Skocz do zawartości

Zdjęcie

Staw Prywatny Wilczyn Leśny(dolnośląskie)

41 odpowiedzi w tym temacie

#21 Pablito

Pablito

Weteran

• Members
  • 462 postów
  • Zainteresowania:Wedkarstwo,Fotografia

Napisano 15 luty 2010 - 16:23

W zeszłym sezonie w sumie byłem tam ok.20-stu razy.Kilka nocek..kilka wypraw spinningowych,ale powiem Ci że bez większych efektów.Największy karp to 8kg o ile pamiętam.Największy drapieżnik Szczupak 73cm.Z karpiowatych przedewszystkim Bączki po 3-5kg.

#22 lokis

lokis

Szajbus

• Members
  • 1112 postów

Napisano 15 luty 2010 - 16:39

A jak wygląda sprawa jak jest się w kole PZL Hydral są jakiś zniżki lub przywileje na stawie ? np nocki na stawie z wyspa ?

#23 Pablito

Pablito

Weteran

• Members
  • 462 postów

Napisano 15 luty 2010 - 19:47

Wstępując do koła PZL Hydral,masz możliwość po części otrzymać karnet bez opłaty ale...

Po pierwsze musisz odpracować w czynie społecznym o ile dobrze pamiętam 25 godzin.Są to prace związane z utrzymaniem stawów w należytym porządku,czyli wyrywanie trzciny która notorycznie zarasta brzegi,koszenie trawy,w sezonie pózno jesiennym prace zwiazane z zarybianiem,wbijanie palisad itp. Po odpracowaniu 25-ciu godzin wpłacasz 60zł i dostajesz karnet na 10 połowów.Na ten karnet możesz również łowić w nocy.Jeden stempel na karnecie tj połow od godziny 4 rano do 22-ej lub od 22-ej do 5 rano.NIE MA OPCJI POŁOWU W NOCY NA STAWIE NR 2,nawet jeśli jest się zrzeszonym w kole.
Po przepracowaniu w czynie społecznym nastepnych 25-ciu godzin,dostajesz karnet na 16-ście wejść i wtedy już zupełnie nic za niego nie płacisz..
Zimą tak jak teraz,gdy staw skuty jest lodem,członkowie koła mogą na specjalnych karnetach,po uprzednim poinformowaniu gospodarza łowiska,łowić spod lodu 3 razy w tygodniu..

To są ogólne zasady które obowiązywały w zeszłym sezonie.Ostatnio dzwonił do mnie gospodarz i wspominał o zebraniu zarządu koła,które ma sie odbyć jakoś pod koniec lutego,więc w tym sezonie może być choć nie musi kilka zmian.

Paweł.

Wędkarskie wyprawy 2013r.
Cyprinus Carpio & Ctenopharyngodon idella

Wschod-Zachod Slonca Fazy Ksiezyca
Pogoda IMGW

#24 lokis

lokis

Szajbus

• Members
  • 1112 postów

Napisano 15 luty 2010 - 21:15

Chciałem być w tym kole bo są ciekawe zawody no i te udogodnienia co do Wilczyna ale niestety nie posiadam auta i ciężko by mi było jeździć na takie sprzątanie stawu czy zarybianie.
Ja jestem już 2 rok w PZW Krzyki ale nie ma żadnych imprez i żadnego stawu który by należał do mojego koła.
Byłem przez 3 lata w PZW Piast ale zlikwidowali te koło.

#25 adams1999

adams1999

Szajbus

• Members
  • 2099 postów
  • Zainteresowania:Cyprinus Carpio

Napisano 15 luty 2010 - 23:21

ja moge tylko dodać że podobno najlepszą przynętą na tych stawach jest tajemniczy plywajacy węgierski chlebek podobno nie do dostania w polsce icon_smile.gif

"catch and release" - złów i wypuść!!!!!!

#26 lokis

lokis

Szajbus

• Members
  • 1112 postów

Napisano 16 luty 2010 - 01:23

Może chodzi ci o pływające ciasteczko karpiowe o różnym smaku ? krewetka,truskawka itd... bo na to łowią bo podpatrzyłem i szukałem tego przez kilka godzin we Wrocławiu ale znalazłem i powiem że lepsze efekty na kuku icon_smile.gif ale możliwe że to o czym mówisz to całkiem co innego.

#27 Paweł K.

Paweł K.

Wędkarz

• Members
  • 13 postów

Napisano 16 luty 2010 - 08:11

Witam. Z racji, że do tej pory nie posiadałem karty wędkarskiej, odkrycie tego łowiska było dla mnie zbawienne icon_smile.gif Byłem w poprzednim roku w Wilczynie z 7 razy i za każdym razem udało się coś złowić. Najbardziej sobie chwalę wypady w tygodniu. Wtedy nie ma tam praktycznie nikogo i można w spokoju łowić. Raz była tragedia jak pojechałem w ciepłą, jesienną sobotę. Nie potrafię inaczej nazwać takich osób jak "bydło" piło ostro alkohol i zachowywali się strasznie głośno. Sam czasem napiję się piwka na rybach ale z szacunku do innych osób zachowuję się cicho. Generalnie bardzo fajne miejsce. Sam się teraz zastanawiam o zapisaniu się do koła Hydral. Tylko wcześniej chciałbym się więcej dowiedzieć na temat uzyskania zniżki na karnet do Wilczyna. Też nie mam za wielu możliwości by śmigać tam by wypracować 25 godz. Zresztą robi się to mało opłacalne, paliwo kosztuje. No nic będzie trzeba się zastanowić. Pozdrawiam

#28 Pablito

Pablito

Weteran

• Members
  • 462 postów

Napisano 16 luty 2010 - 09:14

CYTAT(adams1999 @ pon, 15 lut 2010 - 23:21) Wyświetl post
ja moge tylko dodać że podobno najlepszą przynętą na tych stawach jest tajemniczy plywajacy węgierski chlebek podobno nie do dostania w polsce icon_smile.gif

Adams1999 ja również słyszałem o tej tajemniczej przynęcie,od pewnego starszego sympatycznego pana icon_mrgreen.gif Podobno killer..
Tylko przy zakładaniu tego węgierskiego chlebka trzeba pamiętać żeby cytuje:''Żądło było na wierzchu"
icon_mrgreen.gif

Pogoda IMGW

#29 Kamil Z.

Kamil Z.

Szajbus

• Moderator
  • 8183 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo, sporty walki, muzyka

Napisano 16 luty 2010 - 11:21

CYTAT(Pablito @ wto, 16 lut 2010 - 10:14) Wyświetl post
Tylko przy zakładaniu tego węgierskiego chlebka trzeba pamiętać żeby cytuje:''Żądło było na wierzchu"
icon_mrgreen.gif

I jeszcze(najważniejsze) "należy zwinąć wędkę zarzuconą na chleb, przy podpływaniu do niej łabędzia" icon_mrgreen.gif icon_mrgreen.gif icon_mrgreen.gif icon_mrgreen.gif icon_mrgreen.gif icon_mrgreen.gif
Pozdrawiam
Kamil

Mój wędkarski blog:
http://zahaczeni.net/kamilfishingblog/

[color=#4169E1][b]Catch&Release!!

#30 lokis

lokis

Szajbus

• Members
  • 1112 postów

Napisano 16 luty 2010 - 12:33

A jak wygląda ten chlebek węgierski ?

#31 Pablito

Pablito

Weteran

• Members
  • 462 postów

Napisano 16 luty 2010 - 13:05

CYTAT(PasiastyIrokez:) @ wto, 16 lut 2010 - 11:21) Wyświetl post
I jeszcze(najważniejsze) "należy zwinąć wędkę zarzuconą na chleb, przy podpływaniu do niej łabędzia" icon_mrgreen.gif icon_mrgreen.gif icon_mrgreen.gif icon_mrgreen.gif icon_mrgreen.gif icon_mrgreen.gif

icon_mrgreen.gif

CYTAT(lokis @ wto, 16 lut 2010 - 12:33) Wyświetl post
A jak wygląda ten chlebek węgierski ?

Wygląda to mniej więcej tak:węgierski chlebek
Możesz to delikatnie dipować dowolnymi zapaszkami..
Ja podobnie chyba jak Adams1999,słyszałem od tego tajemniczego starszego pana R. że kozacko sprawdza sie z dodatkiem anyżku..
Jednak nie wiem do końca czy to jest prawda,ponieważ u tego samego dziadka w wiaderku zanetowym, zamiast zanęty widziałem kiszoną kapustę icon_eek.gif więc trudno o wiarygodność opini.. icon_mrgreen.gif

Użytkownik Pablito edytował ten post 16 luty 2010 - 13:07

Pogoda IMGW

#32 adams1999

adams1999

Szajbus

• Members
  • 2099 postów

Napisano 16 luty 2010 - 23:53

CYTAT(Pablito @ wto, 16 lut 2010 - 14:05) Wyświetl post
icon_mrgreen.gif
Wygląda to mniej więcej tak:węgierski chlebek
Możesz to delikatnie dipować dowolnymi zapaszkami..
Ja podobnie chyba jak Adams1999,słyszałem od tego tajemniczego starszego pana R. że kozacko sprawdza sie z dodatkiem anyżku..
Jednak nie wiem do końca czy to jest prawda,ponieważ u tego samego dziadka w wiaderku zanetowym, zamiast zanęty widziałem kiszoną kapustę icon_eek.gif więc trudno o wiarygodność opini.. icon_mrgreen.gif

tez slyszalem ze romek ostro kapustą nęci ale ja tego nie stosuje bo można sobie łatwo "zakwasić" łowisko icon_smile.gif
ale dobrze jest podobno łowic na ciasto ale wtedy trzeba necic z odpowiednie procy sam wiesz jakiej icon_smile.gif

#33 Pablito

Pablito

Weteran

• Members
  • 462 postów

Napisano 17 luty 2010 - 21:18

CYTAT(adams1999 @ wto, 16 lut 2010 - 23:53) Wyświetl post
tez slyszalem ze romek ostro kapustą nęci ale ja tego nie stosuje bo można sobie łatwo "zakwasić" łowisko icon_smile.gif
ale dobrze jest podobno łowic na ciasto ale wtedy trzeba necic z odpowiednie procy sam wiesz jakiej icon_smile.gif

Parę sezonów wstecz,faktycznie ciasto z kaszy manny bardzo dobrze sprawdzało się w Wilczynie Leśnym.

Co do procy.. icon_mrgreen.gif Wiem,wiem z jakiej icon_biggrin.gif Tylko do dzisiaj nie rozumię dlaczego Romek w pozycji leżącej strzela icon_smile.gif

Pogoda IMGW

#34 adams1999

adams1999

Szajbus

• Members
  • 2099 postów

Napisano 18 luty 2010 - 01:11

CYTAT(Pablito @ śro, 17 lut 2010 - 22:18) Wyświetl post
Co do procy.. icon_mrgreen.gif Wiem,wiem z jakiej icon_biggrin.gif Tylko do dzisiaj nie rozumię dlaczego Romek w pozycji leżącej strzela icon_smile.gif

może zostało mu to z czasów polowania na bażanty icon_mrgreen.gif

#35 tracjan

tracjan

Szajbus

• Members
  • 3252 postów

Napisano 18 luty 2010 - 03:35

Widze, ze macie Panowie super wspomnienia i mase zartow sytuacyjnych...icon_wink.gif

#36 Pablito

Pablito

Weteran

• Members
  • 462 postów

Napisano 19 luty 2010 - 11:23

CYTAT(adams1999 @ czw, 18 lut 2010 - 01:11) Wyświetl post
może zostało mu to z czasów polowania na bażanty icon_mrgreen.gif

icon_mrgreen.gif

Co do polowań Romka,to z tego co pamiętam On nie potrzebuje procy...
W pieszym pościgu między pokrzywami jest równie skuteczny jak z bronią miotającą icon_smile.gif

CYTAT(tracjan @ czw, 18 lut 2010 - 03:35) Wyświetl post
Widze, ze macie Panowie super wspomnienia i mase zartow sytuacyjnych...icon_wink.gif

Tak to jest jak się ma wspólnego znajomego,który na każdej zasiadce potrafi zaskoczyć...
Czasami nie tylko nas,również ptactwo wodno-lądowe icon_mrgreen.gif

Pogoda IMGW

#37 ziomal_14

ziomal_14

Początkujący

• Members
  • 4 postów

Napisano 27 marzec 2011 - 19:45

Witam . Od dwóch lat czasami jeżdżę sobie do Wilczyna żeby odpocząć od Odry. W zeszłym sezonie byłem z 6-7 razy. Trafiło się kilka karpików takich nie za dużych do dwóch kilo -rybki od razu wróciły do wody. Z racji że mam do Wilczyna z 10 min samochodem chciałbym tam zapolować na coś większego. Napiszcie proszę na co złowić (i wypuścić) większego karpia. Może proteina, pellet ? JAkie smaki ? Czy wchodzi w grę nęcenie kilkudniowe??
Pzdrawiam

#38 festusus

festusus

Początkujący

• Members
  • 5 postów

Napisano 03 sierpień 2011 - 09:27

Witajcie.
Mam pytanie odnośnie Wilczyna. Chciałbym tam się wybrać na jeden dzień. Od której godziny można kupić pozwolenie u dyżurnego w domku nr 1???Jak przyjadę np. o 5/6 to już będzie otwarte? icon_smile.gif Pytam się, aby nie zaliczyć wtopy icon_smile.gif Pozdrawiam

#39 Kamil Z.

Kamil Z.

Szajbus

• Moderator
  • 8183 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo, sporty walki, muzyka

Napisano 03 sierpień 2011 - 16:12

CYTAT(festusus @ śro, 03 sie 2011 - 10:27) Wyświetl post
Witajcie.
Mam pytanie odnośnie Wilczyna. Chciałbym tam się wybrać na jeden dzień. Od której godziny można kupić pozwolenie u dyżurnego w domku nr 1???Jak przyjadę np. o 5/6 to już będzie otwarte? icon_smile.gif Pytam się, aby nie zaliczyć wtopy icon_smile.gif Pozdrawiam

Generalnie było tak, że jak dyżurny np. spał, to karty wędkarskie wrzucało się do małej skrzynki umieszczonej na ogrodzeniu.
Pozdrawiam
Kamil

Mój wędkarski blog:
http://zahaczeni.net/kamilfishingblog/

[color=#4169E1][b]Catch&Release!!

#40 Wojtek@

Wojtek@

Szajbus

• Members
  • 1160 postów
  • Zainteresowania:Interesuje mnie wędkarstwo, gotowanie, film, książki (kucharskie i wędkarskie ;) )

Napisano 08 sierpień 2011 - 22:55

Przeczytałem z grubsza temat i zapowiada się interesująco, ale mam kilka pytań. Czy ten zakaz łowienia na żywca, trupka i spinning obowiązuje także na stawie nr 1 ? Lokis pisał o stawie nr 2 i przez chwilę zastanawiałem się nad filetem ale potem ktoś wspomniał o łowieniu na spinning.. I jak jest z tym dojazdem? Można tam podjechać samochodem czy trzeba przycinać 2km z buta? icon_smile.gif No i jeszcze sprawa kart wędkarskich. Czy jak pojadę z kimś kto jej nie ma to nie będzie mógł łowić czy wystarczy, że więcej dopłaci? Nie wiem czy w ogóle jest taka opcja skoro te stawy gospodaruje koło PZW.

Użytkownik Wojtek@ edytował ten post 08 sierpień 2011 - 22:59

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych