Skocz do zawartości

Zdjęcie

Kraków I Okolice

2646 odpowiedzi w tym temacie

#21 spinn

spinn

Weteran

• Members
  • 172 postów

Napisano 19 czerwiec 2006 - 19:31

Wisła, nocka z soboty na niedzielę. Na denrobene pare leszczy i 4 sumiki do 60- 70 cm. Zmiana przynęty na żywca i 2 sandałki po ok 50-60 cm do rana. Ogólnie niezła nocka i sporą zasługe przypisuje tu pogodzie, było duszno parno, przeszła burza i co jakiś czas padało.

#22 Thor

Thor

Wędkarz

• Members
  • 26 postów

Napisano 20 czerwiec 2006 - 07:15

Spinn na którym odcinku byłeś icon_question.gif
jadę na spininig na Kujawy dziś zobaczymy co się zdarzy icon_exclaim.gif icon_biggrin.gif

#23 spinn

spinn

Weteran

• Members
  • 172 postów

Napisano 20 czerwiec 2006 - 10:43

Powyżej stopnia wodnego Kościuszko, dokładnych miejscówek nie podaje.
Wiesz jak jest ja podam tobie, ty koledze, on wójkowi i już nigdy nie bede miał spokoju w ulubionym miejscu icon_redface.gif .Powodzonka na Kujawach.

#24 Thor

Thor

Wędkarz

• Members
  • 26 postów

Napisano 20 czerwiec 2006 - 21:13

wróciłem z Kujaw i .... NIC icon_sad.gif
to mój pierwszy w tym roku pusty wyjazd icon_sad.gif

#25 dm82

dm82

Weteran

• Members
  • 179 postów
  • Zainteresowania:wędkarstwo

Napisano 22 czerwiec 2006 - 00:19

Witam.
Jestem nowy na tym forum ale łowie od paru ładnych lat. W tym i tamtym roku zacząłem łowić na wiśle. Wcześniej łowiłem u siebie w Skawinie pod elektrownią (zrzut ciepłej wody). Ryb była masa ale śląsk wytłukł. Dobrym miejscem jest ujście skawinki do wisły. Dużo ryb, piękne okazy ale... śląsk 24/7 i ciężko dojechać, więc tam nie chodzę. Teraz łowie na stopniu Kościuszko przy wylocie toru kajakowego. Łatwy dojazd i trochę rybek też jest. Woda niezbyt głęboka bo jak rzucam ile wlezie to jest jakieś 2m. Woda spokojna i zero zaczepów. Miałem pare rybek ale ze sprzętem jaki posiadam (ten, który używałem do wędkowania na skawince) nie byłem w stanie wyciągnąć żadnej z nich. Widziałem tylko przy brzegu jedną z nich i był to amur jakieś 80cm. Tydzień temu złowiłem kilka kilogramowych karasi i karpia na 8kg. Byłem tylko raz w czerwcu bo szkoła i praca. Kiedy zaczyna płynąć woda z toru kajakowego to dużo glonów wiesza się na żyłce i troche to uciążliwe ale za to zaczynają bić do uklei bolenie. To na tyle. Acha oto fotka karpia.
http://www.fotosik.p...8f8f038f3d.html

#26 dm82

dm82

Weteran

• Members
  • 179 postów

Napisano 28 czerwiec 2006 - 22:53

QUOTE(Rzezuch)
QUOTE(spinn)
Sandacza w Zesławicach już prawie nie ma, podczas remontu uchylono na dość długi czas śluzę i rybki sobie poszły na spacer do dłubni. Nadal zdarza się poniżej śluzy mętnookiego zaciąć. Co do zarybienia to koń by sie uśmiał wpuszczono 40 kilogramów sam już nie pamiętam czego. Karp faktycznie jest gruby tylko złapać go to spora sztuka. Lechole też niezłe się trafiają i szczupły potrafi podnieść adrenalinke. Główny problem tego zbiornika to nęcenie, choćby sie nie wiem jak czaić to i tak wszyscy widzą, a dziadki tam potrafia być na maxa bezczelne. W ubiegłym roku władował mi jeden łapska do plecaczka żeby zobaczyć czym nęce. Serdecznie pozdrawiam tego pana i mam nadzieję że nie złapał przeziębienia, troche zimno było jak się wykąpał. Podgórki Tynieckie to faktycznie pustynia, \"koledzy\" ze śląska wytłuką niedługo w tamtym rejonie rybe równierz w wiśle niech ich cholera. W tym tygodniu widziałem jak walili sandacze, nie dość że okres jeszcze trwa to ich łupem padały sztuki po 25-30 cm i na co, ano na słonecznice która było nie było jest pod ochroną. Najedzie się takich na dodatek 4-5 i gówno im można zrobić. Policja i straz ma w nosie, a łowić niedługo nie bedzie co. Zrobi sie ciepło to najedzie sie szarańczy całymi rodzinami, chłopy walą rybę a kobity do słoików od razu, 10 centymetrowej płotce nie przepuszczą. Żeby nie było że mam ślązakofobie to wszystkich uczciwych wędkarzy ze śląska nad wisełkę zapraszam.

Dla niektórych może to zabrzmieć prawie jak legenda albo bajka ale to niestety prawda. U siebie wyłowili wszystko co sie ruszało wiec jeżdża do Krakowa. Nasłuchał sie człowiek tych opowieści o hanysach.
Największa plaga to podobno ujście Skawinki do Wisły. Nigdy tam nie pojade...bo mam słabe nerwy.

Co do zesławic to najćzęstszą ostatnio metodą połowu jest 2 * żywiec czyli wypad po ryby a nie na ryby. Pozdro dla tych panów a dla Ciebie szacunek za wrzucenie dziada do wody icon_lol.gif

Jeżeli chodzi o ujście skawinki to znam temat bo jestem ze Skawiny i z tą plagą to jest fakt. Wybierałem się tam 3 razy na ryby i 2 razy nie było miejsca a raz trafiłem jak ślązaki schodzili z miejsca i wzieli 3 sumy kolo 1m icon_eek.gif . Już myślałem, że sobie połowie ale po godzinie przyjechała kolejna tura na to miejsce i do mnie pytanie "zostajesz na dłużej ?" powiedziałem, że zaraz się zwijam a koleś na to "no fajnie bo my na 4 dni przyjechaliśmy icon_eek.gif ".

#27 tomfunk

tomfunk

Wędkarz

• Members
  • 41 postów

Napisano 29 czerwiec 2006 - 10:28

dm82 a na Skawince coś łowisz czasami? Bo tam też dużo słabiej niż w zeszłym roku. Ostatnio wyjąłem dwa przyzwoite klenie na czereśnie (nigdy mnie nie zawiodły), a poza tym marniutko. Cały czas mam nadzieję, że się jadnak coś ruszy.
tomfunk

#28 Pi

Pi

Weteran

• Members
  • 492 postów

Napisano 29 czerwiec 2006 - 12:03

Ja nie rozumiem czemu miejscowi pozwalają wytrzebić wszystkie ryby. icon_sad.gif
Zbierzcie się w 10 chłopa i w y t ł u m a c z c i e kolegom ze Śląska że źle robią. icon_wink.gif

#29 sienek

sienek

Wędkarz

• Members
  • 68 postów

Napisano 29 czerwiec 2006 - 15:41

QUOTE(spinn)
Żeby nie było że mam ślązakofobie to wszystkich uczciwych wędkarzy ze śląska nad wisełkę zapraszam.

dzieki icon_smile.gif

#30 dm82

dm82

Weteran

• Members
  • 179 postów

Napisano 29 czerwiec 2006 - 17:06

QUOTE(tomfunk)
dm82 a na Skawince coś łowisz czasami? Bo tam też dużo słabiej niż w zeszłym roku. Ostatnio wyjąłem dwa przyzwoite klenie na czereśnie (nigdy mnie nie zawiodły), a poza tym marniutko. Cały czas mam nadzieję, że się jadnak coś ruszy.

Mam teraz sesje, pracuję i nie mam tyle czasu co kiedyś ale byłem w tym roku może 4 razy i : pstrąg szczupak brzany płotki (wszystko małe). Kumpel był w jednym miejscu i złowił 4 świnki takie po 40cm a koleś obok 11 ale mniejszych(woda była brązowa). Ogólne Skawinka to już lipa ale jeszcze pod elektrownią można coś przyczesać. Kiedyś było tam wszystko teraz nie ma prawie nic.

#31 tomfunk

tomfunk

Wędkarz

• Members
  • 41 postów

Napisano 29 czerwiec 2006 - 18:59

Ja nie rozumiem czemu miejscowi pozwalają wytrzebić wszystkie ryby. Sad
Zbierzcie się w 10 chłopa i w y t ł u m a c z c i e kolegom ze Śląska że źle robią.

Ale Ślązaki w tym miejscu to prawie jak u siebie! Ostatnio zrobiłem sobie przejażdżkę rowerową wzdłuż Wisły. Od stopnia wodnego Kościuszko w strone klasztoru zajętych było więszkość miejscówek, a na 13 aut 10 było z rejestracją śląską icon_evil.gif . Przy jednym wędkarzu widzę cztery gruntówy, obok góra śmieci, biegające psy... Koszmar. Ja nie wiem czy oni u siebie nie mają gdzie łowić?! Mają przecież Rybnik, Dziećkowice... I to nawet nie chce im się gdzieś dalej poszukać tylko myk z autostradki i już mamy Wisłę, Podgórki Tynieckie czy ujście Skawinki. Masakra.
[/list]
tomfunk

#32 spinn

spinn

Weteran

• Members
  • 172 postów

Napisano 30 czerwiec 2006 - 07:30

QUOTE(Pi)
Ja nie rozumiem czemu miejscowi pozwalają wytrzebić wszystkie ryby. icon_sad.gif
Zbierzcie się w 10 chłopa i w y t ł u m a c z c i e kolegom ze Śląska że źle robią. icon_wink.gif

Bywały awantury, bywały mordobicia, łamanie sprzętu, tyle że pogonisz jednych, drugich, trzecich i tak przyjadą następni. Chodzę na ryby żeby mieć święty spokój, a nie zadymy, nie jestem PSR czy Policją i zwyczajnie to piep...e. Co nie znaczy że szlag mnie nie trafia gdy coś takiego widzę. Wisłe znam od kilkunastu lat i znalazłem miejsca w które nie chodzi nikt, a najbardziej popularne i najbardziej obławiane zazwyczaj omijam szerokim łukiem.

#33 dm82

dm82

Weteran

• Members
  • 179 postów

Napisano 30 czerwiec 2006 - 22:37

Ja jak się kiedyś wku...e to postrzelam do nich ze Slavii icon_evil.gif

#34 Devonisch

Devonisch

Wędkarz

• Members
  • 30 postów

Napisano 13 lipiec 2006 - 00:48

Bylem ostatnio na Zesławicach. 2 liny po ok. 40 cm. się trafily ok. 4 nad ranem a potem plaża i stado ludzi opalających sie anonimowo w trawie. Prawdopodobnie w neglizu - troche to dziwne.

#35 spinn

spinn

Weteran

• Members
  • 172 postów

Napisano 13 lipiec 2006 - 23:11

co w tym dziwnego ?
Sam sie tam pare razy stukałem, a ciebie dziwi opalanie.

#36 dm82

dm82

Weteran

• Members
  • 179 postów

Napisano 14 lipiec 2006 - 11:35

QUOTE(Devonisch)
Bylem ostatnio na Zesławicach. 2 liny po ok. 40 cm. się trafily ok. 4 nad ranem a potem plaża i stado ludzi opalających sie anonimowo w trawie. Prawdopodobnie w neglizu - troche to dziwne.

Heh przynajmniej jak ryba nie bierze to jest na co popatrzeć.

#37 Dorsik

Dorsik

Wędkarz

• Members
  • 60 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo, modelarstwo, muzyka

Napisano 23 lipiec 2006 - 11:14

Witam wszystkich, jestem nowy na tym forum.
Słyszałem od znajomego wędkarza że w zbiorniku Dąbie ( przy plazie) są jeszcze ładne liny i karpie. Zamieżam nęcić przez kilka dni
by następnie powędkować. Czy jest sens? Jeśli ktoś ma jakieś wiadomości na temat tego łowiska proszę by je przekazał.

#38 tomfunk

tomfunk

Wędkarz

• Members
  • 41 postów

Napisano 23 lipiec 2006 - 12:31

Witam.
Co do Dąbia, to kiedyś rzeczywiście było w nim sporo ryb. Jeszcze za czasów Wspólnoty kiedy nie było Plazy. Było to łowisko o dużej presji, dosyć regularnie zarybiane. Nie wiem jak sprawa wygląda dzisiaj, ale widuję tam wędkarzy, mimo, że klimat tego miejsca nie jest specjalnie przyjazny.
Co do samego łowienia sam się też przymierzałem, żeby sprawdzić to łowisko pod kątem linów. Ilość nenufarów świadczy o tym, że tam linek musi siedzieć. Problem może być z doborem miejscówki. Z jednej strony mur centrum handlowego, z drugiej od samego rana przesiadują plażowicze, a z trzeciej ruchliwa droga ze stromą skarpą w kierunku wody. I chyba od strony drogi pod skarpą będzie najlepsze miejsce na przygotowanie łowiska, chociaż teren też nie jest łatwy (zjechałem kiedyś na d. parę metrów do samej wody).
Tak czy owak zrób wcześniej rozeznanie i napisz o efektach, bo sam jestem ciekawy jak sie temat przedstawia na dzień dzisiejszy.
Aha, i łowienie wchodzi w gre chyba tylko o świcie, bo jak przyjdą plażowicze i otworzą Plazę to... icon_evil.gif
Pozdrawiam i połamania...
tomfunk

#39 Dorsik

Dorsik

Wędkarz

• Members
  • 60 postów

Napisano 23 lipiec 2006 - 12:41

Pojade tam dzisiaj i zobacze co i jak to napisze, pozdrawiam. Co do miejsca to też uważam że przy drodze na skarpce jest najlepiej.

#40 Dorsik

Dorsik

Wędkarz

• Members
  • 60 postów

Napisano 23 lipiec 2006 - 14:48

Byłem przed chwilą na Dąbiu i praktycznie zero wędkarzy (2) i ok. 20 "plażowiczów", ale pewnie wieczorem wieczorem pojawią się wędkarze. Dużo spławiającej się wzdręgi, na środku coś większego co jakiś czas wystawiało płetwe. Przy brzegu ( od strony plazy) widziałem chyba karpika lub karasia 25-30 cm, który płetwą grzbietową przecinał powierzchnię wody. Woda zarośnięta ale jest doś sporo miejsca na zarzucenie zestawów. Zastanawiam sie tylko nad głębokością zbiornika, nie wie ktoś może gdzie są głębsze miejsca?

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych