Skocz do zawartości

Zdjęcie

Kraków I Okolice

2646 odpowiedzi w tym temacie

#2621 dejvid1980

dejvid1980

Wędkarz

• Members
  • 16 postów

Napisano 13 lipiec 2013 - 17:34

Pytanko
jak myslicie wisła jutro bedzie nadawala sie do wedkowania ?
czy spory syf juz bedzie plynol (korzenie itp ? )

#2622 tomee84

tomee84

Wędkarz

• Members
  • 30 postów

Napisano 13 lipiec 2013 - 21:12

Nie chce Cię martwić ale może być syf, woda cały czas idzie w górę. Sam miałem wybrać się do Niepołomic ale przy takim stanie tamki pozalewane, poza tym nie bardzo mi się chce na deszczu siedzieć.

#2623 Dorsik

Dorsik

Wędkarz

• Members
  • 60 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo, modelarstwo, muzyka

Napisano 23 lipiec 2013 - 15:32

Byłem wczoraj na Wiśle - Przewóz - feeder i dość miły rezultat: 5 leszczy 35-40 cm, kleń, kilka karasi (jeden 40 cm), dużo drobnicy uklei i krąpi oraz siadł młody sum. Za chwile wybieram się tam ponownie i dam potem znać.

#2624 Dorsik

Dorsik

Wędkarz

• Members
  • 60 postów

Napisano 23 lipiec 2013 - 20:02

Dzisiaj byłem na kanale bo na wiśle moja miejscówka była zajęta. Krótko mówiąc, wielka lipa, syf smród, brak brań. Czasem coś biło za uklejką ale zero kontaktu z białą rybą. Złowiłem kilka uklejek i malutkiego suma.

#2625 Typowy Janusz

Typowy Janusz

Wędkarz

• Members
  • 15 postów

Napisano 24 lipiec 2013 - 12:24

Witam serdecznie, jak sytuacja na basenie portowym ? Można coś przykłusować czy zarosło a woda opadła ? Niebawem konkretny wrzut fotki z leszczem długości 0,7+0,5 w krupniku złowionym przez szwagra. Pozdrawiam,
Janusz

#2626 Dorsik

Dorsik

Wędkarz

• Members
  • 60 postów

Napisano 01 sierpień 2013 - 15:11

Dzisiaj Zesławice, dużo leszcza 40 - 50 w tym kilka łopat oraz sporo dużej płoci.

#2627 dario3579

dario3579

Wędkarz

• Members
  • 24 postów

Napisano 08 wrzesień 2013 - 19:00

witam koledzy, wędkuję w krakowskim okręgu od tego sezonu i w związku z tym był bym wdzięczny gdyby ktoś zechciał odpowiedzieć na kilka moich pytań, jako że bez waszej pomocy miną ze dwa lata zanim złowię rybę godną sfotografowania ;p

idzie jesień więc chciał bym zapytać gdzie na wiśle warto nastawiać się na sandacza, dodam że z gruntu, pytam bo jeżdżę w okolice miejscowości Grabie i jak narazie nawet bez skubnięcia, nie chodzi mi tutaj oczywiście żeby ktoś podał mi dokładne miejsce nad rzeką tylko wskazał okolicę powiedzmy odcinek gdzie warto poszukać miejscówek, ewentualnie czy Grabie i tamten odcinek wisły jest wart przesiadywania całymi nocami z martwą rybką na haku

kolejne pytanie mam odnośnie zalewu w Zesławicach, mianowicie jaka ryba tam występuje? słyszałem że sandacz i sum również ale to słyszałem od gościa który słyszał od innego gościa więc informacja niezbyt wiarygodna a przesiadywanie z martwą rybką nad jeziorem w którym marne szanse na branie podczas kiedy noce coraz zimniejsze wcale nie jest rzeczą przyjemną

i ostatnie pytanie, czy warto jechać na bagry? jakiej ryby można się tam spodziewać? pytam bo byłem tam 3 razy (na nocy) i wróciłem bez brania więc nie wiem czy poprostu trafiłem na kiepskie brania czy nie ma po co się tam wybierać

z góry dzięki za jakąkolwiek pomoc

#2628 Grzesiak

Grzesiak

Wędkarz

• Members
  • 68 postów
  • Zainteresowania:Piłka Nożna, Wędkarstwo, Kobiety, Muzyka :)

Napisano 09 wrzesień 2013 - 00:42

Napisałem na private icon_smile.gif

#2629 Bluzer

Bluzer

Szajbus

• Members
  • 1075 postów

Napisano 14 listopad 2013 - 19:10

Ponad miesiąc bez żadnego wpisu w temacie...tak zakurzony ten wątek jeszcze nie był

W ostatnim czasie meczyłem nieco Wisłe podbijajac gume z dna,ale wyniki dużo ponizej oczekiwań.
Zastanawia jednak spora ( w porównaniu do lat poprzednich) ilosć szczupakowego przyłowu
Nieformalne forum krakowskiego koła "ZWIERZYNIEC"
http://www.forumkola...zyniec.fora.pl/

#2630 PePe.

PePe.

Weteran

• Members
  • 246 postów

Napisano 15 listopad 2013 - 12:38

W zeszłym roku było dużo sandaczowego przedszkola, w tym roku szczupakowe, dwa-trzy lata wstecz ilośc małego suma drażniła. To wszystko wydaje sie byc pozytywne, tylko dlaczego nic wiekszego nie chce sie na wędke zameldowac ??? W zeszłym roku narzekałem na jesień że sama drobnica itp, ale w tym roku to lipa na maksa....

#2631 Bluzer

Bluzer

Szajbus

• Members
  • 1075 postów

Napisano 19 listopad 2013 - 09:18

Jakieś wieści z weekendu?
Mnie niestety choroba przykula do łózka,ale się odegram,soon;)
Nieformalne forum krakowskiego koła "ZWIERZYNIEC"
http://www.forumkola...zyniec.fora.pl/

#2632 PePe.

PePe.

Weteran

• Members
  • 246 postów

Napisano 19 listopad 2013 - 11:50

w piątek z rańca, pierwszy rzut i sandał i tak kilka sztuk, dwa duże też były ale spadły jak to u mnie zawsze bywa icon_smile.gif
dzisiaj z rańca brań prawie zero, ale 5 sztuk na brzegu się zameldowało wszystkie czterdziestaki....

#2633 K-Pon

K-Pon

Wędkarz

• Members
  • 23 postów
  • Zainteresowania:akwarystyka, wedkarstwo, ogrodnictwo

Napisano 15 grudzień 2013 - 12:35

Znowu mija miesiąc i brak wpisów icon_smile.gif
Jak tam Panowie Nasza Wisełka i żwirownie ??
HooaH wędkarze :)

#2634 Grzesiek123

Grzesiek123

Początkujący

• Members
  • 5 postów
  • Zainteresowania:Ryby ryby ryby :D

Napisano 27 grudzień 2013 - 15:16

Witam wszystkich nazywam sie Grzesiek i jestem nowy na forum icon_biggrin.gif
No panowie a wiec jak tam z rybkami chodzi ktoś może jeszcze ? Pogoda ładna i tak myslałem zeby sie wybrac z gruntówkami gdzies ale czy ma to jakis sens czy mija sie z celem jak myślicie ? icon_biggrin.gif Pozdrawiam

#2635 jaguar56

jaguar56

Szajbus

• Members
  • 2995 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo, herpetologia

Napisano 27 grudzień 2013 - 16:00

CYTAT(Grzesiek123 @ pią, 27 gru 2013 - 15:16) Wyświetl post
Witam wszystkich nazywam sie Grzesiek i jestem nowy na forum icon_biggrin.gif
No panowie a wiec jak tam z rybkami chodzi ktoś może jeszcze ? Pogoda ładna i tak myslałem zeby sie wybrac z gruntówkami gdzies ale czy ma to jakis sens czy mija sie z celem jak myślicie ? icon_biggrin.gif Pozdrawiam

Witam na forum.
A ładnie to tak od razu w butach wchodzić tylko podając swoje imię?
A może jaką metodą łowisz, gdzie, jakie ryby, skąd jesteś? Uzupełnij profil. Poczytaj trochę forum i pytaj w istniejącym temacie.

Umieraliście tak młodo,
ulicami płynie wasza krew.
To stolica płonie w smutku,
śmierć zabiera wszystkie dzieci jej.

Śpijcie słodko me aniołki,
kule wroga już nie groźne wam.
Teraz już was nie dostaną
wrogie szpony okupanta łap.

#2636 Grzesiek123

Grzesiek123

Początkujący

• Members
  • 5 postów
  • Zainteresowania:Ryby ryby ryby :D

Napisano 27 grudzień 2013 - 20:34

No tak fakt przepraszam bardzo icon_smile.gif
A wiec tak jestem z Krakowa mianowicie osiedle Przewóz (jeśli można nazwać to osiedlem icon_biggrin.gif) łowie głównie na feeder sporadycznie spławik czy spinning.Ryby jakie głównie mnie interesują to białoryb chodz na drapieznika czasami tez sie wybiore icon_biggrin.gif W tym sezonie łowiłem głównie na Wiśle bo mam ja pod nosem na Brzegach bo też nie daleko oraz na zalewie Bagry sporadycznie byłem na Rabie ale bez wyników.W nadchodzącym sezonie w planach mam odwiedzenie Ciepłego Kanału w Nowej Hucie oraz zbiorników na Przylasku.Jeszcze raz przepraszam za błąd i pozdrawiam icon_razz.gif

Użytkownik Grzesiek123 edytował ten post 29 grudzień 2013 - 21:59

#2637 A_post_oł

A_post_oł

Szajbus

• Members
  • 1049 postów
  • Zainteresowania:ryby też

Napisano 28 grudzień 2013 - 18:48

Nazwy miast piszemy Z DUŻEJ LITERY a więc jesteś z Krakowa a nie krakowa

O białoryb jest o tej porze roku łatwiej w wodzie stojącej a nie w rzece.
Brania są bardzo słabo sygnalizowane, zarówno na spławiku jak i na DS, trzeba stosować bardzo delikatne i czułe zestawy.
Ryby są przygotowane do przezimowania, raczej zgromadzone w zimowiskach, trudno je zwabić czy zanęcić, raczej trzeba szukać gdzie zimują. Przydatna może być echosonda.
Ryby mają bardzo spowolnioną przemianę materii, jedzą niewiele i rzadko, trudno dobrać przynętę czy zanętę. Łowiłbym na ochotkę - nie zapomnij o dobraniu odpowiedniego haczyka. Na DS zakładałbym koszyczek wielkości naparstka z bardzo drobno zmieloną dobrej jakości zanetą z dodatkiem jokersa.
Na ryby w każdziuteńki wolny czas...

Piszę poprawnie po polsku.

#2638 MarcinS

MarcinS

Początkujący

• Members
  • 1 postów

Napisano 21 styczeń 2014 - 17:34

Po pierwsze to witam wszystkich jako nowy:) A teraz szybkie pytanie w Krakowie pomiędzy ul. Pasternik a Balicką w rejonie ulicy Mjr Łupaszki na górze jest zbiornik wodny zamknięty za bramą ale widać tam kolegów z wędkami. Jak się dostać na ten zbiornik, czyj on? Co tam można złowić?

#2639 czaplasiwa

czaplasiwa

Weteran

• Members
  • 219 postów

Napisano 22 styczeń 2014 - 10:58

Jest to zbiornik "Pasternik" koła Zwierzyniec. Aby na nim wędkować należy wykupić zezwolenie w kole Zwierzyniec. Do każdorazowego wędkowania uprawnia dniówka a 15pln. Z ryb są: Pstrągi tęczowe, karpie, liny, szczupaki, sumy, amury itd. Obowiązuje limi zabieranych ryb wg regulaminu łowiska. Więcej informacji znajdziesz tutaj: http://www.forumkola...-zwierzyniec,7/

#2640 tomee84

tomee84

Wędkarz

• Members
  • 30 postów

Napisano 07 marzec 2014 - 10:12

Witajcie Koledzy,
zupełna cisza na forum, wszyscy pewnie nad wodą:) Atakowaliście już wisłę może przylasek 1 jakieś efekty? Ja na weekendzie rozpoczynam sezon pewnie wisła.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych