Skocz do zawartości

Polecamy

Zapraszamy do sklepu

Zaprzyjaźnieni

ZPW
WWG-Wędkujący Internauci najlepsza strona dla wędkarzy

Zdjęcie

Zestaw Gruntowy

29 odpowiedzi w tym temacie

#1 Nero

Nero

Początkujący

• Members
  • 7 postów

Napisano 13 April 2006 - 01:44 PM

Mam problem... Niewiem jak założyć sprzęt na metode gruntową (już łowilem na grunt) ale niepotrawie znowu go założyć icon_mad.gif (zapomniałem) icon_redface.gif icon_redface.gif icon_rolleyes.gif jeśli można to proszę użyć obrazków...

Pozdrawiam icon_exclaim.gif icon_exclaim.gif icon_exclaim.gif

#2 anubisms

anubisms

Weteran

• Members
  • 124 postów
  • Zainteresowania:offroad, wedka i komp

Napisano 13 April 2006 - 03:39 PM

Zamiast rurki możesz zamontować sprężynę lub ciężarek, agrafka jest przy każdej rurce, a do krętlika z jednej strony przywiązujesz żyłkę główną z drugiej przypon. Nie stosuję stoperów - wystarczy przytopić końce rurki zapalniczką - nie zdarzyło mi się, żeby rurka przecieła żyłkę.

Załączone miniatury

• zestaw_grunt.JPG

Wędkarz to człowiek, który nic nie robi nad wodą ponieważ nie może tego samego robić w domu.

#3 Nero

Nero

Początkujący

• Members
  • 7 postów

Napisano 14 April 2006 - 12:40 PM

a czy do tej rurki antysplątaniowej tam [size=18][u]miendzy??

#4 Stanleyziom

Stanleyziom

Wędkarz

• Members
  • 61 postów
  • Zainteresowania:wędkarstwo, linux, gitara basowa

Napisano 14 April 2006 - 01:04 PM

może być i ciężarek, tylko żeby miał wtopiony krętlik, wybór zależy od ciebie

#5 Nero

Nero

Początkujący

• Members
  • 7 postów

Napisano 14 April 2006 - 01:08 PM

a z tą rurką antysplątaniową ... to jest w niej agrafka?

--------------------------------------------------------------------------------

czy przy tej "rurce" niema byc zadnego zablokowania???
zeby niepoleciala do góry?

--------------------------------------------------------------------------------

krętlik ma być z zaczepem czy bez???to juz ostatnie pytanie

Dzieki za odp...

[size=9]Korzystaj z opcji "zmień" zamiast pisać w kilku postach!

#6 adams1999

adams1999

Szajbus

• Members
  • 2099 postów
  • Zainteresowania:Cyprinus Carpio

Napisano 14 April 2006 - 03:33 PM

Przed krętlikiem powinna być śrucina albo stoperek a po wyżej rurki nic na żyłce być nie powinno, to umożliwi rybie wysuwanie żyłki z rurki nie czując oporu ciężarka. Tak można wychwycić nawet delikatne brania.

#7 Uklejowy_magik

Uklejowy_magik

Bulterier Spławika

• Moderator
  • 1236 postów

Napisano 14 April 2006 - 03:36 PM

Nero: Zmien tytuł w temacie na jakiś normalny w stylu: jak uszykowac zestaw gruntowy itp. Pozatym temat na forum poruszany był wielokrotnie...

#8 Nero

Nero

Początkujący

• Members
  • 7 postów

Napisano 14 April 2006 - 03:54 PM

jeszcze jedno czy krętlik ma zlapac przypon?i czy zamiast soperka moze byc ołów??? :/

#9 PeTeR_15

PeTeR_15

Weteran

• Members
  • 572 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo:D

Napisano 14 April 2006 - 04:18 PM

Złapać przypon??
http://s7.bitefight.pl/c.php?uid=32876 Każde Wasze kliknięcie pomaga mi się rozwijać. W tej grze nazywam się PLANT i jestem wampirem. Dołączcie do niej jako wampiry, a służe Wam pomocą na servie 7 :)

#10 PiTeR

PiTeR

Wędkarz

• Members
  • 37 postów
  • Zainteresowania:Football & Speedway & Basket And Fishing:P

Napisano 14 April 2006 - 09:42 PM

Zamiast stopera może być ołów ale nie polecał bym go bo żeby koszyczek go nie zsuwał musi być mocno zaciśnięty, a często wtedy powoduje tam przecieranie się żyłki i większa ryba może to urwać. Więc lepiej stoper icon_smile.gif

#11 Guest_Kuba_*

Guest_Kuba_*
  • Guests

Napisano 15 April 2006 - 08:47 PM

Witam

Generalnie jest tak że najpierw zakłada się rurkę antysplątaniową, zakładaj krótszą jej częścią, ale niekoniecznie, znam osoby które łowią bez rurki i praktycznie nie ma różnicy, jeżeli rzut zestawem jest zdecydowany i jednocześnie płynny zestaw się nie poplącze.

Na rurkę możesz zakładać albo koszyczek zanętowy albo samo obciążenie, ale tak jak wspomniał wcześniej kolega, ciężarek musi mieć wtopiony krętlik, który umożliwi założenie go na agrafkę.
Pamiętaj żeby używać rurek z "kapslami" na końcach w przeciwnym wypadku możesz po kilku rzutach przetrzeć żyłkę.
Do zabezpieczenia rurki przed zsunięciem się na przypon używaj koralików, możesz je kupić w sklepie wędkarskim, ale polecam udać się do najbliższej pasmanterii. Masz tam do wyboru masę różnych wielkości koralików, kupując dużą ilość wychodzi taniej niż w wędkarskim. Możesz też założyć zwykłą śrucinę, musi ona mieć większą średnicę niż otwór rurki, inaczej zaklinuje się i wszystko straci sens, zestaw nie będzie już przelotowy i ryba podczas brania będzie wyczuwać opór. Poza tym im mniej ołowiu tym lepiej dla środowiska.
Główną żyłkę wraz z całym zestawem z przyponem łącz za pomocą krętlika, jego rozmiar jest zależny od "kalibru" całego zestawu.
Przypon również musisz dobrać we własnym zakresie ... kieruj się, tak jak wyżej czyli "kalibrem" zestawu no i przede wszystkim grubość żyłki i rozmiar haczyka musisz dostosować do przewidywanych połowów.

Pozdrawiam
Kuba

PS. Nie rozumiem czemu Uklejowy_Magik znowu się czepia.
Temat dotyczy zestawu gruntowego więc .. ?. A zdanie "... jak uszykować zestaw gruntowy..." na pewno nie jest zdaniem poprawnym...no chyba że jest to jakiś slang...

#12 buxon

buxon

Weteran

• Members
  • 292 postów
  • Zainteresowania:wędkarstwo,i rózne inne sporty

Napisano 16 April 2006 - 09:05 AM

WITAM!

Mam pytanie co do tego tematu czy ta rurka antysplontaniowa powina być krutszym odcinkiem (od agrafki) bliżej przyponu czy tak jak jest na obrazku dalej??

POZDRAWIAM
BUXON

#13 Nero

Nero

Początkujący

• Members
  • 7 postów

Napisano 16 April 2006 - 04:18 PM

Dzienki za te odpowiedzi już zrobilem icon_biggrin.gif wielkie dzieki icon_biggrin.gif

#14 arcio99

arcio99

Szajbus

• Members
  • 2335 postów
  • Zainteresowania:wędkowanie, motoryzacja

Napisano 11 July 2006 - 06:12 PM

buxon ma byc tak jak na obrazku!
.....::::: !! WODOM CZEŚĆ !! :::::.....

Piszę poprawnie po polsku

#15 mmazi

mmazi

Wędkarz

• Members
  • 45 postów
  • Zainteresowania:www.wedkarstwo.rybnik.pl

Napisano 19 July 2006 - 08:59 PM

QUOTE(buxon)
WITAM!

Mam pytanie co do tego tematu czy ta rurka antysplontaniowa powina być krutszym odcinkiem (od agrafki) bliżej przyponu czy tak jak jest na obrazku dalej??

POZDRAWIAM
BUXON

tak jak jest na obrazku,dłuższy odcinek od strony przyponu

#16 ds-fan

ds-fan

Weteran

• Members
  • 546 postów

Napisano 20 July 2006 - 09:02 AM

Nie wiem dlaczego uparliście sie wszyscy na te rurki antysplątaniowe.
Ja wiąże koszyk do troku bocznego,zestaw przygotowany w ten sposób jest znacznie czulszy.

Załączone miniatury

• mój_zestaw.gif

#17 sc102

sc102

Weteran

• Members
  • 171 postów

Napisano 20 July 2006 - 06:25 PM

Ale się strasznie plącze !!!!

#18 rybokrz

rybokrz

Początkujący

• Members
  • 9 postów

Napisano 20 July 2006 - 08:28 PM

j/w to nie chodzi o to że się upraliśmy, poprostu rurka chroni żyłkę od splątania które jest nam najmniej potrzebne!

poozdr

#19 ds-fan

ds-fan

Weteran

• Members
  • 546 postów

Napisano 20 July 2006 - 09:05 PM

łowię w ten sposób od kilku lat i bardzo rzadko dochodzi do zaplątania się zestawu, jeśli zrobić go umiejętnie.odcinek żyłki na której jest uwiązany hak powinna być ze 20 cm dłuższa.Rurka może chroni przed zplątaniem ale stawia zbyt duży opór rybie przy braniu.

#20 sc102

sc102

Weteran

• Members
  • 171 postów

Napisano 21 July 2006 - 04:18 PM

I haczyk wiążesz do żyłki głownej czy dajesz przypon ??

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Toggle shoutbox Shoutbox

@  wolfik : (29 August 2015 - 09:40 AM) @Arti/W-wa no i chyba najwazniejsza rzecz - responsywna wersja strony (mobilna)
@  wolfik : (29 August 2015 - 08:18 AM) @Arti/W-wa ficzery, ot chociażby rozbudowany i dobrze działający:
http://www.splawik.c...arch_app=forums
@  wolfik : (29 August 2015 - 07:42 AM) @Arti/W-wa przyprowadź kolegów, będzie nas więcej :)
@  wolfik : (29 August 2015 - 07:41 AM) @Arti/W-wa czas ustawiasz sobie sam w panelu.
@  Arti/W-wa : (28 August 2015 - 10:09 PM) z resztą, co tu sprzątać? środek sezonu a tu 50 aktywnych użytkowników (w ciągu ostatnich 5 minut)

1 użytkowników, 49 gości, 0 anonimowych
@  Arti/W-wa : (28 August 2015 - 10:06 PM) @wolfik, jakie to ficzery wpływają teraz na większą użyteczność forum? Bo z punktu widzenia zwykłego usera nie widzę żadnych, może w panelu moderatorskim jest coś więcej ale nie widzę, żeby tu ktokolwiek sprzątał.. :P Ot, po prostu ktoś ziścił swoją zachcewankę a reszta musi się przyzwyczaić...
@  Arti/W-wa : (28 August 2015 - 10:00 PM) zmieniliście szatę forum to może by i tak zegar ustawić, co?
@  wolfik : (28 August 2015 - 09:02 AM) Szybkość ładowania strony jest dużo większa co daje większy komfort użytkowania
@  wolfik : (28 August 2015 - 09:01 AM) @OLEK NAUTIC przyzwyczaisz się, po tylu latach patrzenia na stara wersję też na początku wydawało mi się dziwnie, ale po 2 dniach zacząłem odkrywać i doceniać nowe :)
@  OLEK NAUTIC : (28 August 2015 - 07:43 AM) Dla mnie stare forum było bardziej przejrzyste, to moje zdanie. Szybkość? Do pisania i czytania postów?
@  OLEK NAUTIC : (28 August 2015 - 07:38 AM) @wolfik przecież sam wiesz, że nie chodzi o przerost w angielskim
@  wolfik : (27 August 2015 - 02:25 PM) Pod względem użyteczności jesteśmy teraz lata świetlne do przodu. Poklikasz trochę i sam zobaczysz, że jest o wiele wygodniej i czytelniej niz było.
No i szybciej.
@  wolfik : (27 August 2015 - 02:23 PM) @OLEK NAUTIC brak spolszczenia w niektórych miejscach jest przerostem formy nad treścią ? :)
@  OLEK NAUTIC : (27 August 2015 - 12:01 PM) Jak dla mnie to forma przerosła treść w nowej odsłonie forum. Poprzednie było bardziej przejrzyste, daty i godziny mogły być polskie. Teraz wszystko przypomina inne forum. Takie skromne moje zdanie. Teraz chciałem wysłać lub opublikować a tu SHOUT
@  wolfik : (27 August 2015 - 08:57 AM) @BartasL2 dzięki :)
@  BartasL2 : (26 August 2015 - 04:48 PM) No no robi wrażenie:) pewnie sporo pracy kosztowała ta zabawa ale musze przyznać ze jest dużo lepiej :)
@  wolfik : (26 August 2015 - 12:13 PM) niespecjalnie jest tez możliwość robienia tutaj grup
@  wolfik : (26 August 2015 - 12:12 PM) do tej pory było to mało używane medium
@  Dinet : (26 August 2015 - 12:02 PM) ciekawy jestem jak zda egzamin jeden Shoutbox dla wszystkich grup wedkarskich, ale to czas pokaże
@  Dinet : (26 August 2015 - 11:59 AM) no pracy pewnie moc, ale efekt osiągniety :)