Skocz do zawartości

Zdjęcie

Hodowla Karpia

38 odpowiedzi w tym temacie

#21 Tricu

Tricu

Weteran

• Members
  • 167 postów

Napisano 08 kwiecień 2010 - 14:09

Milion karpi hehe no to nie o takich hodowlach mówie icon_wink.gif Mówie o małych nie komercyjnych. Na pewno zboże, kukurydza i chleb to najczęściej wybierany pokarm dla karpia.

#22 ProCarp

ProCarp

Weteran

• Members
  • 500 postów

Napisano 08 kwiecień 2010 - 15:53

Sam mam staw i karmie karpia chlebem,pszenica i kukurydza.Oczywiście nasiona gotuje.Jeżeli masz większe karpie to przyzwyczajaj je do kulek

#23 jaguar56

jaguar56

Szajbus

• Members
  • 2996 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo, herpetologia

Napisano 08 kwiecień 2010 - 16:10

CYTAT(ProCarp @ czw, 08 kwi 2010 - 16:53) Wyświetl post
Sam mam staw i karmie karpia chlebem,pszenica i kukurydza.Oczywiście nasiona gotuje.Jeżeli masz większe karpie to przyzwyczajaj je do kulek

Po jakiego chcesz przyzwyczajać karpie z własnego małego stawu do kulek? Przedstaw jakieś argumenty? Bo ja na dal nie rozumiem dla czego do licha jasnego?! Nie ma to żadnych przyczyn ekonomicznych przecież chyba że wymyśliłeś kulki o wartości równej ziarnom a o niższej cenie. W co nie wierzę.

I następna ważna rzecz. Karpi nie trzeba przyzwyczajać do kulek!! Chyba że wrzucasz do wody jakiś chłam. Zapodając karpiom dobrej jakości kulki o dużej wartości odżywczej nie trzeba ich do niczego przyzwyczajać.

A i pamiętajcie że karmiąc karpie i w ogóle ryby chlebem nie dziwcie się że macie w wodzie dużą ilość glonów i może wystąpić przyducha zarówno letnia jak i zimowa.

Użytkownik jaguar56 edytował ten post 08 kwiecień 2010 - 16:12

Umieraliście tak młodo,
ulicami płynie wasza krew.
To stolica płonie w smutku,
śmierć zabiera wszystkie dzieci jej.

Śpijcie słodko me aniołki,
kule wroga już nie groźne wam.
Teraz już was nie dostaną
wrogie szpony okupanta łap.

#24 marian155

marian155

Weteran

• Members
  • 424 postów

Napisano 08 kwiecień 2010 - 21:32

Kolega chyba nie ma na co pieniędzy wydawać. Kulki?! Ja zostałbym przy kukurydzy, tym bardziej,że autor tematu zaznaczył że ma być to tylko hobby a nie produkcja karpia na wielka skalę. Karpiki też lubią ziemniaka ale też nie należy przesadzać, bo nic dobrego nie będzie z tego jeśli te ziemniaki będą długo zalegać na dnie.

Użytkownik marian155 edytował ten post 08 kwiecień 2010 - 21:33

#25 ProCarp

ProCarp

Weteran

• Members
  • 500 postów

Napisano 08 kwiecień 2010 - 22:04

A więc ja karmiłem karpie kulkami aby potrenować łowienie metodą karpiową u siebie.Karpie u mnie w stawie gdy dostawały do jedzenia tylko chleb to nie mogłem złowić żadnego na grunt.Gdy pierwszy raz wybrałem się z kulką na staw to miałem 0 brań gdy wsypałem przez kilka dni 1 kg kulek to na nastepnej zasiadce na moim stawie złowiłem już kilka karpi.Jednak najwięcej ryb brało przy powierzchni na robaka.Ja tam raz kiedyś sypie rybą kulki by sprawdzić które najbardziej im smakują np gdy dipuje kulki o zapachu rak dipem o zapachu truskawka.Wtedy mam zupełnie inny zapach i sprawdzam czy ryba go lubi

#26 Tricu

Tricu

Weteran

• Members
  • 167 postów

Napisano 08 kwiecień 2010 - 23:29

Ile osób tyle zdań...

#27 marian155

marian155

Weteran

• Members
  • 424 postów

Napisano 09 kwiecień 2010 - 08:19

CYTAT(ProCarp @ czw, 08 kwi 2010 - 23:04) Wyświetl post
A więc ja karmiłem karpie kulkami aby potrenować łowienie metodą karpiową u siebie.Karpie u mnie w stawie gdy dostawały do jedzenia tylko chleb to nie mogłem złowić żadnego na grunt.Gdy pierwszy raz wybrałem się z kulką na staw to miałem 0 brań gdy wsypałem przez kilka dni 1 kg kulek to na nastepnej zasiadce na moim stawie złowiłem już kilka karpi.Jednak najwięcej ryb brało przy powierzchni na robaka.Ja tam raz kiedyś sypie rybą kulki by sprawdzić które najbardziej im smakują np gdy dipuje kulki o zapachu rak dipem o zapachu truskawka.Wtedy mam zupełnie inny zapach i sprawdzam czy ryba go lubi

Czyli nie karmiłeś ich po to aby rosły o co chodzi autorowi tylko po to aby sobie połowić , a jak dla mnie to jest duża różnica, sypać przez tydzień kulki a np. przez rok.

Z resztą podzielam zdanie kolegi jaguar56, karpi nie trzeba przyzwyczajać. Wiem po swoich doświadczeniach, i mówię o zapachu. Choć nigdy nie miały do czynienia z truskawką, po pierwszej zasiadce z ciastem truskawkowym rezultaty były oszałamiające.Myślę,że najważniejszym czynnikiem jest wybór odpowiedniego smaku/zapachu.

Użytkownik marian155 edytował ten post 09 kwiecień 2010 - 08:22

#28 Carlos

Carlos

Weteran

• Members
  • 137 postów

Napisano 10 kwiecień 2010 - 18:06

Tzn na początek chcę aby karpiki urosły do 1,5kg++ i potem je łowić dla hobby:p. Więc prosiłbym o doradzenie czym karmić, aby jak najszybciej osiągnęły tę masę?

#29 marian155

marian155

Weteran

• Members
  • 424 postów

Napisano 10 kwiecień 2010 - 19:52

A dużo masz pieniędzy?

#30 abramis17

abramis17

Wędkarz

• Members
  • 64 postów

Napisano 10 kwiecień 2010 - 20:49

Ja bym postawił na łubin słodki (nie gorzki!), między innymi dlatego: http://ir.ptir.org/a...93)_1852_pl.pdf

#31 marian155

marian155

Weteran

• Members
  • 424 postów

Napisano 10 kwiecień 2010 - 22:56

CYTAT(abramis17 @ sob, 10 kwi 2010 - 21:49) Wyświetl post
Ja bym postawił na łubin słodki (nie gorzki!), między innymi dlatego: http://ir.ptir.org/a...93)_1852_pl.pdf

Jak dla mnie kolega za bardzo zagłębia się w temat. Nie jest powiedziane że autor tematu chce je jeść i żeby miały jak najlepsze mięso. Myślę że kukurydza będzie ok. U mnie cena kg kukrydzy paszowej to 0.68 gr. I ekonomicznie i w miarę wydajnie , a Karpie będą dzięki temu rosły icon_biggrin.gif

#32 Carlos

Carlos

Weteran

• Members
  • 137 postów

Napisano 11 kwiecień 2010 - 15:41

Marian, pieniędzy na rozwinięcie stawu trochę mam, lecz zamiast jedzenia wolałbym kupić więcej rybek i czy jest jakiś pokarm, a przy tym pokarmie rybki szybko rosły i aby ten pokarm był w przyzwoitej cenie?xd

#33 arcio99

arcio99

Szajbus

• Members
  • 2335 postów
  • Zainteresowania:wędkowanie, motoryzacja

Napisano 11 kwiecień 2010 - 18:34

Jaguar Ty jestes chyba ogarnięty w temacie, mam do Ciebie pytanie: czym karmić pstrągi tęczowe na ok 400m2 stawie? Pstrągów jest mało, ok. 10 szt. Można kukurydzą? Nie chcę kupować żadnej specjalnej karmy, nie zależy mi na jak najszybszym wzroście itp..
.....::::: !! WODOM CZEŚĆ !! :::::.....

Piszę poprawnie po polsku

#34 jaguar56

jaguar56

Szajbus

• Members
  • 2996 postów

Napisano 11 kwiecień 2010 - 18:48

CYTAT(arcio99 @ nie, 11 kwi 2010 - 19:34) Wyświetl post
Jaguar Ty jestes chyba ogarnięty w temacie, mam do Ciebie pytanie: czym karmić pstrągi tęczowe na ok 400m2 stawie? Pstrągów jest mało, ok. 10 szt. Można kukurydzą? Nie chcę kupować żadnej specjalnej karmy, nie zależy mi na jak najszybszym wzroście itp..

Możesz choćby płuckami tak jak to robi lis. Ja jednak bym proponował specjalistyczna karmę lub taką do skarmiania ryb w przydomowych oczkach wodnych. Ważne by był to karma pływająca bo pstrąg z powierzchni będzie ją zbierał. Koszt takiej pływającej karmy nie jest duży a ty masz mało pstrągów w tym stawie. Częściowo będą się żywiły też owadami.

Kukurydza to nadaje się raczej dla ryby białej a nie drapieżnika.

Użytkownik jaguar56 edytował ten post 11 kwiecień 2010 - 18:49

Umieraliście tak młodo,
ulicami płynie wasza krew.
To stolica płonie w smutku,
śmierć zabiera wszystkie dzieci jej.

Śpijcie słodko me aniołki,
kule wroga już nie groźne wam.
Teraz już was nie dostaną
wrogie szpony okupanta łap.

#35 Damianos199388

Damianos199388

Weteran

• Members
  • 197 postów

Napisano 13 kwiecień 2010 - 15:04

JA tam bym nie inwestował w nie wiadomo jakie mieszanki itp.

Przecież ryby w naturalnych warunkach nie potrzebują takich rzeczy i jakoś żyją ;P

#36 Wegkarp

Wegkarp

Początkujący

• Members
  • 2 postów

Napisano 20 marzec 2013 - 22:21

ryby chcesz hodować dla hobby? fajnie icon_smile.gif

#37 toms2m

toms2m

Weteran

• Members
  • 227 postów

Napisano 21 marzec 2013 - 00:08

Złota łopata się należy icon_smile.gif

#38 Stary52

Stary52

Szajbus

• Members
  • 1110 postów
  • Zainteresowania:ryby woda i przygoda

Napisano 21 marzec 2013 - 08:07

CYTAT(toms2m @ czw, 21 mar 2013 - 03:08) Wyświetl post

Nie nabijaj się z chłopaka , jest dopiero pierwszy dzień na forum .... ma prawo nie znać niepisanych reguł . icon_wink.gif

Wegkarp - dla wiadomości , nie odpisujemy na stare posty ot tak sobie , można " odgrzebać " stary temat ale wtedy jak mamy jakiś konkret . icon_biggrin.gif
Pozdrawiam .

Użytkownik Stary52 edytował ten post 21 marzec 2013 - 08:09

#39 jaguar56

jaguar56

Szajbus

• Members
  • 2996 postów

Napisano 21 marzec 2013 - 15:32

CYTAT(toms2m @ czw, 21 mar 2013 - 01:08) Wyświetl post

Łopata to przeżytek.