Skocz do zawartości

Zdjęcie

Staw Prywatny Wilczyn Leśny(dolnośląskie)

41 odpowiedzi w tym temacie

#1 lokis

lokis

Szajbus

• Members
  • 1112 postów

Napisano 14 luty 2010 - 21:59

Witam chciał bym wam opisać staw który jest dobrym łowiskiem karpiowym na weekendowe wypady.
A tu przedstawię wam wszystkie dane i zdjęcia.

Województwo: dolnośląskie
Średnia głębokość: 2 metry
Warunki wędkowania: z brzegu,w dzień
Ryby: Amur biały, Karp, Leszcz, Pstrąg tęczowy, Sandacz,szczupak,okoń,sum,karaś
Wędkarze mają tam do dyspozycji dwa stawy o łącznej powierzchni 17 ha
W stawie nr 2 (z wyspą), który jest udostępniony do wędkowania od 1 lipca, obowiązuje zakaz łowienia na spinning, martwą rybkę i żywca. Na obu stawach nie wolno wędkować z łodzi, brodzić, używać jako żywca czebaczków amurskich i ryb długości poniżej 12 cm. Limit dzienny stanowią 3 ryby spośród następujących gatunków ryb: karp, lin, pstrąg, sum, sandacz i szczupak – z ograniczeniem do 2. sztuk jednego gatunku
Zezwolenia sprzedaje dyżurny łowiska (domek nr 1 przy kąpielisku). Jednorazowe kosztuje 18 zł, z tym, że dla młodzieży do lat 15 wprowadzono opłatę ulgową – 10 zł. Karnet na 10 wypraw kosztuje 150 zł.
Łowisko czynne jest codziennie od godz. 4.00 do 22.00.

Łowisko znajduje około 25 km od Wrocławia się między miejscowościami Golędzinów i Wilczyn, na miejscu możliwość zakwaterowania w ośrodku domków letniskowych.

#2 Kamil Z.

Kamil Z.

Szajbus

• Moderator
  • 8183 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo, sporty walki, muzyka

Napisano 14 luty 2010 - 22:02

Wszystko ok, tylko nie jest to łowisko prywatne, tylko łowisko specjalne koła PZW "Hydral" we Wrocławiu icon_wink.gif
Pozdrawiam
Kamil

Mój wędkarski blog:
http://zahaczeni.net/kamilfishingblog/

[color=#4169E1][b]Catch&Release!!

#3 lokis

lokis

Szajbus

• Members
  • 1112 postów

Napisano 14 luty 2010 - 22:12

CYTAT(PasiastyIrokez:) @ pon, 15 lut 2010 - 01:02)  
Wszystko ok, tylko nie jest to łowisko prywatne, tylko łowisko specjalne koła PZW "Hydral" we Wrocławiu icon_wink.gif

Wiem pomyliło mi się ale każdy jak przeczyta będzie wiedział co i jak icon_smile.gif

#4 GrzegorzF20

GrzegorzF20

Szajbus

• Members
  • 2834 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo, motory, akwarystyka, siatkówka, audio, narty, & piękne kobiety:-)

Napisano 14 luty 2010 - 22:25

ja bym zakwestionował to ze jest do dobra woda karpiowa
Burza gdy się zbiera w DOMU - idź na ryby po kryjomu!!!
RAPR

#5 Kamil Z.

Kamil Z.

Szajbus

• Moderator
  • 8183 postów

Napisano 14 luty 2010 - 22:36

Eeeee. Takich po 0,5kg do 2 to się można nałowić icon_mrgreen.gif
Pozdrawiam
Kamil

Mój wędkarski blog:

#6 ErJot

ErJot

Szajbus

• Members
  • 1092 postów

Napisano 14 luty 2010 - 22:39

CYTAT(PasiastyIrokez:) @ nie, 14 lut 2010 - 17:36)  
Eeeee. Takich po 0,5kg do 2 to się można nałowić icon_mrgreen.gif

No to rzeczywiście świetne łowisko icon_mrgreen.gif

#7 Kamil Z.

Kamil Z.

Szajbus

• Moderator
  • 8183 postów

Napisano 14 luty 2010 - 22:44

Nie no większa ryba też jest, jednak nie jest to typowo woda karpiowa, gdzie często padają sztuki +10kg. Rzekłbym, że +5kg to już jest coś. Ale więcej o tej wodzie napisze Pablito jak się pojawi na forum, bo zna tą wodę bardzo dobrze icon_smile.gif
Pozdrawiam
Kamil

Mój wędkarski blog:

#8 Rydlu7

Rydlu7

Weteran

• Members
  • 635 postów

Napisano 14 luty 2010 - 22:48

Da rade tak "z marszu" coś złowić (jakiś nie duży karpik albo leszcze)?
Bo łowisko ładnie się prezentuje, może w wakacje bym się wybrał icon_razz.gif

#9 lokis

lokis

Szajbus

• Members
  • 1112 postów

Napisano 14 luty 2010 - 22:48

Dlatego napisałem że jest dobrym łowiskiem na weekendowe wypady, nie biorą tam potwory ale ja łowiłem takie od 2-4kg, jak ma się tylko 1 dzień wolny to się nie opłaca jechać na inny staw gdzie się czai na 10kg+ bo jest za mało czasu, ale żeby pojechać na grilla z rodzinką i połowić przy okazji karpiki to jest naprawdę dobry stawik icon_smile.gif

Mój rekord 23 karpie w jeden dzień średnio 2-3kg karpik icon_wink.gif
na pellet lub kulkę dłużej trzeba czekać ale biorą takie pod 5 kg

Użytkownik lokis edytował ten post 14 luty 2010 - 22:50

#10 SławomirJ

SławomirJ

Szajbus

• Members
  • 1855 postów

Napisano 14 luty 2010 - 22:51

To jak tyle tam drobnicy to sum będzie duży icon_mrgreen.gif to może warto na suma pojechać...

#11 Rydlu7

Rydlu7

Weteran

• Members
  • 635 postów

Napisano 14 luty 2010 - 22:53

Na nocke nie można zostać?

#12 lokis

lokis

Szajbus

• Members
  • 1112 postów

Napisano 14 luty 2010 - 22:55

CYTAT(Rydlu7 @ pon, 15 lut 2010 - 01:53)  
Na nocke nie można zostać?

Nie tylko dzień

#13 Kamil Z.

Kamil Z.

Szajbus

• Moderator
  • 8183 postów

Napisano 14 luty 2010 - 23:16

Kiedyś tam sumy były...przynajmniej na jednym ze stawów. I jak się okazało było ich sporo i w naprawdę ładnych rozmiarach. Co do nocek to trzeba rozmawiać z dyżurnym.
Pozdrawiam
Kamil

Mój wędkarski blog:

#14 lokis

lokis

Szajbus

• Members
  • 1112 postów

Napisano 14 luty 2010 - 23:58

CYTAT(PasiastyIrokez:) @ pon, 15 lut 2010 - 02:16)  
Kiedyś tam sumy były...przynajmniej na jednym ze stawów. I jak się okazało było ich sporo i w naprawdę ładnych rozmiarach. Co do nocek to trzeba rozmawiać z dyżurnym.

Dokładnie,znajomy pojechał tam na 24h ale niby nie wolno na nocki a postawił temu dyżurnemu 2x0,7 + 18zł i mógł zostać, tyle że był z koła PZL HYDRAL nie wiem jak mają inni czy też za flaszkę wpuszczają.

#15 Pablito

Pablito

Weteran

• Members
  • 462 postów
  • Zainteresowania:Wedkarstwo,Fotografia

Napisano 15 luty 2010 - 00:08

CYTAT(PasiastyIrokez:) @ nie, 14 lut 2010 - 22:44)  
Ale więcej o tej wodzie napisze Pablito jak się pojawi na forum, bo zna tą wodę bardzo dobrze icon_smile.gif

Jak sobie życzysz icon_smile.gif

Stawy w Wilczynie Leśnym jak słusznie napisał PasiastyIrokez należa do wód PZW koła ''Hydral''
w którym notabene jestem zrzeszony.
Nie skromnie powiem,że bardzo dobrze znam oba zbiorniki,począwszy od map batymetrycznych,
po sam rybostan.

Zaczynajac od stawu dolnego nr 1.
Powierzchnia to ok.7-8ha,głebokośc od 1-4-ech metrów przy dolnym mnichu.
Dno na całym zbiorniku muliste.Występujące gatunki ryb to głównie Karpie,Amury w większości w przedziale od 1-5kg,ale są oczywiscie wieksze,w granicach 10-12kg.Nie są one jednak bardzo często poławiane..Występują również wspomniane przez SławkaJ sumy,i tu z całą odpowiedzialnościa mogę powiedzieć że jest przynajmniej kilka sztuk grubo powyżej 20kg.
Sa również potężne Tołpygi,Sandacze,Szczupaki,Leszcze,śladowe ilości pstrąga i mnóstwo drobnicy pod postacią płotki..
Dodam że woda na pierwszym stawie nie była spuszczana od ok 15 lat.

Staw nr 2,nieco mniejszy,ale chyba bardziej malowniczy z piekną wyspa na skraju zbiornika,
powierzchnia 6-7ha,średnia głebokośc ok.2-3 m praktycznie na całym zbiorniku,dno muliste.
Występujące gatunki ryb Karp,Amur w przedziale wagowej 1-5kg Sandacz zarybieniówka wpuszczany jesienią 2008r.
Woda na tym stawie była całkowicie spuszczana w 2007r,z powodu kataklizmu jaki dotknał ten teren.
Wszystkie ryby oprocz ok.30 sumów trafiły do stawu dolnego (nr 1).
Osobiście przenosiłem 7-8-mio kilogramowe Sandacze,10-cio kilogramowe Karpie i nasto kilogramowe Tołpygi..

Oba stawy są zasilane niewielką rzeczką płynącą nieopodal zbiorników.
Gospodarz łowiska prowadzi równiez własną hodowle Karpia,Amura i Sandacza.Ryby w odpowiedniej wielkości i wieku są oczywiście wpuszczane do obu stawów.

Zasady połowu ogólnie prawie tak jak napisał Lokis.
Małe tylko sprostowanie co do wędkowania nocą.Można łowić w nocy na stawie nr 1 po wykupieniu karnetu na 10 połowów,w cenie 150zł,natomiast nie ma opcji wędkowania w nocy na jednorazówki.

Cóż jeszcze dodać..Doskonałe łowisko,jak już wspomniał autor tematu na jedno czy tez parodniowe wypady z rodzinką przy grillu..Polecam w szczególności jeśli ktoś ma możliwośc przyjazdu w środku tygodnia-mała presja w stosunku do weekendów..
Dookoła malownicze tereny-praktycznie same lasy..

Łowisko to,z racji nie najwiekszej populacji dwucyfrowych Karpi-Amurów,może nie spełniać oczekiwań karpiarzy pragnących złowić swoją rybę życia,natomiast napewno dostarczy wiele miłych chwil,i z pewnościa wiele doświadczenia szczególnie wśród młodych adeptów karpiowania.

Jeśli ktoś ma jakieś pytania postaram sie pomóc icon_wink.gif

Pozdrawiam Paweł.
Wędkarskie wyprawy 2013r.
Cyprinus Carpio & Ctenopharyngodon idella

Wschod-Zachod Slonca Fazy Ksiezyca
Pogoda IMGW

#16 lokis

lokis

Szajbus

• Members
  • 1112 postów

Napisano 15 luty 2010 - 01:07

Staw naprawdę fajny ale ludzie którzy pilnują tego stawu są delikatnie mówiąc nie odpowiedzialni a napiszę wam do czego zmierzam.
W tamtym sezonie razem z kumplem pojechaliśmy na karpiki bo był tylko 1 dzień wolny więc nie opłacało się jechać na grubszą zasiadkę.
Przyjechaliśmy na staw około 3 rano a o 4 byliśmy gotowi do połowów,obok nas było 2 wędkarzy.
zrobiliśmy opłaty i łowiliśmy rybki, złowiłem z 2 szt karpi,kumpel też 2 i trzymaliśmy je w jednej siatce, kiedy zacząłem wyciągać co jakiś czas karpie podjechał do nas opiekun stawu,starszy facet na rowerze i z psem.
Po krótkiej rozmowie spytał czy może zajrzeć do siatki nie miałem nic do ukrycia więc niech se zagląda i tu zaczęła się nie miła przygoda pan który opiekował się tym stawem zaczął krzyczeć czemu w siatce są 4 karpie jak wolno brać tylko 2, to ja mu wytłumaczyłem że jest nas 2 i trzymamy ryby w 1 siatce ,zaczął nam grozić że zaraz nas ze stawu wyrzuci itd... więc powiedziałem że pójdę do auta po 2 siatkę na ryby wróciłem i było wszystko ok ,ale do czasu...
Na brzeg przyszło kilku znajomych opiekuna stawu bardzo głośno się zachowywali pili wódkę i płoszyli ryby ,wędkarze obok nas też mieli tego dosyć więc zawołałem tego dyżurującego opiekuna stawu i powiedziałem żeby uciszył kumpli bo przeszkadzają nam w spokojnym wędkowaniu i do tego piją wódkę i co chwilę przeklinają, a on do mnie z ryjem że mam wypie... ze stawu jak mi się nie podoba i że mam więcej tu nie przyjeżdżać, kiedy się z nim kłóciłem kilka razy mnie obraził i wędkarzy obok,zabrał mój bilet napisał coś na czerwonym blankiecie i powiedział że mogę łowić ale że mam go nie wołać i nie pouczać i że wie co ma robić i poszedł do swoich pijących i wydzierających się kumpli.
Powiedz mi Pablito czy takie zachowanie nie zraża ludzi ? może znasz tego człowieka ,jak jesteś w kole i zajmujesz się stawem ale musiałem to napisać żeby ostrzec innych, ale i tak twierdzę że staw naprawdę wart odwiedzenia. icon_smile.gif

#17 Pablito

Pablito

Weteran

• Members
  • 462 postów

Napisano 15 luty 2010 - 14:03

CYTAT(lokis @ pon, 15 lut 2010 - 01:07)  
Powiedz mi Pablito czy takie zachowanie nie zraża ludzi ? może znasz tego człowieka ,jak jesteś w kole i zajmujesz się stawem ale musiałem to napisać żeby ostrzec innych, ale i tak twierdzę że staw naprawdę wart odwiedzenia. icon_smile.gif

Lokis zgadzam sie z Tobą,takie zachowanie nie powinno mieć miejsca i w imieniu Gospodorza łowiska mogę Cię tylko przeprosić..Owszem znam dyżurnego którego opisałes,pieska zreszta też icon_mrgreen.gif
Jeżeli z kolegą łowiliście razem obok siebie,to w moim mniemaniu nie złamaliście regulaminu,a ośmielam sie tak twierdzić ponieważ jestem upoważniony do kontroli wędkujących na tych zbiornikach.
Na przyszłość żeby uniknąć takich sytuacji zgłoście dyżurnemu przed wędkowaniem,lub gdy do Was podjedzie podczas łowienia,że macie jedną wspólną siatke,z pewnościa nie będzie wtedy żadnych problemów.
Jeżeli bedziesz miał jakies obiekcje co do zachowania dyżurnych,lub innych wędkujących,to dzwoń do Gospodarza łowiska na numer który za chwilę wyślę Ci na PRIV-a.. icon_cool.gif

Pogoda IMGW

#18 lokis

lokis

Szajbus

• Members
  • 1112 postów

Napisano 15 luty 2010 - 14:16

A powiedz mi jeszcze co z rybą w tym roku ? bo lód długo się utrzymuje nie będzie przyduchy ?
mam zamiar kilka razy jechać na ten staw w tym roku ale mam nadzieje że rybki będą współpracować icon_smile.gif
A mam jeszcze jedno pytanie czy nie ma jakiegoś dojazdu do Wilczyna blisko stawu? bo nie mam auta a kumpel rzadko może się urwać z pracy.

#19 Pablito

Pablito

Weteran

• Members
  • 462 postów

Napisano 15 luty 2010 - 14:47

Odnośnie przyduchy..Oba stawy są zasilane niewielką rzeczką,zbiorniki są przepływowe na zasadzie konstrukcji mnichów,do tego wycinane są przeręble,więc teoretycznie woda powinna być w miare natleniona.Powiem Ci szczerze że nie orientuję się jaka tam jest w tej chwili sytuacja,mam nadzieje że rybostan ma się dobrze i nie ma zbyt wiele strat..

Co do transportu,niestety bezpośrednio do Wilczyna nie dojeżdza autobus.
Przystanek o ile się nie mylę jest chyba dopiero w Golędzinowie,więc resztę trasy ok. 2 km trzeba pokonać z buta icon_neutral.gif

Pogoda IMGW

#20 lokis

lokis

Szajbus

• Members
  • 1112 postów

Napisano 15 luty 2010 - 16:00

CYTAT
o do transportu,niestety bezpośrednio do Wilczyna nie dojeżdza autobus.
Przystanek o ile się nie mylę jest chyba dopiero w Golędzinowie,więc resztę trasy ok. 2 km trzeba pokonać z buta

Szkoda bo bym częściej wpadał, a bez auta to jest lipa.
A ty często tam łowisz ? ile razy byłeś w tamtym sezonie i jakie wyniki ?

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych