Skocz do zawartości

Zdjęcie

Podrywka C.d....

45 odpowiedzi w tym temacie

#41 jinx_da_cat

jinx_da_cat

Weteran

• Members
  • 834 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo, sport, motoryzacja

Napisano 15 luty 2010 - 15:53

Pytanie ciekawe i dośc istotne. Właściwie nigdzie nie jest o tym napisane. Ani w ustawie ani w RAPR. Jest natomiast zapis, że nie wolno wpuszczac do zbiorników tzw. otwartych ryb pochodzących z innych zbiorników. Interpretacja w związku z tym obowiązuje taka, że jeżeli nie będziesz z premedytacją wypuszczał przyniesionych ze sklepu na łowisko żywców to nikt się ciebie nie będzie czepiał. Jednak "nieużyte" rybki powinieneś zabrac ze sobą. Inna sprawa, że jeżeli nikt nie zobaczy jak przynosiłeś rybki to nikt ci też nie udowodni, że pochodzą z innego źródła niż twoje łowisko. Pamiętaj o tym, że przepis nie jest po to aby karac wędkarzy tylko żeby nie przenosic chorób i pasożytów pomiędzy zbiornikami. Na niektórych wodach zabrania się całkowicie przynoszenia ryb z zewnątrz (przeważnie są to łowiska C&R i wody górskie) i dotyczy to również żywca!
Na koniec taka rada - nie wpadajmy w paranoję! Strażnicy w znakomitej większości to też wędkarze i doskonale orientują sie w rzeczywistości. Z pewnością nikt nie będzie chciał doprowadzic do ukarania za regulaminowe posiadanie i przechowywanie żywca przyniesionego np. ze sklepu icon_wink.gif

Użytkownik jinx_da_cat edytował ten post 15 luty 2010 - 15:55

#42 suhhar

suhhar

Weteran

• Members
  • 563 postów
  • Zainteresowania:woda i ryby

Napisano 15 luty 2010 - 16:16

a kto mi udowodni ze ja te ryby przynioslem z zewnatrz ? moze zlowilem je na reke icon_wink.gif takie interpretacje to dla mnie bzdury. Wymyslono je po to zeby sie czepic wedkarza.

#43 grych

grych

Weteran

• Members
  • 800 postów

Napisano 16 luty 2010 - 07:50

CYTAT(jinx_da_cat @ pon, 15 lut 2010 - 15:53) Wyświetl post
Pytanie ciekawe i dośc istotne. Właściwie nigdzie nie jest o tym napisane. Ani w ustawie ani w RAPR. Jest natomiast zapis, że nie wolno wpuszczac do zbiorników tzw. otwartych ryb pochodzących z innych zbiorników. Interpretacja w związku z tym obowiązuje taka, że jeżeli nie będziesz z premedytacją wypuszczał przyniesionych ze sklepu na łowisko żywców to nikt się ciebie nie będzie czepiał. Jednak "nieużyte" rybki powinieneś zabrac ze sobą. Inna sprawa, że jeżeli nikt nie zobaczy jak przynosiłeś rybki to nikt ci też nie udowodni, że pochodzą z innego źródła niż twoje łowisko. Pamiętaj o tym, że przepis nie jest po to aby karac wędkarzy tylko żeby nie przenosic chorób i pasożytów pomiędzy zbiornikami. Na niektórych wodach zabrania się całkowicie przynoszenia ryb z zewnątrz (przeważnie są to łowiska C&R i wody górskie) i dotyczy to również żywca!
Na koniec taka rada - nie wpadajmy w paranoję! Strażnicy w znakomitej większości to też wędkarze i doskonale orientują sie w rzeczywistości. Z pewnością nikt nie będzie chciał doprowadzic do ukarania za regulaminowe posiadanie i przechowywanie żywca przyniesionego np. ze sklepu icon_wink.gif

Dzięki za odpowiedź icon_smile.gif, a chodziło mi właśnie o takie sytuacje jak opisujesz, bo rzeczywiście rybka może przynieść ze sobą jakąś "zarazę", poza tym, kiedy o tym usłyszałem, rybki (żywiec) zniknął z ostrowskich sklepów wędkarskich (albo miałem pecha, że nigdy nie mogłem ich dostać i kupić icon_wink.gif)

Oczywiście wszystko w granicach zdrowego rozsądku !!!

Użytkownik grych edytował ten post 16 luty 2010 - 07:54

#44 tracjan

tracjan

Szajbus

• Members
  • 3252 postów

Napisano 26 luty 2010 - 21:02

CYTAT(tomek_1985 @ pią, 05 lut 2010 - 10:55) Wyświetl post
Witam!

Wiecie Panowie i Panie co tam z podrywką słychac ? Niby był projekt aby od tego roku było można używać tylko do połowu żywca, w tej wodzie co będziemy łowić drapieżnika.

Można już używać jej, czy nie ?

W projektach do noweli ustawy, widnieje zapis o legalnosci uzywania podrywki wedkarskiej na potrzeby zywca.
Oczywiscie, w chwili obecnej to jedynie projekt, ale juz samo to swiadczy o tym, ze ustawodawca zauwazyl kuriozum sytuacji.

pozdrawiam

#45 marian155

marian155

Weteran

• Members
  • 424 postów

Napisano 07 maj 2010 - 15:04

A czy mógłby ktoś podać dokłdny artykuł bądź ustawę zabraniającą połowu ryb podrywką?

#46 Strzelec 1952

Strzelec 1952

Weteran

• Members
  • 185 postów

Napisano 07 maj 2010 - 15:40

CYTAT(marian155 @ pią, 07 maj 2010 - 18:04) Wyświetl post
A czy mógłby ktoś podać dokłdny artykuł bądź ustawę zabraniającą połowu ryb podrywką?

Witaj. Rozp.Min.Rol.i Rozw.Wsi z dnia 09.07.2004r. D.U z 2004r. Nr.164 Podrywka jest zakwalifikowana jako narzędzie rybackie.Pozdrawiam.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych