Skocz do zawartości

Zdjęcie

Kętrzyn Karp

13 odpowiedzi w tym temacie

#1 JOWISZ

JOWISZ

Początkujący

• Members
  • 6 postów

Napisano 07 kwiecień 2010 - 20:46

Witam serdecznie

Poszukuję w okolicach Kętrzyna sprawdzonego łowiska na którym można zmierzyć się z KARPIEM. Jeżeli znacie takie łowiska to proszę opis wody. Jakie mieliście efekty i na co?

i mam drugie pytanie co sądzicie na temat jeziora IŁAWKI

#2 Carlos

Carlos

Weteran

• Members
  • 137 postów

Napisano 08 kwiecień 2010 - 06:44

Witam, na moju(zwanym czernikami) z plaży widzialem jak wyciągano karpie, co do Iławki są tam karpie?

#3 JOWISZ

JOWISZ

Początkujący

• Members
  • 6 postów

Napisano 08 kwiecień 2010 - 09:29

dziękuje za odpowiedz i czekam na dalsze podpowiedzi. A co do Iławki to słyszałem że tam pływają karpie dlatego szukam potwierdzenia w tym temacie

Użytkownik JOWISZ edytował ten post 08 kwiecień 2010 - 09:31

#4 Carlos

Carlos

Weteran

• Members
  • 137 postów

Napisano 08 kwiecień 2010 - 18:04

Jestes z Kętrzyna czy okolic?

#5 JOWISZ

JOWISZ

Początkujący

• Members
  • 6 postów

Napisano 09 kwiecień 2010 - 10:32

Tak jestem z Kętrzyna

#6 Carlos

Carlos

Weteran

• Members
  • 137 postów

Napisano 09 kwiecień 2010 - 15:22

Ja również, jak byś się dowiedział gdzie jest jakieś lowisko karpiowe napisz w temacie, prosze!

#7 JOWISZ

JOWISZ

Początkujący

• Members
  • 6 postów

Napisano 09 kwiecień 2010 - 15:54

Ostatnio znalazłem w necie że na karpia można połapać w Baniach Mazurskich. Z Kętrzyna jest jakieś 60 km, troszkę daleko a tym bardziej że jedyne co wiem o łowisku to to co przeczytałem w necie i nic więcej. A tak w ciemno jechać to mi się nie uśmiecha, niechcem wtopić jak kolega co jezdził gdzieś pod EŁK miało być pięknie, a niestety nie było.

#8 Carlos

Carlos

Weteran

• Members
  • 137 postów

Napisano 10 kwiecień 2010 - 08:07

Chyba nic nie znajdę obok kę3na, do swojego stawu kupie karpie i amury :] i będzie zabawa icon_razz.gif

#9 JOWISZ

JOWISZ

Początkujący

• Members
  • 6 postów

Napisano 10 kwiecień 2010 - 08:13

No jeżeli masz możliwość wędkowania na własnym sprawie to super, jeżeli jest to możliwe to czekam na zaproszenie icon_smile.gif
życzę powodzenia przy dbaniu o staw(duży masz ten staw). No a ja spróbuje coś wytropić w okolicy Kętrzyna, jak mi się uda to postaram się pochwalić na forum.

#10 dekosz

dekosz

Weteran

• Members
  • 835 postów

Napisano 10 kwiecień 2010 - 13:56

Na Moju są karpie, ale nie jest tak łatwo je tam złowić. Wytrwałość popłaca i długotrwałe nęcenie. Trafiają się sztuki powyżej 10kg icon_wink.gif Osobiście byłem tam kilka razy na przejażdżce rowerowej i widziałem jak wyciągnięto tam karpia na oko +-80cm.

Pozdrawiam

#11 Carlos

Carlos

Weteran

• Members
  • 137 postów

Napisano 10 kwiecień 2010 - 18:01

To dobrze mi sie zdawało że na Moju są karpie, kiedyś jak byłem na sandaczu z ojcem, wyciągnięto tam karpia. Jowisz w stawie narazie sa karasie i liny , ale malutkie. Chcem zakupic karpie takie 250g karpie z 50sztuk na oko, karmic je i jak dobrze pojdzie po miesiacu bd ok 1,5kg wazyc.

#12 mollto

mollto

Początkujący

• Members
  • 1 postów

Napisano 26 grudzień 2010 - 22:08

Carlos, kolego z całym szacunkiem Karp ma spore przyrosty ale w miesiąc z 25 dg do 1.5 kg no to chyba lekko przesadziłeś, w hodowlanych stawach gdzie karpie mają odpowiednie warunki typu przepływ wody i karmione są odpowiednimi mieszankami paszowymi karpie mają poważne przyrosty rzędu 1 kg - 1,5 kg w trakcie sezonu tj, kiedy zima puszcza stawy się zalewa i wpuszcza się karpie takie jak piszesz 25dg, do pierwszych mrozów czyli jakiś październik, listopad a czasami grudzień, przez ten czas karpie są karmione powiedzmy 2-3 razy w tygodniu wywrotką specjalnej paszy którą możemy kupić nawet w Barczewie icon_wink.gif
Wracając do tematu Karpi na mazurach, na Moju są karpie i to potężne w 2009 r został złapany karp o wadze 22 kg, bylem na dwóch zasiadkach w tym roku nad tym zbiornikiem i niestety bez efektów, ale obiecuję sobie że w 2011 zrobię dłuższą zasiadkę.
Mamy pod nosem jezioro Tuchel czyli Kwida, od jakiegoś czasu PZW zarybia ten zbiornik karpiem, i są potwierdzone informacje że są zaczepienia karpi ale nikt na nie tam się nie nastawia, ja osobiście widziałem spław karpia w wodzie o głębokości 60 cm w czerwcu 2009 i to nie jakiś maluszek tylko misiaczek na oko z 10 kg.
Jezioro kiersztanówko czyli Pożarki, też są karpie.
Jezioro Iławki podobno są i można je najczęściej spotkać na drugiej zatoce z liliami od strony torów.
Jeżeli chodzi o łowisko obok Bań Mazurskich, a dokładnie Łowisko Lisy to jeżdżę tam regularnie od 2008 r.
Łowisko ma około 7 lat, w tym roku 2010 złapałem tam rekord łowiska 8.40 kg.
Generalnie łowisko dosyć trudne, bardzo dużo zaczepów,a karpie kapryśne, czasami jest tak że wracamy do domu o kiju, a czasami mamy 7 brań w dwie osoby.
Jeździmy tam zazwyczaj na jedną dobę, tj wyjeżdżamy około 15 w dzień i schodzimy z łowiska około 12
Właściciel to bardzo sympatyczny Pan Leon.
Obowiązkowo wodery!!

Użytkownik mollto edytował ten post 27 grudzień 2010 - 22:05

#13 Olek78

Olek78

Początkujący

• Members
  • 2 postów

Napisano 07 wrzesień 2017 - 19:12

Witam serdeczniePoszukuję w okolicach Kętrzyna sprawdzonego łowiska na którym można zmierzyć się z KARPIEM. Jeżeli znacie takie łowiska to proszę opis wody. Jakie mieliście efekty i na co? i mam drugie pytanie co sądzicie na temat jeziora IŁAWKI

#14 Olek78

Olek78

Początkujący

• Members
  • 2 postów

Napisano 07 wrzesień 2017 - 19:24

Witam śmiało można się zmierzyć z karpiem łowisko mario giżycko ,moim zdaniem super miejsce sztuki 5-8kg to codzienność ,kumpel trafił 18kg rekord sezonu 20kg tylko trzeba się nasiedzieć więc cierpliwość ale jest gdzie usiąść i grile rozstawione też więc kiełbaski i można miło spędzić czas .otwarte od 8.00do zmierzchu ,dobry dzień to sobota bo pogoda ma być i już się nastawiam ,serdecznie polecam

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych