Skocz do zawartości

Zdjęcie

Rady Dla Początkującego

10 odpowiedzi w tym temacie

#1 Stary sprzedawca cebuli

Stary sprzedawca cebuli

Wędkarz

• Members
  • 12 postów

Napisano 24 styczeń 2010 - 12:05

Witam. Jestem początkującym wędkarzem, zacząłem we wakacje ale wypady na ryby do częstych nie należały. Chciałbym zacząć łowić rybki pod lodem ale jestem troszkę nie doinformowany. Mam kilka pytań, na które myślę, że mi odpowiecie.
1. Jak założyć żyłkę na tą wędkę? Patrząc na allegro (nie mam czasu jechać do sklepu wędkarskiego) nie widzę tam żadnych przelotek.
2. Czy do takiej wędki potrzebny jest normalny kołowrotek?
3. Jakiej przynęty używać pod lodem na okonie i płotki? Takiej samej jak normalnie (biały i czerwony robak) ?

Pozdrawiam wszystkich podlodowych wędkarzy.

#2 RaYden

RaYden

Weteran

• Members
  • 860 postów

Napisano 24 styczeń 2010 - 12:11

CYTAT(Stary sprzedawca cebuli @ nie, 24 sty 2010 - 13:05) Wyświetl post
Witam. Jestem początkującym wędkarzem, zacząłem we wakacje ale wypady na ryby do częstych nie należały. Chciałbym zacząć łowić rybki pod lodem ale jestem troszkę nie doinformowany. Mam kilka pytań, na które myślę, że mi odpowiecie.
1. Jak założyć żyłkę na tą wędkę? Patrząc na allegro (nie mam czasu jechać do sklepu wędkarskiego) nie widzę tam żadnych przelotek.
2. Czy do takiej wędki potrzebny jest normalny kołowrotek?
3. Jakiej przynęty używać pod lodem na okonie i płotki? Takiej samej jak normalnie (biały i czerwony robak) ?

Pozdrawiam wszystkich podlodowych wędkarzy.

1. Zapewne masz wędke bałałajke, łowi się nią na mormyszki, na końcu tej szczytówki zakładasz kiwak i przekładasz przez niego żyłkę, możesz też założyc koszulki z igielitu które posłużą jako przelotki

2. Kołowrotek jest potrzebny, ale nie musi być niewiadomo jaki, są takie kołowrotki za 3zł podobne do muchowych.

3. Na okonie można używać blaszek podlodowych, ale ja polecam mormyszkę z ochotką.

Użytkownik RaYden edytował ten post 24 styczeń 2010 - 12:15

#3 Stary sprzedawca cebuli

Stary sprzedawca cebuli

Wędkarz

• Members
  • 12 postów

Napisano 24 styczeń 2010 - 13:23

Rayden, jestem naprawdę laikiem w łowieniu podlodowym. Mógłbyś mi powiedzieć coś więcej na temat wędek? Jakie są ich rodzaje i czym one się od siebie różnią. Z góry dziękuję : )

Użytkownik Stary sprzedawca cebuli edytował ten post 24 styczeń 2010 - 13:30

#4 bobesku

bobesku

Szajbus

• Members
  • 3273 postów

Napisano 24 styczeń 2010 - 13:35

Tu masz przyklejone tematy warto przeczytać: te pierwsze z góry
http://www.splawik.c...o_podlodowe__57

#5 tracjan

tracjan

Szajbus

• Members
  • 3252 postów

Napisano 24 styczeń 2010 - 18:46

CYTAT(Stary sprzedawca cebuli @ nie, 24 sty 2010 - 13:23) Wyświetl post
Rayden, jestem naprawdę laikiem w łowieniu podlodowym. Mógłbyś mi powiedzieć coś więcej na temat wędek? Jakie są ich rodzaje i czym one się od siebie różnią. Z góry dziękuję : )

Tak jak napisal @bobesku przejrzyj forum, bo masz duzo materialow na temat lowienia podlodowego- zreszta temat jak najbardziej na czasie, wiec swierzych postow duzo.

#6 Stary sprzedawca cebuli

Stary sprzedawca cebuli

Wędkarz

• Members
  • 12 postów

Napisano 24 styczeń 2010 - 21:07

CYTAT(tracjan @ nie, 24 sty 2010 - 19:46) Wyświetl post
Tak jak napisal @bobesku przejrzyj forum, bo masz duzo materialow na temat lowienia podlodowego- zreszta temat jak najbardziej na czasie, wiec swierzych postow duzo.

No tak ale posty są pousuwane , chodzi mi o te podklejone. A chciałbym się dowiedzieć wszystkiego od podszewki o wędkowaniu podlodowym.
Głównie chodzi o rodzaje wędek i co potrzebne jest do pełnego zestawu i jak takowy zestaw załozyć. Rayden napisał mi, nie powiem, że nie ale chciałbym czegoś dokladniejszego.

#7 tracjan

tracjan

Szajbus

• Members
  • 3252 postów

Napisano 25 styczeń 2010 - 05:22

http://www.splawik.c...hlite=podlodowe

milej lektury

#8 LukaszLeszno

LukaszLeszno

Weteran

• Members
  • 281 postów

Napisano 25 styczeń 2010 - 14:45

To może ja podłączę się do tematu ze swoim problemem:) byłem wczoraj na lodzie, łowiłem na białe robaki (nic innego w sklepie nie mieli;/) i miałem ciągłe, ładne brania, ale niestety ani razu nie udało mi się zaciąć ryby. możecie mi coś doradzić? z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam

#9 RaYden

RaYden

Weteran

• Members
  • 860 postów

Napisano 25 styczeń 2010 - 15:00

CYTAT(LukaszLeszno @ pon, 25 sty 2010 - 15:45) Wyświetl post
To może ja podłączę się do tematu ze swoim problemem:) byłem wczoraj na lodzie, łowiłem na białe robaki (nic innego w sklepie nie mieli;/) i miałem ciągłe, ładne brania, ale niestety ani razu nie udało mi się zaciąć ryby. możecie mi coś doradzić? z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam

Mniejsza mormyszka, zacinaj odrazu po skubnięciu, nie czekaj aż kiwak znów się ugnie.

#10 rawemon

rawemon

Wędkarz

• Members
  • 26 postów

Napisano 10 grudzień 2014 - 19:12

Jak nawijacie żyłkę na bałałajkę? Poproszę o dokładny opis.

#11 RomekFi

RomekFi

Wędkarz

• Members
  • 11 postów

Napisano 27 grudzień 2014 - 08:53

Przekładasz żyłkę przez taką dziurkę w kierunku szpuli. A dalej tak jak na kołowrotku, zawiązujesz na szpuli żyłkę i kręcisz icon_smile.gif

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych