Members
  • 179 postów

Napisano 19 wrzesień 2006 - 19:45

No ja byłem w niedzielę i napisałem w temacie "Złowione dziś" co złapałem. Był jeszcze koleś obok mnie i złowił suma koło 90cm na wątrobe. Ale widziałem po drugiej stronie w nurcie od elektrowni jak prały ryby (prawdopodobnie bolenie) jakby ktoś rzucał cegłami. Wszędzie latały rybki. Działo się tak od 8 do 10 średnio co 10min i naprawdę było na co popatrzeć.

#85 aaronik

aaronik

Wędkarz

• Members
  • 37 postów

Napisano 20 wrzesień 2006 - 06:56

QUOTE(dm82 @ wto, 19 wrz 2006 - 20:45)  

No ja byłem w niedzielę i napisałem w temacie "Złowione dziś" co złapałem. Był jeszcze koleś obok mnie i złowił suma koło 90cm na wątrobe. Ale widziałem po drugiej stronie w nurcie od elektrowni jak prały ryby (prawdopodobnie bolenie) jakby ktoś rzucał cegłami. Wszędzie latały rybki. Działo się tak od 8 do 10 średnio co 10min i naprawdę było na co popatrzeć.

czesc dm icon_smile.gif
niezly winik mial gosc icon_smile.gif
od ktorej strony lowiles?

#86 dm82

dm82

Weteran

• Members
  • 179 postów

Napisano 20 wrzesień 2006 - 14:15

Pod śluzą dla barek (jest od strony katowic).

#87 lion

lion

Wędkarz

• Members
  • 85 postów

Napisano 20 wrzesień 2006 - 18:35

Co myślicie o Wiśle pod mostem Wandy (ten nowy koło Mogiły) Bierze tam co? Opłaca sie ocna zasadzka?

#88 spinn

spinn

Weteran

• Members
  • 172 postów

Napisano 20 wrzesień 2006 - 20:38

Miejsce takie sobie, znacznie lepsze jest w łęgu przy zrzucie wody z elektrociepłowni na tzw.ciepłej. To raptem ze trzy kilosy z mogiły. Jest tylko jeden problem, to dość znane miejsce i może być ciężko z miejscówką. Napisz może jaka ryba cię interesuje, to postaram sie podpowiedzieć coś więcej.
IPKOWY POTWOREK UMARŁ, ZOSTAŁ ZAMORDOWANY PRZEZ BUREGO

#89 lion

lion

Wędkarz

• Members
  • 85 postów

Napisano 21 wrzesień 2006 - 15:07

Mnie intersesuje białoryb.

#90 dm82

dm82

Weteran

• Members
  • 179 postów

Napisano 23 wrzesień 2006 - 10:59

Kumpel był wczoraj na z blachą na wiśle przy stopniu kościuszko. Złowił tylko klenia na 30 ale mówił, że widział w nurcie od elektrowni wodnej brzany koło 70 i 80 cm. Sam kiedyś widziałem jedną ale nie wiedziałem, że ich jest tam troche. Łowił je ktoś tam kiedyś ?

Użytkownik dm82 edytował ten post 23 wrzesień 2006 - 10:59

#91 spinn

spinn

Weteran

• Members
  • 172 postów

Napisano 23 wrzesień 2006 - 15:26

Lion, w takim razie możesz spokojnie zostać w mogile, leszcza sporo, karpik się trafia i dokładnie wszystko to co na całym odcinku krakowskiej wisły. W łęgu ryby jest troszkę więcej ale nie aż tyle zeby walczyc tam o miejsce. Okolice starego zrzutu z elektrociepłowni to b.dobre miejsce przede wszystkim na sandacza. Chcesz ostro pobawić sie leszczem ponęć w okolicy mostu w mogile grochem z tydzień, zabawa gwarantowana.

#92 lion

lion

Wędkarz

• Members
  • 85 postów

Napisano 24 wrzesień 2006 - 08:52

Dzięki - na pewno skorzystam.

#93 aaronik

aaronik

Wędkarz

• Members
  • 37 postów

Napisano 25 wrzesień 2006 - 09:46

QUOTE(dm82 @ sob, 23 wrz 2006 - 11:59)  

Kumpel był wczoraj na z blachą na wiśle przy stopniu kościuszko. Złowił tylko klenia na 30 ale mówił, że widział w nurcie od elektrowni wodnej brzany koło 70 i 80 cm. Sam kiedyś widziałem jedną ale nie wiedziałem, że ich jest tam troche. Łowił je ktoś tam kiedyś ?

witam wszystkich i ciebie dm
w końcu się wybrałem na ten stopień kościuszko(stanowisko przy bramie dla barek od strony katowic) z soboty na niedziele i troszke się pobawiłem z rybkami ale małymi niestety: 5 sumików,3 szczupaki z czego jeden na 55 cm ale wrócił do wody icon_smile.gif i mały klenik.
byłem również te 2 km poniżej progu(na główkach) i jeden tylko szczupak koło 50 cm i również cały i zdrowy wrócił do wody rosnąć icon_smile.gif

mam do ciebie pytanie dm icon_smile.gif
napisałeś "w nurcie koło elektrowni" czyli mam rozumieć że poniżej stopnia(brzeg za mostem jadąc od katowic) jakieś 500 metrów jest taki dopływ do wisły gdzie stoją takie duże zabudowania(czyli to jest elektrownia tak?). ten kanał jest taki wąski

QUOTE(spinn @ sob, 23 wrz 2006 - 16:26)  

Lion, w takim razie możesz spokojnie zostać w mogile, leszcza sporo, karpik się trafia i dokładnie wszystko to co na całym odcinku krakowskiej wisły. W łęgu ryby jest troszkę więcej ale nie aż tyle zeby walczyc tam o miejsce. Okolice starego zrzutu z elektrociepłowni to b.dobre miejsce przede wszystkim na sandacza. Chcesz ostro pobawić sie leszczem ponęć w okolicy mostu w mogile grochem z tydzień, zabawa gwarantowana.

witam cię spinn icon_smile.gif
mam pytanie odnośnie twojej wypowiedzi cytuje :"Okolice starego zrzutu z elektrociepłowni to b.dobre miejsce przede wszystkim na sandacza"
możesz mi przybliżyć gdzie to jest?
intersuje mnie sandacz-spining lub na rybke
bardzo ci będę wdzięczny icon_smile.gif
pozdrawiam wszystkich

Użytkownik aaronik edytował ten post 25 wrzesień 2006 - 10:17

#94 kubihondka

kubihondka

Weteran

• Members
  • 211 postów

Napisano 25 wrzesień 2006 - 11:20

Witam wszystkich dzien dobry wedkarze
Czuje sie jak z nozem na gardle icon_smile.gif poszukuje jakiegos prywatnego stawu w ktorym mozna zlowic szczupaka lub sandacza moze byc i sum ale glownie szczupak mnie interesuje.Wczoraj bylem na prywatnym stawie pod miechowem jest tam karp sandacz szczupak ale niestety spiningowac ciezko co rzut zarosl na zywca ciezko duzo ludzi za to cena szczupca i sandala tylko 15 zl za kg!!!
Prosze Was pomozcie moze macie gdzies takie miejsce w krakowie luz do 60 km poza gdzie jest duza szansa na szczupaczka icon_sad.gif .Wspolnoty juz nie oplacam od 2 lat poniewaz lowilo sie male szczupaczki a karpia jak zarybiali to smiech icon_smile.gif
Wole jechac na prywatne i zaplacic
Zna ktos z wedkarzy miejsca szczupakowe na prywatnych stawach ?
dzieki za ewentualna informacje
pozdrawiam

#95 spinn

spinn

Weteran

• Members
  • 172 postów

Napisano 25 wrzesień 2006 - 15:25

Aaronik ze spinem w tym miejscu bedziesz miał problem, na dnie stare stalowe lin po przeprawie promowej czy jakims innym cholerstwie i inny badziew. Sporo strat w przynętach.
Postaram się mozliwie prosto wytłumaczyć jak tam dotrzeć.
Zakładam że jedziesz od strony tandety(podgórza). Jedziesz za most na wiśle(ten przy elektrocipłowni). Na pierwszym skrzyżowaniu skręcasz w prawo(skrzyżowanie przy dyskoncie zwanym SELGROS widocznym po lewej) Po skrecie w prawo jedziesz cały czas za drogą aż za PEPSI (nie mozna się zgubić) Dalej bacznie zwracasz uwagę i po prawej stronie drogi zobaczysz mały szyldzik mechanika pojazdów (lub blacharka, sam nie jestem pewien) Skręcasz właśnie w tą drogę(rozwalona dziurawa droga, jedziesz cały czas prosto, mijasz ten warsztat(bedzie po lewej stronie) i jedziesz dalej, następnie na wał i prosto.
Bingo widzisz stalowe poręcze , jesteś na miejscu.
Wcześniejsze i dalsze zjazdy nad wisłę też obfitują w niezłę miejsca.

#96 dm82

dm82

Weteran

• Members
  • 179 postów

Napisano 25 wrzesień 2006 - 15:56

mam do ciebie pytanie dm icon_smile.gif
napisałeś "w nurcie koło elektrowni" czyli mam rozumieć że poniżej stopnia(brzeg za mostem jadąc od katowic) jakieś 500 metrów jest taki dopływ do wisły gdzie stoją takie duże zabudowania(czyli to jest elektrownia tak?). ten kanał jest taki wąski

To o czym piszesz to wylot toru kajakowego. A elektrownia jest przy samym stopniu po drugiej stronie (patrząc od miejsca gdzie łowiłeś pod bramą)

#97 Konio

Konio

Wędkarz

• Members
  • 81 postów

Napisano 26 wrzesień 2006 - 09:17

QUOTE(kubihondka @ pon, 25 wrz 2006 - 12:20)  

Witam wszystkich dzien dobry wedkarze
Czuje sie jak z nozem na gardle icon_smile.gif poszukuje jakiegos prywatnego stawu w ktorym mozna zlowic szczupaka lub sandacza moze byc i sum ale glownie szczupak mnie interesuje.Wczoraj bylem na prywatnym stawie pod miechowem jest tam karp sandacz szczupak ale niestety spiningowac ciezko co rzut zarosl na zywca ciezko duzo ludzi za to cena szczupca i sandala tylko 15 zl za kg!!!
Prosze Was pomozcie moze macie gdzies takie miejsce w krakowie luz do 60 km poza gdzie jest duza szansa na szczupaczka icon_sad.gif .Wspolnoty juz nie oplacam od 2 lat poniewaz lowilo sie male szczupaczki a karpia jak zarybiali to smiech icon_smile.gif
Wole jechac na prywatne i zaplacic
Zna ktos z wedkarzy miejsca szczupakowe na prywatnych stawach ?
dzieki za ewentualna informacje
pozdrawiam

Z racji tego że zacząłem przygodę z wędkarstwem i włócze się teraz po takich łowiskach (opłaty na ten rok teraz to byłaby głupota) mam dość aktualne dane:

Droga z Krakowa do Oświęcimia, miejscowość Poręba Żegoty, łowisko przy zajeździe Flamingo - po prawej stronie drogi.
Łowisko czynne od godz. 10:00 , kg szczupłego 23 PLN, zielska niedużo
W ta niedziele wyciągnąłem na blaszkę 3,20 kg/72cm
Rozmawiałem z miejscowymi - podobno sandacz jest w niedalekim Skowronku (do wykupienia dniówka)

Sum - łowisko komercyjne w Krzyszkowicach (za głogoczowem w lewo z zakopianki)
miesiąc temu gostek wyciągnął ponad 1 m

icon_biggrin.gif [attachmentid=9915]
Pozdrawiam_____________________________Konio

#98 aaronik

aaronik

Wędkarz

• Members
  • 37 postów

Napisano 26 wrzesień 2006 - 09:19

QUOTE(spinn @ pon, 25 wrz 2006 - 16:25)  

Aaronik ze spinem w tym miejscu bedziesz miał problem, na dnie stare stalowe lin po przeprawie promowej czy jakims innym cholerstwie i inny badziew. Sporo strat w przynętach.
Postaram się mozliwie prosto wytłumaczyć jak tam dotrzeć.
Zakładam że jedziesz od strony tandety(podgórza). Jedziesz za most na wiśle(ten przy elektrocipłowni). Na pierwszym skrzyżowaniu skręcasz w prawo(skrzyżowanie przy dyskoncie zwanym SELGROS widocznym po lewej) Po skrecie w prawo jedziesz cały czas za drogą aż za PEPSI (nie mozna się zgubić) Dalej bacznie zwracasz uwagę i po prawej stronie drogi zobaczysz mały szyldzik mechanika pojazdów (lub blacharka, sam nie jestem pewien) Skręcasz właśnie w tą drogę(rozwalona dziurawa droga, jedziesz cały czas prosto, mijasz ten warsztat(bedzie po lewej stronie) i jedziesz dalej, następnie na wał i prosto.
Bingo widzisz stalowe poręcze , jesteś na miejscu.
Wcześniejsze i dalsze zjazdy nad wisłę też obfitują w niezłę miejsca.

witam cię spinn icon_smile.gif
dzięki bardzo za opis dojazdu ale jeszcze kilka pytań jeśli można icon_smile.gif
1.nie wiem co to "tandety i podgórza" ja jade autostradą od strony katowic to mam rozumieć że jak mine wisłe wiaduktem to zaraz zjeżdzam z niego i dalej tak jak opisałeś tak?
2.skoro nie polecasz spiningu w tym miejscu to masz jakąś sprawdzoną metode na sandacze tam?
3.jak masz jakieś inne ciekawe miejscówki to bym był bardzo wdzięczny
pozdrawiam

przy okazji dziękuję tobie również dm za info
jak byłem tam od strony bramy to łowili tam wędkarze,nie wiedziałem że to jest to bo sam bym tam pospiningował troszke ale cóż, może następnym razem
troszku mnie kosztuje wyprawa na rybki w to miejsce icon_sad.gif

#99 Konio

Konio

Wędkarz

• Members
  • 81 postów

Napisano 26 wrzesień 2006 - 09:37

QUOTE(aaronik @ wto, 26 wrz 2006 - 10:19)  

1.nie wiem co to "tandety i podgórza" ja jade autostradą od strony katowic to mam rozumieć że jak mine wisłe wiaduktem to zaraz zjeżdzam z niego i dalej tak jak opisałeś tak?

Jeśli mogę:
- jedziesz A4 do bramek przed Krakowem
- za bramkami w prawo na Zakopane, Chyzne
- cały czas obwodnicą
- mijasz zjazd na Zakopane itd.
- zjazd następny na Nową Hutę , Sandomierz (jeśli sie nie mylę)
- cały czas prosto aż do mostu na Wiśle (po prawej widać kominy Łęgu)
- na pierwszych światłach zaraz za mostem w prawo
- i tu juz wg wskazań spinna

Pozdrawiam_____________________________Konio

#100 kubihondka

kubihondka

Weteran

• Members
  • 211 postów

Napisano 28 wrzesień 2006 - 08:54

2 dni temu odwiedzilem krzyszkowice szczerze to nie polecam dlaczego
Staw jest malutenki icon_sad.gif o ile pstragowy wedkarza zadowoli bo pstrag na hak sie pcha o tyle ten niby wiekszy staw siedzialo na nim kilka osob nie widzialem nawet zeby ktos wyciagnal zarlocznego karpia icon_sad.gif
Staw malutenki wokolo ladnie to trzeba przyznac przyroda ale nic poza tym
W dalszym ciagu nie wiem gdzie ja moge zlowic tego szczupaka na ktorego poluje od kilku tygodni icon_sad.gif
a moze ktos cos wie nt Zatora ? wiem ze tam duzo karpii a jak drapieznik i oplaty >?

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych