Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jaxon

64 odpowiedzi w tym temacie

#1 belunio

belunio

Weteran

• Members
  • 371 postów

Napisano 01 kwiecień 2010 - 23:32

Witam wszystkich forumowiczów.

Jestem już jakiś czas na forum i miałem okazję zaobserwować pewną tendencję, jeśli chodzi o ocenę sprzętu wędkarskiego.
Wielu kolegów wypowiada się w bardzo dziwny sposób, szczególnie jesli chodzi o w/w firmę.Dlaczego???
Komentarze typu.: kołowrotki rozlatują się w rękach, wędki pękają przy najmniejszym wymachu albo łamią się w czasie holu małej rybki, nie są poparte przykładami i są bardzo mało wiarygodne.

Proszę Was (myślę, że inni forumowicze również ) o konkretne wypowiedzi, poparte przykładami i dowodami. Inaczej zamienia się to w pocztę pantoflową- pierwszy powiedział tak, a kolejny powtarza po nim to samo bez uzasadnienia.

P.s
Oświadczam, że nie jestem związany z firmą Jaxon, nie byłem i nie jestem posiadaczem sprzętu tej firmy. Nie podoba mi się tylko sposób, w jaki wielu z Nas-wędkarzy formułuje swoje wypowiedzi-recenzje sprzętowe.
Dotyczy to również innych firm, ale o tym innym razem.

Pozdrawiam i mam nadzieję na liczne odpowiedzi i komentarze.

#2 lokis

lokis

Szajbus

• Members
  • 1112 postów

Napisano 02 kwiecień 2010 - 00:47

CYTAT(belunio @ pią, 02 kwi 2010 - 00:32) Wyświetl post
Witam wszystkich forumowiczów.

Jestem już jakiś czas na forum i miałem okazję zaobserwować pewną tendencję, jeśli chodzi o ocenę sprzętu wędkarskiego.
Wielu kolegów wypowiada się w bardzo dziwny sposób, szczególnie jesli chodzi o w/w firmę.Dlaczego???
Komentarze typu.: kołowrotki rozlatują się w rękach, wędki pękają przy najmniejszym wymachu albo łamią się w czasie holu małej rybki, nie są poparte przykładami i są bardzo mało wiarygodne.

Proszę Was (myślę, że inni forumowicze również ) o konkretne wypowiedzi, poparte przykładami i dowodami. Inaczej zamienia się to w pocztę pantoflową- pierwszy powiedział tak, a kolejny powtarza po nim to samo bez uzasadnienia.
P.s
Oświadczam, że nie jestem związany z firmą Jaxon, nie byłem i nie jestem posiadaczem sprzętu tej firmy. Nie podoba mi się tylko sposób, w jaki wielu z Nas-wędkarzy formułuje swoje wypowiedzi-recenzje sprzętowe.
Dotyczy to również innych firm, ale o tym innym razem.

Pozdrawiam i mam nadzieję na liczne odpowiedzi i komentarze.

Powiem tak mam kilka wędek firmy Jaxon i prócz przelotek to nic się z nimi nie robi.
Ale akurat dzisiaj byłem z kumplem na rybach, on dopiero zaczyna i łowi na tani sprzęt właśnie firmy Jaxon, maił taką wędkę -----> http://allegro.pl/it...io.html#gallery.
Wczoraj byliśmy też na rybach i bardzo lało, sprzęt nam zamókł itd.. dzisiaj rano byliśmy znów na rybach jak wspomniałem wcześniej i kumpel rozkłada kija firmy Jaxon, początkowo wszystko idzie ok ale doszło do trzeciego segmentu wędziska i coś się zaklinowało...
Próbowałem to jakoś wyciągnąć, ale słabo szło, więc zacząłem ciągnąć i jakoś ruszyło, ale zobaczyłem że na wędce są zamoknięte kawałki papieru i one blokowały rozsuwanie się segmentu, zaczęliśmy wyciągać dalej i ..... tu naprawdę przeżyłem icon_eek.gif segment wędki wyszedł całkowicie a na dole tego segmentu był oblepiony wokoło kawałek papieru by się nie wysuwało do końca, kumpel zaczął rżeć jak koń a ja pozostawiłem to bez komentarza...
Wędka oczywiście nadaje się tylko do jednego...

Co do kołowrotków firmy Jaxon powiem tak, dosłownie rozsypują się w łapie... miałem kołowrotek za około 100zł jaxona i przy obrocie zaczął się zacinać w domu go otworzyłem i w środku było pełno drobiazgów odłamanych podczas kręcenia, kołowrotek w koszu a ja miałem 100zł w plecy...

Nie twierdzę że każdy sprzęt tej firmy to szmelc, bo tak nie jest mam, 2 wędziska węglowe spławikowe Jaxona i prócz przelotek nic nie było uszkodzone, mam też feedera i karpiówkę i z nimi też kompletnie nic się nie dzieje (mają już 3 sezony) tak więc są przypadki że coś jest do d.... ale firma ta ma tyle plusów co i minusów, ale wydaje mi się że każda firma ma na swoim koncie wiele porażek...

Odradzam kołowrotki Jaxon poniżej 200zł ponieważ to SZMELC i to w dosłownym tego słowa znaczeniu!

#3 Kamil Z.

Kamil Z.

Szajbus

• Moderator
  • 8183 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo, sporty walki, muzyka

Napisano 02 kwiecień 2010 - 07:33

CYTAT(lokis @ pią, 02 kwi 2010 - 01:47) Wyświetl post
Odradzam kołowrotki Jaxon poniżej 200zł ponieważ to SZMELC i to w dosłownym tego słowa znaczeniu!

Daleki byłbym od tak kategorycznych stwierdzeń.....zakładam, że kołowrotkami Jaxona za ponad 200pln łowiłeś...I wszystkimi modelami do tej kwoty także...

Otóż wcale nie bronię tego sprzętu, bo rzeczywiście kołowrotki swoją jakością na kolana nie powalają, jednak miałem kiedyś niedrogiego(około 100pln chyba) Jaxona, którego używałem do lekkiego spina, kołowrotek ma już chyba z 6 sezonów i mimo, że ja z niego nie korzystam(mój tato mieli nim na pstrągach) to nic nie da się mu zarzucić- a ani razu nie był rozkręcany i smarowany icon_biggrin.gif
Na razie przy karpiówkach mam również Jaxony(może się to kiedyś zmieni icon_wink.gif ) i też nie narzekam na ich mechanikę...

Pozdrawiam
Kamil
Pozdrawiam
Kamil

Mój wędkarski blog:
http://zahaczeni.net/kamilfishingblog/

[color=#4169E1][b]Catch&Release!!

#4 marian155

marian155

Weteran

• Members
  • 424 postów

Napisano 02 kwiecień 2010 - 07:39

Ja uczyłem się wędkować na starych teleskopach jaxona i jak dla mnie początkującego wtedy były bardzo dobre, większych problemów nie miałem. Nawet mogę powiedzieć że były bardzo wytrzymałe na uszkodzenia mechaniczne icon_twisted.gif

#5 Wojt

Wojt

Weteran

• Members
  • 264 postów

Napisano 02 kwiecień 2010 - 07:49

Nie mam uprzedzeń do żadnej fimy. Wędki mam Jaxona i Dragona - takie od 150 do 300 PLN. I uważam że Jaxony sa nawet troche lepsze ( w podobnej kwocie ). co do kołowrotków to Jaxon jest kiepski ale nie wiem czy sa kołowrotki za 100 PLN lub mniej które są dobre. Nie podobały mi się swego czasu woblery Jaxona ale te które kupuje teraz są dużo lepsze niż sezon, dwa temu. Oczywiście nie są to Rapale ale...są dużo tańsze i całkiem dobre.
Wniosek jest prosty: nie ma się co sugerować nazwą firmy tylko rozsądkiem. Jak potrzebuje coś o wysokiej mechanizacji ( np. kołowrotek) to nie oszczędzam, jak wiem że tam gdzie będę łowił jest dużo twardych zaczepów to kupuje tańszy wobler itd.

#6 jinx_da_cat

jinx_da_cat

Weteran

• Members
  • 834 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo, sport, motoryzacja

Napisano 02 kwiecień 2010 - 08:14

A może kolega trafił zwyczajnie na podróby??? icon_eek.gif icon_biggrin.gif
www.przyjacielerudawy.pl
To co nie jest zabronione to jest dozwolone. Czego nie zabrania prawo tego nie pozwala wstyd!

#7 mikeus

mikeus

Weteran

• Members
  • 904 postów

Napisano 02 kwiecień 2010 - 09:06

Prz odległościówce mam kołowrotek Astor Jaxona. To będzie jego trzeci sezon, jak dotąd nie miałem z nim żadnych problemów! Ta firma produkuje taką ilość sprzętu, że trzeba wszystko dwa razy dobrze obejrzeć, bo mają ia naprawdę niezły towar, i naprawdę słaby. No i sorry, ale jeśli ktoś kupuje wędkę za dwadzieścia parę złotych, to czego się spodziewa?
Jeszcze jedno - Jaxon firmuje swoją nazwą także sprzęt, którego jest jedynie dystrybutorem, nie producentem. Z takim sprzętem jest o tyle trudniej, że musimy się dowiedzieć przed zakupem, kto jest faktycznym producentem, skąd jest, czy to nie jest po prostu zwykła bazarówka.

P.S.
Zapomniałem dodać, że ten Astor kosztuje coś około 100zł!

Użytkownik mikeus edytował ten post 02 kwiecień 2010 - 09:48

Michał, 79', Okręg Konin

#8 Pluciu

Pluciu

Weteran

• Members
  • 291 postów

Napisano 02 kwiecień 2010 - 09:19

Co do przynęt różnie blachy ma na prawdę niezłe, woblery zależy od modelu. Co do wędek znajomy kupił 2 pickery i przelotki mu poodpadały?!. Niektóre spinningi mają fatalną akcje, lub szczytowa część pęka pod nikłym obciążeniem (starsze serie nie wiem jak oferowane teraz). Wolny bieg w kołowrotkach też długiej żywotności niema...
Każda firma wędkarska zalicza wpadki niestety tej firmie zdarza się to częściej niż innym.

#9 kiełbik12

kiełbik12

Weteran

• Members
  • 317 postów

Napisano 02 kwiecień 2010 - 09:28

A ja mam 2 kręcioły
6 letni hornet nadal na niego lowie i wszystko ok
i 4 letnia karpiówka Pro Carp i też wszystko ok.

#10 lokis

lokis

Szajbus

• Members
  • 1112 postów

Napisano 02 kwiecień 2010 - 09:44

Ja już kupuję tylko osprzęt firmy Jaxon taki jak, zestawy karpiowe,PVA,przypony,itd...
Ogólnie same drobiazgi, teraz kupuję wędki tylko firmy Mikado a kołowrotki to Daiwa, Cormoran, Shimano no i na Spro też się zamierzam.

PasiastyIrokez:) no wiadomo że nie miałem wszystkich kołowrotków Jaxona na rybach i nie mogę w sumie stwierdzić jedno znacznie że wszystkie to Shit bo tak z pewnością nie jest, ale jak ja miałem kilka wpadek z tą firmą(nie mówię o wędkach bo są ok) no i znajomi wędkarze też się skarżą na młynki Jaxona.
Miałem wiele kołowrotków Jaxon w ręku i powiem tak że te do 100zł to coś w nich lata,trzeszczy,ociera itp... a miałem w ręce młynki(i to wiele) do za ponad 200zł i powiem że nie odbiegają one solidnością wykonania od dobrych firm.
Dlatego właśnie napisałem że kołowrotki Jaxona do 200zł to szmelc bo tak to odczułem kiedy miałem z 30 kołowrotków w ręce, ale oczywiście zdarza się też kupić coś dobrego w tej cenie, ale po co ryzykować jak za 120zł można mieć sprawdzony i solidnie wykonany kołowrotek Shimano Catana lub Daiwe czy Cormoran.

#11 Psycholek

Psycholek

Weteran

• Members
  • 169 postów

Napisano 02 kwiecień 2010 - 15:50

Ja mam 3 wędki Jaxona bata , matchówkę i floata.z seri xt pro.Jak narazie nic się nie dzieję z wędkami.Tylko coś nie tak jest z floatem jakieś kropki są pod lakierem.Oddałem do serwisu i przysłali że wędka sprawna technicznie ale nic nie zrobili z tym...Jak dotąd kij jest cały.Z pozostałymi 2 wędkami nie mam kłopotów.

#12 arcio99

arcio99

Szajbus

• Members
  • 2335 postów
  • Zainteresowania:wędkowanie, motoryzacja

Napisano 02 kwiecień 2010 - 16:13

http://www.splawik.c..._Ht_200___12941 polecam ten kołowrotek, mam go juz 6 rok (!) i naprawde do feedera na wodę stojącą sprawuje sie b. dobrze! Polecam jako niskobudżetowa opcja icon_smile.gif
.....::::: !! WODOM CZEŚĆ !! :::::.....

Piszę poprawnie po polsku

#13 gregor12

gregor12

Weteran

• Members
  • 111 postów

Napisano 02 kwiecień 2010 - 16:34

Mam wędkę jaxona morską nie pamiętam dokładnie jaki model dałem za nią 200zł byłem ponad 10 razy na morzu a wiadomo jak tam sprzęt dostaje w du.. i jestem z niej bardzo zadowolony,a wyholowało się nią już sporo ryb,miałem też multika jaxona za ok 170 zł to rozpadł mi się dosłownie po paru rzutach ;

#14 Guest_wind_*

Guest_wind_*
  • Guests

Napisano 02 kwiecień 2010 - 16:57

Każda firma ma lepsze i gorsze serie, od wędki za 28zł nie ma się co wiele spodziewać. Wiadomym jest, że wyższe serie, te droższe są poprostu produkowane z lepszych materiałów, są droższe ale i trwalsze. Sam ma świetnego pickera Jaxon i od 6-7 lat mi służy. Jaxon dostał mocno do tyłu kilka lat temu, kiedy pojawiły się na rynku podróbki, marka straciła wiele na wartości. Ale to nie tylko ich dotyczy, podobnie dopiero teraz odzyskuje zaufanie klientów Cormoran, Mikado ma bardzo kiepski serwis, Shimano kilka lat temu miał masę reklamacji gwarancyjnych.

Zawsze powtarzam Wam jedno, używajcie sprzętu zgodnie z jego przeznaczeniem, wtedy nie będzie z nim problem.

pozdr.

#15 SztoruS

SztoruS

Weteran

• Members
  • 551 postów
  • Zainteresowania:wędkarstwo :)

Napisano 02 kwiecień 2010 - 23:01

gregor też posiadam morskiego jaxona 4 sezon i jest jak nówka 0 awaryjności
Spławikówka i 2 gruntówki też bardzo zachwalam jedynie małe odpryski i zarysowania ale maja już swoje lata

Krecioła z jaxa nigdy wiecej nie kupie... miałem 2 i podziekuje ...
W 1 rozleciał się cały mechanizm , w 2 aluminiowa szpula pekła na pół i hamulec sie zgibał ...

C&R

#16 Geralt

Geralt

Weteran

• Members
  • 129 postów

Napisano 03 kwiecień 2010 - 10:39

Jeśli chodzi o Jaxona to myślę, że sprzęt niżej półki jest jak najbardziej ok dla początkujących wędkarzy. Później wymagania rosną i Jaxon przestaje już być atrakcyjnym sprzętem w porównaniu do Cormorana czy Daiwy icon_wink.gif

#17 Diplomat

Diplomat

Weteran

• Members
  • 245 postów

Napisano 03 kwiecień 2010 - 11:18

Geralt Jaxon z Cormoranem jak najbardziej można porównywać firmują swoim logo i dobre produkty i badziew, co do Daiwy to się z Tobą zgodzę,nie ta liga icon_smile.gif

#18 Bubu

Bubu

Weteran

• Members
  • 142 postów

Napisano 03 kwiecień 2010 - 11:28

Ja ma Kołowrotki z Jaxona i jakos nie narzekam icon_smile.gif a są na chodzie , jeden od 2 a drugi o 5 lat icon_smile.gif Oba nie były nigdy jeszcze na reklamacji ani nic podobnego icon_smile.gif O wędkach słyszalem różne opinie i akurat tu nie ryzykowąłem i mam Kongery .

#19 kwasozlop1990

kwasozlop1990

Weteran

• Members
  • 627 postów

Napisano 03 kwiecień 2010 - 15:44

Mam kilka wędzisk z serii Phantom Pole JAXONA już kilka ładnych lat i spisują się rewelacyjnie.

Co do kołowrotków również żadnych problemów nie miałem..

Trzeba szanować i dbać o sprzęt icon_cool.gif

#20 sebo

sebo

Weteran

• Members
  • 536 postów

Napisano 03 kwiecień 2010 - 16:49

Sprzęt dobry na początek przynajmniej wędki kołowrotka niemiałem

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych