Skocz do zawartości

Zdjęcie

Metoda Feeder Na Stosunkowo Śilny Nurt (rzeka Odra)

24 odpowiedzi w tym temacie

#1 lokis

lokis

Szajbus

• Members
  • 1112 postów

Napisano 06 marzec 2010 - 20:58

Witam!!!
Jakie zestawy stosujecie na silny nurt, chodzi mi o wszystko, koszyk,przypon,rurka itd...
Mam swoje sposoby ale chce się dowiedzieć czego wy używacie i może dodam też coś do swojej metody od was icon_smile.gif
Bo ja stosuję taki zestaw:
Rurka długa, przypon około 30-40cm, koszyk głównie od 90-120g i trójkątny lub prostokątny (nie turla się po dnie) co do zanęty i przynęty to różnie zależy od łowiska.

Z góry dzięki icon_wink.gif

#2 Nesh_Legnica

Nesh_Legnica

Weteran

• Members
  • 132 postów

Napisano 11 marzec 2010 - 07:52

Witam ja na silny nurt stosuje praktycznie takie same zestawy jak na jeziorko tylko koszyki prostokatne z dociazeniem kolo 90 g przypon dlugosc kolo 35 cm

#3 lokis

lokis

Szajbus

• Members
  • 1112 postów

Napisano 11 marzec 2010 - 11:08

CYTAT(Nesh_Legnica @ czw, 11 mar 2010 - 08:52) Wyświetl post
Witam ja na silny nurt stosuje praktycznie takie same zestawy jak na jeziorko tylko koszyki prostokatne z dociazeniem kolo 90 g przypon dlugosc kolo 35 cm

No właśnie te zestawy muszą się różnić, bo do wody stojącej używa się przeważnie krótkich przyponów(ok 15 cm) a do wody z nurtem daje się głównie długie przypony(ok 50cm), sam koszyk też musi być inny bo na wodę stojącą możemy dać koszyk okrągły a na nurt okrągły będzie się turlał. Ja używam koszyków trójkątnych lub kwadratowych, a w tym roku zamierzam kupić koszyki z takimi stopkami które wbijają się lekko w muł czy piasek i koszyk nie "lata" po dnie.

Dlatego założyłem ten temat ponieważ wielu wędkarzy ma całkiem inne metody, i nie którzy nie stosują rurek, tylko jakieś gumy (podobne jak do zestawów karpiowych) no i używają też zestawów "paternoster" które mi nigdy nie wychodzą na nurt(zawsze się plącze).

Dlatego jak macie jakieś woje sprawdzone i dobre pomysły możecie się nimi podzielić icon_wink.gif

#4 belunio

belunio

Weteran

• Members
  • 371 postów

Napisano 11 marzec 2010 - 22:47

Witam;

Ja w szybkim nurcie np.: w Wiśle, stosuję koszyki kwadratowe ( od 50-100g ). Jesli chodzi o przypon ,to długość około 75 cm i więcej. W szybkim nurcie nie stosuję rurek antysplontaniowych, tylko pętlę długości około 50cm, po której koszyk swobodnie się porusza.

Pozdrawiam

#5 lokis

lokis

Szajbus

• Members
  • 1112 postów

Napisano 11 marzec 2010 - 23:02

CYTAT(belunio @ czw, 11 mar 2010 - 23:47) Wyświetl post
Witam;

Ja w szybkim nurcie np.: w Wiśle, stosuję koszyki kwadratowe ( od 50-100g ). Jesli chodzi o przypon ,to długość około 75 cm i więcej. W szybkim nurcie nie stosuję rurek antysplontaniowych, tylko pętlę długości około 50cm, po której koszyk swobodnie się porusza.

Pozdrawiam

A mógł byś bardziej przybliżyć ten sposób z pętlą ?

#6 ProCarp

ProCarp

Weteran

• Members
  • 500 postów

Napisano 11 marzec 2010 - 23:39

Koledzy a dlaczego przy polowie w takim nurcie stosuje sie tak dlugie przypony?

#7 lokis

lokis

Szajbus

• Members
  • 1112 postów

Napisano 11 marzec 2010 - 23:48

CYTAT(ProCarp @ pią, 12 mar 2010 - 00:39) Wyświetl post
Koledzy a dlaczego przy polowie w takim nurcie stosuje sie tak dlugie przypony?

Dlatego że zanęta w nurcie idzie nie w górę jak to jest w wodzie stojącej, a z nurtem rzeki, dlatego daje się długi przypon by przynęta lekko unosił się nad dnem i była blisko zanęty w nurcie icon_smile.gif

Użytkownik lokis edytował ten post 12 marzec 2010 - 00:51

#8 Minus

Minus

Wędkarz

• Members
  • 48 postów
  • Zainteresowania:LOTNICTWO

Napisano 13 marzec 2010 - 15:02

Ja w silnym nurcie stosuję koszyki trójkątne z dnem (w wodzie stojącej denko koszyczka zdejmuję) przypon troszkę dłuższy niż w wodzie stojącej (40-50 cm) rurkę antysplątaniową i na mojego feederka zakładam najtwardszą szczytówkę i jest git

#9 belunio

belunio

Weteran

• Members
  • 371 postów

Napisano 13 marzec 2010 - 15:41

CYTAT(lokis @ pią, 12 mar 2010 - 02:02) Wyświetl post

Na żyłkę główną zakładam krętlik z agrafką ( na której potem zamontowany będzie koszyczek ) i robię pętlę około 50 cm, może być więcej. Krętlik swobodnie przemieszcza się po pętelce. Następnie na końcu pętli robię drugą małą pętlę do której montuję przypon.
Stosuję małe i delikatne krętliki!!!

Polecam ten zestaw feederowy. Na zachodzie europy jest on bardzo popularny i bardzo skuteczny.

#10 belunio

belunio

Weteran

• Members
  • 371 postów

Napisano 13 marzec 2010 - 16:33

CYTAT(lokis @ pią, 12 mar 2010 - 02:02) Wyświetl post

Witam, w tym filmiku znajdziesz rysunek zestawu z pętlą. http://www.youtube.c...feature=related

#11 Minus

Minus

Wędkarz

• Members
  • 48 postów

Napisano 13 marzec 2010 - 18:37

CYTAT(belunio @ sob, 13 mar 2010 - 18:41) Wyświetl post
Na żyłkę główną zakładam krętlik z agrafką ( na której potem zamontowany będzie koszyczek ) i robię pętlę około 50 cm, może być więcej. Krętlik swobodnie przemieszcza się po pętelce. Następnie na końcu pętli robię drugą małą pętlę do której montuję przypon.
Stosuję małe i delikatne krętliki!!!

Polecam ten zestaw feederowy. Na zachodzie europy jest on bardzo popularny i bardzo skuteczny.

a nie plącze się to bez rurki ???

#12 kiełbik12

kiełbik12

Weteran

• Members
  • 317 postów

Napisano 13 marzec 2010 - 20:57

Nie plącze wiele ludzi łowi bez rurki.Nawet mój kolega.

#13 lokis

lokis

Szajbus

• Members
  • 1112 postów

Napisano 14 marzec 2010 - 01:41

CYTAT(belunio @ sob, 13 mar 2010 - 17:33) Wyświetl post
Witam, w tym filmiku znajdziesz rysunek zestawu z pętlą. http://www.youtube.c...feature=related

Ten patent z pętlą bardzo mi się spodobał, już nie chodzi o kwestie finansowe(bo rurka kosztuje tylko 1,20zł) ale o jej wykonanie, muszę tego spróbować icon_smile.gif
Ja używałem zawsze zestawu z rurką lub zestaw "paternoster"

#14 maniu394

maniu394

Wędkarz

• Members
  • 37 postów

Napisano 14 marzec 2010 - 09:29

Witam
Nie stosuję rurek antysplątaniowych bo właśnie one powodują że się zestaw plącze. Na Odrze łowię na koszyki 40 do 90 g , żyłka 0,18 , przypon 0,10 do 0,12 długi nawet do 2,5 m . Na wodzie stojącej łowię podobnie . Więcej nie zdradze .

#15 Minus

Minus

Wędkarz

• Members
  • 48 postów

Napisano 14 marzec 2010 - 09:54

CYTAT(maniu394 @ nie, 14 mar 2010 - 12:29) Wyświetl post
Witam
Nie stosuję rurek antysplątaniowych bo właśnie one powodują że się zestaw plącze. Na Odrze łowię na koszyki 40 do 90 g , żyłka 0,18 , przypon 0,10 do 0,12 długi nawet do 2,5 m . Na wodzie stojącej łowię podobnie . Więcej nie zdradze .

Może coś źle zakładasz że plącze się z rurką, łowię prawie 20 lat i zaplątało mi się kilka razy. Na Odrze przypon 0,10 no to stresik jest hahahah. W wodach stojących to rozumiem ale w rzece to osobiście daję grubszy przypon.

#16 maniu394

maniu394

Wędkarz

• Members
  • 37 postów

Napisano 14 marzec 2010 - 10:33

Rurka nie pasuje do sposobu jaki stosuję . Jak byś tak łowił sam byś doszedł do takiego wniosku . A co do przyponów to na leszcze wystarczy nawet na takie na takie 3 kilówki . A jak znajde miejscówkę gdzie biorą karpie to założe grubszy . Cienki przypon daje jeszcze jedną rzecz , nikt nie będzie łowił a ty będziesz . I nie ma co się bać że się urwie . Przy odrobinie wprawy przy holowaniu to się nie zdarza .

#17 lokis

lokis

Szajbus

• Members
  • 1112 postów

Napisano 14 marzec 2010 - 11:09

CYTAT(maniu394 @ nie, 14 mar 2010 - 11:33) Wyświetl post
Rurka nie pasuje do sposobu jaki stosuję . Jak byś tak łowił sam byś doszedł do takiego wniosku . A co do przyponów to na leszcze wystarczy nawet na takie na takie 3 kilówki . A jak znajde miejscówkę gdzie biorą karpie to założe grubszy . Cienki przypon daje jeszcze jedną rzecz , nikt nie będzie łowił a ty będziesz . I nie ma co się bać że się urwie . Przy odrobinie wprawy przy holowaniu to się nie zdarza .

Przypon 0,10mm, bardzo ciekawe bo po duży leszcz ma bardzo twardą wargę i nie raz na przyponie 0,16 przy samym zacięciu przypon strzela, a ja już nie mówię nawet o nurcie bo wtedy ryba jest 2x silniejsza.

#18 Minus

Minus

Wędkarz

• Members
  • 48 postów

Napisano 14 marzec 2010 - 12:05

CYTAT(maniu394 @ nie, 14 mar 2010 - 13:33) Wyświetl post

Każdy ma swoje metody, ja na przypon stosuję:
0,10-0,12 na bata i na wody stojące kiedy szukam małych rybek na żywca lub trupka
0,16-0,20 na grunt w zależności od łowiska i ryb.

Wiadomo że im cieńszy przypon tym bardziej naturalnie przynęta się zachowuje ale nie popadajmy w skrajność. Szkoda po prostu stracić rybę życia przez kilka mikronów

CYTAT(lokis @ sob, 06 mar 2010 - 23:58) Wyświetl post
Witam!!!
Jakie zestawy stosujecie na silny nurt, chodzi mi o wszystko, koszyk,przypon,rurka itd...
Mam swoje sposoby ale chce się dowiedzieć czego wy używacie i może dodam też coś do swojej metody od was icon_smile.gif
Bo ja stosuję taki zestaw:
Rurka długa, przypon około 30-40cm, koszyk głównie od 90-120g i trójkątny lub prostokątny (nie turla się po dnie) co do zanęty i przynęty to różnie zależy od łowiska.

Z góry dzięki icon_wink.gif

Lokis zobacz sobie stronkę www.gzoomg.eu tam są pokazane fajne patenty. Ja ich używam z powodzeniem drugi rok. Szczególnie chwalę sobie elastyczny rozciągliwy element rurki bo przy zaczepie można go "wystrzelić" no i przypon jest zawsze troszkę odciążony przy zaczepach i holu większej sztuki.
Patent z możliwością wstrzyknięcia atraktora w płynie to też jest pomysł. Aaaaaaaaaaaaaaaaaaa i jeszcze jedno
Jeden z rodzajów tej rurki (z pływakiem) pozwala w nurcie unieść przynętę nad dno co jest czasami kluczowym elementem późniejszego sukcesu
(testowałem na Raduni na małych głębokościach i działa)

#19 lokis

lokis

Szajbus

• Members
  • 1112 postów

Napisano 14 marzec 2010 - 12:29

CYTAT(Minus @ nie, 14 mar 2010 - 13:14) Wyświetl post
Lokis zobacz sobie stronkę www.gzoomg.eu tam są pokazane fajne patenty. Ja ich używam z powodzeniem drugi rok. Szczególnie chwalę sobie elastyczny rozciągliwy element rurki bo przy zaczepie można go "wystrzelić" no i przypon jest zawsze troszkę odciążony przy zaczepach i holu większej sztuki.
Patent z możliwością wstrzyknięcia atraktora w płynie to też jest pomysł. Aaaaaaaaaaaaaaaaaaa i jeszcze jedno
Jeden z rodzajów tej rurki (z pływakiem) pozwala w nurcie unieść przynętę nad dno co jest czasami kluczowym elementem późniejszego sukcesu
(testowałem na Raduni na małych głębokościach i działa)

Bardzo fajne rurki icon_smile.gif ale cena za 1 szt 11zł to jak na rurkę trochę za dużo, ale może kiedyś się skuszę.

#20 maniu394

maniu394

Wędkarz

• Members
  • 37 postów

Napisano 14 marzec 2010 - 15:10

Wole mieć więcej brań na cienki przypon niż sporadyczne na sznurek 0,16 . Gruba żyłka też przy zacięciu może strzelić .
Ps. Lokis , za tydzień jadę na Oławke do Siechnic rozpoczać sezon . Jak chcesz to przyjedz , pokaże ci o co chodzi w mojej metodzie.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych