Skocz do zawartości

Zdjęcie

Echosonda Z Bezprzewodowym Czujnikiem

6 odpowiedzi w tym temacie

#1 Marviz

Marviz

Wędkarz

• Members
  • 38 postów

Napisano 01 maj 2010 - 14:59

Witam,

Szukam opinii osób które zetknęły się lub mają w posiadaniu Echosondy z bezprzewodowym czujnikiem.
Rzadko łowię z łódki, dużo częściej z brzegu. Miło było by mieć wspomagacza w formie takiej echosondy która nadawała by się do rzutów czujnikiem ze zwykłej wędki. Do badania dna, w szczególności głębokości, no i czasem coś tam na tym ekranie pokazać o tym co pływa pod lustrem.

Znalazłem coś takiego:
Fish Finder
http://www.allegro.p...owa_nowosc.html

Tu znalezione zdjęcie real:

Na allegro widać już coraz częściej te bezprzewodowe wynalazki ale ta ma kilka zalet w stosunku do innych tanich wyrobów tego typu. Przede wszystkim wymienna bateria w czujniku, np. taki czujnik Jaxon`a jest szczelnie sklejony i zamiast baterii; wymienia się na nowy (ok 100zł). W dodatku Jaxon jest wyraźnie bardziej ubogi w informacje na wyświetlaczu, podobnie jak produkt z serii Smartcast od Humminbird tyle że tu nawet rozdzielczość wyświetlacza jest 2x mniejsza a czujnik ma te same wady co poprzednik. Czujnik Jaxona ma obszar emisji: 20st. Natomiast Fishfinder i Humminbird po 90st.

Fishfinder ma 6 miesięcy gwarancji (jak przeżyje te 6 to i pewnie więcej), ale tu jest coś dziwnego, UE nie nakazuje na sprzęt elektroniczny udzielania gwarancji w zakresie całych 12 miesięcy?
Jaxon ma 12 miesięcy
Humminbird - nie wiem, ale pewnie 12-24

Fish Finder to koszt ok 300zł razem z przesyłką, zapasowy czujnik bezprzewodowy to koszt rzędu 90zł, jest dostępny od ręki u sprzedawcy na allegro pod nickiem "KrzysztofZ3" (gdyby link do aukcji wygasł i ktoś chciał by znaleźć sprzedawcę)
JAXON EASY 201 B kosztuje 330zł + koszt przesyłki (zapasowy sonar to koszt ok 100 zł)
Humminbird - Tu sam czujnik RF45 kosztuje 210zł, Zestaw RF35 (zegarek) kosztuje 360zł + koszt przesyłki

Także Panowie, czekam na jakieś informacje lub luźną pogawędkę o przydatności takich urządzeń (rozmawiamy o bezprzewodowych, echosondy z czujnikiem na kablu są już wystarczająco opisane)

Użytkownik Marviz edytował ten post 01 maj 2010 - 22:38

#2 Diplomat

Diplomat

Weteran

• Members
  • 245 postów

Napisano 01 maj 2010 - 19:18

Miałem tę sondę tylko z sonarem stacjonarnym i mam Humminbirda RF25(największy zasięg).Powiem tak Fischfinder w niczym nie ustępuje 3 x droższemu Humminbirdowi,mają te same pozycje menu,a nawet Fisch..ma zoom warstwy przydennej.Wskazania są takie same bo sprawdzałem równocześnie z pontonu obie.Sonar Fischfindera ma wymienne baterie co jest dużym plusem .Na zdjęciu pokazana jest wersja Amerykańska,musisz poszukać z sonarem pomarańczowym .Jeśli wystarcza Ci odległość sondowania ok.40m,to jak najbardziej wystarczy Fischfinder.Pozdrawiam.
Ps.też kupowałem u tego sprzedawcy,sam jest wędkarzem,więc odpowie Ci na pytania i wyjaśni wątpliwości.

Użytkownik Diplomat edytował ten post 01 maj 2010 - 19:23

#3 Marviz

Marviz

Wędkarz

• Members
  • 38 postów

Napisano 01 maj 2010 - 22:35

Właśnie odpisał sprzedawca z aukcji do której link podałem w pierwszym poście, koszt bezprzewodowego czujnika to 90zł i jest dostępny od ręki. Jestem zdziwiony że w majowy weekend sprzedawca potrafi odpowiedzieć w ciągu kilku godzin zamiast wypoczywać z wędką w rękach. Bardzo pozytywnie jestem zaskoczony icon_smile.gif

Diplomat - Dziękuje za odpowiedź, chyba zdecyduję się na zakup i gdy się z tym wybiorę nad wodę zdam relację w tym temacie. Może porobię jakieś foty lub nagram filmik z opisem działania icon_smile.gif

---------EDIT---------

Znalazłem na stronię (chyba producenta lub exportera) ten produkt, ale zaciekawił mnie inny model z pod tej samej stajni:

http://luckyproducts...eless-Mode.html

Ma o wiele lepsze parametry niż ten opisywany w pierwszym poście, zdecydowanie pod względem rozdzielczości ekranu i 4 skal szarości. W dodatku wygląda na to że odświeżanie odczytu jest o wiele płynniejsze niż w modelu FFW718

FFW718:
FF918 :

Zobaczcie i oceńcie sami

Diplomat - Jak wyglądało odświerzanie pomiaru na Twoim FishFinderze? w podobnej ilości klatek/s jak na filmiku wyżej?

Wysłałem zapytanie do Pana Krzysztofa o ten drugi model, zobaczymy co odpisze icon_smile.gif

Pozdrawiam, Marcin.

Użytkownik Marviz edytował ten post 02 maj 2010 - 00:09

#4 Marviz

Marviz

Wędkarz

• Members
  • 38 postów

Napisano 02 maj 2010 - 00:19

Dokładny producent tego sprzętu to:

http://www.goodlucky...m/products.html

#5 Diplomat

Diplomat

Weteran

• Members
  • 245 postów

Napisano 02 maj 2010 - 08:41

cyt "Jestem zdziwiony że w majowy weekend sprzedawca potrafi odpowiedzieć w ciągu kilku godzin zamiast wypoczywać z wędką w rękach".
Witam,dziś dostęp do internetu można mieć również na łódce podczas wędkowania icon_biggrin.gif . Jeśli chodzi o odświeżanie ekranu, jest jak na filmiku, jest to chyba filmik z wersji demonstracyjnej, którą można włączyć w urządzeniu. Jest tam tez funkcja dostosowania prędkości przesuwania sonaru po wodzie(miałem to w wersji stacjonarnej),ale dopytaj sprzedawcę,on to zna dokładniej. Pozdrawiam.

Użytkownik Diplomat edytował ten post 02 maj 2010 - 08:43

#6 Marviz

Marviz

Wędkarz

• Members
  • 38 postów

Napisano 21 maj 2010 - 22:39

Witam,

Dziś otrzymałem przesyłkę z Fishfinderem.

Bardzo fajne i poręczne urządzonko. Niestety mogłem jedynie je przetestować na szybko w pobliskim kanale i jak narazie byłem mile zaskoczony. Bardzo fajnie działa.

Kilka słów na początek; Podświetlenie można włączyć na stałe, lub tylko w przypadku naciśnięcia jakiegoś przycisku (wygaszanie). Wyświetlacz czytelny jak na te rozmiary i rozdzielczość. Można ustawić różne prędkości odczytu (6 poziomów), na najwyższym obraz przesuwa się całkiem żwawo którego braku się obawiałem.

Najgorsza jest rzecz która odrazu rzuciła mi się w oczy. Sam czujnik bezprzewodowy waży aż 41,5g (ważone na elektronicznej wadze gramowej) i niestety do wyrzutu tego trzeba całkiem mocnego wędziska o odpowiednim Ciężarze wyrzutu aby nie złamać wędziska :/ Niestety na chwilę obecną mam jedynie Odległościówkę 5-25g i musiałem rzucać z ręki.

Gdyby były jakieś pytania to proszę pisać w tym temacie a na pewno odpowiem.

Niedługo, gdy uporam się z pracą, wybiorę się nad jezioro z kamerą cyfrową i nagram video recenzję, jeśli macie jakieś zagadnienia które chcecie abym pokazał w tej recenzji to proszę też pisać.
Na pewno będą to takie rzeczy jak: dokładny opis z przykładami menu i tego co pokazuje wyświetlacz, przegląd opcji, zasięg w różnych warunkach bezprzewodowego czujnika, kilka testów w praktyce - czyli działanie ogólne.

#7 hiszpan76

hiszpan76

Wędkarz

• Members
  • 46 postów
  • Zainteresowania:wędkarstwo , motoryzacja

Napisano 03 sierpień 2010 - 10:32

Marviz robiłeś testy tej echosądy , jakie wrażenie , może jakiś filmik nakręciłeś, chętnie bym się przekonał do niej pozdrawiam

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych