Skocz do zawartości

Zdjęcie

Żyłka trabucco feeder

34 odpowiedzi w tym temacie

#21 skwarecki

skwarecki

Wędkarz

• Members
  • 81 postów

Napisano 22 wrzesień 2010 - 21:19

Trabucco na moich feederach zachowóje się podobni (mocno sie skręca ), więc yo chyba nie wina kręciołów, skoro te opinię się powtarzają. Moje zdanie - trochę za sztywna.

#22 Mich@l

Mich@l

Początkujący

• Members
  • 4 postów

Napisano 28 wrzesień 2010 - 20:25

Ja używam robinson pro feeder 0.225 i póki co daje radę icon_mrgreen.gif .

#23 PRZEMO77

PRZEMO77

Początkujący

• Members
  • 9 postów

Napisano 02 październik 2010 - 18:36

Dużo naczytałem się o żyłkach Trabucco i w ogóle o tej firmie. Mam zamiar zakupić ich żyłki w przyszłym sezonie (do karpiówek). Osobiście proponuje żyłki MIKADO FEEDER są naprawdę dobre i wypróbowane w boju icon_smile.gif

#24 adamiec

adamiec

Weteran

• Members
  • 125 postów

Napisano 13 styczeń 2011 - 22:16

CYTAT(PRZEMO77 @ sob, 02 paź 2010 - 21:36) Wyświetl post
Dużo naczytałem się o żyłkach Trabucco i w ogóle o tej firmie. Mam zamiar zakupić ich żyłki w przyszłym sezonie (do karpiówek). Osobiście proponuje żyłki MIKADO FEEDER są naprawdę dobre i wypróbowane w boju icon_smile.gif

Czy zna ktoś może tę serię żyłek dragona; Dragon Fishing

Użytkownik adamiec edytował ten post 13 styczeń 2011 - 22:19

#25 Mikros

Mikros

Weteran

• Members
  • 210 postów

Napisano 16 styczeń 2011 - 19:51

Używałem tej żyłki cały sezon , ani razu mnie nie zawiodła i na pewno przyda się na drugi rok ,bo jest nic nie zniszczona . Moim zdaniem najlepsza żyłka do gruntówki ;D
"Wędkarstwo to sposób na życie "

#26 adamiec

adamiec

Weteran

• Members
  • 125 postów

Napisano 19 styczeń 2011 - 22:04

CYTAT(Mikros @ nie, 16 sty 2011 - 22:51) Wyświetl post
Używałem tej żyłki cały sezon , ani razu mnie nie zawiodła i na pewno przyda się na drugi rok ,bo jest nic nie zniszczona . Moim zdaniem najlepsza żyłka do gruntówki ;D

Właśnie zakupiłem dwie szpule 0.18 tej żyłki:Hi tech feeder u nas w sklepie firmowym dragona zapłaciłem po 8zł za każdą.
I na przypon ziołem HM 69

Użytkownik adamiec edytował ten post 19 styczeń 2011 - 22:07

#27 Zbrojarz

Zbrojarz

Wędkarz

• Members
  • 30 postów

Napisano 07 luty 2011 - 17:44

Przez cały zeszły sezon używałem na swoim feederze żyłki Team Mosella Feeder 0,20 i w tym roku planuje kupić ją ponownie, choć miałem chęć na tematową trabucco, którego to producenta żyłki używam do spinningu i bardzo ją sobie cenie. Jednak lektura tematu skutecznie odradziła mi ten zakup. Nie ma dla mnie nic gorszego jak spiralująca linka, szczególnie przy metodach gruntowych gdzie wpłynie to na znacząco na widoczność brań. Polecam przetestowanie wyżej wspomnianej linki Moselli. Lepszej do feedera nie miałem. Nie skręca się, nie ma zbytniej pamięci kształtu pięknie zatapia się nie przeciera tak łatwo jak inne które miałem. Wytargałem na nią sporo dużych nawet ryb i multum średniej wielkości. Ważne jest także by kupować linki możliwie "świeże" i zmieniać, przekręcać czy odcinać ostatnie parę metrów w miarę zużycia, szczególnie jeśli łowi się w łowisku pełnym zawad czy o kamienistym/żwirowym dnie. Żyłkę zmieniam przynajmniej 2 razy na sezon. Nawiasem dodając:
Na skręcanie się linki prócz jej jakości mają także duży wpływ:
materiał jak i wykonanie pierścieni przelotek,
średnica szpuli kołowrotka i jak i ułożenie na niej żyłki,
rolka nawijająca przy kabłąku, materiał z którego jest wykonana i jej łożyskowanie,
przeciążenie podczas początkowej fazy rzutu które powoduje nieodwracalne rozciągnie się linki,
i w końcu stosowanie linek za słabych w stosunku do koszyków czy ryb,
promienie słoneczne też nie pozostają bez swoich zasług.
Tak więc by skutecznie wyleczyć większość linek z tej tendencji należało by zacząć od stosowania strzałówek lub/i amortyzatorów do koszyków czy ciężarków. Reszta to kwestia sprzętu której nie da sie przeskoczyć jak i samych linek oczywiście. Tyle ode mnie.
pozdrawiam

Użytkownik Zbrojarz edytował ten post 07 luty 2011 - 18:21

#28 person1

person1

Początkujący

• Members
  • 5 postów
  • Zainteresowania:wedkarstwo

Napisano 24 luty 2011 - 14:13

Tą właśnie żyłeczkę używam od kilku lat i mogę ci szczerze polecić.Używa jej do cieższego gruntu na Wiśle (0, icon_razz.gif 25)

#29 Nagła

Nagła

Początkujący

• Members
  • 3 postów
  • Zainteresowania:Feeder...<br />Spining...

Napisano 23 wrzesień 2011 - 13:02

Trabucco T-Force używam od kilku sezonów mogę to żyłkę polecić z czystym sumieniem. Stosuje 0.18-0.20 wszystko zależy czy ta żyłka jest świeża łowie głownie Poraj,Kanał Dwory.Wisła nigdy nie miałem dużych problemów ze skręcaniem się czy zrywaniem zestawów podczas rzutów .
W tym sezonie testuje również wersję XPS - też niema z nią problemów, jest nieco droższa ale warta swojej ceny. Następna żyłką alternatywa dla T-force ,Hikara Magic sporo tańsza a nie odbiega od nich jakością.
Żyłki jakich nie polecam to : Dragon Maxima Carp& Feeder -Strasznie się skręcała ale może trafiłem na zleżałą serie + to 300m,Sufix Mono Feeder-Porażka na całej lini i Jaxon Satori feeder. Ale jak mówiłem mogłem trafić na zleżałe egzemplarze a od tego głównie zależą nasze odczucia co do jakości żyłki.

#30 panki 245

panki 245

Początkujący

• Members
  • 1 postów

Napisano 30 styczeń 2013 - 15:10

CYTAT(berth @ nie, 09 kwi 2006 - 03:08) Wyświetl post
Trabucco to poważna firma,dlatego dziwne że nie słyszłeś.Mikado się chowa.

uzywam zylki trabucco enduro 0,325 zarowno na karpiowce jak i na kiju sumowym i nigdy mnie nie zawiodla jak inne znane marki ktore czesto sa przereklamowane a nie bawi mnie zylka ktora kupie za 15 zł i po jednej woiekszej rybie zapamietuje ona rozciagliwosc i nadaje sie do wyrzucenia a trabucco smialo uzywam minimum 2 sezony

#31 maniak_6

maniak_6

Wędkarz

• Members
  • 77 postów

Napisano 23 luty 2013 - 13:29

Witam, zakupiłem 2 żyłki o średnicy 0.20mm. Pierwsza to Trabucco XPS Feeder a druga MAVER SMART RIVER STONE 0,20mm/150m/5,1kg. Przetestuje je obie na feederach, w sezonie łowię ok. 5 do nawet 10 razy w tygodniu icon_smile.gif na jeziorach. Wszystkie sugestie i spostrzeżenia będę przedstawiał w czasie sezonu, po kolei co znimi się dzieje i po jakim czasie (na bieżąco). Pozdrawiam kolegów

#32 pikok1

pikok1

Początkujący

• Members
  • 8 postów

Napisano 23 luty 2013 - 18:26

witam posiadam żyłkę trabucco t-force special feeder i uważam że to bardzo dobra żyłka którą mogę z pewnością polecić

#33 maniak_6

maniak_6

Wędkarz

• Members
  • 77 postów

Napisano 01 marzec 2013 - 11:59

CYTAT(pikok1 @ sob, 23 lut 2013 - 21:26) Wyświetl post
witam posiadam żyłkę trabucco t-force special feeder i uważam że to bardzo dobra żyłka którą mogę z pewnością polecić

Tak jak wcześniej napisałem, mam te 2 żyłki i narazie mogę powiedzieć jedno, czyli coś o wytrzymałłości. Smart Stone River a Trabucco t-force XPS, to jest masakra jaka jest różnica w wytrzymałości (obie o średnicy 0.20mm) tyle że Smart ciężko przerwać w rękach a Trabucco strzela przy niej jak nitka (co oczywiście nie znaczy że będzie zła). Zobaczymy troszkę później jak będą zachowywały się w "praniu". O ile pamiętam, ktoś wcześniej napisał że Smart Stone River prostuje haczyki, uważam że to nie był żart icon_mrgreen.gif Pozdrawiam

#34 eMeN

eMeN

Weteran

• Members
  • 331 postów

Napisano 09 marzec 2013 - 21:01

CYTAT(maniak_6 @ pią, 01 mar 2013 - 11:59) Wyświetl post
O ile pamiętam, ktoś wcześniej napisał że Smart Stone River prostuje haczyki, uważam że to nie był żart icon_mrgreen.gif Pozdrawiam

Jest mały problem, ... nie ma żyłki na haczyk Carbon Feeder Drennan'a icon_biggrin.gif

#35 maniak_6

maniak_6

Wędkarz

• Members
  • 77 postów

Napisano 09 maj 2013 - 21:53

Witam ponownie. Tak jak wcześniej pisałem testuje te obie żyłki (ok 7 dni non stop od rana do wieczora na feederkach) i muszę powiedzieć, że Trabucco przegrywa jak na razie ze Smart River Stone ponieważ ok 1,5 m końcówki żyłki się strzępi i musiałem juz ten kawałek odcinać. Używam do tych żyłek dokładnie tego samego osprzętu, jak tak dalej będzie to w połowie sezonu z Trabucco zostanie połowa na szpuli:)
Jak na razie 1:0 dla Smart

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych