Skocz do zawartości

Zdjęcie

Łowiska W Okolicach Miast Sokołów Podlaski, Węgrów, Siedlce

74 odpowiedzi w tym temacie

#1 Tricu

Tricu

Weteran

• Members
  • 167 postów

Napisano 30 marzec 2010 - 21:53

Tak jak w temacie piszcie jakieś ciekawe miejsca w okolicach Sokołowa Podlaskiego, Węgrowa, Siedlec. Mogą to być też stawy wędkarskie icon_smile.gif

#2 Bogard

Bogard

Wędkarz

• Members
  • 38 postów

Napisano 31 marzec 2010 - 15:46

no zależy co chcesz łowić i jakie łowiska lubisz może być Liwiec, Bug zalew siedlecki, stawy czołomyje ja polecam zalew w siemiatyczach. Nie wiem jaka sytuacja będzie na bugu i na liwcu po tamtorocznej przydusze czy coś zostało czy nic.

#3 Tricu

Tricu

Weteran

• Members
  • 167 postów

Napisano 01 kwiecień 2010 - 23:33

Nie wiecie jak na stawie w Ceranowie? Tam karta jest potrzebna czy jakaś oplata dodatkowa?

#4 SET

SET

Wędkarz

• Members
  • 47 postów

Napisano 09 kwiecień 2010 - 09:36

Witam
Zalew w Siedlcach jest dość uczęszczanym łowiskiem. Organizowane są tam zawody wędkarskie, czyli gospodarze dbają o wodę i ją zarybiają.
Na trasie z Siedlec do Mińska Maz. są łowiska płatne po prawej stronie chyba Sinołęka, a po lewej Gołębiówka.
Zawsze w twoim zasięgu pozostaje rzeka Bug. Czwarta co do wielkości rzeka w Polsce, ale jako jedyna nie uregulowana czyli dzika.
Moim zdaniem to jest najlepsze łowisko w twoim rejonie. Niestety z powodu wysokiego poziomu wody wędkowanie tam możemy zacząć dopiero od maja.

#5 Tricu

Tricu

Weteran

• Members
  • 167 postów

Napisano 09 kwiecień 2010 - 10:17

Ja kolego jeżdzę na zalew do Węgrowa oraz Sterdyni to zbiorniki PZW. Na Bug się czaje jechać no ale chyba jeszcze za wcześnie? Był ktoś?

#6 Bogard

Bogard

Wędkarz

• Members
  • 38 postów

Napisano 09 kwiecień 2010 - 11:38

Ja nie wiem czy jest sens jechać nad Bug w tym roku. Jeśli się już zdecydujecie to nie bierzcie do somu złowionych ryb. Nie wiem czy w ogóle jakieś tam są. czytałem że PZW powoli zarybia, ale miną lata zanim Bug wróci to stanu z przed przyduchy. A kolega SET mógłbyś coś więcej napisać o Gołębiówce i Sinołęce byłeś tam można coś złowić?

#7 SET

SET

Wędkarz

• Members
  • 47 postów

Napisano 09 kwiecień 2010 - 22:56

Łowiłem tylko na Sinołęce całkiem niezłe łowisko przewaga Lina, Karasia, Szczupaka są też karpie i ponoć amury ale nie miałem przyjemności przekonać się o nich osobiście. Nie jestem jakoś zachwycony tymi wodami choć na Gołębiówce nie łowiłem. Jak już mam jechać na płatne łowisko autem to wybieram Eldorado-Żelechów.
Co do Bugu to ja zawsze wędkowanie zaczynam w maju i to też po wcześniejszym sprawdzeniu stanu wody. Niekiedy nawet w połowie maja poziom wody jest jeszcze zbyt wysoki. Byłem już w tym roku sprawdzić jak sprawa wygląda, oczywiście tylko z aparatem a nie z wędką.
Popieram kolego pomysł, żeby nie zabierać w tym roku rybek z Bugu. W ogóle Pzw powinno jakoś reagować w obliczu zagłady moim ideałem byłby zakaz połowu na tej rzece w roku 2010.
Jeżeli ktoś jest chętny zobaczyć na filmie jak wygląda aktualnie rzeka Bug to zapraszam do mojego artykułu:

[post="http://www.pzw.org.p...a__foto_i_video[/post]

Użytkownik SET edytował ten post 09 kwiecień 2010 - 23:05

#8 Tricu

Tricu

Weteran

• Members
  • 167 postów

Napisano 10 kwiecień 2010 - 00:31

To może polecimy w 3 sobie na Węgrów zalew albo Sterdyń (oba łowiska PZW z dobrą rybą).

#9 tracjan

tracjan

Szajbus

• Members
  • 3252 postów

Napisano 10 kwiecień 2010 - 03:06

Mam rodzine w tych okolicach (Wegrow) moze Panowie polecicie mi miejscowki spiningowe- przy nadarzajacej okazji odwiedzin polowilbym.

z gory dzieki.

#10 SET

SET

Wędkarz

• Members
  • 47 postów

Napisano 10 kwiecień 2010 - 10:44

CYTAT(Tricu @ sob, 10 kwi 2010 - 03:31)  
To może polecimy w 3 sobie na Węgrów zalew albo Sterdyń (oba łowiska PZW z dobrą rybą).

Jak najbardziej jestem za!
Na żadnym z tych łowisk jeszcze nie miałem przyjemności wędkować.
Najbliższe wolne terminy mam w maju jakby co można się ustawić.

#11 Tricu

Tricu

Weteran

• Members
  • 167 postów

Napisano 10 kwiecień 2010 - 12:17

No fajnie by było zebrać ekipę z forum i pojechać na zalew do Węgrowa na przykład icon_wink.gif W maju się umówić któregoś weekendu.

A kolega jak chce jechać na spining to można jechać na Bug z Wegrowa jest blisko albo na liwiec, polecam też od Maja spiningowanie na zalewie w Sterdyni (PZW).

Użytkownik Tricu edytował ten post 10 kwiecień 2010 - 12:18

#12 SET

SET

Wędkarz

• Members
  • 47 postów

Napisano 10 kwiecień 2010 - 12:50

CYTAT(Tricu @ sob, 10 kwi 2010 - 15:17)  
No fajnie by było zebrać ekipę z forum i pojechać na zalew do Węgrowa na przykład icon_wink.gif W maju się umówić któregoś weekendu.

To może napisz nowy temat w dziale Łowiska o tym zalewie w Węgrowie. Mała charakterystyka dna, rybostan, preferowane metody etc..Mile widziane fotki.
Nic nie wiem też o wspomnianym zalewie w Sterdyni.

Co do ustawki to napiszemy na forum temat i zobaczymy ile osób się zjedzie.
Pozdro

#13 Tricu

Tricu

Weteran

• Members
  • 167 postów

Napisano 10 kwiecień 2010 - 13:19

Okej, postaram się coś napisać i zrobić jakieś foto icon_wink.gif

Ludzie był ktoś na Bugu już??? Pisać jak sytuacja

#14 Afghan

Afghan

Wędkarz

• Members
  • 72 postów

Napisano 16 kwiecień 2010 - 22:38

Byłem w okolicach miejscowości Rytele jakieś dwa tygodnie temu i niestety nie dostałem się żadnego normalnego miejsca, wszędzie łąki po zalewane. Przejeżdżam kilka razy w tygodniu przez most w miejscowości Nur no i jest nadal ta sama sytuacja, chociaż powoli zaczyna opadać, ale nadal jedna z rozjeżdżonych dróg żwirowych przy wale jest jeszcze zalana. Ja też nie mogę się doczekać żeby po wędkować na bugu. Ciekawe jak będzie z rybą w tym roku ?!

#15 Tricu

Tricu

Weteran

• Members
  • 167 postów

Napisano 16 kwiecień 2010 - 22:42

Słyszałem że płoć ładnie już bierze, a kolego Afghan gdzie jeździsz tu w okolicach jeszcze oprócz Buga?

#16 Tricu

Tricu

Weteran

• Members
  • 167 postów

Napisano 20 kwiecień 2010 - 16:34

Jest ktoś chętny na Sobotni wypad na zalew w Węgrowie lub Sterdyni?

#17 SET

SET

Wędkarz

• Members
  • 47 postów

Napisano 20 kwiecień 2010 - 19:32

icon_arrow.gif Ja to mogę niestety dopiero w maju zawalone mam terminy ale na pewno sprawdzę te miejsca.
PZDR

#18 krzych77

krzych77

Początkujący

• Members
  • 6 postów

Napisano 26 kwiecień 2010 - 16:17

łowił może ktoś ostatnio na zalewie w sterdyni???jakieś wyniki????

#19 Tricu

Tricu

Weteran

• Members
  • 167 postów

Napisano 27 kwiecień 2010 - 16:35

W sterdyni ryby jest dużo, jakies 3 tyg temu byłem z kumplem to około 15 karpi takich nie dużych (wszystkie wrociły do wody).

Wie ktoś może jak sytuacja na Bugu się prezentuje teraz?

#20 Afghan

Afghan

Wędkarz

• Members
  • 72 postów

Napisano 27 kwiecień 2010 - 17:39

CYTAT(Tricu @ wto, 27 kwi 2010 - 21:35)  
Wie ktoś może jak sytuacja na Bugu się prezentuje teraz?

Póki co jest marnie. Byłem w sobotę w okolicach miejscowości Nur i nawet nie trąciło, woda wysoka, wszystkie główki po zalewane. Słyszałem od znajomych, że też byli i nic.

Kolego Tricu, oprócz rzeki Bug to jeżdżę ostatnio trochę na rzekę Brok. Zimą byłem kilka razy i coś tam się coraz złapało. Teraz po tych roztopach woda na Broku poszła bardzo wysoka i po tym jakoś ryba znikła i od dłuższego czasu też tam się marnie zrobiło.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych