Skocz do zawartości

Zdjęcie

Kraków I Okolice

2646 odpowiedzi w tym temacie

#2641 dm82

dm82

Weteran

• Members
  • 179 postów
  • Zainteresowania:wędkarstwo

Napisano 08 wrzesień 2014 - 22:34

Cisza bo i ryb mniej. Łowię już jakieś 20 lat. Jak zaczynałem to chodziłem z jedną wędką na Skawinkę bo tyle było ryb, że nie szło ogarnąć 2 wędek (ciepła pod elektrownią). Od paru lat już nie płacę rzek tylko staw w moim kole. Nie żałuję. To taki off topic. Radzę przeczytać czemu tak jest : http://www.gazetapra...ze_niemale.html

Pozdrawiam.

#2642 macbull

macbull

Początkujący

• Members
  • 6 postów

Napisano 04 styczeń 2015 - 17:34

CYTAT(macko @ wto, 18 sty 2011 - 18:24) Wyświetl post
właśnie prowadzę badania w których mam rybki z podgórek tynieckich (czyli z woda z wisły), czystej rzeczki górskiej, Brzegów 3C, łowisk prywatnych oraz ryby hodowlane. Jak narazie robiłem badania składu chemicznego( białko, tłuszcz, s.m., popiół, itp.), ale te wyniki nie obrazują czy ryba nadaje się do jedzenia. Czekam właśnie na wyniki odnośnie metali ciężkich i pestycydów które mają wpływ na zdrowie człowieka. Jak tylko będe miał opracowane wyniki to napisze na forum. Ale powiem że niemal jestem pewien że żadne normy nie beda przekroczone, a może się okazać że rybka z wisły jest zdrowsza niż ta hodowlana. Kilka lat temu proadzono badania w zalewie szczecińskim i delcie wisły, ryby tam złowione przez rybkaów przebadano i stwierdzono że nadają się do jedzenia icon_smile.gif więc tym bardziej w Krakowie rybki powinny być OK

Witam!
Chciałem odświeżyć temat czystości Wisły i innych wód podkrakowskich. Szukałem trochę w necie ale nic aktualnego nie znalazłem. Czy może ktoś zna link do takich albo może coś podać w tym temacie. Pozdrawiam

#2643 macbull

macbull

Początkujący

• Members
  • 6 postów

Napisano 06 styczeń 2015 - 16:16

CYTAT(macbull @ nie, 04 sty 2015 - 18:34) Wyświetl post
Witam!
Chciałem odświeżyć temat czystości Wisły i innych wód podkrakowskich. Szukałem trochę w necie ale nic aktualnego nie znalazłem. Czy może ktoś zna link do takich albo może coś podać w tym temacie. Pozdrawiam

No to sobie sam odpowiadam icon_razz.gif Tutaj jest link do badań z 2013: http://www.krakow.pi...rt13/3_wody.pdf Jak się wczytać, to Wisła ma główny problem z zasoleniem (Śląskie kopalnie), natomiast nie jest chyba tak źle, jeśli chodzi np. o metale ciężkie.

Użytkownik macbull edytował ten post 06 styczeń 2015 - 16:17

#2644 macbull

macbull

Początkujący

• Members
  • 6 postów

Napisano 08 styczeń 2015 - 15:49

Witam!
Dzisiaj idę wykupić składki i trzeba na rybki icon_smile.gif Ktoś może próbował ostanio w tę zimową porę? Jakieś wyniki?

#2645 Konradinho

Konradinho

Początkujący

• Members
  • 3 postów

Napisano 02 luty 2015 - 22:08

Hej!
Chyba jeszcze nikt nie wybrał sie na Wisełkę icon_smile.gif
Jak ktoś będzie po wyprawie niech zda relacie. Pozdrowionka

#2646 macbull

macbull

Początkujący

• Members
  • 6 postów

Napisano 27 luty 2015 - 17:07

No więc dzisiaj zacząłem sezon na Wisełce. Chciałem w zasadzie na Rudawie ale taka zupa płynęła, że odpuściłem. Poszedłem w dół Wisły. Jedyną rybką był jaź. Piękny, zdrowy i mierzący prawie 29 cm. Ryba wzięła zaraz przy brzegu - grunt jakiś metr, czerwony robak toczony zaraz nad dnem. Był jeszcze jeden łowiący i
podobno złapał jedną płotkę ale chyba jakąś małą. Moja ryba wróciła do Wisełki - niech się mnoży icon_smile.gif. Pozdrawiam wszystkich

Załączone miniatury

• Zdjęcie0065.jpg

Użytkownik macbull edytował ten post 28 luty 2015 - 20:43

#2647 Artbrt

Artbrt

Wędkarz

• Members
  • 23 postów

Napisano 07 wrzesień 2017 - 22:11

Temat umarł?

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0