Skocz do zawartości

Zdjęcie

Apel Do Forumowiczów

42 odpowiedzi w tym temacie

#41 adijos1

adijos1

Weteran

• Members
  • 535 postów

Napisano 29 styczeń 2011 - 18:33

CYTAT(Darczez @ pią, 21 sty 2011 - 22:39) Wyświetl post
Na ryby wywrotką jeszcze nie jeżdżę jeśli o to Ci chodzi icon_mrgreen.gif

buahahaha....
Przypomniały Mi się stare dobre czasy. Niedługo po ślubie, człowiek na dorobku, auta nie było, ale się pracowało jako kierowca wywrotki.
No i jeździło się nią na rybki. Jelczem.

Możecie się śmiać, a mi to wisi....

#42 Darczez

Darczez

Szajbus

• Members
  • 1289 postów

Napisano 29 styczeń 2011 - 20:06

CYTAT(adijos1 @ sob, 29 sty 2011 - 19:33) Wyświetl post
buahahaha....
Przypomniały Mi się stare dobre czasy. Niedługo po ślubie, człowiek na dorobku, auta nie było, ale się pracowało jako kierowca wywrotki.
No i jeździło się nią na rybki. Jelczem.

Możecie się śmiać, a mi to wisi....

Hi,hi ...

... no i dobrze ... nie ważne jak, ważne żeby jechać,

nie ważne jaka wędka, ważne żeby łowić !!! icon_razz.gif

Ten post jest moją subiektywną w tej chwili opinią mimo chęci zachowania obiektywizmu. Nie może on służyć przeciwko mnie w następnych po tym terminie, gdyż zastrzegam sobie prawo zmiany poglądów bez podania przyczyny.

#43 -arek-

-arek-

Weteran

• Members
  • 312 postów
Napisano 29 styczeń 2011 - 21:02

Z wędkarstwem jest jak z motoryzacją.

Czy każdy z Was jeździ samochodem za 100-200 tyś zł ?
Raczej nie. Wiele osób zaczynało od samochodów za 3 tys zł i były dla nich czymś wielkim bo to pierwszy samochód i to za ciężko zarobione pieniądze.

Ja też zaczynałem od taniego sprzętu i powiem Wam że tani nie znaczy zły.
Jeśli chodzi o spławik czy grunt to wystarczy tani sprzęt dla początkującego wędkarza.

Z tanich wędek mam Jaxon Adventure Tele Flotat 3.00
Kupiłem ją za 16zł !! bo miała odklejoną jedną stopkę w przelotce przelotowej i na spławik jest rewelacyjna. Miekka i elastyczna a przez to bardzo dobrze wyrzuca wagglera na duże odległosci w przeciwieństwie do moich droższych spławikówek.

Mam kołowrotek Jaxon Bingo FM (z przednim hamulcem) za 30zł i używałem go przez 2 lata do spinningu.
Stwierdziłem że za te pieniądze jak rozleci się po sezonie to nie szkoda ale on działał przez 2 lata na spinningu bez luzów a kolega w tym czasie wykończył Shimano Alivio za 90zł (łowiliśmy tak samo). Przedni hamulec miał poprostu rewelacyjny !!

Miałem też wędkę MIKADO GOLDEN BAY FLOAT 400 / 30g i do spławika czy lekkiego gruntu również była dobra.

W ostatnim czasie kupiłem kołowrotek Dragon Manta (120zł), Viper (100zł) i są porażką. W Viperze tylny hamulec się zakleszczył, wygieła się oś a w Mancie obudowa jest tak miekka że podczas ściągania w nurcie obrotówki nr3 czuć całą przekładnie jakby miała się rozlecieć !!!

Nic z tego taniego sprzętu mi się nie zepsuło więc nie mówicie że tanie szybko się rozleci i nie warto.

Mam też droższy sprzęt którym łowi się na pewno lepiej ale nie mówicie że tanie nie jest dobre i nie może starczyć nastolatkowi na początek.

Ja zaczynałem łowić gdy kołowrotki nie miały żadnych łożysk, nie było rolki prowadzącej żyłkę a wędka miała metalowe przelotki bez wkładów i była rewelacyjna bo innych nie było. Taki sprzęt też dawał duża przyjemność z wędkowania.

Pozdrawiam wszystkich
A.

Użytkownik -arek- edytował ten post 29 styczeń 2011 - 21:07

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych