Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ryby Lądowe..

18 odpowiedzi w tym temacie

#1 bikmak

bikmak

Początkujący

• Members
  • 4 postów

Napisano 02 luty 2010 - 16:39

http://www.non-sens....hp?readmore=332

Bardzo ważna informacja dla wszystkich wędkarzy.

#2 wojtek_16

wojtek_16

Weteran

• Members
  • 699 postów

Napisano 02 luty 2010 - 16:52

Faktycznie trochę dziwna sprawa żeby ślimaka zaliczać do ryb...no ale czego to ludzie nie wymyślą icon_eek.gif icon_eek.gif

#3 sebo

sebo

Weteran

• Members
  • 536 postów

Napisano 02 luty 2010 - 17:41

CYTAT(bikmak @ wto, 02 lut 2010 - 17:39) Wyświetl post
http://www.non-sens....hp?readmore=332

Bardzo ważna informacja dla wszystkich wędkarzy.

Na bezrybiu i ślimak ryba icon_wink.gif

#4 tracjan

tracjan

Szajbus

• Members
  • 3252 postów

Napisano 02 luty 2010 - 20:40

To juz kolejny ( i podejrzewam, ze nie ostatni) lapsus prawny Komisji Europejskiej. Po algorytmach dotyczacych krzywizny bananow, zaliczeniu alkoholi burczanych do wodek, itp.

#5 Narewa

Narewa

Szajbus

• Members
  • 1074 postów
  • Zainteresowania:Wszystko co związane ze sportem!!

Napisano 02 luty 2010 - 22:14

Teraz gdy ryby nie bedą brac wybiore sie na slimaki i tez powiem ze polów udany . Juz w tej UE nie mają chyba co robić skoro takie glupoty wymyslają
YOU'LL NEVER WALK ALONE
FC LIVERPOOL !!
1892.

#6 goblin0394

goblin0394

Weteran

• Members
  • 119 postów
  • Zainteresowania:Wędkowanie, Sporty walki,

Napisano 02 luty 2010 - 22:26

Totalny absurd to polska niech wprowadzi prawo do UE o to żeby ryb nie można było zabierać do domu xD

A tu ciekawostka przezroczysta ryba
http://www.non-sens....hp?readmore=248

#7 tracjan

tracjan

Szajbus

• Members
  • 3252 postów

Napisano 02 luty 2010 - 22:43

Lata temu powyzszy podmiot intensywnie pracowal nad wprowadzeniem identycznych wtyczek elektrycznych dla wszystkich krajow-czlonkow. Szacowany koszt wymiany i doplat wynosil astronomiczne miliardy Euro. Po czym mala manufaktura w Uk wymyslila uniwersalny przetwornik- wszystko skonczylo sie skandalem i oskarzeniami o trwonienie unijnych funduszy.
Inny przyklad to dlugosc ogorka, azeby mogl on nosic nazwe/miano ogorka icon_eek.gif

#8 radkacz

radkacz

Szajbus

• Members
  • 1354 postów

Napisano 03 luty 2010 - 02:15

Dzisiaj słyszałem o tym w radiu, faktycznie absurd i biurokracja na miarę Europy icon_smile.gif kiedyś stalin chcąc dobrze dla swojego narodu wprowadził w na terenie całego "Związku Radzickiego" jedną strefę czasową icon_smile.gif) zobaczymy jak sprawy potączą się w tej kwestii...

#9 jinx_da_cat

jinx_da_cat

Weteran

• Members
  • 834 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo, sport, motoryzacja

Napisano 03 luty 2010 - 09:10

Ja w związku z tym mam pytanie:
Jaka metoda będzie najwłaściwsza? Na jakie przynęty łowicie? Jaka zanęta? Czy konieczny jest stalowy przypon?
icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif

Użytkownik jinx_da_cat edytował ten post 03 luty 2010 - 09:11

www.przyjacielerudawy.pl
To co nie jest zabronione to jest dozwolone. Czego nie zabrania prawo tego nie pozwala wstyd!

#10 tracjan

tracjan

Szajbus

• Members
  • 3252 postów

Napisano 03 luty 2010 - 09:12

CYTAT(jinx_da_cat @ śro, 03 lut 2010 - 09:10) Wyświetl post
Ja w związku z tym mam pytanie:
Jaka metoda będzie najwłaściwsza? Na jakie przynęty łowicie? Jaka zanęta? Czy konieczny jest stalowy przypon?
icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif

Przeciez to oczywiste ser na pierogi- prawdziwy kiler.

#11 wahlul

wahlul

Szajbus

• Members
  • 1569 postów

Napisano 03 luty 2010 - 09:21

Ja nie wiem czym tu się podniecać? Przecież jasno napisali, że ten zabieg prawny ma służyć możliwości dotowania hodowli ślimaków na takich zasadach jak dotowane jest rybołówstwo.

U nas też razem z rybami niejednokrotnie wymieniany jest rak icon_wink.gif A mi nawet udało się raz złowić raka na wędkę icon_biggrin.gif
Вода это колыбель разумной жизни.

#12 tracjan

tracjan

Szajbus

• Members
  • 3252 postów

Napisano 03 luty 2010 - 09:41

CYTAT(wahlul @ śro, 03 lut 2010 - 09:21) Wyświetl post
Ja nie wiem czym tu się podniecać? Przecież jasno napisali, że ten zabieg prawny ma służyć możliwości dotowania hodowli ślimaków na takich zasadach jak dotowane jest rybołówstwo.

U nas też razem z rybami niejednokrotnie wymieniany jest rak icon_wink.gif A mi nawet udało się raz złowić raka na wędkę icon_biggrin.gif

Tylko, idac tokiem myslenia urzednikow KE dojdziemy do wniosku, ze mozna zaczac dotowac hodowle psow, na tych samych zasadach na jakich jest dotowane bydlo.
Pamietam, jeszcze z aplikacji casus "Peruk", kiedy to wspomniana instytucja uznala peruki za protezy zwalniajac automatycznie importerow z oplat celnych(niedopelniono obowiazku definicji legalnej -co rozumie sie pod pojeceim peruki/ protezy-efektem byl istny zalew tych produktow z krajow Azji trafiajacych do zwyklych sklepow).

#13 wahlul

wahlul

Szajbus

• Members
  • 1569 postów

Napisano 03 luty 2010 - 11:43

CYTAT(tracjan @ śro, 03 lut 2010 - 12:41) Wyświetl post
Tylko, idac tokiem myslenia urzednikow KE dojdziemy do wniosku, ze mozna zaczac dotowac hodowle psow, na tych samych zasadach na jakich jest dotowane bydlo.

Psów się nie je, przynajmniej w UE. A ślimaki owszem icon_wink.gif
Вода это колыбель разумной жизни.

#14 Blade

Blade

Weteran

• Members
  • 512 postów
  • Zainteresowania:wędkowanie i nie tylko...

Napisano 03 luty 2010 - 18:33

Absurd absurdem, ciekawi mnie tylko czy ci ludzie posiadaja karte wedkarska. icon_mrgreen.gif icon_mrgreen.gif icon_mrgreen.gif W koncu na ryby jes potrzebna karta. Jesli artykul jest wiarygodny, to w Polsce zbiera ok. 10.000 ludzi slimaki.... gdyby takie pawo mialoby wejsc w Polsce, to radze tym, ktorzy nie posiadaja karty wedkarskiej, zeby sie zapisali do kola... icon_wink.gif

Same wariaty w tym UE... icon_mrgreen.gif

Pozdrawiam
+++Na ryby nie ma złej pogody...
... tylko nie odpowiedniego ubrania+++

#15 Mikros

Mikros

Weteran

• Members
  • 210 postów

Napisano 03 luty 2010 - 20:17

no nic trzeba robic sprzęcik na te ryby ;>
"Wędkarstwo to sposób na życie "

#16 tracjan

tracjan

Szajbus

• Members
  • 3252 postów

Napisano 03 luty 2010 - 20:43

CYTAT(wahlul @ śro, 03 lut 2010 - 11:43) Wyświetl post
Psów się nie je, przynajmniej w UE. A ślimaki owszem icon_wink.gif

Tyle, ze dotacje nie sa uwarunkwane od spozycia produktu na terenie UE, jedynie od tego czy cykl produkcyjno-technologiczny odbywa sie w jej obrebie.

Temat wielokrotnie byl podnoszony, chodzi o to iz system doplat jest skostnialy, bazuje na przeswiadczeniu chociazby R.Schumanna ze sila napedowa gospodarek unijnych jest rolnictwo, choc od przeszlo 30 lat tak nie jest. Nie ma odwaznego, ktory przeciwstawilby sie silnemu lobby z Niemiec czy Francji, bo ryzykuje przegrana w kolejnych wyborach i tony pomidorow na ulicach Paryza.

@Blade bardzo ciekawa dygresja.

#17 grych

grych

Weteran

• Members
  • 800 postów

Napisano 04 luty 2010 - 12:58

Należałoby teraz pomyśleć o limicie ilściowym, okresie ochronnym i wymiarze ochronnym icon_wink.gif hehehe

#18 LUZAK

LUZAK

Weteran

• Members
  • 375 postów

Napisano 04 luty 2010 - 13:07

Jak sie kłusole o tym dowiedzą to już po rybie znaczy po ślimakach icon_biggrin.gif
Catch & Release

#19 jinx_da_cat

jinx_da_cat

Weteran

• Members
  • 834 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo, sport, motoryzacja

Napisano 12 luty 2010 - 09:33

Tak poszukałem, pogmyrałem i popytałem i wychodzi na to , że ryby lądowe nie podlegają amatorskiemu połowowi ryb. Także problem z głowy icon_biggrin.gif

Użytkownik jinx_da_cat edytował ten post 12 luty 2010 - 09:33

www.przyjacielerudawy.pl
To co nie jest zabronione to jest dozwolone. Czego nie zabrania prawo tego nie pozwala wstyd!

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych