Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jaxon

64 odpowiedzi w tym temacie

#21 wardek

wardek

Weteran

• Members
  • 140 postów

Napisano 03 kwiecień 2010 - 19:18

Ehh ten znaczek "daiwa" dziala tak samo jak "adidas".
Jezeli myslicie , ze ta japonska firma robi same perelki i jest cudowna to musze was zmartwic.
Tez robi chlam , bubel i tandete . Wlasciwie to nie tylko oni.
Szajson a inaczej jaxon wcale nie jest taki zly jak go maluja. Modele typu profix, perseus, xt-pro wcale nie naleza do tych kiepski , wrecz przeciwnie mi sie tymi nawet ladnie macha.
Co do wedzisk za 50pln czy bedzie to mikado, dragon, jaxon czy inny wehikul jest to tylko roznica naklejki i trysnietej farby.
Kolowrotki tutaj sprawa wyglada troche inaczej , osobiscie nigdy nie przykladalem wiekszej uwagi na asortyment tego artykulu i tak zapewne pozostanie.
Ja bym nie oczernial tej firmy , robi sporo asortymentu dosyc przyzwoitego w rozsadnych pieniadzach , choc nie mozemy zaprzeczyc o bublu lecz wiekszosc wytworni robi cos lepsiejszego i gorsiejszego wiec sprawa wyglada jasno.

Pozdrawiam Michal

#22 Dj.McG

Dj.McG

Wędkarz

• Members
  • 15 postów

Napisano 04 kwiecień 2010 - 12:34

Mam Dwa kołowrotki jaxon
Oba się sprawują ale są to kołowrotki które mają juz 7 Lat wtedy jaxon produkował jeszcze dobry sprzet
Wedke jaxona również posiadam, po kilku sezonach druga czesć za szytówką wypada i rozwaliły sie dwie przelotki dla porównania mam stary sprzed Daiwa
około 8 lat dwa razy złamałem szczytówke którą wymieniłem wedka do dzisiaj służy bez problemowo.

Dzisiejszy sprzed Jaxona jest strasznie tandetny taka moja opinia.

#23 czarus81

czarus81

Wędkarz

• Members
  • 54 postów

Napisano 04 kwiecień 2010 - 13:30

teleskop jaxona kupiony za coś ponad 100 połamany przy wyrzucie na 3 segmencie (odłamał się przy samym styku z grubszym elementem-idealnie w koło jakby żyletką odcięty) przy próbie naprawy a raczej zrobienia z niego ewentualnego kija zapasowego odkryłem to samo co kolega wcześniej czyli nawinięty papier na koniec elementu żeby się nie wysuwał.
dwa kołowrotki tej że firmy też nie tanie i niby zachwalane po trzech wypadach nad odrę z lekko średnim spiningiem dosłownie rozgruchotały się.
używałem też kiedyś trochę innego-drobniejszego sprzętu tej firmy-katastrofa!!!
rdzewiejące nożyczki, łamiące się wypychacze, żyłki starzejące się szybciej niż białe robaki,
kruchy plastykowy mechanizm blokady podbieraka,waga która nie waży...
podobne przygody miałem z firmą konger poza jednym spiningiem który już ładnych parę lat służy do ciężkiego spina.
zakupy robiłem w renomowanym sklepie i wszystko było oryginalne a nie bazarowe

...od pewnego czasu inwestuję tylko w markowy sprawdzony sprzęt którego mogę być pewien a wyznacznikiem wcale nie musi być cena.

jeżeli ktoś chwali jaxona to ja mu po prostu nie wieżę

#24 Rydlu7

Rydlu7

Weteran

• Members
  • 635 postów

Napisano 04 kwiecień 2010 - 14:07

Wędkarską przygodę zaczynałem właśnie z tą firmą, ale teraz już nie przepadam za nią. Jeden teleskop z niższej półki najpierw mi pękł, w taki sposób że wszystkie sekcje kija wylatywały dołem. Dało się to jeszcze jakoś przeżyć, ale później całkiem się połamał w połowie (choc przyznaję że z mojej winy prawdopodobnie).

Przynęty: Mam na ich temat krótką opinię: niektóre dobre niektóre złe icon_neutral.gif zależy jak się trafi (szczególnie mówię tu o błystkach)

Kołowrotek od nich mam jeden. Teraz kosztuje on około 100zł. W tym sezonie mija 3 rok odkąd go kupiłem. Jak na razie bez zastrzeżeń.

Użytkownik Rydlu7 edytował ten post 04 kwiecień 2010 - 14:11

#25 baran88

baran88

Weteran

• Members
  • 448 postów

Napisano 09 kwiecień 2010 - 20:31

Ja miałem styczność z żyłkami Jaxona, i powiem tak że seria crocodile, badziew totalny nie byłem w stanie zawiązać haczyka, bo rwała się w rękach (0.18).

Co do żyłek z serii XT-Pro, mam 0.25 nawinięte na spining i nie narzekam, a wręcz jestem zadowolony, nie skręca się i jest wytrzymała.
XT-Pro carp bardzo się skręca i ma duża "pamięć", już dawno została ona wymieniona na TB

A i te super wytrzymałości z serii crocodile... 0.35 - 20Kg hehe

Nie wiem może po prosu trafiłem na jakieś trafne, stare itp. ale już więcej nie będę ryzykował straty ryby życia przez żyłkę jaxona.

#26 tracjan

tracjan

Szajbus

• Members
  • 3252 postów

Napisano 10 kwiecień 2010 - 03:37

Powiem tak, od lat nie mialem sprzetu tej firmy w rekach- jednak wydaje mi sie, ze za firma ciagnie sie fatum w postaci nieprzychylnych opinii powtarzanych z uporem maniaka przez rzesze wedkrzy w duzej mierze- nie majacych nawet stycznosci ze sprzetem tej stajni, na zasadzie szwagra kolegi brat polamal bat....
Z relacji kolegow lowiacych tym sprzetem wiem, ze w ofercie znajduja sie bardzo dobre produkty i prawdziwe buble-czyli na dobra sprawe przekroj oferty wiekszosci innych producentow z rynku.

#27 SławomirJ

SławomirJ

Szajbus

• Members
  • 1855 postów

Napisano 10 kwiecień 2010 - 09:16

Dokładnie jak każda firma ma perełki i buble,i nie ma co wymagać od sprzętu poniżej kwoty np:100 zł że będzie to super sprzęt na lata.

Przeglądając Allegro i patrząc jaka firma się najlepiej sprzedaje to właśnie Jaxon z racji cenowych,kupuje go dużo młodych ludzi nie mających własnych dochodów,prawda jest taka że nie wszystkich stać na sprzęt za tysiące złotych.
Sam też mam parę rzeczy tej firmy i nie narzekam np: podpórki,podbierak i inne tam duperele...

Przejechałem się tylko na wędce Tele Mino Perseus 390cm 5-25g która się złamała na drugim składzie pod karasiem 20cm,być może to była wada fabryczna tego elementu...

Natomiast na kołowrotek Jaxon Machine ZX 200 Match nie powiem złego słowa.

Użytkownik SławomirJ edytował ten post 10 kwiecień 2010 - 09:19

#28 kwasozlop1990

kwasozlop1990

Weteran

• Members
  • 627 postów

Napisano 10 kwiecień 2010 - 11:07

CYTAT(tracjan @ sob, 10 kwi 2010 - 05:37) Wyświetl post
Z relacji kolegow lowiacych tym sprzetem wiem, ze w ofercie znajduja sie bardzo dobre produkty i prawdziwe buble-czyli na dobra sprawe przekroj oferty wiekszosci innych producentow z rynku.

No i tego się należy trzymać. Jak ktoś kupi wagę Jaxona do 25 kg za 15 zł to niech się nie spodziewa ,że będzie mu dokładnie ważyć icon_wink.gif

#29 belunio

belunio

Weteran

• Members
  • 371 postów

Napisano 10 kwiecień 2010 - 14:41

CYTAT(tracjan @ sob, 10 kwi 2010 - 04:37) Wyświetl post
Powiem tak, od lat nie mialem sprzetu tej firmy w rekach- jednak wydaje mi sie, ze za firma ciagnie sie fatum w postaci nieprzychylnych opinii powtarzanych z uporem maniaka przez rzesze wedkrzy w duzej mierze- nie majacych nawet stycznosci ze sprzetem tej stajni, na zasadzie szwagra kolegi brat polamal bat....

Podzielam zdanie.

#30 Avalanche

Avalanche

Wędkarz

• Members
  • 24 postów

Napisano 11 kwiecień 2010 - 13:51

CYTAT(SławomirJ @ sob, 10 kwi 2010 - 12:16) Wyświetl post
Dokładnie jak każda firma ma perełki i buble,i nie ma co wymagać od sprzętu poniżej kwoty np:100 zł że będzie to super sprzęt na lata.

Przeglądając Allegro i patrząc jaka firma się najlepiej sprzedaje to właśnie Jaxon z racji cenowych,kupuje go dużo młodych ludzi nie mających własnych dochodów,prawda jest taka że nie wszystkich stać na sprzęt za tysiące złotych.
Sam też mam parę rzeczy tej firmy i nie narzekam np: podpórki,podbierak i inne tam duperele...

Przejechałem się tylko na wędce Tele Mino Perseus 390cm 5-25g która się złamała na drugim składzie pod karasiem 20cm,być może to była wada fabryczna tego elementu...

Natomiast na kołowrotek Jaxon Machine ZX 200 Match nie powiem złego słowa.

dokładnie, sprzęt poniżej 100zł tej formy to strata pieniędzy. Sam złamałem jedną wędke Jaxona (nie pamiętam dokładnie jaki model, ale zapłaciłem za nią 80 zł).
Przypomina mi się także taka sytuacja, kiedy kolega na rybach złapał zaczep i raz mocniej pociągnął to kołowrotek padł...

Z&W

#31 Kier666

Kier666

Weteran

• Members
  • 159 postów

Napisano 11 kwiecień 2010 - 23:50

CYTAT(Avalanche @ nie, 11 kwi 2010 - 16:51) Wyświetl post
dokładnie, sprzęt poniżej 100zł tej formy to strata pieniędzy. Sam złamałem jedną wędke Jaxona (nie pamiętam dokładnie jaki model, ale zapłaciłem za nią 80 zł).
Przypomina mi się także taka sytuacja, kiedy kolega na rybach złapał zaczep i raz mocniej pociągnął to kołowrotek padł...

Mam wedke jaxona ktora ma juz z 10 lat dalem za nia okolo 30-40zl w jakims markecie i to co ona zniosla to jestem pewien ze zaden kij nawet za 1000zl nie wytrwalby (cw do 25g a ja uzywalem jej do ciezkiego gruntu z koszyyczkami nieraz przekraczajacymi 80gram i ogolne niedbalstwo).Ojciec uzywa ich kołowrotka jaxon hector no i w sumie za te cene to nie widze nic lepszego kreci dobrze chodzi gladko nic nie stuka tylko troche nierowno nawija ale czego sie spodziewac po kolowortku za 28zl. Mam tez sporo drobiazgow tej firmy i sa wiecej niz zadowalajace. Nie zawsze mam pieniadze aby zakupic stopery/kretliki/splawiki/wypychacze/blachy itd renomowanych firm to akurat duzo tansze jaxony sa niezbedne.

#32 Nesh_Legnica

Nesh_Legnica

Weteran

• Members
  • 132 postów

Napisano 14 kwiecień 2010 - 06:12

Mam bata Jaxona Perseusa pole 800. I powiem wam ze jestem z niego zadowolony bardzo lecciutki , wytrzymaly. Polecam icon_wink.gif

#33 kokos175

kokos175

Wędkarz

• Members
  • 28 postów

Napisano 14 kwiecień 2010 - 11:09

Ja, niestety się nie zgodzę z tym że sprzęt poniżej 100 zł to bubel i długo nie posłuży.. Opiszę tutaj moją krótka historie..
Mam 20 lat, jakieś 8 lat temu kiedy to rodzice kupili mi wędkę "bazarówkę" byłem dosłownie w ekstazie że mam swój własny kijek, po jakimś czasie kupili mi też kołowrotek na targu. Co prawda dużych ryb na ten sprzęt nie łowiłem ale zdarzył się karpik pod 2k podchodzący, jakiś szczupak. W większości to łowiłem mniejsze rybki karasie, leszcze, płotki, okonie itp.. ten kij mam do dzisiaj jest na nim zamazany b.mocno napis "daiwa" raczej chyba jest to podróbka tej firmy, tak mi się przynajmniej wydaje. Wymieniłem już go na nowszy model icon_razz.gif ale chcę go dalej używać jedyne co muszę do niego kupić to przelotki bo się powyginały.. ale patrzcie ile on ma lat.. I z sentymentu nawet gdyby przelotki przewyższały jego wartość to i tak je kupie ! Nie wiem być może kiedyś produkowali lepszy sprzęt czy coś.. ale ten kij jak porównuje do dzisiejszych podobnych w tej cenie to jednak ten mój stary wydaje mi się bardziej solidniejszy.

#34 PemPrzem

PemPrzem

Wędkarz

• Members
  • 54 postów

Napisano 14 kwiecień 2010 - 12:30

Nie przepadam za tą firmą wzorują się na innych i robią podobne wyroby . Jednak i ja nie ustrzegłem się od owej firmy gdyż jakieś 2 lata temu otrzymałem w prezencie kołowrotek oraz wędzisko . Wędzisko po jakimś miesiącu się połamało przelotki powypadały i tyle z niego było więc bubel , natomiast jeżeli chodzi o kołowrotek to nie narzekam nie prezentuje on wspaniałej pracy ale jest w miarę wytrzymały .

#35 abramis17

abramis17

Wędkarz

• Members
  • 64 postów

Napisano 16 kwiecień 2010 - 16:43

Bardzo lubie ich siatki do ryb icon_smile.gif Mam kołowrotek Jaxon Amado od 1,5 roku i też nie narzekam do tej pory. A zimą skusiłem się na Jaxon Accord winklepicker, byłem w sklepie z zamiarem kupna porządnej wędki, ale ten Accord tak mi dobrze w łapie leżał, że nie mogłem się oprzeć, 70zł. Dopiero jutro będę ją testował, dam znać.

Użytkownik abramis17 edytował ten post 16 kwiecień 2010 - 16:44

#36 loozak

loozak

Początkujący

• Members
  • 5 postów

Napisano 17 kwiecień 2010 - 16:13

Bo to taka firma która produkuje wszystko jak bosch w samochodach;) poprostu masówka
Miałem kiedyś wędkę od nich ale się połamała , dzisiaj kupiłem okulary zobaczymy jak będzie.....heh

#37 jupsik

jupsik

Weteran

• Members
  • 226 postów

Napisano 17 kwiecień 2010 - 17:33

ludzie co to za opinia sprzet do 100 zl jest lipny a za 120 juz jest dobry jak maja robic rzeczy do dupy to po XXXX je robia niech skarpety robia a nie waga za 15 zl to po co ja kupowac jak jest opsrana mialem 2 rzeczy jaxona podbierak wedke i 2 splawiki wszysto w ....... nie polecam tej firmy

#38 Kyzak

Kyzak

Weteran

• Members
  • 437 postów

Napisano 17 kwiecień 2010 - 22:03

A wiecie gdzie leży wina że Jaxon jest bublem - w STATYSTYCE.
Dlaczego - jak sami się określają największy importer/producent w Europie. Załóżmy że co 100 kołowrotek jest wadliwy a firmy X co 50. Jeśli Jaxon sprzeda 50.000 kołowrotków - 500 ma wadę, firma X sprzeda 10.000 - 200 ma wadę. Podsumowując X psuje się 2 razy częściej, ale 2,5 raza więcej Jaxonów jest zepsutych.

A z Jaxonem miałem taką przygodę, na początku kariery, iż miałem 2 wędki spławikowe - szklany najtańszy teleskop i węglowy nietani bat. W obydwóch pękły dolniki z mojej winy - jeden podeptany drugi łokciem zmiażdżony icon_smile.gif Oba przypadki zgłoszone do serwisu w odstępie ok miesiąca - dwóch. W szklanym teleskopie wymieniono dolnik na oryginalny fabryczny - nic się nie różnił. A w bacie całkiem inny dorabiany z chyba kija od mopa - brak zmatowienia(tej części chwytowej ), brak nalepek, inny kolor, inna długość i nie pasuje oryginalna zatyczka - wsadzili jakiś plastik i koniec. Dziadostwo. Od tamtego czasu jaxon mi zbrzydł - jako wędki i kołowrotki. Inne akcesoria są ok.

Inni producenci tzn. importerzy tzn. przylkejacze nalepek biją jaxona na głowę Np. Mikado - jak dla mnie. Ktoś może stwierdzić że mikado to także chłam a porządnym sprzętem jest shimano >400 zł

#39 abramis17

abramis17

Wędkarz

• Members
  • 64 postów

Napisano 18 kwiecień 2010 - 14:25

Tak jak obiecywałem kilka postów wyżej: byłem w sobote na rybach z tym Jaxonem Accordem winkelpickerem. Generalnie w porządku się rzuca. Dość mocno się ugina podczas holu ryby ale takiej wędki właśnie szukałem.

#40 Rafaal111

Rafaal111

Wędkarz

• Members
  • 94 postów

Napisano 20 kwiecień 2010 - 09:49

Wszystkie moje wedziska to shakespeare kolowrotki okuma. I tez sie ktos moze napisac ze shakespeare bo w pl malo ludzi lowi wedziskami tej firmy. Jaxon dla mnie to glownie akcesoria sa naprawde bdb jakosci przy tej cenie. Jesli chodzi o wedziska to nie jestem przekonany do kolowrotkow tym bardziej. Powod brat mial 3 kolowrotki jaxona i wszystkie sie rozlecialy. Nie pamietam jaki to model ale kupil potem taki sam z mysla ze jak cos to przelozy. Oba piadly w tym samym miejscu, trzeci rozlecial sie mniej wiecej po takim samym czasie. Efekt taki ze za wszystkie zaplacil tyle co ja za okume a na chwile obecna znow musi kupic. Kwestia tego jak czesto kto lowi bo jak kilka razy w roku to nie ma sensu wydawac duzych kwot na sprzet. Kwestia tez wrazliwosci portfela. Reasumujac akcesoria tak wedziska i kolowrotki nie. Ale to kwestie osobistych preferencji.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych